Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zvalentova
3. dub 2012

krásné ráno všem 🙂

lenny2
3. dub 2012

@lita
Přesně tak, tady seženeš taky plno pěkných věcí, ale za šílený prachy ☹(( Já si i plno hadříku na sebe objednávám z USA a ne proto, že bych chtěla že sebe dělat hvězdu, ale proto, že prostě to tady neseženeš, to je bohužel realita.......

jarkalada
3. dub 2012

nechci se vám do toho montovat, ale jen přídám - já mám z usa přivezený 4 velký krabice oblečků, od narození do cca 2 let a nosíme převážně jen to. Já bych to rozhodně jako urážku nebrala 😎 Ale jinak přeji také krásné všem 🙂

ostrava8
3. dub 2012

jéééé holky já jsem nikoho urazit nechtěla, jen proste si myslim, že není potřeba uvádět pozn. dovoz USA. Tady holky prodávají taky hezky věci na bazárku, já sama jsem koupila dost věcí, jen mě proste fakt už štvou názory, že USA je něco víc. A stejně vše je pak made in china.... ale sto lidí sto chutí.... a mě to neurazilo, jen trochu nadzvedlo ze židle. 😀

lenny2
3. dub 2012

@ostrava8
No, naopak je dobře uvést, že je to z USA, např. Billabong věci, který kupuju tady se nedaj s Billabong poslanýma hadřikama z USA co se týče kvality materiálu srovnat. To samý Gant, nebo Guess 😉

jarkalada
3. dub 2012

@ostrava8 něco víc určitě ne, to ti fakt můžu potvrdit 😎 jen jiné, to jo 😎 ale to už asi nepatří do dvojčecí diskuze 🙂 je krásně, půjdem na procházku

zvalentova
3. dub 2012

@lita věcinky jsou super, jen tohle všechno u mám, potřebovala bych něco o chlup víc holčičího 😉
Zatím ještě nevím kolik čeho budu potřebovat, zatím mám dojem, že to děti nikdy nemohou unosit 😀

betuse
3. dub 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebuju od vás radu. čekám dvojčátka jsem 14tt a včera mě nedopadl dobře 1. screening, utz byl v požádku, ale zkazila mi to krev , takže riziko spadlo na 1: 350 a 1: 240. Odebrali mi ještě krev a uvidíme, co to udělá znovu s výsledky. Doktor to zas tak tragicky neviděl, ale já mám docela lufta. Bude prý na mě zda jít na plodovku či ne. Můžu prosím poprosit i váš názor či případně zkušenost. Móóóc děkuju. 😉

ivetm
3. dub 2012

@betuse Ahoj, kamarádce tenhle test dopadl hodně špatně - měla hodně nízký hodnoty a mudr jí nakonec poslal na to ještě jednou a zjistilo se, že mimi je mladší o cca 2týdny. Včera dostala výsledky nový a vše má v naprostým pořádku. Lehce se to říká, hůř dělá, ale pokus se v tom moc nekoumat. Mudr určitě ví, co dělá. držím palce, ať jsou mimi i ty ok 😵

betuse
3. dub 2012

@ivetm ...díky, ale on mi rovnou doktor řekl, že rozhodnutí plodovky je na mě.....takže nevím jak z toho ven vím že riziko plodovky je 4 % ,ale........cesta za mimi byla dlouhá

ivetm
3. dub 2012

@betuse s těma špatnýma výsledkama z NT vím jen o tý kamarádce, co jsem psala - chudák to řešila min.týden.
My na plodovce nebyli, takže v tomhle nemůžu radit - bez zkušenosti by to byla jen teorie a tý je všude plno 😒 - uvidíš, co ti napíšou ostatní holky.

veronika.m
3. dub 2012

Ahoj holky,

naprostý souhlas že věci z USA maji stopro jinou kvalitu... Na Lili sem jich měla hodně a super. Zato teď nemám nic 😀

@zvalentova Ahoj Zuzi, tak sem dneska byla u Apo super maraton 4 hodiny čekání takže fakt bomba. Do dneška jsem si myslela že nemám tak veliký břicho, ale v čekárně jsem se přesvědčila že mám velikej balon 😀 Takže u nás opět změna, jeden prcek se přetočil od soboty a opět sedí. Druhý je hlavou dolu. V úterý poslední maraton, UTZ, monitor a poradna takže to vidím tak na 5 hodin čekání. Nejdeš taky v úterý? Když v po jsou Velikonoce? V úterý už mi řekne datum kdy jdu. Chci jít dobrovolně pátek 13. Takže tam budu fňukat tak dlouho dokud mě neobjedná. Jinak kluci jsou opravdu velcí, mají 2900g každej. Tak si představ můj balon 😀 Ale přibrala jsem jen 14kg takže dobrý...

zvalentova
4. dub 2012

@veronika.m
čauky, to čekání je tam neskutečné a ještě každý druhá sestra příjemná jak osina. Břicho mám taky megalitické, protože ostatní matky mě celou dobu pozorovaly 😀

Zatím si vyběhávám předoperační, spíš jen tak pro forma, protože oni samy pořád nevědí. Nejvíc mě prudí, že se mě - prvorodičky - ptají jak bych to chtěla... Asi jako vím přesně co mě čeká, ne?

Další kontrolu mám ve středu u nějakého Krejčího. Nejdřív monitor a pak doktora. Snad tam už konečně něco vykouká, protože tohle čekání na Godota mě znervózňuje. Stejně netuším, jestli mi budou porod vyvolávat nebo budou čekat až děti budou chtít sami...V pondělí se ptám, jestli mám stále brát magnesium, že mi břicho tvrdne i 2x do hodiny a jediné co mi poradili - musíte odrodit. Rada jak stehno, na to bych sama nepřišla 😎

maruja
4. dub 2012

@zvalentova dobrá rada nad zlato 😎 když ani oni navědí takco potom ty?? 😕 nechaj to na těch nejmoudřejších - na dětech 😝

zvalentova
4. dub 2012

@maruja přesně, to je podle hesla: Nakupujte u odborníků 😀😀

lenny2
4. dub 2012

Veru a Zuzi, moc na Vás obě myslím, úplně si vybavuju ten konec, břicho mega a nervy v kýblu a jen jsem se modlila ať už mám odrodíno, páč jsem měla pocit, že mi snad praskne 🙂 Jestli mužů poradit, dejte císaře - vyhnete se několika hodinovýmu trápení a navíc pro děti je to bezpečnější 😉 Jestli máte nervy ze železa, dejte spinál (já na to teda psychicky neměla) a ochuzený o zážitek z porodu nebudete, vzpomínám si na maminy na JIPce, co byly po spinálu, četly si tam noviny a mimča jim tam nosili. Nezaznamenala jsem na nich známky bolestí, na rozdíl od nás co jsme tam byly po celkovce 😉 Budou nám 2 měsíce a o jizvě ani nevim 😉
Holky, tfuj tfuj tfuj, přeju ať je VŠE ok a ať to máte brzy za sebou a jste už s prdelkama zpátky doma u taťky a už si budete užívat to krásný!!!!!
P.S. Jestli nemáte monitory dechu, ihned pořiďte, já mám teďka za sebou s Kryštofem zážitek, že nemít monitor, nechci ani domýšlet..........a to jsem si ho nejdřív pořizovat nechtěla.......

maruja
4. dub 2012

@lenny2 můžu se zeptat co se stalo?? Já asi půjčím v porodce

ostrava8
4. dub 2012

Uf holky jak to tady ctu,tak opravdu zacinam mit strach. No uz to mate za par, tak snad pisnete a poradite.....pro ty, ktere to jeste ceka. 🙂

lenny2
5. dub 2012

@maruja
Obě děti mi nastydly, kašel jak blázen, dostali jsme antibiotika, ale léčila jsem je klasický doma. Jednoho dne jsem nakrmila Kryštofa, dala ho do postýlky a šla jsem do kuchyně. Asi za dvacet minut začal alarmovat monitor, skončila jsem s oběma dětma v nemocnici a teďka už jsme v pohodě. Ale nikomu bych ten moment nepřála zažít a fakt nechci domyslet, co by bylo, kdybych ten monitor neměla.......
Máme Nanny a je super, nelituju peněz 😉

zvalentova
5. dub 2012

@lenny2 mám jeden Nanny a druhý od Angelcare. Doufám, že ani jeden nezažiju v provozu 😖 Ty nervy jsou šílené.

maruja
5. dub 2012

@lenny2 jsem moc ráda že to dobře dopadlo a jste v pořádku
@zvalentova taky doufám, že neuslyším žádné alarmy

lenny2
5. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, bez těch monitoru už si to neumím představit, ještě jsme dokoupili chuvičku od Aventu (je super), protože teď se bojím se vzdálit i na zahradu. Naštěstí už jsme ok, od včerejška už bez antb., ale neumíš si představit ty nervy co jsem zažila, zestárla jsem snad od 30 let ☹(( Děti jsou teďka na mně totálně nafixovaný jak jsme byli v tom špitále. Ta bezmoc byla hrozná!!!!! Najednou mi došlo, že nějakej porod byla brnkačka, že teprve teďka ty pravý starosti začínají......no snad máme na dlouho už vybráno!

ostrava8
5. dub 2012

@lenny2 uf tak to by vylekalo asi každého ... díky za tu techniku. My máme oba taky Nanny a jen ten zvuk jak jsem to zkoušeli na nečisto je opravdu šílený ... a to nám o nic nešlo. Jsem ráda ,že jste už všichni v pořádku .. a máš asi pravdu, už to budou nervy o malé do konce života .

zvalentova
5. dub 2012

@lenny2 tak tak, za klid to stojí. Drobečkové naši malí.

lenny2
5. dub 2012

@ostrava8
Je docela sranda, když v noci celá rozespalá vytahuju Lindu, nebo Kryštofa z postýlky a zapomenu ten monitor vypnout - manžel má několikrát za noc solidní budíček 🙂))))

lenny2
5. dub 2012

@zvalentova
Nejdřív jsem si říkala, že ty monitory pořizovat nebudu, ale když jsem po návratu z porodnice několikrát za noc stála u postýlek a kontrolovala jestli děti dejchaj, tak jsme je objednali a hned byl klidnější spánek 😉

zvalentova
5. dub 2012

@lenny2 měla jsem to skoro stejně, řikala jsem si že nás také vychovali bez monitoru, ale ty nervy si fakt nechám ujít.
Stejně tak jsem odmítala chůvičku a mantinely 😅

ostrava8
5. dub 2012

@lenny2 to máš pravdu ,to mi také kamarádka říkala, že ty plané poplachy v noci jsou nejhorší 🙂 ale řev je to solidní, neboj, chlapi mají tvrdé spaní ... 🙂 Jinak já je kupovala přes bazárek, jen se chci zeptat, kde je máš umístěné? pod matrací ? Paní - jak jsme byli v porodnici na prohlídce ,ona to tam nabízela, tak říkala že záleží jaký typ matrace máš .. my máme kokos - molitan - pohanka, docela hrubou, tak nevím zdali to mám dát až na ten rošt postele ...

lenny2
5. dub 2012

@zvalentova
Jj, já taky, chuvičku jsem kupovala až teď po tom zážitku.....a teďka mužů s klidem jít na zahradu věšet prádlo, když děti spí, protože vím, že bych ty monitory slyšela, kdyby nedejbože zas něco......
Jestli ti mužů ještě doporučit supr věc, pomocníka - parní sterilizátor do mikrovlnky od Aventu, nedokážu si představit život bez něj!!!!! Denně ho používám snad 10x a to mám pro kažkdý mimčo 4 lahvičky!!!!! Taky ohřívačka na mlíko supr věc! Jinak koupila jsem lahvičky od Tommee Tippee, jsou doslova na nic a to byly docela drahý. Jedeme teďka na Avenťáckejch a jsou bezkonkurenční!!! Tak to jen takový rady, kdybys ještě rozmýšlela 😉

lenny2
5. dub 2012

@ostrava8
Mám kokos a ta podložka je normálně položená na roštu postýlky a na něm matrace 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru