Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
30. čer 2008

ahojky holky, všechny zdravím, už nemám moc času s Váma pokecat, tak jen sen tam nahlídnu, přečtu pár příspěvkou a hurá zpět za prckama 🙂
vidím, že některým se to už blíží, tak držím palečky, my válčíme jak se dá, přes den mi moc nespí, docela si i polačou, ale v noci se to trochu dá - usnou sice až meti 9 a 10 večerní, ale pak kojím po 1 hodinně ranní a pak po 2 - 2,5 hodinách. Zatím jsme jen plně kojení, třak uvidíme jak dlouho nám to vydrží.
Mějte se hezky a držte se. 🙂 🙂

rezinka
30. čer 2008

simonac ahoooj 😵 no to verim, ze mas frmol. a kojeni zvladate dobre? kojis je najednou?? Ty jo, po 2-2,5h, to je v noci asi docela mazec, vid? to musis byt hrozne unavena ... ale to k tomu holt patri, taky nas to ceka 😅 Tak se mejte moc krasne a zase nekdy pisni 🙂 !!

jinak dotaz jeste k vybave na spani - prosteradla se delaji pro miminka asi jenom (nebo prevazne) frote, ze? nebo mate bavlnene ??

simonac
30. čer 2008

rezi....kojím zvlášt, dohromady mi to nejde i když kojící polštář mám, v noci se budí docela po sobě takže se to dá, dost mi po kojení přes den plačou, už jsem vyzkoušela kapky - sab, i baby calm a nic, tak ted je na trhu novinka probiotické kapky pro mimi, ale narozdíl od těch prvních dvou které stojí kolem 100Kč, tyto stojí 635,- Kč, obsahují přímo živé bakterie které jsou ve strřevech, tak snad to zabere. 😉
Kristýnka mi poprvé usnula v postýlce přes den, tak snad to nezakřiknu a Matru si vzala tchýně ven, je to přes den blbé, když spí jinak už jsem říkala, že si snad koupím ještě dva samostatné kočárky... 😒

fiallinka
30. čer 2008

simonac: zdravím a vidím, že je to teda tóčo 🙂... taky už jsem viděla, že měly maminy ještě samostatný kočár, když bylo potřeba jít jen s jedním, ale uvidím, kdyby to bylo nutné, tak si ho od někoho asi půjčím...

rezi: já mám teda taky pro mimča froté, ale myslím, že se dělá ještě takové napínací - bavlněné, ale ne froté, jerzey se to myslím jmenuje (nevím jistě ten název - ale máme doma jen to)

marrha
30. čer 2008

Simon ahojky..jak se máš..to je fajn,že kojíš 😵

a nezoufej...všechno s esrovná.mně taky spali přes den každý jinak....časem se to srovnalo.ale bylo to teda hrozné..neměla jsme ani chvilku pro sebe nebo NIkolku...buď jsme byla s jedním nebo druhým..pokud tda vůbec spali...oni spíš měli takové 20minutovky 😝 😝

a přes den plakali hodně..a jak píšeš hlavně po jídle..zkoušela jsme kde co...pupík,cvičili jsme ,ale musel jsme si to protrpět....pomohly sabsimplex,ale né hned..snad až po dvou týdnech pravidelného užívaní....,ale to jsme si taky musela upravit sama....mudr.mi říkala jen 2-3 denně a v letáčku bylo,že při každém krmení..ptala jsme s ena to i v lékárně a taky řekli,že je lepší při každém krmení....a pak byl klid.... 😝

Fialinko s těma prostěradlama je to tak jak píšeš 🙂 já mám jen froté.ani nevím proč,ale po jiných jsme ani nekoukala 😀

fiallinka
30. čer 2008

marrha: no já pro mimča ty froté a pro nás ty nefroté, jsou docela zbytečně teplé, ale u mimin jsem si říkala, že to vadit nebude...

fiallinka
30. čer 2008
z359
30. čer 2008

Fial: Opravdu na těch fotkách nevypadáš tak, jak si psala, a BMI 29? To se mi zdá opravdu hodně, je pravda, že mě taky vždycky říkali, že nevypadám na tu váhu kterou mám, ale teď za poslední rok jsem přibrala dalších 10kg, tak už asi vypadám na to kolik mám, já mám BMI 35, to je hrůza, ještě před 7 lety jsem měla o 30kg míň, ale já při stresech tloustnu a takhle to dopadlo, ale po těhu se budu snažit s tím něco udělat

daiq: nevím jaký vliv to má na mimča, to bych se musela kouknout někde na net, ale myslím, že ta těhu cukrovka by neměla mít velký vliv na děti

rezi: taky bych se bála si peřinky kupovat přes net, na ty bych si chtěla šáhnout, já je naštěstí budu mít po švagrové

Už mám doma druhou autosedačku, od jedný známý, ale ten seznam je pořád dost dlouhý a kočárek mám pro jedno mimčo po švagrový, nejdřív jsem ho chtěla dát pryč,ale taky už jsem uvažovala o tom, že si ho nechám, když jedno mimčo onemocní, tak budu moct vzít to druhý ven a nebudu muset tahat kočár pro obě

A ty prostěradla, jedno jsem dostala od kamarádky, a je taky froté, taky mě to překvapilo,a le je pravda, že je dost praktické, nemusí se žehlit, ale zase nadruhou stranu, co když budou mít děti třeba ekzém nebo vyrážku a bude je to dráždit? Třeba v létě nemusí spát v dlouhých nohavicích a rukávech

z359
30. čer 2008

nevím jestli znáte tuhle stránku, ale je tu seznam s věcma, které jsou pro děti nebezpečné http://www.babyweb.cz/Rubriky/s117-Zavadne-vyro...

rezinka
30. čer 2008

ja nasla prave jeste treba tyhle odkazy na prosteradla, tak vaham ... :

http://www.babywelt.cz/cs/produkt/ochranna-podl...
http://www.hanysek.cz/detail.php?zbozi=490279

rezinka
30. čer 2008

koukam, ze se s miminkama mame opravdu na co tesit 😅 Ale zvladli to jine, zvladnem to taky 🙂 Hm, jednokocarek by se fakt hodil. No, snad bych v pripade nouze nejaky od kamaradky taky ziskala ...

vcera jsme stehovali od mych rodicu do naseho baracku piano, no to byla akce, ale chlapi (vesmes rodina) to zvladli na jednicku, tak uz je piano v detskem pokoji 🙂 Uz jsem mrnouskum hrala, aby si zvykli, pak jim budu hrat ukolibavky, az pujdou spinkat 🙂

jinak dneska vecer jedeme s manzelem jeste na ten 3D utz, hrozne se na to tesim, jsme objednany na 17:30, tak drzte palce, at se mimiskove konecne ukazou a vime, co cekame. ale treba na nas zase vystrci oba prdelky a bude to 😀 Ale to je jedno, at uz to dopadne jak chce, hlavne, at jsou zdravi, to je jasny !

fiallinka
30. čer 2008

rezi: já o té podložce taky uvažuju, ale ještě se poptám známých, jaké mají zkušenosti - ale asi bych nekupovala přímo to nepromokavé prostěradlo, ani nevím proč, jen mi to nějak nesedí... a jsem moc zvědavá, co jsou tvoji mimíši zač, hned to nahlas 🙂

z 359: já jsem nabrala asi šest kilo poté, co jsem vysadila prášky a začali jsme se snažit o mimi - ale kdo ví, jestli to bylo těma práškama, možná jsem se tak obalila po vánocích 🙂, předtím jsem tu váhu měla dlouho pořád stejnou, sice nic moc, ale prostě nižší... a stejně, určitě to při dvojčatech všechno shodíme 🙂

s tou vyrážkou nebo alergií nevím, ale málokdy ji myslím vyvolává ten povrch prostěradla sám o sobě, asi bych to moc neřešila

calu
1. črc 2008

ahoj holky, na predchozich strankach jste resily OHHS v pocatku tehotenstvi. Konecne jsem asi objevila pricinu tech ukrutnych bolesti bricha, ktere me uz tyden desi, takze se mi trochu ulevilo, ale chci se zeptat: pomohlo vam na to neco? nebo to clovek proste musi vydrzet a casem to odezni? Predem moc diky za jakoukoliv radu🙂

fiallinka
1. črc 2008

calu: byla jsi už u doktora? Je lepší to nepodceňovat, oni ti na to sice nic nedají, pokud to už není akutní fáze, kdy se musí do nemocnice, ale raději ať tě prohlídne - podívá se, kolik máš v břiše tekutiny, vezme ti krev ... jestli to odezní záleží hodně na tom, ve které fázi jsi ohhs dostala - většina z nás až po ET myslím, a to pak je velká pravděpodobnost, že jsi těhotná, a v takovém případě to odezní úplně třeba až v 10. týdnu, ale neboj, zlepšuje se to postupně... jestli chceš vědět něco podrobně, napiš mi třeba vzkaz

daiquiri
1. črc 2008

Krásné ráno...
simonac: to jsem ráda, že ses ozvala a podala nám čerstvé informace 🙂 A proč vlastně nekojíš obě najednou? Nejde ti to nebo si to nezkoušela? Já už z toho všeho začínám mít strach ☹ A mlíka máš pořád dost?

Taky jsem uvažovala nad nějakým mono kočárkem, který bych využila třeba k doktorovi atd...Zjistili jsme, že tady u nás na poliklinice se s kočárem pro dvojčata nevejdu do dveří, tak nevím jak to budeme řešit. Jedině jet autem a vzít je v autosedačkách.

rezi: my máme taky flanel..A na to ještě tu nepropustnou podložku, je prací, takže v pohodě.

calu: já to měla taky, nikdo mě na to dopředu neupozornil, tak jsem ani nevěděla o co se jedná. Dostala jsem se s bolestma až na pohotovost. Ale nakonec to po nějaké době přejde samo, přesně jak píše fiallinka.
Co já vím, tak se na to nic nedává, jen tady kdysi psala Juliet, že jí tu vodu z břicha nějak odsávali či co?

simonac
1. črc 2008

ahojky holky 🙂
marrha...taky jsi kojila? a jak dlouho??
daiguiri...zkoušela jsem kojit oba, mam i polštář, učili mě to i hned v porodnici, ale malápije hůř, špatně se chytá, tak bych potřebovala ještě jednu nebo radši dvě ruce
martínek přibral od porodu, kdy měli oba stejně 2650g na 4300g a kristýnka má 3.800g,
včera mi spala dopoledne kristýnka, dnes je to naopak ☹

fiallinka
1. črc 2008

dai, calu: já znám holky, které s ohhs byly i v nemocnici, ale to musí být už 3-4. stupeň, jinak tě nechají jen doma, já jsem dostala jednu kapačku a šup domů 😉

cipisek007
1. črc 2008

Ahojky holky!
Všechny vás v rychlosti zdravím.
Včera mě zase po pár dnech složily těhu nevolnosti. 12 hodin hnusnýho zvracení. Nejhorší je, že mě to chytá v 1 hod v noci a pokračuje následujících 12 hodin. Už aby to skončilo. 😒

daiquiri
1. črc 2008

simonac: nám to na tom kurzu pro dvojčata říkali, že to může být problém, ale že se to srovná a pak se dají kojit obě. Prý když to nepůjde, tak si máme zavolat na tu jejich laktační linku. Ale pro mě je to zatím jen teorie, kdo ví jak to u nás bude v praxi 😒

fiall: a jak se to pozná? Já se dostala na pohotovost, ale byli tam tak děsně nepříjemný, ani mi tenkrát neřekli co mi je, jen, že můžu umřít, když tam nezůstanu, fakt byli zbytečně drsný, tak jsem podepsala revers a raději jela domů. Ten přístup byl děsnej ☹

cipisek: to ti teda nezávidím, mně se naštěstí tyhle nevolnosti vyhly 🙂

rezinka
1. črc 2008

ahoj holky, tak uz vime, co budeme mit, vcera jsme byli na tom 3D (skoro 2h !!), tak to u nas vypada na dve princeznicky 😅 !! Ja tajne doufala v holcicku a chlapecka, nejvic jsem si pripoustela variantu dvou kluku, ale ze by to mely byt dve holcicky, to me teda vazne nenapadlo. Taky jsem tomu nemohla vubec uverit, pak jsme sli s manzelem na veceri a ja porad byla uplne mimo, ze nam rekli dve holky ... jako mela jsem hroznou radost, ale jak mi kazdy rikal, ze to budou 2 kluci, tak jsem tomu proste porad nejak nemohla uverit 😅 Hodila jsem do albicka nejakou fotku - horni dve fotky jsou jedna holcicka a spodni druha (na te posledni zrovna dostala kopanec od segry 😅 - doufam, ze se takhle holky nebudou prat, az se narodi 😀

marrha
2. črc 2008

Rezinko....jéééé obr gratulace.....

gratuluju ke dvoum holčičkám 😵 😵

murecka
2. črc 2008

Ahojky holky,

Rezinko: moc gratuluju k holčičkám, u nás si taky každej myslel, že to budou kluci, ale já byla nějak vnitřně přesvědčená, že asi holky(u nás jsou možný jen 2 varianty, takže s párečkem nepočítal nikdo). Synek se s tím taky smířil a všude teď prohlašuje, že bude velký ochránce. Jen si po těch všech autech, dracích, robotech a bojovnících nějak nedokážu u nás představit panenky apod. 😀.

fiallinka
2. črc 2008

rezi: gratuluju a závidím 🙂

rezinka
2. črc 2008

holky moc dekuju 😵 !!!

fialinko ja si na tebe a na daiq hned vzpomnela, ze jste chtely holcicky ... no vidis, ja zase tajne doufala v páreček, mozna tak trochu i kvuli manzelovi, ale ten jediny rikal, ze to budou 2 holky, takze nebyl vubec zklamany, naopak si myslim, ze to bude takovy ten zboznovany tatinek dvou malych princezen a ze z nich bude uuuuplne poprdeny. Z kluka by byl urco taky, ale proste uz to vidim - maminka neco zakaze, holcicky udelaji na tatinka kukuč a tatinek povoli :o)) Nehlede na to, ze s fotbalistickym micem se manzel vyradi se dvema synovcema (jeden z jeho strany - 5,5 roku a jeden z me strany - 3,5 roku) 🙂

murecka
2. črc 2008

já to taky tak vidím s tím tatínkovstvím. Holky udělají kukadla a veškerá výchova půjde do háje. Naštěstí tatínek bývá od rána do večera v práci, tak se budu muset snažit co nejvíc toho podchytit, když nebude doma 😀.
Dneska nám jel do bazaru pro nový auto, protože do toho mýho citroenu ZX nedám kočár (ani do jeho fábky), tak jel koupit Berlingo, sice je to taky citroen, ale už to nebude ten můj brouček, kde mám všechno vychytaný, tak jsem z toho docela smutná ☹.

rezinka
2. črc 2008

neboj murecko, parkrat se v nem svezes a uz ti to ani neprijde. a hlavne pak o tom takhle nebudes ani premyslet, budes rada, ze se ti tam krasne vleze kocarek a to bude pak to nejdulezitejsi 🙂 ! My mame prave fabku a kocarek jsme vybirali takovy, aby se nam tam vesel, vedeli jsme, ze auto menit nebudem. Mame Herqules a ten se tam vleze dobre, tak jsme spokojeny 🙂

murecka
2. črc 2008

Já bych auto taky neměnila, jenže fábkou jezdí přítel do práce,pokud nebudu chtít být odkázaná jen na něj nebo si vzít auto neplánovaně, tak se jedno muselo vyměnit. No a prohrál starší citroen. A taky hodně jezdíme na víkendy k jeho rodičům a to si nedovedu představit, jak nakládáme do fábky 3 děti, kočárek a tašku s věcma. A jezdit 2 autama jak Ewingovi za Dallasu? Takhle sice budu soběstačná a nezávislá, ale stejně to nic nemění na tom, že se mi po té mé hrstce plechu bude stýskat - bylo to moje (opravdu moje) první auto, moc mi sedlo. No asi to dělají ty hormony, že je mi to líto 😀. Na Berlingu je fajn, že otevřeš zadní dveře a kočár tam prostě postavíš a zase zavřeš. Žádný skládání. Už jsme to zkoušeli u kámoščina Berlinga a je to fakt super. Když si vzpomenu, jak jsme se ségrou rvali jejich kočár pro 1 dítě do jejich volva (marnej pokus) a pak do citroena(tam se to povedlo,ale byly jsme na to 2), tak tohle by měla být pohoda. Kočárek máme vybranej Implast Spider Swing - vyhrál u nás díky nafukovacím kolům a ten by se nám tam měl vejít i se 2 korbičkama. Tak uvidíme.

alik30
2. črc 2008

ahoj holky, jdu vás pozdravit. Dnes nám pan doktor potvrdil 2 srdíčka. Dal mi Utrogestan na podporu růstu, pro jistotu 😀

daiquiri
2. črc 2008

rezi: moc moc gratuluju a závidím, ale v dobrým 😀 A nechceš si to se mnou třeba vyměnit? 😀 😀 😀
Ba ne, dělám si srandu. Já už peru oblečení co mám od kamarádky a půlka je růžová a a půlka modrá a zelená
a stranou mám neutrální bílou. Takže mi ten páreček vyhovuje. Ona má totiž holčičku a její ségra kluka a ty oblečky jsou od nich od obou.

Přemýšlím pořád jestli kupovat ty dupačky 50. Nakonec jsem se rozhodla, že se na to vykašlu. Mám 56, ke všemu pravděpodobně budu rodit nejpozději koncem srpna, takže bude teplo a v dupačkách by jim bylo ze začátku vedro. Přinejhorším se dokoupit dají vždycky 🙂

murecka: u nás se taky pořád spekuluje jak s autem. Manžel má služební fabii a já jezdím s fiatem Punto, kupovali jsme ho cca před rokem a půl úplně nový. Teď pořád přemýšlíme, že ho prodáme a pořídíme něco ojetýho a většího. Ale mně se taky nechce punťu dávat pryč, fakt mi sedne, jezdí se s ním super a je to vlastně skoro nový auto. Ke všemu my chatu nemáme, nikam moc nejezdíme, tak se mi to zdá zbytečný.
Asi to necháme podle situace.

alik30: tak tě vítám mezi nás 😉

rezinka
2. črc 2008

alik tak to gratulace 😵 🙂 !!!!!

daiq no to me hned napadlo, ze ty jsi chtela 2 holcicky a mas páreček a ja si prala páreček a mám dve holcicky 😀 Ale presne jak pises, taky bych uz nemenila, hrozne rychle jsem si na tu predstavu dvou princezen zvykla 🙂 Po segre mam kraaaasny vecicky po neteri (te uz je 9 let) a i po synovcovi (3,5 roku), moc modreho toho nemel, spis ho ladila do khaki barvy+treba oranzova a to se da v poho i na holcicku, takze myslim, ze vyuziju skoro vsechno 🙂

jo a s tema dupackama - ja 50 urcite koupim, ale max. pro kazdou jedny (mozna dvoje), kdyz mi i kamaradka, co mela vic, nez 3kg miminko rekla, ze 56 byla holcicce velka, tak sem si rekla, ze alespon na ten prevoz z nemocnice je budu chtit obleknout, aby byly holky bez ohrnutych rukavku. Ale fakt mozna jen jeden kousek pro kazdou ... 56 planuju taky max. 1-2 kousky pro kazdou ...

murecka no jo, me nedoslo, ze vlastne budete vozit ne 2, ale 3 deti 😅 Tak to to Berlingo urcite hooodne ocenite !!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru