Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
23. dub 2012

@sariky no jo ona psychika nadělá hodně, ale už to máš skoro za pár. Tak jdeš rodit přirozeně?? Já je mám furt v přičce, takže sekce. Jinak mě je celkem dobře, jen jsem unavená

sariky
23. dub 2012

@maruja zatim to vypada na prirozeny porod. dolni je hlavickou dolu, horni kp, takze by to slo. nedovedu si teda predstavit, jak je vytlacim, ale asi budu muset. akorat je blby, ze na to budu sama (manzel ma sesroubovanou nohu a zatim ma co delat sam se sebou), tak to bude bez psychopodpory.... budu silna zena 😀

jana321969
23. dub 2012

ahoj holky to máte pravdu, promintě ale fakt se také piče jak vidím objeví teda!!!!!! jako my to máme z umělého a fakt nemam teda potřebu to nekomu vysvetlovat, je to zahul dvojčata to věřím, ale můžeme být radi za prcky, že budou a budou zdraví!!!!!!! takže jak vidím většina dvojčátek prostě jde rovnou císařem že!!!!!

jarkalada
23. dub 2012

@jana321969 mně taky odpovídali otázkou na odpověď, že to budou dvojčata - "a to je máte normálně, nebo - vy máte v rodině dvojčata?", nebo - "no, teď už jich je víc.. ". Teď je to trochu jiné-"jéé, dvojčátka, no to je síla, jak to zvládáte?"-na to se ptá každý, nebo-"ježíš, dvojčata, no to bych nechtěla."
A za jakoukoliv odpovědí následuje: ".. a kojíte? " !
Ale najdou se i normální lidi 😀

maruja
23. dub 2012

@sariky a nemůžeš si vzít třeba mamku, nebo kámošku k porodu?? ta podpora by se hodila 😉

sariky
23. dub 2012

@maruja nikdo nechce jit 😒 a do toho fakt nechci nikoho nutit. proste se to nejak zvladne, snad 😉

maruja
23. dub 2012

@sariky tak zvládneš to 😉 já měla u porodu manžu a jen tam seděl 😀 nesnesla jsem žádný masáže a tak, je pravda že to že tam jen byl bylo dobrý

lenny2
23. dub 2012

Holky, čtu si tady příspěvky ohledně Vašeho pohoršení se nad tím, kdyz se někdo zeptá jestli máte dvojčata z IVF, nebo přirozeně.......
Nevim no, myslím, že to moc řešíte, dvojčata byla, budou a jsou jistá "atrakce" pro okolí a je toho teďka všude plno a všude se řeší otázky umělého oplodnění a s tím související vícečetná těhotenství a je přirozený, že se lidi ptaj. Já dostala takovejch otázek tisíce a s hrdostí odpovídám ANO, jsou ze zkumavky a nemám s tím teda žádnej morální problém a ani se za to nestydím, ba naopak.....
A to, že lidi nevědí, že jednovaječná dvojčata nemohou být páreček, to teda chápu, já než čekala dvojčata, tak jsem to nikde nestudovala a nezajímala jsem se o to a taky jsem to nevěděla.....pochopte, že vy máte jakožto těhule vyčteno a zjištěno takovejch věcí o dvojčatech, že to normální smrtelník neví a proto chápu jejich otázky 😉
Zkuste, kočky tolik neřešit 😉 Ale nemyslím to ve zlým 😉

zvalentova
23. dub 2012

@jana321969 sekce= císař

jinak já rovnou řikám, že děti máme z IVF, předejdu tím trapným situacím. Mě osobně to vůbec nevadí a spoustu lidí je rádo, že se nemusí blbě ptát.

zvalentova
23. dub 2012

@lenny2 naprosto souhlasím, prostě to neřeším a je to. Nemyslím si, že jsem já i jiné holky v něčem jiné, když máme děti z umělého.

sariky
23. dub 2012

@lenny2
@zvalentova ja nikoho neodsuzuji ani se nepohorsuji nad umelym oplodnenim a ani nijak zbesile neresim ty "hloupe" otazky typu jestli to mame v rodine atp.... spis jsem si chtela postesknout nad tim, ze nektere reakce mi proste prijdou nevhodne. myslim, ze deti jsou dar a misto, aby mi treba nekdo k dvojcatkum pogratuloval, tak rekne "jezis, dvojcata bych teda nechtel".... to si clovek preci nevybira, ne? (pokud vim, tak i z ivf neni jiste, ze se narodi dvojcata). proste priroda si s nami porad dela co chce 🙂

lenny2
23. dub 2012

@sariky
Ale neboj, gratulace přijdou! A počkej až se ti dvojčátka naroděj, je to takovej záhul, že pochopíš proč je první reakce okolí spíš lekací 😀

karina1
23. dub 2012

@sariky @lenny2 @zvalentova ja trosku tie pohorsene baby chapem - my mame 2 prirodzene - mame to v rodine z oboch stran - a kazdy sa ma pyta (teda hlavne cudzi ludia) ci ich mame z UO - sorry, nech som akokolvek zvedava, ja som sa to nikdy zeny s 2 nepytala.. no a samozrejme reakcia: jee, pocula som, ze cakate 2, to ta hrozne lutujem - mi teda pride tiez ako z ineho sveta.. ja som nikdy ziadnej tehoske nepovedala, ze ju lutujem, ze je tehotna, tak nechapem, preco to maju ludia hovorit mne - my sa na babulky velmi tesime, dieta povazujem za Bozi dar a ze ich mame rovno dve - tak to povazujem za nadherny zazrak.. ale aj tak - ovela viac je mi proti srsti, ked sa mi ludia (o kt. viem len ich krstne meno) vrhaju na brucho bez toho aby sa ma vobec opytali - to by som vrazdila.. najvacsiu traumu v tehu som zazila v 3. mes., kedy moja 60r. kolegyna isla "ohmatom" zistit ci nahodou nie som tehu - hrozne - neviete si ani predstavit!! nebudem tu popisovat celu tu asi 10min. scenu - fakt hrozne! to mi prislo jak ked volakedy "stare baby checkovali mlade devy prstami, ci su este panny"... takze ak je toto vsetko normalne, tak potom vseobecna hranica normalnosti je hoooodne daleko za mojou subjektivnou hranicou.. a to si dovolim tvrdit, ze som velky extrovert a inak sa s ludmi velmi rada objimam, vybozkavam na zvitanie a pod..

jarkalada
23. dub 2012

taky to neřeším, spíš to trochu nechápu. Já osobně bych se na takový otázky člověka, kterýho jsem doteď max. pozdravila, a kolikrát to jsou třeba jen i prodavačky v obchodě, nezeptala. Určitě se za IVF a za UM nestydím.

majka07
23. dub 2012

Po dlouhé době jsem jukla na diskusi, do které jsem také chodila, nevadí mi otázky, odpovídám už rovnou, jsou to přirozené , jednovaječné holčičky, stejně neoblíkám, jenom někdy, dvojčata v rodině nemáme a není to vůbec hrozné, je to vpohodě, mnohem horší je dle mého mít děti po roce, neboť mají každé jiné potřeby a na odpověď to bych nechtěla...říkám, ani nevíte jaké to je krásné mít dvojky. Jediné co mě dokáže nadzvednout ze židle je...když si někdo myslí, že maminky dvojčat a vícerčat berou dva a více rodičovských příspěvků a když jsou holky vyloženě v holčičích věcech a někdo řekne to jsou chlapečci......to mě jako fakt nadzvedne....

maruja
23. dub 2012

@majka07 😀 jo na ty příspěvky se mě teď někdo ptal, no spíš to bylo v tom smyslu, že sice budu mít dvě, ale peněz dvakrát tak to snad půjde 😅

majka07
23. dub 2012

@maruja jako já bych to chápala u lidí, který jsou z toho absolutně mimo, ale u lidí co mají jedno dítě, např. stejně staré jako je moje M. to jako fakt nechápu... a nehledě na to, že se to už tolikrát rozebíralo v TV a stejně furt tomu ty lidi nemůžou uvěřit to je prostě fakt na .....

jarkalada
23. dub 2012

@majka07 já jsem tomu taky nemohla uvěřit 😀

karina1
23. dub 2012

@majka07 no tak to im musime hovorit, ze ved prave koli tym prachom sme si tie dvojcata robili 😀 som sa teda schuti zasmiala ako pises, ze decka mas vylozene v holcicich veciach a niekto sa pyta, ci su to kluci.. tak tato faza ma este iba caka 😀

ivetm
23. dub 2012

Ahoj holky,
hlásíme - A 1180g, B 1260g - rande na ultrazvuku téměř 3/4hodiny - kluci nesnáší šmírování a s doktory si hrajou na honěnou 😀 Děloha je prý klidná, čípek se drží na 2,7, tak mám radost.

@jana321969 co se týče všetečných otázek, tak mě vadí jak od koho - jsou lidi, který se zeptaj normálně a jsou v pohodě a pak bohužel je ta druhá kategorie 😠
Když jsem obcházela kočárky, tak jsem narazila na totální kr.vu - tu jsem rozdýchávala snad 3dny - v krámě s dětskýma věcma, bych něco takovýho nečekala a už vůbec ne od ženský, co má sama v kočárku maličký mimino. Ano, může si myslet cokoliv, ale zrovna tahle by měla držet zobák. Hvězda se do mě absolutně nesmyslně a hlavně nečekaně pustila, že takovejch, jako jsem já jsou davy, že chudáci dańový poplatníci to musej živit, co si o sobě myslím a jak si vůbec můžu dovolit čekat dvojčata - neskutečný - já přitom koukala na kočárek kolem 15tisíc, takže si nemyslím, že bych jí třeba něčím dráždila nebo tak něco - jen jsem se bavila s prodavačkou a vyptávala se co a jak a prodavačky jsou tam 3, takže jsem jí svýma otázkama ani nijak nezdržovala. Její úvodní věta - dvojčata, no to snad nemyslíte vážně mě fakt dostala. By mě zajímalo, jak by kravka vřískala, kdybych zrovna očumovala BGB Donkey 😀 myslím si, že celkově jsem dost nad věcí, ale tahle srážka mě fakt dostala. když jsem se trochu vzpamatovala, tak jsem jí řekla, že si nejsem vědomá toho, že bysme si my dvě tikaly, že o mě nic neví a že s tímhle přístupem by mohla taky narazit na někoho, kdo jí jednu střelí až se bude divit+že moje děti ona skutečně živit nebude!
To, že se lidi ptaj na to, jestli jsou z IVF, jestli máme dvojky v rodině...to jsou pořád ještě normální otázky, ale záleží na tom, kdo a jak je řekne.
Co ale nesnáším, je, jak se všichni vrhaj a chtěj ošahávat břicho - jsem rozhodnutá, že až mě pustí z nemocnice, že si na tričko udělám nápis Nešahat, koušeme! a budu doufat, že i cizí lidi uměj číst 😀
A rodičák s mateřskou je kapitola sama o sobě - to už jsem si taky vyslechla, jak budeme v balíku ☹ 😠 🤐 škoda slov...

nynam
23. dub 2012

Teď jsem v jednom časopise četla na dotaz, jestli má paní dvojčátka po IVF nebo přirozeně, pěknou odpověď: "A v jaké poloze jste si na dítě zadělala Vy?"🙂

ivetm
23. dub 2012

@nynam to už tady na MK taky někdo psal, že někoho odpálkoval, že se jich taky neptá, jak si dělali svoje děti 😀

majka07
23. dub 2012

@jarkalada tak to já jsem věděla, že rodičák je jen jeden a to vždy na nejmladší dítě. Akorát bylo porodný dříve.
@karina1 no jsem ráda, že jsem pobavila, protože jako, když byly holky venku a měly modrý tepláky tak každej jaké jsou to hezké holčičky a když jsou v holčičím tak se fakt ptaj to jsou chlapečci? Zajímavé, že na páreček se zeptalo fakt minimum lidí...nechápu

majka07
23. dub 2012

@ivetm máte krásné váhy 😉

nj, některý lidi si neuvědomí, že se všechno musí kupovat v dvojím provedení. V sobotu jsme jeli koupit boty a to jsou taky šílený pálky
@nynam
@ivetm to jsou hezký otázky, ty vyzkouším v praxi, páč to může být náhodou sranda 😀

majka07
23. dub 2012

@ivetm tak to jsem nečetla, to si počtu, já mám uloženo toto

http://www.rodina.cz/clanek6208.htm

ivetm
23. dub 2012

@majka07 já měla na tenhle článek jiný odkaz a ten už smazali ☹ takže děkuji - ukládám
u toho prvního odkazu jsou super ty zkušenosti pod článkem 😀 😀 😀

majka07
23. dub 2012

@ivetm není zač 😉

majka07
23. dub 2012

@ivetm si zrovna protíčám ty zkušenosti a 😀 😀 😀 se tady řežu. Naše první dovolená v Krkonoších byla super, dokonce jsme se v pohodě vešli do lanovky. a ani se nijak otázky nekladly, jen to bylo samé jůůů ty jsou krásný apod.

Jinak ještě k otázkám co mě dokázalo vytočit no spíše mou dcerku bylo, když někdo jí říká a dáš nám sestřičky? Ona rázně ne a pak už se mě zeptala proč se furt na to ptaj 😀 😀 😀 a taky kladená hodně často otázka byla, zda žárlí na dvojky a všichni se diví, když jsem řekla ne, že je to naprosto vpoho a někdo odpoví, jééé ten náš nebo naše ta tak žárlila...... já měla kolikrát cuky říct, jaké jste si to udělali takové jste to měli nebo máte 😔 😔 😔 😔 mě to fakt hrozně točilo, jako nikde není psané, že je pravidlem, že sourozenec musí žárlit....

jana321969
24. dub 2012

Díky holky za Vaše názory 🙂, ne jen se divím u některých lidí prostě, že nemají nějakou hranici a zeptají se tě prostě nacokoliv!!!!!

Holky zítra v 13tt testy NT srenning chtěla jsem se zeptat:
1. jak to probíhá,
2. výsledky se ví hnedka???
3. u dvojčat to vychazí v pohodě nebo může být nějaká hranice vyšší ale řeknou, že u dvojčat je to normál nebo to dělají podle tabulek např. nadvojčata, abych se něco hnědka nějak nevylekala jsem nervozní už dneska 🙂
DÍKY DÍKY DÍKY VÁM VŠEM 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru