Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

valkat
26. čer 2012

@zvalentova my jsme to měli vybrané hned od začátku ...nic jiného jsme ani nechtěli.... 🙂

jannysek
26. čer 2012

@gretta jsem po IVF, já jsem hematom neměla, mě řekla gyndařka, že je to špatnou hladinou hormonu, že v tomto období 1 trimestru je to časté, že do 3 měsíce hormony tvoří vaječníky a od 3 vytváří hormony placenta a v tomto období by mělo špinění přestat. Proto dávám dvojtou dávku Utrogestan(3x2 do pochvy) a mělo by to být dobrý, takže pevný nervy

maja89
26. čer 2012

@jannysek Já jsem též byla u Dr.Vlašína a ve 12 týdnu mi řekl že to vypadá na holčičky, ty nám teď ve 21 t.potvrdili také v Prenatalu, ale to jsem byla u jiného lékaře - doktorky..Ta nebyla moc příjemná 😒 Zlaty Vlašín

nynam
28. čer 2012

Tak u nás to po včerejším ultrazvuku vypada minimalne na jednu holčičku. Aspon budu mít spojence🙂 druhe mimco se schovavalo, takže nás ještě čeká jedno překvapeni!

jana321969
28. čer 2012

@zvalentova ok 🙂

jana321969
28. čer 2012

@valkat krasní 🙂 hodně zdravíčka 🙂 - tak to jisi dobrá 40 týden!!!!

gretta
28. čer 2012

@jannysek Mně utrogestan snížili na 1-1-1. Taky jsem před tím brala 2-2-2 .. prý podle krve je hladina ok. Špiním pořád, jsem v 11.tt, ale po dnešní KO mi dr. řekl, že se hematom zmenšuje, ale pořád tam je 😒 utrogestan beru pořád stejně.
Já jdu na NT 16.7. tak jsem moc zvědavá a moc se těším. Doufám, že budu patřit mezi ty šťastné a budou mi schopni říst pohlaví. 😀

verunka_berunka
28. čer 2012

@bobecek79 Já už jsem v porodnici právě taky ležela a rozhodně mi nejde o cenu, pže 100 Kč na den mi teda jako nejdražší hotel nepřijde 🙂 I s jídlem jsem tam byla spokojená, ale bohužel psychicky to tam na mě moc dobře nepůsobilo... ☹ Když vidíte některé osudy mamin kolem vás.... 😔

@rychetkami To víš, že už to nějak vydržím, ale právě mi to přijde zbytečný a proto mě to tak štve! 😝 Držím palce, aby se to tobě vyhnulo! 🙂 Každopádně už se nám to velmi rychle krátí, že?! 😎

rychetkami
28. čer 2012

@verunka_berunka Veru, dnes mám pocit, že prasknu, strašně mě táhne kůže nahoře na břiše, naví když jsem šla na nákup, po cca 200m mě začalo píchat v boku, že jsem se sotva doplazila zpět, teď ležím, je to lepší... tak tam třeba budeme ležet společně... no sice dáš 100 za den, ale doma taky něco sníš, vypiješ a meješ se, takže souhlas - problémem je něco jinýho. Ale třeba změní názor a půjdeš na kratší dobu

verunka_berunka
28. čer 2012

@rychetkami Kamčo, tak koukej ležet a odpočívat!!! Myslím,že to bude dobrý! Názor už nezmění, 2.7. mám v průkazce psaný nástup a pak už teda zase doufám, že to do toho týdne od 9.7. vydržíme pohormadě! 🙂 Jinak mě se dnes děti melou o sto šest... 😎 Úplný vlny tam dělají... 🙂 Jo a tu maminu, co jsme se tam s ní bavili tak taky hned druhý den zavřeli do porodky. 😝 Jsme se ještě potkali venku.

rychetkami
28. čer 2012

@verunka_berunka tak to je teda síla....takže mě čeká asi taky arest, obzvlášť po mých akcích s tlakem a otoky...no nic, asi to musí být. Kdyžtak tam budem společně.Divím ser, že zavřeli i tu Katku, co jsme ji tam potkali, neměla žádné problémy, ale byla už 38tt, tak půjde třeba na porod rychleji. Jsem zvědavá na pondělí, co mi řeknou

jannysek
29. čer 2012

@gretta já beru 14 dní Utrogestan 2-2-2 a před tím 1- 1- 1 tak bych měla brát ještě týden a pak vysadit. Doufám, že mi to vysadí postupně, prýse to nemá naráz. Já třeba 2 dny špiním a dva dny dobrý, většinou se špinění rozjede večer a do 3-4 hodin přestává

verunka_berunka
29. čer 2012

@rychetkami Budu ti každopádně moooc držet palce, aby tě pustii domů!!! 🙂

agnes88
29. čer 2012

ahoj holky, tak už jsem zpět doma ze špitálu, miminka už jsou venku, v neděli 24.6 večer. Jsou v inkubátorech, ale jsou na tom dobře. Tak na ně myslete 🙂
@verunka_berunka @rychetkami vy už jste krásný 37 týden, teď už to venku prcošci zvládnou a vám se za chvíli uleví.
zdravím všechny nově příchozí i stálice 🙂 zkusím vás dočíst, ale nevím nevím 🙂))

rychetkami
29. čer 2012

@agnes88 moc ti gratuluju a prckům posílám velkou dávku energie na start...co porod, dalo se? já pořád ještě tahám velebuben a je to den ode dne náročnější😀jsem tak trochu atrakce pro místní občany, ale co už🙂

evikj33
30. čer 2012

Ahoj Holky mužu kvám občas nakouknout a na radu,jste už tady skušené těhulky a taky maminky jak právě čtu 🙂 @agnes88 Zdravím Reprofitačku a štastnou dvojmaminku a přeji vám hlavně zdravíčko at krásně rostete a jste brzo spolu doma. Jinak já jsem teprve na začátku a ještě to vše vztřebávam,příští středu nás čeka 1.tr.screnning tak doufám že to paní doktorka dobře napočítala,nějak mně ty její počty nesedí.Tak doufám že nás tam nežene brzo,jdu ve stř.4.7. a to dle mého budu 9+něco a pak za 14dnu UTZ.Měly jste to tak taky?

karina1
30. čer 2012

@verunka_berunka @rychetkami caute zeny, ad tych 10 dni v podoli - neznechucujte si to dopredu, ono to ma mozno svoj zmysel, aspon budete "pod dozorom" ;) znamu tak tiez hospitalizovali pred porodom s dvojkami a nakoniec pre zle vysledky vysetreni rodila hned dalsi den .. keby tam prisla az v planovany den porodu, tak ktovie ako by to dopadlo, takto boli drobci po porode uplne v poriadku ;)
ja som si teraz v podoli tiez odlezala 2 tyzdne a ano, kvapkalo mi z toho na karbit, ale asi az po tyzdni ;) drzim prsty, ale hlavne to je uz to najmenej, co pre zdravie miminiek mozme urobit - drzte sa! ;) a inak tam maju v lekarni celkom pekne hracky pre deti, dudliky a pod. - to keby ste sa uz velmi nudili 😀

valkat
30. čer 2012

@verunka_berunka
@rychetkami holky,taky už máte pěkné týdny a vtomto teple vám to ani nezávidím...ale už se brzo dočkáte miminek....... 😉 😉

rychetkami
30. čer 2012

@karina1 no já to beru tak, že to musí být...mě už teď sledují jaterní testy a doma si 3x denně měřím tlak kvůli hrozící preeklampsii, takže u mě porod teoreticky může přijít kdykoli, nebo taky až kolem toho 9. až 13.7

jannysek
30. čer 2012

@evikj33 jé, kam jdeš na ten screening? já jdu taky ve středu do Brna na Veveří, taky 1. screening, já jsem začátek 13 tt

evikj33
30. čer 2012

@jannysek Já budu na opačném konci-Ostrava Poruba.Akorát mám obavu že mně tam dr.žene brzo na tu krev,asi ještě v pondělí zavolám.Byl tam zástup a mladá dr. nějaka zmatena a neuměla se dopočítat,pořád mně přesvědčovala že jsou miminka větší, asi o týden,což není možné vzhledem k poslední menstruaci.Ve stř.by měla být jen krev a pak 23.7 ten UTZ.A pokud vám scr.dopadne dobře,jdete i na tripl testy? Dr mně to moc nedoporučoval že u dvojčátek jsou falešně poz.,tak nevím 😕

jannysek
1. črc 2012

na tripple testy půjdu a vím, že to vychází falešně pozitivní, ale budu věřit výsledkům ze screeningu NT plus na Vevří v Brně, to je moderní metoda a je spolehlivá, tripple test je na nic jen děsí zbytečně těhulky.

agnes88
2. črc 2012

@rychetkami díky moc za energii, holčička ji potřebuje, je pořád na JIP. Kluka jsem si dnes už chovala a házel po mě úsměvy 🙂 jinak jsem šla císařem, i když to vypadalo že to půjde normálně. Doktoři se nemohli domluvit jak to bude, až to nakonec rozhod Honzík, že mi strčil nohy do porodních cest. A císař, děs!! Pokud se můžete rozhodnout tak jděte do spinálu,(jestli to nepletu), já byla v celkové kvůli mojí hysterii 😀 , a když mě vzbudily po hodině, tak ta bolest...prostě všechno je hrozně živý. Ležela jsem s kočkou na pokoji, po spinále a říkala že "pohoda" protože se to pomalu probíralo a ta bolest nebyla tak hrozná. Ale dnes, týden po, už jsem v pohodě.
Buď ráda, že ještě taháš, sice preeklampsie je zrádná, ale zase každý den u tebe je dobrý.

rychetkami
2. črc 2012

@agnes88 jsem ráda, že to máte šťastně za sebou, a neboj, holčička brášku dohoní🙂 Já už mám naplánovaný císař na příští pátek na 13.7., jsetli to půjde dobře, jdu do spinálky, abych mohla mít mimča hned u sebe...ale uvidíme, jak to půjde🙂 Držte se, ty i miminka🙂

sariky
2. črc 2012

@rychetkami nevim, jak to budes mit ty, ale me prave kvuli hrozici preeklampsii spinal nedovolili a byla jsem v celkove (cisar). a jak rikala agness88 - celkova je fakt hnus. na druhou stranu, jde o miminka a clovek vydrzi ledacos... aspon ja se o tom kazdym dnes s miminkama presvedcuji 😉 😎

agnes88
2. črc 2012

@rychetkami paráda, moc pěkný datum. Nás děda slaví narozky 🙂) Tak přeji až vydržíš, rychle se zotavíš po císaři a na druhý den, když ti přinesou bobíšky na přiložení, tak nepropadej panice, mlíčko nastoupí. U mě to šlo pokapkách a pak třetí den jsem se roztekla a to jsem neměla děti u sebe, takže pokud budeš mít děti u sebe, tak to nastoupí brzo. Budeš mít dobrý stimul. Jaký máte váhy?? Víš?

rychetkami
2. črc 2012

@sariky jaterní testy mám ok, tlak se mi uklidnil,denně ho musím sledovat,i ty otoky se zklidnily, tak snad to bude dobrý, a když ne, tak to holt budu muset vydržet....
@agnes88 dnes je nevážili, ale minulý týden měli 2,6 a 2,5 kg..doufám, že to zmáknem, mám z toho velikej respekt🙂 Datum jsem "chtěla" 11.7 - já jsem 11.10:-), ale v tom si poroučet fakt nebudu, člověk musí mít nějakou tu pokoru a teď to mlže přijít každým dnem

rychetkami
2. črc 2012

@agnes88 kolik váží ti tvoji bobíci?

agnes88
2. črc 2012

@rychetkami krásný váhy, do 13.7 ještě krapet naberou. Moji měli 1680 kluk a 1540 holka, šli s váhou dolů, holčička dnes asi 1450, kluk 1540, +-, řeknou mi váhy zítra, bo jak stěhovali honzíka, tak shubl přesunem....taky bych tak chtěla ztrácet váhu 🙂)

petrarizek
3. črc 2012

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, dnes jsem byla na velkém UTZ 21+1 tt a jedno mimi odpovídá 21+4tt (440g) a druhé mimi 20+5tt (340g). Je takový rozdíl normální? Měla jste to tak některá taky? Předtím byli vždy na stejno. Myslíte, že to prcek dožene? Dvojčátka jsou dvojvaječná...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru