Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stanpetr
4. kvě 2012

@agnes88 ja urco v bohunicich, prvniho synka mi po cisari dali az 3 den po zakroku...tak cekam, ze to ted bude obdobne...
ja mela teda jen cevku...klystyr ne, na cisar jsem nastupovala den predem, kde jsem mela povolenou jen snidani, pak uz nic...a asi proto nebyl potreba....
jinak cisare jsem mela v utery a v sobotu uz jsme byli doma....

@lenny2 tak to lezeni ti vubec nezavidim, pro me to bylo hruza, kdyz se muselo lezet na te jipce...to bylo nekonecne...

zvalentova
5. kvě 2012

@lenny2 přesně, zkouší co vydržíme. Dnešní noc byla ovšem The best. Na střídačku freneticky řvali až z toho měl junior horečku. Takže šachování s vodou, otírání kapesníčkem.. po 1,5 hodině řevu jsem ho konečně utišila. Bohužel ve své posteli 😒

lenny2
5. kvě 2012

@zvalentova
Klasika, no 😉 Taky mi Kryštof občas dospává v náručí v posteli 😉 Hold on, Zuzi 🙂

terulina79
6. kvě 2012

@beruska1982
Ahoj, v první řadě ti moc gratuluju k dvojčátkům a za druhé tě musím uklidnit, že mít dvojčátka není žádná katastrofa, dokonce to ani není dvojitá práce.
Já mám dvojčátka kluky (dnes 16 měsíců) a vzládám to úplně v pohodě. Je pravda, že prvních 6 měsíců byla honička, ale pak se to srovnalo. Kluci si zvykli na denní režim a už to byla jen a jen pohoda. A navíc teď mi všechnu tu starost o ně krásně vracejí, když si hrají sami a maminku k tomu vůbec nepotřebují. Mám je z druhého těhu, tak můžu srovnávat s jedním mimčem a teď právě je super, že jsou to dva parťáci. Hrají si spolu nikdo mi tu nevisí na nohavici, abych si s ním šla hrát (jak to bylo u prvního syna).
Jinak těhu jsem měla pohodové a dokonce jsem se ani moc nešetřila, i přesto že mi stále mudr. říkal, že to není standartní situace jak pro moje tělo, tak pro lékařství samotné. A nakonec jsem mudrovi musela dát za pravdu, že maminka s dvočátky se má opravdu šetřit, i když se cítí výborně i veškerá vyšetření jsou fajn. Já se zřejmě přetáhla a tělo se rozhodla ve 30tt rodit. Ale naštěstí mudři jsou dnes opravdu kapacity a podařilo se jim můj porod zastavit a nakonec jsem s dvojčátky vydržela až do 36 tt.
Takže se opatruj, odpočívej a moc se na ně těš. Je to jen 1,5 práce navíc oproti jednomu, určitě to není práce dvojitá, ale co je ve dvojité dávce, to je to štěstí, kterým tě ti broučkové pak budou naplňovat. Já dnes říkám, že děti by se měly rodit jako dvojčátka, aby k sobě měly parťáky.
A mimochodem, já k těm dvojčátkům ještě studuju VŠ a za tři týdny mě čekají bakalářské stánice, z čehož vyplývá, že dvojčátka opravdu nejsou pohroma😀. přeji pohodové těhulkování a jen a jen samou radost z mimísků 🙂

karina1
6. kvě 2012

@terulina79 ty jo, sikulka, klobuk dole! ;) strasne dobre sa to cita, ked vidim, jake su maminky dvojcat v pohode a este si v pohode popri dvojcatkach napr. studuju... ;) je to ovela prijemnejsie pocuvat, ako to, ked mi maminka s 1 mimi hovori, ze ma strasne lutuje ze cakam dvojcata, ze to bude strasne.. (ako keby vedela, ake to je, mat dvojcata 😀 )

kway
6. kvě 2012

@karina1 Ahojky velka gratulace k dvojčatkum,take mame dvojčatka a zvládam to v pohodě není to nic tak hrozného jak každej říká.taky me každej strašil jak to bude hrozný ale já vubec ten pocit nemám 😨Opatruj se a užívej si těhu 😉

marca22
6. kvě 2012

Ahojky,dlouho jsem tu nebyla,naše dvojčátka už jsou také na světě,narodili se ve 30+2,takže byli v inkubátoru,ale všechno jsme zvládli,krásně přibírají a o víkend bych měla nastoupit s nimi na rooming-in a zajímá mě jestli tady tím někdo prošel,jak to tam chodí a taky něco o kojení dvojčat,jestli se dají kojit obě dvojčátka najednou a jak nebo jestli je lepší odstříkat a nakrmit z flašky.

zvalentova
7. kvě 2012

ahoj holky, napadlo mě založit novou diskusi, jako odnož téhle naší stávající, pro mamky s dvojčaty.

Pokud souhlasíte a žádná jiná tady není, klidně se toho ujmu. 🙂

zvalentova
7. kvě 2012

@marca22 ahojky, držím ti palce, bude to náročné. Naši jsou v 36tt a i tak pobyt v porodnici byl pro mě procházka peklem. Jinak kojit dvojčata najednou rozhodně jde, sama jsem toho důkazem i když jsem to zrealizovala až doma.

marca22
7. kvě 2012

@zvalentova 🙂 jsem pro. A jak to bylo? měla jsi prcky ve dne v noci u sebe? A jak to bylo když ses třeba chtěla jít vysprchovat,to jsi dávala prcky do sesterny nebo tu chvilku můžou být v pokoji sami,ty sestry mi přišly docela nepříjemný,tak chci vědět jak to chodí abych se pak zbytečně neztrapňovala 😀

lenny2
7. kvě 2012

@zvalentova
Zuzi, super nápad 😉

maruja
7. kvě 2012

@zvalentova super, už za chvilku tam budu chodit taky 😀 jdu na kontrolu v pátek, tak uvidím co na mě vymyslí. Koncem května bych měla rodit císařem

zvalentova
7. kvě 2012

@maruja to určitě písni, máš to za pár

beruska1982
7. kvě 2012

@terulina79 ahoj,moc me potěšila tvoje odpověd.Dofám,že tam vydrží obě. 🙂

verunka_berunka
8. kvě 2012

@j.cien @maruja @mrkvicka28 @rychetkami Holky, moc vám všem děkuju za odpověď!!! 🙂 Je fajn vědět, že to někdo měl podobně, že v tom nejsem sama! 😉 Jinak já mám placentu na přední straně, takže je to asi také tím.

@rychetkami Tak koukám, že kromě společného termínu máme i stejně kilo nahoře a i otoky máme stejné! 😎 Prsty u rukou mám oteklé už pořád, nohy mi naštěstí otekly jen v těch horkách, ale za to festovně, teď už je o dobrý. Hemeroidy mě zatím minuly, takže pevně doufám, že to tak zůstane!! A přesně si říkám, že alespoň ten 34.tt. Budeme si držet palce! 🙂 Btw. kde rodíš?

zvalentova
8. kvě 2012

@verunka_berunka Veru to dáš, těch pár týdnů uteče jako voda 😉 Druhá Veronika rodila tuším v 38tt a dle sdělení svého doktora by mohla děti nosit ještě dnes 😀

rychetkami
8. kvě 2012

@verunka_berunka já jsem už na 14 kg☹, ale tenhle týden to byla samá návštěva, tak jsem jedla sladký😀 a vím, že když si od něj dám pohov, váha se mi zas umoudří a aspoň chvíli neporoste. Jinak rodím v Podolí, máme to 10 min pěšky od baráku...jenže tuším mezi 12. a 15 červnem tam mají odstávku, tak třeba skončím v Motole

verunka_berunka
8. kvě 2012

@zvalentova 😀 Však to já vím, že to uteče jako voda! I teď mi to tak přijde, že je to snad včera co jsem brečela štěstím na záchodě v práci u těhu testu, že je pozitivní! 🙂

@rychetkami Tak já už mám teď taky asi o něco víc. Naposledy jsem měla 12 kg. Takže se zítra zvážím a myslím si, že těch 14 kg budu mít taky... 😅 Chjooo, né že by to bylo nějak super, ale jsem ráda, že nejsem sama, víš jak! 🙂 Já bohužel sladký jím i bez návštěv, klidně sama! 😎 No vidíš, další společné, taky rodím v Podolí! 🙂 Akorát, že já to mám tak min. 30 minut jízdy autem, pže bydlíme kousek za Prahou. Ale rodiče mám v Praze, takže u nich můžu kdykoliv zůstat, třeba ke konci, když budou kontroly častější. Jo jo, tak nějak tam malujou, ale jelikož já má jistého císaře (kvůli operaci očí), tak je mi to jedno.

karina1
8. kvě 2012

@rychetkami @verunka_berunka holky, 14kg v 30tt u dvojcat je hodne v pohode.. aj keby ste dalej prieberali tempom 1kg za tyzden, tak sa uz do 20kg zmestite - to maminy s jednym mimi casto priberu ovela viac.. my tam mame 2 mimi, 2 placenty, 2x tolko plodovej vody - to vsetk su kg, ktore sa stratia okamihom porodu.. navyse, ak mate obe otoky - tak to neni nic ine ako zadrziavana voda, ktora sa tiez strati sama.. hlavne nam vsetkym zelam zdrave miminka!

rychetkami
8. kvě 2012

@karina1 jojo, vím o tom, že to není tak hrozný, ale vím, že kdyby poslední dva týdny jedla pořádně a zdravě a nemlsala, tak je to míň...začala mě hodně bolet záda a koleno, tak každé kilo navíc je utrpení, nejde mi ani o to, že budu tlustá, ale o to, aby mě tělo bolelo co nejmíň...začíná to pro mě být trochu nepohodlí, ale to vydržím...doufám, že tobě tenhle nekomfortní stav přijde co nejpozději, nebo radší vůbec 😉

rychetkami
8. kvě 2012

@verunka_berunka třeba se tam sejdeme -doufám, že v co nejrozumnějším termínu 🙂 a opravdu v tom nejsi sama, holky tady už porodily a krásně to zvládají a ještě k tomu si najdou čas sem napsat, tak to zvládnem taky! A ještě zvědavý dotaz - jaký kočárek jste vybrali? My máme už koupený Easywalker duo

karina1
8. kvě 2012

@rychetkami no neboj, ja mam tie krcove zily a s tym suvisiace krce v lytkach a tříslach - cez den zlé, v noci otrasné - neviem koli tomu vobec zaspat (takze 2hodky sa hadzem zo strany na stranu, vstavam, prechadzam sa, zase liham, o cca 2.hod. mrtva zalomim a rano som total. dolamana). Takze tiez si koli tomu musim davat pozor na vahu - nech zatazujem tie zily co najmenej.. a samoska - tiez ma prepadaju obcas depky koli postave a koli tomu, ci sa cela popraskam, ci nie.. ale kaslem uz na vsetko, len nech su decka zdrave..

agnes88
8. kvě 2012

@rychetkami @verunka_berunka ahoj holky, to že máte ve 30 tt jen 14 kilo navrch, je paráda tak jak píše @karina1. Já už teď mám 12 navíc a to bylo minulý týden, ted jsem určo na těch 14ti kilech. taky mě nejde o to že bych byla tank, vím že to tak nějak vylítám, snad i vykojím. Zatím mě nic netrápí, tak jak vy píšete. To že se zadýchám, tak je asi normál, občas mi ztvrdne břicho, ale už jsem vypozorovala že je to tím že jsem najezená a jdu ven se psem, nebo stačí vzít do ruky vysavač....Zatím ani otoky nemám, i když cítím, že mi jsou těsné tenisky, ale žádné buchty na nártech nejsou. Tak snad to tak bude i dál. Jo a dneska jedno kafe a dva hrnky čaje....víc nevypiju, vrací se mi to zpět. Přeju aby jste to vydržely co nejdýl, i přes ty komplikace

rychetkami
9. kvě 2012

@agnes88 neboj, ty nepříjemnosti přijít nemusí nebo přijdou později, i když u sebe můžu říct, že břicho a přidružené problémy se na mě nalepily mezi 27 a 28tt, no prostě nátup 7.měsíce...ale jak jsem psala, to je individuální a u tebe nemusí přijít vůbec. Mně se nějak blokly záda, zítra budu volat na gyndu, zda se mám objednat na nějakou rehabku

zcenigova
9. kvě 2012

ahoj,jsem tady pár minut...a vůbec nevím kam vlézt a co tu dělat...ovšem přečetla jsem název dvojčata a to mě hned chytlo...proč?Protože moje sestra je po rozchodě s přítelem a s dvojčátky (kluky) na krku.Mají 5 měsíců...a ze všeho jí vyrostli,spoustu věcí nevyužije a tak nabízím moc věcí k prodeji.Např.sporťák kočárek zn.Abc design,možno použít i jako sourozenecký,spoustu oblečků od vel. 56 až 74(možno kupovat i po jednom),kolébku...atd atd.Kdyby některá z vás měla zájem,ať už o oblečení,či něco jiného,prosím kontaktujte mě na email z.uzlicek@seznam.cz ... s pozdravem Zuzka

zvalentova
9. kvě 2012

@zcenigova ahoj, můžeš vložit do Barazu fotky, je to jistota 😉

jana321969
10. kvě 2012

ahojte holky 🙂, pomalu už odcházíte k porodu nebo máte odrozeno - necháte mě tady samotnou ☹ . Holky vždyt na dvojčátka máte hezké a malé váhy bych řekla.
1. holky kdy jste začly nakupovat věci????
2. byly jste taky na těch tripple testech ????

maruja
10. kvě 2012

@jana321969 ahoj, se sama divím, že jsem přibrala jen 12kg zatím 😉
my začali nakupovat po 20tt po velkým UTZ
na triplech jsem nebyla

jana321969
10. kvě 2012

@maruja taky to tak mam nejak v planu, no prave me doktorka objednala v tom 16tydnu na ty testy a v Brne jsem v 13 tydnu byla vse ok, tak nevim zbytecne nervy zase!!! HOLKY BYLY JSTE TEDA NEKTERA NA NICH?? VZDYT U DVOJEK MUSI BYT URCITE ZVYSENA HLADINA HORMONU HCG NE????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru