Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
11. led 2013

Tak holky, trochu nam tu chybi @evikj33 a jelikoz mela vcera kontrolu a od te doby se uz neozvala, tak predpokladam, ze si ji tam nechali 😉 a je mozne, ze uz plni sve materske povinnosti 😵 😵

koksi
11. led 2013

@jannysek gratuluji k holčičkám! Krásný dáreček jste měli pod stromečkem ,-) a hledím, že tě ¨po císaři pustili tak brzy domů...já šla po císaři za 6dnů...ale možná že byly vánoce udělali vyjímku ,-) A jinak můžu se zeptat jakou vel.oblečení holky mají na sobě?? jen pro orientaci ať víme ...... ,-) díky.

koksi
11. led 2013

@adriene jj, taky jsem na ni myslela...třeba už vážně řeší mateřské povinnosti ,-)

adriene
11. led 2013

@koksi Normálně je to teď vše zrychlenější... všude kolem mě, když nejsou komplikace, tak pouští po císaři po 4 dnesch domů... jedno jestli s 1 či 2 ... 😕 no já budu jak tele 😅

koksi
12. led 2013

@adriene tak to hledím!! ale zase mi to vůbec nevadí .-D když se nám narodil třetí tak mi všichni psali ať si to v porodnici užiju , že doma pak bude se 3dětma hukot ale já právě si to tam vůbec neužila a těšila se šíleně domů...do klidu 😀 V porodnici mi hrozně vadilo to brzké vstávání, vizita ženská, dětská..pak uklizečky které neměly úctu k tomu že mi tam spí miminko během dvou hodin se vystřídala uklizečka na podlahy, další na povrchy(poličky,přebal.pult,parapety.....) , další na koupelnu, pak přišla další zase měnit miminku a mě oblečení...každá práskala dveřma jakoby se nechumelilo..no děs..vždy jsem se těšila ať už je doba oběda že pak už bude klid...😀 takže jsem si říkala že jestli teď budu rodit CS že tam ten týden asi nevydržím .....

barusmackova
12. led 2013

Holky nevim jestli i u vas je teta drogerie ale maji tam ted akci na 108kc zlutych pemprsek pri koupi dvou baliku jeden jen za 349kc tak vyjdou asi na 3,20 kus ja mam zatim dva baliky jeste jim prijde zbozi tak jeste dvoje vezmu

adriana1010
12. led 2013

Ahoj holky, muzu se pridat? Cekam jednovajecna dvojcatka - holky, po ivf 🙂, ted koncim 35.tt a holky maji pres tri kila dle odhadu, polohu pricnou, tak to vypada na cisar 🙂

adriana1010
12. led 2013

@jannysek pridavam se a gratuluji, jsou prekrasne 🙂

adriene
12. led 2013

@barusmackova Jako to baleni zlute? Ty jsou ale pry blbe, pry hodne protekaji ☹ Ja kupovala ty bile premium care a pak ty zelene... Mozna pak zkusim jeste ty dm a tesco, ty si tez chvali 😉

@adriana1010 Vitej 😉 Pridavas se trosku na konci tehu, co?? Uz to mas za chvilku 🙂 Ja tez cekam jednovajky z IVF, dali jste jen 1 embryo a ono se rozdelilo? Tak to bylo u nas 🙂 Jednovajky by se meli i tak rodit cisarem, kvuli komplikacim pri porodu, tak pak budes vypravet... me to ceka za par tydnu tez 😎

adriana1010
12. led 2013

@adriene no mam nastesti tu lepsi variantu, maji kazda svoji placentu a plodovy obal, tak by se daly i normalne, ale kvuli poloze jedine cisar 🙂, nam prave po ivf zbylo jen jedno vajicko, chtela sem zavest dve, ale osud to vyresil takto 🙂, urcite povypravim, uz mi zacina behat mraz po zadech 🙂

adriene
12. led 2013

@adriana1010 Téééda... tak to jste docela raritní, že mají každý svou placentu a obal... o to lépe, to je skvělé 🙂 My máme jen placentu, ale naštěstí mají každý svůj obal 😉 Třeba se ti tam ještě nějak srovnají a na přirozený porod to bude 😉 Já měla minulý týden též u jednoho příčnou polohu a tento týden už KP, tak uvidíme, jak se budou rovnat... záleží na místu... no. Ale jinak jsou to atleti. Ty čekáš holky, že?? My kluky 😀
A kde jsi byla na IVF? Zbylo vám 1 a bylo to to nej 😀

barusmackova
12. led 2013

@adriene fakt no to mi nerikej 😀 ja vim ze ty oranzove sleep and play tecou to si pamatuju jeste kdyz jsem je kupovala Barunce tak ja uz jiny asi nebudu kupovat chtela jsem opravdu jen do zacatku koupit nejaky pemprsky a pak budu jezdit do polska jsou takovy jako ty tesco a ty jsou v pohode

maladama
12. led 2013

@adriene DM plínky, co je začali dělat v Polsku, stojí za houby. Leda bys vychytala nějakou várku ještě z Německa, ale mám pocit, že tak minimálně půl roku už vozí jen ty polské.
Pavel je skoro neopruditelnej, ale stačí mu jedna noc v těch polských DM, abych mu zadek kurýrovala další týden, navíc protékaly fest a ještě se z nich rvaly ty lepící pásky. Samozřejmě jsem změnu zjistila v okamžiku, kdy jsem toho koupila megapack, tak jsem je pak spotřebovávala po jedné, když se mi posral hodinu před koupáním, aby je na sobě měl co nejkratší dobu. A stejnou zkušenost má dost matek kolem mě.

valkat
12. led 2013

@adriana1010 ahojky,já mám po ivf,kluka a holku....chtěli mě nechat rodit normálně,oba byly hlavou dolů ale nakonec se Terezka obrátila a byl císař.....mě zachránila.... 🙂

adriene
12. led 2013

@valkat Ty jsi nechtěla rodit přirozeně? 🙂

adriene
12. led 2013

@maladama Tak to děkuji za tip... to jsem netušila, že je teď dělají v Polsku... slyšela jsem na ně totiž chválu... tak to muselo být asi na ty, co jsou z Německa... hmm ☹ No ještě že jsem zatím žádné z DM nekoupila, mám jen Pampers, tak doufám, že budou Ok, ale chce to samozřejmě vyzkoušet 🙂

valkat
12. led 2013

@adriene nechtěla,přijde mi to dlouhé a měla jsem o ně strach,císař je rychlejší a tolik neohrozíš prcky,ne?

adriene
12. led 2013

@valkat No asi neohrozíš, nicméně ten spontánní porod je přece jen pro prcky výhodou (říkají v tom, jak se prodírají porodními cestami, tak dítě získává určitou imunitu a kontakt s matkou... atd)... a je to přirozené. Ale jinak proti císaři nemám námitek, je to ale hold velká břišní operace a přirozené to rozhodně není.
Sama jsem zvědavá, jak to dopadne u mě. Já čekám jednovajky, tam je císař indikován a doporučován, ale jak k tomu přistoupí nakonec, to je věc jiná 😉

valkat
12. led 2013

@adriene kamarádka je rodila normálně a říkala že to bylo děsný,že kdyby věděla tak do toho nikdy nejde....ale je to individuální.....jsem ráda že to mám za sebou,člověk na to rychle zapomene a žije přítomností.... 😉 😉

adriene
12. led 2013

@valkat To jo 🙂 ono je spousta žen, co mají přirozený porod příšerný s jedním dítětem a spousta těch, co je úplně bez obtíží... to samé je s dvojčaty 😉 Nejdůležitější však je, že se mimča narodí zdravá 😎

maladama
13. led 2013

@adriene já jsem původně taky chtěla přirozený, první dítě jsem porodila přirozeně, bezproblémově a rychle, ale kvůlivá té jedné placentě jsem se nakonec smířila s tím, že císař bude bezpečnější jak pro děti, tak pro mě - sice áčko má všechny výhody přirozeného porodu, ale u béčka je 10x vyšší šance postižení souvisejícího s porodem než u áčka (může se zaseknout, přidusit - to i u dvojplacentárních - plus u jednoplacentárních se může začít odlučovat placenta...). No a taková správně rozjetá hypotonická děloha (překrvená a po kontrakcích nadměrně krvácející) - sice pravda, po odstranění dělohy už bych si fakt nemusela do konce života dělat starosti s antikoncepcí, ale my jsme takoví blázni, že to čtvrtý dítě fakt chceme 🙂

maladama
13. led 2013

@adriene mě přišly u úplně maličkých miminek nejlepší Huggies newborn z organické bavlny, ale ty se teď špatně shánějí, leda na internetu. Ale plánuju si objednat ty. Huggies od velikosti 3 byly ale zklamání, narozdíl od velkých Pampersek, na které nedám dopustit.
Ale já mám velkého sosavce, za den vypije klidne litr šťávy, takže protékání testujeme fest 🙂

adriene
13. led 2013

@maladama Ja se kvuli tem vsem komplikacim, ktere muzou u jednovajek nastat tez priklanim k cisari. Ono muzu mluvit o prirozenem porodu, ale az prijde na vec, bude vse jinak. A predevsim je nejdulezitejsi neohrozit deti, to je pro me top!
O Huggies newborn jsem tez slysela jen samou chvalu. Ale uz jsem nakoupila ty nejmensi pampers, tak snad budou vyhovujici. Kdyz ne, prubnem jine. Snad budou mit kluci pres 2,5 kg a pujde vse snaz 🙂 😎

maladama
13. led 2013

@adriene tak hlavně těch plínek padne tolik, že se toho dá vyzkoušet spoustu 🙂

valkat
13. led 2013

@adriene no jasně,zdrávě dítě je to nejdůležitější a je jedno jak rodíš.....já jsem plínky nakupuvala v DM na slevy z knížečky,doporučuju..... 😉,měla jsem nachystaných 12 balíků....

adriene
13. led 2013

@valkat @maladama Slevovou knizecku uz mam tez, bude to vyhoda 😉 Zasoby jsem si zatim udelala dostatecne... v akci v Rosmannu a Kauflandu... byly za bezkonkurencni ceny 🙂 navic to vazne zpocatku asi "pojede" 😉

maladama
13. led 2013

já jen doufám, že dvojky nebudou takový poblijoni jako jejich starší bratříček. Co přebalování před každým kojením, to si člověk zautomatizuje, ale že byly dny, kdy jsem ho převlíkala sedmkrát za den (jednou z pyžamka, 2x problitej durch, 2x pročůranej, 2x prokaděnej), tak to teda nevím, jestli tohle dám ve dvojím provedení 🙂

koksi
14. led 2013

@valkat Já mám zase dvě kamarádky s dvojčaty..obě rodily přirozeně a obě říkají že v pohodě... dokonce mezi první a druhým dítětem byl rozdíl tuším jen kolem 5 a 8min.takže to druhé miminko se narodilo de facto ihned po prvním... takže ono je to fakt individuální.....

koksi
14. led 2013

Jinak já jsem po KO dnes.... dr.mě pochválila, že jde vidět že jen ležím protože se víc neotvírám..takže nález stejný co minule...otevř.na 2cm. tak jsem ráda... další KO příští týden v PA a pokud to do té doby vydržíme tak už bychom se domluvili na termínu CS. Chtěla jsem rodit přirozeně, obě mimča jsou hlavou dolů... mě to zase přijde lepší než CS....bohužel jsem se dnes dozvěděla, že ikdyž jsou obě hlavou dolů že mě CS nemine....Mám už po jednom CS takže porod přirozeně se u těchto případů nedělá...tak jsem to obrečela a holt se smířím s císařem :-/ Jinak dnes natočit křivku to bylo něco!!! 2h a stejně absolutně o ničem.... šílenýýýýýýý!!!!! za tu dobo se vedle mě vystřídalo snad 8 mono maminek...jen já tam seděla a nic..... katastrofa.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru