Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
3. říj 2012

@brusle dekujeme🙂

adriene
3. říj 2012

@gretta Na facebooku je skupina "bazarek pro dvojcata" a pak se daji sehnat veci i na http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=3375

maruja
4. říj 2012

@gretta taky hodně kupuju na MMB

roby
5. říj 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale potkalo nás velké štěstí 🙂 čekáme dvojčátka, jednovaječná (zřejmě mo-bi). Chtěla bych se vás zeptat, zda nemáte některá zkušenosti s tím, že na UTZ je jedno miminko menší. Včera jsem byla na kontrole a jedno odpovídalo 8+2tt a druhé 7+6tt, takže rozdíl 3 dnů. Podle oplodnění jsme 8+3tt. Moc vám děkuji za názor.

maruja
5. říj 2012

@roby Ahoj a gratuluju, rozdíl pár dnů snad nevadí ani u jednovajek, musí se to sledovat aby jedno hodně nezaostávalo. Stejně budeš hodně hlídaná, jednovajky jsou rizikové

barusmackova
6. říj 2012

Ahoj muzu se k vam pridat dnes jsem 5+4 teprve ale ukazaly se nam na utz dva knoflicci zatim se muze jeste jedno ztratit ke to prirozenou cestou.mam hrozny strach doma uz mam triletou holcicku

evikj33
6. říj 2012

@barusmackova Vítej a držím pěsti at to dopadne k vaší spokojenosti.Ze začátku jsme opatrné všechny na riziko mizejícího dvojčete nás taky dr.hned upozornoval-to naše nikam nezmizelo 😀 .Tak se drž.Pak dej vědět 😉

barusmackova
6. říj 2012

@evikj33 no popravde bych radeji jedno no ☹ ale priroda to zaridila jinak

evikj33
6. říj 2012

@barusmackova Ještě není nic rozhodnuto,třeba nakonec bude jen jedno.Já ale nelituju,i když už jedno dítko máme.Hlavně že jsou miminka zdravá.Na začátku to byl trochu šok,ale pak už jsem se jen bála at zustanou obě miminka.

barusmackova
6. říj 2012

@evikj33 asi je to opravdu tim sokem a chtelo by to cas se s ti vyrovnat a taky ty hormony pracujou jak rikam chvilku chci pak mam strach a zase ne

adriene
7. říj 2012

@barusmackova Vítej 🙂 Šok je to zpočátku pro všechny.... mě trvalo několik týnů tu informaci vstřebat 😉 Ale nyní se už těším 🙂

barusmackova
8. říj 2012

@adriene neco jineho je mit prvni dvojcatka ale mi uz budem mit tim padem tri deti kdyz se narodi bude mi 23 😀 a nevadilo by mi to kdyby jsme mely alespon to tech par tisic vic bojim se ze to neutahnem no

clera
8. říj 2012

@barusmackova - sice jsem ten první případ kdy mam jako první děti dvojčata, ale můžu tě ubezpečit že tyto otázky, typu jak to zvládnem, zvládneme to finančně atd. si klademe i tak. je to i tak směs radost i obavy kord v dnešní drahé době. ale neboj ty pocity radosti časem začnou převládat 😀

adriene
8. říj 2012

@barusmackova
@clera
Souhlasím. Finanční otázka byla to první, co přišlo na řadu... "jak to utáhnout, tohle jsme nečekali"... to byl ten šok. Pak jsem začala řešit otázku zdravotní... zda budou vůbec v pořádku. Což vlastně řeším doteď. A následně už jsem nyní zas zpět u té finanční otázky, kdy pomalu nakupujeme... je to tak, že zbytečnosti nekupuji, spoustu toho mám z bazárků a aukcí. Myslím, že spoustu věcí mít nových nemusíme, stejně je to jen na chvíli... rychle z toho rostou, to se ani nestíhá 🙂

Je pravda, že to budou naše první děti, ale co nadělat? Dítě jsem si přála... pravda, jedno. Tak snad to dobře dopadne a budeme mít ( dnes už říkám za odměnu) dvě 😉

barusmackova
8. říj 2012

@adriene asi je to opravdu u vsech stejny neco malo mam po prvni dceri jelikoz se narodila v prosinci a knoflicci v cervnu moc se toho hodit nebude vim ze v bazarkach se da levne nakoupit a taky nebudu kupovat zbytecnosti ale ja premyslim uz tak dopredu ze az budou chodit do skolky a do skoly co to bude stat penez s socialka na nic neprida a materska jen jedna maximalne budu mit narok na pridavky dnes zajimavy SAMA DOMA cely tyden o vicecetnem tehotenstvi jaka nahoda 🙂 ale jsem na dobre ceste zacinam se tesit,jinak jeste dotaz jal casto jste hlidani na gynde a jake testy mate za sebou

evikj33
8. říj 2012

@barusmackova Tak já chodila na gyn.cca co 4týdny,mezitím proběhl 1trimestralní screning(neměla jsem žadné potíže ani krvácení)pak velký UTZ ve 20tt a Fecha srdíček a chodím co 3týdny,dnes jsem 23+3 a za 3týdny nás čeká test na cukrovku a poradna,pak už budu chodit co 14dnu.Samo pokud by se něco dělo jet hned,ale do ukončeného 24tt se miminka nedaj zachránit,takže pokud nejsou potíže do tohoto týdne se moc dělat nedá krom prevence 😔 Taky se pak už víc šetřit,přecejen je větší tlak na dělohu atd..zatím vše zvládam jen si to vic rozplanuju,ale jsem od začátku na PN.Jinak co se týka financí je to opravdu náročne,malej bude příští rok školák,tak opět náklady vzrostou,taky splácíme uvěr atd...,ale jedináčka jsme nechtěli a když to tak dopadlo tak to tak berem,moc dopředu se nedívám,muže se stát spousta věcí,třeba po cca 4letech krize trochu odezní a seženu lepší práci,než mám ted ..Nikdo nevíme co bude zítra,trochu nad tím taky dumáme kdy končí jaké spoření a tak.Víc stejně nemužem.A jak psaly holky Kočárek máme z bazárku i s Vajčkama a nějaké oblečení taky,něco od rodiny a kupuju jen pár kousku na parádu k dr. atd.

adriene
8. říj 2012

@barusmackova Ja nejsem tak daleko, jako @evikj33, ale prece jen uz neco ano... chodim od zacatku na kontroly kazdych 14 dnu. Zatim bez potizi (krvaceni,..), jen jsem mela opravdu tezke nevolnosti, zvraceni a migreny... Ted uz lepsi, jsem 15+2. Velky screening v 12 tt jsem mela negativni a ted budu mit dalsi velky UZ v 16 tt. Mam to trosku jine, protoze cekam jednovajecna dvojcata a ty jsou o dost vice rizikova (vetsi riziko vyvojovych vad, komplikaci v prubehu tehotentvi, atd.).
Kocarek jsme take koupili starsi, vyjde to vyrazne levneji, oblečeni tez nebudu kupovat nove, jen spis par kousku k lekari... 😉
Jsem rada, ze si pomalu na tu myslenku, ze budes mit "dvojky" zvykas 🙂

beruska1982
8. říj 2012

ahoj, kdy se nastupuje do porodnice v jakém týdnu už se bojím, že mě tam brzo nechají?

evikj33
9. říj 2012

@beruska1982 Tak já myslím že pokud nejsou žádné znaky přrdčasného porodu,nebo jinej problém tak jsi doma až dokonce.Alespon jsem tak pochopila dr.A holky co rodily planovaně císařem a tak většinou šly cca týden před porodem,nebo jedna 10dnu.Hodně asi záleží na dr. a okolnostech.Tak držím pěsti at to není tvuj případ a ještě máš s mrnouskama domácí pohodu a rodíte pokud možno co nejpozděj. 😉

venuss
9. říj 2012

@beruska1982 ahoj, mně říkala doktorka, že jestli bude vše v pořádku tak v 37.týdnu pujdeme na císaře...
Holky, chtěla bych se Vás zeptat, jak moc Vám narostlo bříško, ptám se kvůli zimní bundě. Už ted i je podzimní bunda uplá.☹ mám přes břicho 106cm...

evikj33
9. říj 2012

@venuss Já mám přez pupek 117cm jsem (23+4) zatím,určo to ještě poroste,je to ruzné některé holky psaly že měly cca 140cm.Bundu jsem našla na bazárku za 250 kč+ pošta je to těhu v pase a na zádech má gumu,vzala jsem XXL,tak snad stím nějak zimu odbudu.

venuss
9. říj 2012

@evikj33 děkuji za info, já bych chtěla objednat bundu nebo kabát z bon prix, ale vubec nevím, jakou velikost.🙂 asi zkusím něco objednat a uvidím, když tak se dá vyměnit.🙂 jěště jednou děkuji..

evikj33
9. říj 2012

@venuss Není zač,taky v tom občas tápu,akorát jsem na bon prix objednávala těhu lacláče,tak čekám až dojdou,četla jsem ale že si holky vždy berou o velikost větší tak jsem to tak taky udělala a jsem zvědava. 🙂

beruska1982
9. říj 2012

@venuss Ahoj, já bundu ještě kupovat nebudu mě přijde, že bříško furt roste a pak by mi byla ta bunda malá.Přes břicho mám 124 cm a jsem 30 týden.

adriene
9. říj 2012

@beruska1982 Tyjo... to uz je slusny vykon 🙂
Ja jsem tedy pak zvedava, co bude. te kuze na brise... prece jen ten obvod je sileny.. abych pak nemela kapsu na klokany 😀

venuss
9. říj 2012

@beruska1982 já jsem si zatím teda objednala jednu bundu z bazaru a pokud mi bude malá, než holky donosím, tak se budu snažit najít větší v bazarech nebo u vietnamcu.🙂 ja uz nedopnu bundy prave ted..☹

sariky
9. říj 2012

zabrouzdala jsem mezi tehotne s dvojcaty a koukam, ze resite zimni bundy... ja jsem mela kolem toho 20 tt pres metr v pase a pupek mi pak stale rostl, ale s pribyvajicimi tydny zacal klesat, takze jsem ho tahala spis na trislech nez v pase. takze jsem vystacila s jednou zimni bundou, kt. byla fakt velka a uz obnosena. a co se tyce pupku po porodu, tak ja jsem ted 5 mesicu po porodu dvojcat a vzdycky jsem byla hubena, v tehu jsem nabrala de facto jen ten pupek a ted vypadam jak africky dite - vyzabla s velkym brichem, kt. mam potrhane (jak svaly, tak strie)... z myho pupku je mi ted fakt blivno 😠 Ale kazdy to ma jinak, tak drzim palce, aby krome zdravych mimin, jste mely i hezky pupky 😉

adriene
9. říj 2012

@sariky Já mám právě jeden zimní kabát, který je hodně rozšířený, myslím, že by mi mohl stačit... popravdě se mi nechce nic moc kupovat, když je to jen jednorázová záležitost... no uvidíme ;)
S tím pupkem mám právě také obavy... kamarádka měla po dvojčatech také šílené následky... nakonec to vyřešila plastikou, kterou jí proplatila pojišťovna. Musím říct, že uvidím, jak dopadnu, ale asi bych se tomu pak také nebránila 😉

sariky
9. říj 2012

@adriene ja jsem si behem tehotenstvi koupila jen tehotenske kalhoty, protoze do svych jsem se nevlezla a jinak jsem nosila svoje tricka a svetry (vse volne modely, kt. se sice roztahly, ale na "ven" muzou slouzit i ted) a jinak jsem za nic jinyho neutracela. jak rikas, je to jednorazova zalezitost a fakt nema cenu zbytecne utracet. navic kdyz ted vidim, jak penize jen litaji (za nezbytne veci, bez kt. se neobejdeme), tak jsem fakt rada, ze jsem pred tim byla tak "sporiva" 😉

sariky
9. říj 2012

@adriene a k tomu pupku - zatim nebyl cas to nijak resit, ale je docela mozne, ze si to taky mozna necham nejak odborne spravit, protoze to, co mi tam visi, je fakt hnus velebnosti 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru