Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jana321969
19. dub 2012

@lenny2 asi v horách máte menší dveře 🙂 🙂

chrobacek
19. dub 2012

ahoj, prodávám monitory dechu Nanny v záruce ještě rok a půl po našich dvojčatech cena za jeden 899,- osobní odběr Brno, Praha, Vyškov kdyby měl někdo zájem

maruja
19. dub 2012

@jana321969 kočárek máme tmavě modrej, korbičky i sporťák 😉

co na mimino najdeš na netu, třeba tady

http://www.dacha.cz/vybava-pro-miminko

lenny2
19. dub 2012

Já si vůbec netroufala to k pokladnám zkoušet, to jsem mile překvapená, že říkáte, že s EW projedu, dneska to prubnu 😉

lenny2
19. dub 2012

@jana321969
Já nakupovala instinktivně co se mi líbilo a co tak kámošky poradily, podle žádnýho seznamu jsem nejela. Mám toho kvanta, ani jsme plno věcí neměli na sobě a už jim nejsou 🙂 Dneska jsem děti vážila a holka má 4,21 kg a kluk 4,50 kg 🙂)) Takže pomalu budu vyřazovat 😉

maruja
19. dub 2012

@lenny2 tak to jsou pěkný mimina 😉 už se pěkně pronesou co??

verunka_berunka
19. dub 2012

Ahoj holky. Můžu se k vám přidat? 🙂
Je mi 28 a je to moje první těhotesntví a hned s dvojčaty (jednou se nám vyskytla v rodině, ale ani to nakonec nedoapdlo, takže to byl docela šok 😀 , ale to myslím, že zná hodně z vás) ! 🙂 Momentálně jsem začala 27 tt a čekáme páreček, Davídka a Natálku 😉 A jsem už skoro 2 měsíce doma, pže jsem pracovala 12tky a už jsem to nějak nedávala! 🙂 Takže odpočíváme!
Chtěla bych se vás zeptat, jak to máte s tou kontrolou u doktora?? Já sice chodím každé 3 týdny, ale kontroluje mi jenom čípek. Žádný ultrazvuk!! Stěry mi za těhu nedělaal ani jednou. Naposledy jsem byla na tom velkém v 21 tt a myslím, že ten další ULT budu zase mít až ten druhý velký kolem 30 tt. Mě to docela znepokojuje a protože moc svému dokorotu nevěřím (chystala sem se ho změnit, ale už jsem to bohužel nějak nestihla 😖), tak jdu k vám pro radu a vaše zkušenosti.
A ještě by mě zajímalo, v kolikátém týdnu vás dokotor předával do porodnice, když bylo vše v pořádku. Já mám 100%, že budu rodit císařem kvůli očím (měla jsem odtrženou sítnici na obou očích).
Předem moc děkuju!! 🙂

maruja
19. dub 2012

@verunka_berunka ahoj a vítej,
pokud mu nevěříš tak bys ho měla změnit i v průběhu těhu 😉 já chodím každých 14 dní a UTZ mě dělá + kontrola čípku. Výtěry se dělají až na konci těhotenství. Císař se obvykle dělá ve 38tt a tak 14 dní před tím by tě měl předat do porodky 😉

verunka_berunka
19. dub 2012

@maruja No, já si právě nejsem jistá, jestli by to nebylo nějak komplikované, takhle uprostřed těhu přecházet jinam... Ani si nejsem jista, jestli by mě takhle někde vzali... Ale pravda je, že jsem to nezkoušela... 😔 Víš, mě pak hlavně přijde vtipné, že mi doktor řekne, že si mě musí hlídat víc a přitom se na děti ani nekoukne ani neposlechne ozvy... 😖 Minule mi do průkazky napsal CS 1 a ani se neobtěžoval mi k tomu apoň něco říct... 😠

maruja
19. dub 2012

@verunka_berunka tak to je fakt vtipnej, že si tě víc hlídá 😒 tak jestli má v ordinaci UTZ, tak mu řekni, že chceš děti vidět, při nejhorším to zaplatíš no 😉

rychetkami
19. dub 2012

@verunka_berunka to je bezva, já mám termín den po tobě🙂 taky bychom měli mít kluka a holku, dva doktoři se na tom shodli nezávisle na sobě..
popis práce tvého doktora mi silně připomíná toho, ke kterému jsem chodila taky - úplně přesně fungoval - nefungoval...nejsi z Proseka? 🙂já jsem vždycky šla na prohlídku s připravenými otázkami, vždycky mi odpověděl, ale ta ochota...kdyby bylo na něm, jsem za 2 minuty v ordinaci, a to jsem měla mezi 12 a 16tt problémy s krvácením a špiněním, ale ty samy odezněly. NAkonec jsem se odhodlala gynekologa změnit, donutilo mě i naše stěhování, sice jsem se chytla až u několikátého gynekologa, ale stálo to za to - vyšetřuje čípek, pokaždé uzv, na velký půjdu navíc ve 28tt, krevní obraz mi nabral...prostě jiný přístup

agnes88
19. dub 2012

@verunka_berunka ahoj, mě si taky víc hlídá, jak moje dr, koukne na čípek a UTZ na srdíčka a stejný den jdu ještě na podrobný utz jinam. Takže prakticky chodím po třech týdnech. Říkají mi že musí hlídat prcky jestli rostou stejně. Ze začátku byly mimča od sebe 5 dní, tak jestli proto mě víc hlídají, težko říct. Pokud jsi měla mimi od začátku stejně tak je zbytečné dělat ko navíc. Přijde mi, že se dycky moc těším až prcky uvidím, ale ten stres aby bylo vše OK...

veronika.m
19. dub 2012

Ahoj holky , tak už jsme od včera doma. Pustili nás 5 den po císaři tak sem byla ráda. Kluci krásně jí tak jsme mohli jít domů. Budí se max po 3,5hod sami od sebe tak to jde. Naučila jsem je jíst stejně takže dobrý a jedno kojo mi trvá max 30 minut se vším všudy tak se i docela vyspím. Jinak fakt obdivuju všechny kteří se dobrovolně rozhodli jít na císaře. To se s normálním porodem absolutně nedá srovnat. 😉 Dneska jsme byli poprvé venku asi na 2 hodinky vyzkoušet kočárek a fakt musím říct že ta investice se vyplatila. Ten jezdí sám, jsem z něj totál nadšená.. 😀 Holky co vás to teprve čeká, přeju vám hlavně zdravé dětičky a pohodový porod. To co vás čeká potom fakt stojí za to. A ani už si nedovedu představit že bych neměla ty dvojčátka... Fakt mě to totálně naplnilo.. 😀

maruja
19. dub 2012

@veronika.m tak to jsem ráda, že samá pozitiva a krásné zprávy, jen ať jste pořád takhle v klidu 😉

stanpetr
19. dub 2012

@verunka_berunka vitej!!!
Ja jsem za meho doktora moc rada, rekla bych, ze je hodne peclivej, diky bohu za to!

Ja bych se zkusila zeptat, u nejakyho jineho dr. na ktereho mas dobre reference, zda by k nemu neslo prestoupit i v prubehu tehu...

Mam kamaradku, ktera s dr. neni spokojena, planuje odchod uz nejakou dobu, je stejne tehotna jako ja a divi se co my za vysetreni dela...ted v prubehu tehu se ji nechce odchazet...ja ji k tomu vybizim, protoze, jeji dr. razi heslo, nikdo neni lepsi nez ja, nevidim duvod vas kamkoliv posilat...utr. ji delal jen ve 12 tt....pro me je to trosku desna predstava...

lenny2
19. dub 2012

@maruja
To teda, jsem jak indiánská babička 😀

stanpetr
19. dub 2012

Jinak uz mame objednany kocarek Easy walker, dojde v pondeli...

Jsem ten typ co je radeji prichystany driv, u dvojcatek si nemuze byt nicim jistej, i kdyz byla moc rada, kdyz bych holky u sebe dopekla co nejdriv 🙂

stanpetr
19. dub 2012

@veronika.m juuu to jsou krasne zpravicky, jen tak dal 🙂

jarkalada
20. dub 2012

jen se chci podělit o dobrou zkušenost. Kdo budete teprv kupovat teploměr, zkuste se podívat na na tento:
http://teplomery-osobni.heureka.cz/microlife-nc...
Včera jsem opět použila a super hlavně v noci. Jen přiložím k čelíčku a za pár sekund je změřeno. Nemusím je budit a svlíkat. Blbý je, že to pokaždý pípne, ale ještě je to nevzbudilo. Sice je dražší, ale myslím, že se vyplatí 🙂

verunka_berunka
20. dub 2012

@maruja už sem si taky říkala, že mu klidně řeknu, že si to i zaplatím, jen ať mi ho udělá... 🙄

@rychetkami Tak to je dobrý! 🙂 A jak se cítíš? Kolik máš už navrh? Já jsem teď přes 10 kilo, tak se trochu děsím, co bude dál... 😕 Tenhle je na Stodůlkách. On je docela milý, to zase né že né, ale mám prostě pocit, že jako odborník nic moc... 😖 Ale když i ty říkáš, že si ho změnila v půrběhu těhu, tak o tom bude opravdu vážně přemýšlet! Děkuju! Mám jeden typ na doktorku, tak jí asi zkusím. Ale zase je pravda, že o ní vím, že se cukala s vycházkama a psala jen 2 hod. dopo a 2 hod. odpo a ten můj mi je napsal tak, jak jsem chtěla 6 hod. v kuse.

@agnes88 Já k němu chodím taky každé 3 týdny, ale ani ty srdíčka si neposlechne, takže mě to docela štve!! Já měla prcky asi stejně. Naposledy se v tom 21 tt lišily o několik mm.

@veronika.m Moc gratuluju a přeju hlavně zdraví klukům a tobě hodně spánku!!! 🙂 A jak se kluci jmenují? A kolik vážili? Takže je zvládáš kojit oba najednou? To bych si taky moc přála, aby se nám podařilo! 😉

karina1
20. dub 2012

@veronika.m jee ahoj, tak to sa paradne cita, tak nech su kluci aj nadalej zdravi, hodni a nech tak krasne papaju ;) a co ten cisar - ako ze hovela horsi nez klasicky porod, ci lepsi??
Ad kocarek -ty mas tiez BGB donkey, ze? kupovala si donho nejake fusaky, ci pouzivas ten BGB fusak do sportaku?? a v jakej barve si kocarek kupovala?

zvalentova
20. dub 2012

ahoj ahoj ahoj,
konečně jsem se dostala k netu a hlásím návrat z porodnice.

Dětičky se narodili v sobotu 7.4. v 9.40 ráno - Kuba 46cm a 2460gr, Kačka 44cm, 2240gr. Rodila jsem narychlo sekcí, ale dalo se to zvládnout. Jsou zdraví a krásní 🙂

ivetm
20. dub 2012

Ahoj holky,
konečně mě zapojili internet - hlásím se z nemocnice - v pondělí jsem zlehka zašpinila, tak jsme preventivně pod dozorem a buď o vík.nebo po neděli nás prý pustí, tak doufám, že vše bude ok.
Kluci maj po 1100g, posl.dobou předvádí šílený orgie, mudři mi potvrdili, že se 100%nemaj šanci otočit, takže i kdyby to s mojí dělohou šlo, tak je jistý císař. Jinak si pánové zas prohazujou role na hodnýho a zlobivýho a evidentně maj syndrom bílého pláště - pokaždý je musej nahánět 😅
Úplně mě fascinuje, jak choděj kontrolovat ozvy - ve středu sestra vyděšená chtěla letět pro doktorku, že je něco špatně - povedlo se jí"zaměřit"oba a nevěděla co s tím - nepřečetla si totiž, že jsou mrňata 2( a to jsem jí hlásila, když chtěla lovit ozvy dole, že kluci nejsou přetočený), to samí včera a to to doktorka vedle ní asi 3x řekla, že jsou to dvojčata...

@zvalentova velká gratulace!
@karina1 taky máme oslíka 😵

Jdu vás dočíst

rychetkami
20. dub 2012

@zvalentova moc gratuluju, ´přeju rychlé sžití🙂 mám z vás radost 😀
@ivetm co to čtu???? tak ať jste rychle doma a je to jen taková prkotina, držím pěsti

svoba
20. dub 2012

@zvalentova náhodou jsem sem zabrousila 😀 moc moc gratuluju!!! přeju hodně štěstí a zdraví! mám za vás velkou radost 🙂

lenny2
20. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, velká gratulace, ať se vám všem daří 😉 My už máme 4,5 kg, tak ať taky nabíráte takhle pěkně a ať jsi brzy fit a děti ať tě nechají vyspat 😉
A hoď sem fotky, mamino 😉

maruja
20. dub 2012

@zvalentova veliká gratulace a ať se máte dobře a děti jsou hodný 😉

ivetm
20. dub 2012

@rychetkami ono těch jobovek je nějak čím dál víc ☹ a přitom do teď bylo u nás všechno v naprostým pořádku a mudr si hrozně chválil, jak to pěkně běží jako na drátkách...
na večerní vizitě mě mudr řekl, že nemám počítat s tím, že bysme vydrželi do 36 ☹ tak jsem zvědavá, co mě můj mudr, který zítra slouží řekne...furt se odvolávaj na dělohu...
navíc Chrudim bere porody až od 37+0, takže nás HK nemine, tak hlavně aby pánové neblbli a vydrželi co nejdýl.
Se utěšuju zatím tím, že kámoška měla čípek zkrácený už někdy v 20tt na 1,6 a otevřená na prst a zvládly to s malou do 34tt, já mám čípek 2,7 a neotvírám se, tak to doufám nějakou rozumnou dobu vydržíme.
Fakt mě tenhle týden příjde jak z nějaký špatný komedie 😠

rychetkami
20. dub 2012

@ivetm no není to lehký, podle toho co popisuješ, ale v HK dostaneš tu nejlepší péči v regionu( jsem původem z pardubickýho okreu, tak trochu vím), a já věřím tomu, že nejmíň do 34tt to uležíš, budu moc držet pěsti. A Čípek 2,7 - no to jsou jsou skoro 3 cm, což je dost v klidu. Chce to je klid a trpělivost.Já jsem měla problémy mezi 12 a 16tt - krvácení neznámého původu, na uzv jsem se jim jevila v nejlepším pořádku, prý buď přecitlivělý čípek a děložní hrdlo, nebo šla krev ze zakládajících se placent...tak jsem víc jak měsíc ležela a bála se. TAk jsem každý den ve střehu a dost se šetřím - ne, že bych ležela, ale hodně jsem zvolnila tempo...no ale jsem zvědavá, co bude u mě za dva týdny, až budu ve stejném tt jak ty.
Držím vám pěsti

zvalentova
21. dub 2012

@lenny2 tý bláho, já jsem ráda že naši drobečkové drží váhu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru