Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
17. kvě 2012

@jana321969 ty budeš potřebovat teplejší věci, jako víc body s dlouhým a kombinézky 😉

maruja
17. kvě 2012

@verunka_berunka prosím tě hlavně lež a odpočívej, ať je tam ještě udržíš 😉

jana321969
17. kvě 2012

@maruja no to je fakt, nikde na netu neprodavají nějaké saténové věcičky jak se divám!!!!

maruja
17. kvě 2012

@jana321969 na mimi je nejlepší bavlna 😉

jana321969
17. kvě 2012

jo a holky:: cena na dvojčata cca s jakou částkou počítat 50.000???

jana321969
17. kvě 2012

@maruja ok, díky za dotaz, snad se po porodu holky tady neztratíte všechny, protože kdo mě bude radit 🙂 všechny tady táhnete už poslední štaci k porodu 🙂

jarkalada
17. kvě 2012

@jana321969 proboha proč tolik? 😕 😝 😀 no záleží asi nejvíc na kočáru. Já mám třeba za trojku 😕 😎 skoro nejetej. My jsme se vlezli komplet se vším něco nad dvacet. Zato teď to naskakuje na nutrilonech a plínkách 😠

zvalentova
17. kvě 2012

@jana321969 ahojky, seznam jsem brala hodně tady http://www.dvojcata.kat.cz/, www.malvik.cz
a kupovala co se mi líbilo nebo přišlo praktické (Hlavně velikosti tiny baby nebo new born)
Až na pár věcí, které jsem nad dimenzovala (nebo spíš to naše děti nechtěly) se všechno užilo. Ze začátku jsem fakt převlíkala 2x - 3x denně. Jak jim byly plíny velké tak často protekly. S velikostí 50 si vystačím u Kačky doteď, Kuba má sice 56, ale stejně v tom plave.

Nejvíc se mi osvědčil zdravý nešetřivý rozum a dostatečné zásoby, protože ne vždycky byl čas jít prát a babičky nebyly po ruce.

jarkalada
17. kvě 2012

@jana321969 jinak koukám, že budeš mít taky zimní miminka, tak se pak třeba ozvi. Mám tu nějaké kombinézky, i ještě s cedulkou, zavinky a tak 🙂

maruja
17. kvě 2012

@jana321969 tak opravdu záleží na náročnosti maminky 😀 když můžeš mít bazarový věci tak to moc není 😉 a jak píše @jarkalada naskáče to po porodu. Já doufám, že budu kojit a plíny látkovat 😎 optimista a idealista 😀

zvalentova
17. kvě 2012

@jana321969 můj rozpočet je vč. všeho 52 tis.
Je v tom komplet výbava oblečků, kočár, látkové pleny, autosedačky, láhátka, postýlky, matrace, monitory dechu, peřiny atd.

maruja
17. kvě 2012

my třeba budeme mít monitory dechu půjčený z porodnice

jarkalada
17. kvě 2012

no, teď nad tím přemýšlím a je fakt, že spoustu oblečení jsem měla a autosedačky půjčený od segry. A plíny jsem do toho nepočítala - ty se kupují ale většinou až "po". Ale postýlky, povlečení, vanička, ložní prádlo atd máme vše nové. Asi jsme nejvíc ušetřili na tom kočáru. Monitory máme také půjčený.

stanpetr
17. kvě 2012

ahojte holky...
my byly vcera na kontrole holky maji asi 1200 g, vse je v poradku, tak to snad dlouho i vydrzi...

k te vybavicce, myslim si, ze je dulezite, zda se porizuje vse nove nebo i pouzite, vyse castky pak muze byt hodne odlisna...

Holky mam na Vas dotaz, ktere jste pouzivaly (pouzivate) kojici polstar, jaky se Vam osvedcil?

zvalentova
17. kvě 2012

@stanpetr ahoj, měla jsem možnost vyzkoušet oba.
1) tradiční, běžně dostupný, měli ho také u nás v porodnici - tento tvar https://www.modrykonik.cz/bazar/potreby-pro-koj...
Ale vůbec jsem na tom dvě děti neudržela, po dvou dnech jsem ho vrátila kámošce

2) druhý pokus byl tento http://www.twinventive.cz/nafukovaci-kojici-pol...
a s tím opravdu dokážu nakojit obě najednou.

3) v záloze byl ještě tenhle, když bych nesehnala nic jiného http://dvojcata.cz/node/687367

stanpetr
17. kvě 2012

@zvalentova dekuji za typ....ten prvni typ mam doma po prvnim synovi, no prave jsem si rikala, ze to bude orisek deti nakojit...pokud je teda chci kojit zaroven, coz bych chtela

rychetkami
18. kvě 2012

@verunka_berunka já bych teoreticky mohla rodit přirozeně, ale s těmito polohami by to bylo dost riskantní a v téhle situaci radši poslechnu doktory.Jinak mně doktor napsal hořčík - čípek mám dlouhý, ale prý je už trochu ěkčí - takže taky CS 1, mám se šetřit, ale nemusím jenom ležet, co mi dovolí moje záda...naštěstí mi rehlabilitační doktor torchu pohol, bolí to pořád, ale snesitelně, a můžu chodit.
Tak snad ještě měsíc minimálně vydržíme🙂

maruja
19. kvě 2012

ahojte,
já jdu na kontrolu ve středu a možná si mě nechaj v nemocnici a ve čtvrtek císař. Nebo mě ještě pustí domu, ale v pondělí nastupuju a v úterý 29 jdou ven 😉

verunka_berunka
19. kvě 2012

@rychetkami taky nám držím všechny palce, abychom aspoň ještě měsíc vydrželi!! 🙂 Tak to jsou ale jinak samé dobré zprávy, záda ti polevila a šetříme se stejně už dlouho, takže všechno fajné! 😎

verunka_berunka
19. kvě 2012

Jo a my máme tenhle kočárek, akorát je hnědý, stříška je bílá s různě barevnýma jakoby kytičkama a rukojeť je stříbrná. Jen ho máme ojetý, cena 17.000Kč. Ale manipulace s ním je skvělá a skládá se jedním dotykem 🙂 Tak uvidíme, jak se osvědčí v praxi! 😎

http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

maruja
19. kvě 2012

@verunka_berunka ten je dobrej, o tom jsme taky uvažovali 😉

agnes88
19. kvě 2012

@stanpetr tip na kojící polštář http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1995676
já byla v pondělí na kurzu pro dvojčata a tam ho paní ukazovala. Musí bejt hranatej, ne ten pro jedno dítě. A plnej kuliček. Cena je taky v pohodě. Na kurzu jsem si ukazovali jak brát obě děti nazár, mají tam maňásky plné rýže. Jedno jsem zvládla a druhému asi zlomila vaz...takže zavinovačka to jistí.
Jo a poznatek od paní z kurzu, kojit pokud možno obě děti naráz, i když jedno spinká, tak si ho vzít s sobě, že se sladíjou. Ale to mamky už asi víte. A prej nikam nespíchat, klidně si vzít děti k sobě do postele a to dělat celý šestinedělí. Prej jak se budou mimča cítit že jsou "přiloučení-připojení" tak se pak sami od sebe "odloučí" Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně, ale smysl mi to dává 🙂 uvidím jak na tom budu za tři měsíce já.

@maruja až 29 jdou ven? to budeš rodit v 39tt, klobouk dolů

jana321969
19. kvě 2012

@zvalentova ahoj takze začít kupit věci od čísla 50 do čísla 70 apon zásobu hadříků??? a kojíš??takže nějaké věci máš nové a nějaké i použité???

jana321969
19. kvě 2012

@maruja no šak právě spousta věci tady na bazaru je hezkých,kde se to kromě koníka da sehnat nejaké věci ještě??

maruja
19. kvě 2012

@jana321969 já vše nakupuju na mimibazaru

maruja
19. kvě 2012

@agnes88 no jestli mě ještě ve středu pustí domů, uvidím, co mě řekne 😉

kinguse
19. kvě 2012

ahoj holky,tak už vás chvilku pročítám a chci se zeptat,jestli se můžu přidat? Mám doma 4měsíční dvojčátka - holčičky. Narodily se 26.1. a rodila jsem přirozeně ve 36tt. V těhu jsem si užila taky dost nemocnice, nejdřív 24.-.27.tt na urdžování a pak týden před porodem,vyvolávali mi ho kvůli těhu cukrovce a hrozící preeklampsii.Ale nakonec jsem vše zvládla a holky se v pořádku narodily s váhou 2100g a 1920g,máme Terezku a Lucinku.
@maruja koukám,že ty už to máš za pár,tak se drž.
Ostatním přeju pohodové těhotenství! Uteče to jako voda a dočkáte se těch dvou uzlíčků.
Začátek byl dooost hektickej,než se člověk sžije,ale důležitý je opravdu si je co nejdřív sladit společně. Prostě na kojení vždycky budit obě!Oni si na to postupně zvyknou. Hlavně vám všem přeju co nejmíň ubrečený mimča,ty naše "dorotky" jsou hrozný vřískalky 😀 Cca 2měsíce v kuse prořvaly,trápily je hrozně prdíky a nic nám nezabíralo,teď už je to trochu lepší,ale taky dost řvou..hlavně kvůli tomu,že je nechci furt nosit...to víte,babičky a návštěvy by je všichni chovali a já abych se pak zbláznila 😝
Co se týče kojení,tak já mám asi 3různý kojící polštáře,na začátku mi nejvíc vyhovoval ten s kuličkama,děti tam hezky držely,z ostatních mi padaly..Teď mi naopak vyhovuje ten naducanej,už jsou větší a jde to samozřejmě líp.Ale byl to na začátku boj.Musela jsem používat kloboučky,měla jsem malý bradavky,postupně jsem zkoušela bez kloboučků a naučily se.Ale jak měly ty prdy,tak sebou vždycky strašně mlátily,tak jsem je pak začala kojit každou zvlášť.Ale až když jim kojení trvalo max.10min.Na tom začátku musíte společně,jinak nebudete dělat nic jinýho než kojit,přebalovat,kojit,přebalovat....a pak zas znova 😀
Kdybyste se chtěly na cokoli zeptat,tak klidně můžete,ráda poradím.
Přeju krásný víkend,teda teď už spíš jen neděli 😎

kway
20. kvě 2012

@jana321969 Taky na naše dvojčatka hodně nakupuji na MMB dají se tam sehnat krásný vecičky 😉 a občas koupím na Aukru

agnes88
20. kvě 2012

@kinguse ahoj, tys chtěla rodit přirozeně? Já se toho děsím, bojím se komplikací u druhého mimi, že se třeba v tom prostoru převrátí a něco se poserinká. Znám jeden případ, kdy první holčička je supr a druhý chlapeček se tam položil a není to dobrý. Jinak pokud by nebyly ty hrozby tak bych taky rači rodila přirozeně.

kinguse
20. kvě 2012

@agnes88 já se hrozně bála cisaře! U nás v nemocnici,pokud jsou obě děti hlavičkama,tak preferují přirozený porod. Samozřejmě,že ty komplikace,co píšeš můžou nastat,ale to i u porodu jednoho dítěte! U dvojčat porodiš první,takže z jedný strany ti leží na břiše a tlačí "Áčko" ven a "Béčko" z druhý strany zas drží,aby se nepřetočilo 😀 Já jsem ten porod měla celkem v pohodě.To víš,že to bolí,to ti lhát nebudu,ale už jsem rodila podruhý,tak jsem věděla do čeho jdu.Naštěstí to všechno proběhlo bez komplikací. Od vyvolání do porodu to trvalo cca 5h a nejhorší byla poslední hodina a půl,kdy jsem měla křížový a tlakový bolestí,to byl mazec 😝 , předtím se ty kontrakce daly rozdýchat. Nesmíš myslet na komplikace,oni dr sami vědí,kdy raději přistoupit k císaři,ale pokud je vše v pořádku,děti obě hlavičkou,tak proč ne přirozený porod.Ani nevím,jestli by mě nechali rodit císařem,kdybych se na ten přirozený necítila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru