Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ostrava8
17. dub 2012

@jarkalada jé tak to jsem si oddechla, hlavni je, že vubec něco cítím vid? oni tam moc místa už taky nemají, tak snad to bude i tím... holky mě se dneska nic nechce, ještě ležím v posteli...to jsem ostuda vid?

maruja
17. dub 2012

@ostrava8 když nemusíš, tak si to užívej 😀 já už od 6:30 s malou modelínuju dortíky 😝

jarkalada
17. dub 2012

@ostrava8 ostuda né, spíš ti trochu závidím, užívej si to, dokud můžeš 😉 Já jsem vzhůru taky už skoro od půl sedmý. Což tedy není taky tak strašný, jako kamarádka s jedním stejně starým mimčem - vstává k němu ještě 4x v noci na krmení. 😝
Holky, ale obdivuju vás, že vlastně všechny takhle pěkně držíte, tak jen ještě držte 🙂

ostrava8
17. dub 2012

@jarkalada ale ty jsi taky pěkně vydržela... jak malí? rostou? ty jsi měla císaře? já na porod nejsem vubec ještě připravená... ☹ mám strach

jarkalada
17. dub 2012

@ostrava8 jojo, rostou. Malá nakonec teď už předehnala Lukáška 😀 a to ji i Mudra říkala, že ho nikdy přerůst nemůže 😎 Přibírali ze začátku min. kilčo za měsíc, což byla krása.
No mě můj Dr. poslal jeden den, že už mě předává do nemocnice, tam že už jako teď ke konci budu docházet na kontroly. Tak jsem šla na desátou se ukázat.. ve 14 h mi řekli, že mám zavolat domů, že o půl třetí bude císař.. a ve tři hodiny byla děťátka na světě 😕 😀 na to jsem opravdu připravená (psychicky) nebyla a klepala jsem se na tom stole jak rosol, omlouvala jsem se těm lidem na sále, že to prostě nedokážu zastavit 😀
Bohužel mě v tom spěchu se ani nenapadlo zeptat, jesti je možný spinál atd.. a automaticky udělali celkovou, což mi je trochu líto. Děti jsem viděla až třetí den ráno, nikdo nám je nedonesl, až když jsme byly samy schopný. Mně ještě blbnula jizva, tak mě to víc bolelo. Ale když jsem poprvý viděla dětičky, jsem u nich bulela jak želva 🙂
takže strach nestrach, stojí to za to 🙂

karina1
17. dub 2012

@silvie_z a co teda treba od toho 5mes. jest viac? ja prave finišujem 5. mes., prirastok na vahe 6kg, a prvy krat pocitujem, ze uz neviem co jest (nie ze by som chcela viac pribrat, skor ze zacinam mat problemy typu zla plet, krce v lytkach, celkova unava). Okrem femibionu, kt. jem uz iba obcasne, jem kazdy den predpisane vitaminy: magnezko, jod a zelezo a aj tak mam pocit, ze sa necitim nejak extra fit..

stanpetr
17. dub 2012

@jarkalada juu tak to byl pekna rychlovka 🙂

@ostrava8 ja mam prohlidku u dr. vzdy tak 45 az 60 min....

maruja
17. dub 2012

@stanpetr když jdu k MUDrovi do ordinace tak jsem tam tak 10min. jen je zkontroluje, jestli maj dost plodovky a změří mě čípek, ale když za ním jedu do nemocnice, tam je supr UTZ, tak jsme tam tu hodinu taky 😉

stanpetr
17. dub 2012

@ostrava8 s tou pripravou na porod, na nej clovek neni pripraven asi nikdy...alespon podle me
u prvniho jsem mela rodit normalne, nic nenasvecovalo tomu, proc by tomu melo byt jinak...byla jsem s tim tak nejak smirena, a "pripravena", ze ditko bude mit do 4 kg...
jeden den jsem spatne citila pohyby tak jsme vyrazili na potohovost do porodky, tam si me vzala do parady jedna doktorka, mimco bylo ok, ale velikost typovana minimalne na 4,5 kg a velikost hlavicky, takova, ze by se mi sprajcla asi nekde v porodnich cestach...takze doporucila jednoznacne cisar...tyjo jak ja to orvala....druhy den rano jsem mela nastup do porodky, se vsim smirena a stastna, ze mam dany termin kdy maly vykoukne na svet....

stanpetr
17. dub 2012

@maruja asi je to o tom ultrazvuku, on ma i ve sve ordinaci dobrej, tak muze zkoumat 🙂 a my se kochat 🙂

maruja
17. dub 2012

@stanpetr no já už teď nevydržím ležet na zádech moc dlouho, takže to zkoumání je pro mě už dost utrpení 😔

ostrava8
17. dub 2012

@maruja tý jo tak to znám .. já minule jak slízala z kozy tak jsem málem sebou sekla ... ale asi jsem byla moc navlečená nebo mi tlačili někde co to zavinilo 🙂 kruci tak dlouho ???no snad něco nezanedbá 🙂 😠

maruja
17. dub 2012

@ostrava8 taky záleží jak často chodíš na KO. Ono opravdu stačí kontrola jak se jim tam daří, jestli mají dost plodovky a ty jestli jsi zavřená a to se klidně dá za těch 10min zvládnout 😉

ostrava8
17. dub 2012

@maruja no chodím ted už co 14 dní ..

maruja
17. dub 2012

@ostrava8 já už taky 😉

karina1
17. dub 2012

holky, nepoznate nejaky dobry a nie prilis drahy 3D v Prahe? ja som bola v 17tt v podoli, ale museli sme platit za kazde mimi, tj. spolu 2.600,- coz mi pride strasne vela.. :-/

lenny2
17. dub 2012

@ostrava8
No mě víc kopala holčička co byla hlavičkou dolu, kluka jsem cítila míň, občas jsem do něj štouchala, abych se ujistila, že tam je 🙂 Oni jsou tam chudáci naskládaný, tak se vůbec neznepokojuj, je to normální 😉 Co se týče monitoru srdečních ozvu, taky se neboj, ty moji draci vždycky chrněli, tudíž bylo těžký monitorovat kontrakce a než našli, kde jim tluče srdíčko, tak to trvalo. Vždycky jsem měla nervy v kýblu, zda je vše ok, ale je to normální 😉

silvie_z
17. dub 2012

@karina1 aha, no s takovými problémy bych se spíš poradila s nějakým doktorem. určitě se to dá výživou částečně ovlivnit, ale není to asi stejné, jako jsem řešila já. co se týká dodání energie, tak mi doporučila různé druhy masa včetně ryb (to Ti určitě neuškodí), žádné polo a nízkotučné mléčné výrobky, ale určitě plnotučné (to by se mohlo projevit negativně na pleti, ale zase v těch nízkotučných bývají různé chemické náhražky, které určitě neprospívají) a třeba snídaňové cereálie. ty mě dost překvapily, ale mají v sobě jednak energii, jednak je tam dodaná vláknina a vitamíny, takže i když by se normálně neměly moc v jídelníčku objevovat, tak v těhotenství se můžou - s mlíkem, jogurtem... teď na konci mi od únavy úžasně pomohla arnika z homeopatik, ale jestli se může v pátém měsíci, to nevím, chtělo by to probrat s homeopatem nebo aspoň lékárníkem, který tomu rozumí. snad jsem Ti aspoň trochu poradila

ostrava8
18. dub 2012

@lenny2 ahoj děkuji , docela jsem se uklidnila, ale jak mi psala moje ségra raději být 10x za hysterku, než pak přijít s křížkem po funuse, jak se říká ... A jak se cítíš ? co děti ??? nezlobí moc?

lenny2
18. dub 2012

@ostrava8
Jo, přesně tak, já se taky furt na všechno ptala 😉 A počkej až budeš mít mimča doma, každej nezvyklej pláč v tobě už bude vyvolávat otázky jestli je něco v nepořádku, já mám naštěstí skvělou doktoroj co chodí k nám domu a je kdykoliv na telefonu a taky si občas už připadám jak hysterická matka, ale než něco zanedbat radši se desetkrát zeptám 😉
Děti maj teďka fakt hrozný období, furt řvou, Kryštof je uplnej závislák na mý přítomnosti, Linda si chce furt povídat a já nic neudělám. Dneska v noci se mi budili na přeskáčku, takže jsem celkově naspala asi 3 hodiny, jsem vyždímaná jak citron ☹(

jana321969
18. dub 2012

@lenny2 ahojky dik za info, ano ano tady jsem se dívala ten odkaz mě poslala kamoška takže o tomto kočárku přemýšlim jak bude chvile pošlu ještě 1 navrh na kočárek. Ale všady spís prodavjí letní typy, kde je třeba dokoupit určo korbičky.

lenny2
18. dub 2012

@jana321969
Záleží taky kde bydlíš, my jsme z hor, takže ten EW je pro nás ideální 😉 Do města bych možná volila jinej, ale to záleží na tobě. Hodně mamin taky kupuje variantu korbiček za sebou, což má taky svoje výhody, protože aspoň projedeš pokladnama v obchoďáku..... s EW neprojedu, takže taky nevýhoda a docela mě to omezuje ☹ Ale jinak je lehounkej, dobře ovladatelnej a kolečka fakt dobrý 😉 Však máš čas ješť pokukovat a vybírat. I když teda já měla veškerou výbavu ze strachu z toho, abych nebyla nakonec v nemocnici nakoupenou do toho pátýho měsíce 😉 Pak jsem měla aspoň klid v duši 😉

brusle
18. dub 2012

my taky máme EW a projedeme všema pokladnama, kde je označení pro vozíčkáře a to je teď už povinné ve všech obchodech, chodíme do Billy, alberta, penny, kauflandu a všude bez potíží projedeme. 🙂 🙂

lenny2
18. dub 2012

@brusle
Fakt???

jarkalada
18. dub 2012

Já teda nemám EW, ale taky kočár vedle sebe, 78cm na šířku.. a taky projedeme /téměř/ všude

brusle
19. dub 2012

EW má na šířku 76, klasické dveře a pokladny jsou 80, tak se vlezeme 🙂

maruja
19. dub 2012

@brusle ahoj tak to jsi mě potěšila, taky jsme koupili EW 😉

brusle
19. dub 2012

@maruja 🙂

jana321969
19. dub 2012

@lenny2 ahoj ahoj, no právě zas ale snad někde projedu hlavně potřebuji v paneláku změřit dveře hlavní a dveře od kočárkárny, taky bych chtela začít kolem teho 5 mesice kdyby nahodou jako!!! můžu se zeptat je nekdě nanetu nejaky seznam nakup na miminko nebo dostala jsi nějaky od doktorky nebo máš něco k dispozici????

jana321969
19. dub 2012

@maruja jo jaké barvičky korbičky???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru