Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

septim
8. črc 2008

ne nebudu to menit v Koline, povleceni a to ostatni jsem koupila u nas v Hradci Kralove. Z Kolina mam kocarek, prebalovak, jidelni zidlicky, postylky a monitory dechu. Nastesti jsem to povleceni koupila u nas, protoze tam uz nepojedem protoze nam to pan priveze az domu. Ja jsem tam byla se vsim maximalne spokojena, a u nas v Hradci ani takovy obchod neni, a to jsme velke mesto. 🙂 Jinak ja jsme nabrala 30kg kdyz jsem cekala dceru, muzu ti rici ze to byla hruza, jak me vse bolelo. 😒 Ale uz se to pomalu blizi, tak to vsechno prejde neboj. Ja jdu ted na kontrolu s ledvinama tak jsem zvedava jak to dopadne. ☹ Jinak me taky doktorka deti pokazde vazi. 🙂

daiquiri
8. črc 2008

Taky si myslím, že načančaný to bude jen ze začátku, pak už to bude jedno 😀 Spací pytle nemám, ale asi je na zimu taky pořídím, ještě uvidím, tady v paneláku bývá dost přetopeno, tak zase aby jim nebylo vedro.

marrha
8. črc 2008

Septim copak máš s ledvinama? 😔

Daiq....já jsme na zimu měla u nich topení vypnuté....takže celkem chladno....já taky neusnu,když je horko....teď to horko je pro mně utrpení..bych potřebovala doma klimatizaci 😀 😀

daiquiri
8. črc 2008

septim: moje kamarádka teď porodila druhýho chlapečka a při každém těhu nabrala taky cca 30kg a po prvním
to shodila bez problémů, naopak se dostala na nižší váhu než co měla před těhotenstvím.

Když u nás se to ústřední topení vypnout bohužel nedá, je to tady tak udělaný 😢 Nápodobně, jsme ve dvanáctém patře - posledním, takže nám tu hezky praží do střechy, jsem vděčná za každý deštivý nebo zamračený den 🙂

marrha
8. črc 2008

Daiq...tak to je fakt blbé s tím topením...

my jsme taky pod střechou 😝 sice v 6,ale to je jedno..je to děs..už jen jak vystoupíš z výtahu..tak to jde cítit..jak se to všechno drží u vrchu...

fiallinka
8. črc 2008

dai: jsi sice zatím rekordman, ale myslím, že to budeš mít dole ani nebudeš vědět jak 🙂, navíc kdo přibere hodně, tak je to často zadržování vody v těle 🙂. A taky jsi drobná, takže tu výživu pro mimča potřebuješ 🙂.

a jinak holky, já si teda už teď připadám jako macecha - mám skoro všechny věci pro děcka z druhé ruky, nového fakt skoro nic kromě matrací a takových těch drobných věc a možná sedaček (to ještě nemám)í, tož ale říkala jsem si, že raději investujeme do auta, a všechny ty věcičky jsou krásné...

jaanja
8. črc 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla na odberu krve, kvuli tem genetickym testum, tak jsem zvedava, jak to dopadne. Dr. me i prohledla a koukali jsme na spuntiky na ultrazvuku 🙂

Jen mi dela problem vaha - mam 3 kg dole, takze jsem na stejne vaze jako pred otehotnenim 😒 Ale potrebovala bych nejakeho kuchare, jak pracuju z domova, tak neni cas si porad neco chystat, budu si muset vymyslet nejaky system, jak si navarit dopredu.

Na perinky jsem se jeste nedivala, je docela fajn, ze by jim stacily na zacatku ty zavinovacky a spaci pytle, tu zavinovacku myslite tu rychlo, nebo klasickou?

Vcera jsem byla na kurzu v Klubu dvojcat, tam se mluvilo o monitorech dechu, jak to vyvolava zbytecne hodne falesnych poplachu, a neda se to pouzit, pokud deti na zacatku spi spolu v jedne postylce. Jedna maminka tam povidala o nejake vychytavce, co vymyslel nejaky tatinek dvojcat, miminum se pripevni k pline takovz jako "pager", a to hlida dech taky, ja si napsala i nayev, jen nemuzu ted najit sesit se zapiskama, asi jsem ho tam zapomnela.. 😠

marrha
8. črc 2008

Filalinko..proč jako macecha???
já měla taky skoro všechno z druhé ruky...koupila jsme jen pár nových dupaček do poradny...a pak spíš co se mi líbilo,ale MMB je moje droga...a jsou tam krásné věcičky za super ceny 😉 tak proč toho nevyužít...ty mimča stejně ze všeho tak rychle vyrostou...a kolikrát jsme si říkala,že koupím něco nového a když jsme se podívala na cenu znásobila 2x,tak jsme to položila do regálu..... 😉

Jaanja..vím ,který monitor myslíš..ale ten není na dlouho 😉 jak se děti začnou objevovat,tak ho budou sundávat apod...a jak se začnou točit,tak je to bude tlačit...já měla monitory klasické přes MMB a v pohodě..až te´d sjme je dávala pryč,protože nespí tak jak je položím,ale spí třeba v rohu,tak to pípalo....protože je to nesnímalo....,ale jinak v pohodě.....

marrha
8. črc 2008
jaanja
8. črc 2008

jo,jo, respisense se to jmenovalo 🙂

fiallinka
8. črc 2008

marrha: jé, vidím spřízněnou duši 🙂, ta macecha byla obrazně, ale když vidím, jak holky nakupujou nové, tak se nad sebou vždycky "zamyslím" 🙂, protože to u mne ani není tak otázka peněz, ale jak říkáš, je to tak trochu droga... 🙂
jaanja: to budou triple testy, hlavně se nelekej, kdyby to nebylo úplně ok., protože u dvojčat to nebývá až tak přesné a navíc i tak je tam až 5% nepřesností myslím... a s tou váhou si nedělej starosti, hlavně nebuď hlady, ale já jsem v 17. týdnu přibrala kilo a půl a od té chvíle to letělo nahoru...

z359
8. črc 2008

fial: Já budu mít taky většinu věcí z druhé ruky, když se to pořádně vypere, tak se nic stát nemůže

já ty mantinely naštěstí řešit nemusím, budu mít cestovní postýlky, jen do nich dám klasickou matraci, nemá někdo z vašich známých to patro na tu cestovní postýlku? přemýšlěla jsem, že bych ho koupila ale bojím se, aby nebylo moc měkké a neprohýbalo se, nechávala bych je tam spát ze začátku společně, tak aby se nekutáleli k sobě

fiallinka
8. črc 2008

z359: já akorát nevím, jestli ti ta postýlka bude stačit, až děcka trochu vyrostou, protože v tom prý často dost skáčou a chce to mít něco hodně pevného, ale zase se to dá vyřešit jinak... u nás bysme cestovní nevyužili, protože s nima asi moc často jezdit nebudeme.

Asi je ani nebudu dávat do jedné postýlky, přece jen si pořídím monitory dechu a to by pak nemělo smysl... i když vím, že to stejně bude dělat falešné poplachy a tak, stejně se znám a bude to pro mne asi lepší než je nemít, to bych možná strachy ani nespala... (hmm, to ale možná nebudu i tak, že 😉

z359
8. črc 2008

moje švagrová ji má a blbne v ní její 2letá dcera i se starší 8letou ségrou a postýlka pořád drží, proto se jí nebojím, my máme příbuzné na moravě a rádi tam jezdíme, tak bysme tam chtěli tam zajet i s dětma, je to levná dovolená 😉. O tom monitoru taky přemýšlím, jestli to není zbytečné, dřív to taky nebylo a jsme živý, vím, je to dobrý pro náš klid, ale stejně toho moc nenaspíme a budeme je pravidelně kontrolovat

murecka
8. črc 2008

Holky, tak to já su macecha jak vystřižená ze žurnálu 😀 - všechno, co se dalo půjčit, jsem si vypůjčila - postýlky, madrace(je to teda po jednom chlapečkovi, kterej měl 2 postýlky, jednu dole v obýváku a druhou nahoře v ložnici a byly tenkrát nový), autosedačky, židličky, vaničku, lehátka do vaničky, přebalovací desku na pračku, látkový pleny, fusaky. Kočárek a první věcičky mám z MMB a míním v tom pokračovat, protože - máte holky pravdu - je to droga 😀. Nový koupím jenom věci do porodnice a k doktorce. Je mi líto platit tolik peněz za věci, který už nejspíš nikdy nepoužiju (3 děti jsou celkem dost,ne?) a když to jde půjčit nebo levně sehnat na MMB, tak proč toho nevyužít?
Musíme ještě upravit byt (2+kk) do podoby pro 5 lidiček - tzn. novej jídelní stůl - hlavně jako větší odkládací plocha 😉, spoustu skříněk do chodby a do pokojíčku novou velkou šatní skříň na míru + skříňky a poličky Marťovi nad postel. Všechno to bude muset být na míru, aby se dobře využilo místo a taky kvůli křivejm zdem.

jaanja: já měla -3kg asi do 18. týdne, pak jsem je nabrala zpátky a teď už mám o 3 kg víc, než na začátku těhu a myslím si, že po prvním trimestru, kdy mi přestalo být špatně, jím až do teď pořád stejně. Jak mimi rostou, tak jdou i kila nahoru. U mě možná nešly tak rychle, protože jsem byla kost a kůže jen od hlavy do pasu a od pasu dolů jsem to fest doháněla 😀 (pořádná základna, stehna atd.), tak si to tělo bralo z těchto zásob 🙂.

jaanja
8. črc 2008

Holky, já taky lovím na MMB, a počítám, že bych si mohla hodně věcí půjčit od kamarádek, co mají jedno mimčo, a na druhé se chystají až za nějaký čas. I kočárek začnu hledat z druhé ruky, včera na kurzu říkaly, že stejně maminky průměrně vystřídají 3 kočárky..

murecko, s tou vahou jsi me trochu uklidnila, uz se tu od rana futruju, ale ja vubec nezvracela, a bohuzel jsem taky spis z kategorie hubenejsich.. Nu, uvidime na dalsi kontrole. Vsichni kolem pisou, ze po 17. tydnu se to rozjelo..

A taky me uklidnilo, ze vas bude ve 2+kk bydlet 5, ja mam tu masaz od nasi mamky, ze se musime z 2+1 prestehovat, a zrovna jsem tu brecela, ze nam ufrnkl jedenmoc prima 3+1, sice mensi, ale v pekne lokalite, s balkonem, zrekonstruovany. Holt jsem pritele presvedcila az vcera v noci cestou z Prahy, a uz tam ma nekdo rezervaci..

murecka
8. črc 2008

jaanja: já taky nezvracela, jen jsem měla celej jeden měsíc žaludek na vodě, ať jsem se podívala na cokoliv, tak mi bylo blbě, ale zvracet mi nešlo(a mockrát bych si to byla přála), jo a taky mi přestalo chutnat sladký a to mi s menšíma výkyvama vydrželo dodnes. A hubená jsem fakt jen do pasu, pak jsem holka "krev a mlíko".

V bytě se musíme srovnat do doby, než nastoupím zpátky do práce, pak bysme chtěli stavět, ale kdoví, co do té doby všechno bude.

marrha
8. črc 2008

Fialinko...no právě z toho důvodu jsem si pořizovala monitory..u Niky jsem to vůbec neznala...asi jsem byla myslí někde v pravěku 😀 ,ale vůbec jsem o těhle věcech neměla páru..to asi tím,že jsme tenkrát neměli net..přitom 5 roků zpátky není tolik 😀 😀
no a nevyspala jsme se teda vůbec..i když ona spala jako andílek.....měla jsem strach,že neuslyším kdyby něco,takže jsme spala jen povrchově...a pořád lítala k postýlce jestli dýchá..... 😝 a teď sjme spala úplně v klidu...a já si radši osobně vstanu k planému poplachu..než přeslechnout,že se něco stalo 😔
a jsem ráda,že sjme je měla..oba mi ze začátku hodně zvraceli,takže jsme byla více v klidu....

Murecko 2+KK..tak to klobouk dolů...my máme 3+1,ale malé místnosti...a občas bych potřebovala,aby ten byt byl nafukovací a to nás je tu taky 5 😝
a co Martínek už se těší na sestřičky? 🙂

Jaanja s těma kočárkama máš pravdu.....já bych mohla vyprávět 😀 😀 😀
až v reálu se totiž pozná co sedí nám i dětem 😝
a zvlášť,když žádný kočár pro dvojčata není ideální a nemůže splnit všechny naše požadavky....např.šíře,aby jsme se vlezli do dveří,široké sedátka,oddělené sedátka apod...

fiallinka
8. črc 2008

muri: vítej do klubu mmb, já už jsem měla pocit, že jsem sama... říkala jsem si, že aspoň autosedačky koupím nové, chtěla jsem chicco a říkala jsem si, že je pak ještě v záruce prodám za půlku. No jo, ale teď je nějaká paní prodává, v záruce, za půlku 🙂, no prostě asi neodolám... ale nové budou teda aspoň ty matračky.

jaanja: no taky jsem o tom střídání kočárků slyšela, ale zatím jsem pevně rozhodnuta vydržet s tím, co mám, chichi, už se těším na tu "realitu", jak budu nadávat a měnit...

z 359: no jak to máš vyzkoušené, tak to jo 🙂

issaga
8. črc 2008

chichi MMB... tak to taky znam, nejste samy, to si fakt nemyslete 😀

marrha
8. črc 2008

😀 😀 😀

já jsem závislá na MMB a na koníkovi 😀 😀 😀

issaga
8. črc 2008

marrha 😀 😀 😀

fiallinka
8. črc 2008

marrha: já teda ještě na ženě-in 🙂 😀

fiallinka
9. črc 2008

holky, ještě mne napadl dotaz pro maminy - používáte na postýlku tu nepropustnou ochranu matrace, má to cenu?

a pro těhule - jak často chodíte k doktorovi, resp. třeba od toho 24. týdne...

marrha
9. črc 2008

Fiallinko 😀
tak tuhle stránku neznám...a radši jí ani neotvírám....stačí koník a MMB...už tak někdy nestíhám 😀

ten igelit pod prostěradlo mám,ale zatím nedávám.....až se začnou učit bez plín....u NIky jsme to měla a dělalao to eplechu..pořád se to zhrnovalo a jí to vadilo...byla z toho vždycky zpocená...tak jsme to pak vyndala....a dala až byla bez plín...
ale existují i prostěradla s takovým našitým jakoby igelitem.a ty jsou možná lepší...,ale ty nemám 😉

murecka
9. črc 2008

ahoj holčinky, ten mmb mě fakt jednou zruinuje. Jen jsem tam nakoukla, padly mi tam do oka rychlozavinovačky, celkem slušná cena a paní je ze stejnýho města, kam chodím k doktorce, tak ušetřím za poštovný. Mohla jsem odolat? No nemohla, to je jasný 😀. Včera jsem své kreditce pustila žilou na benzínce a dneska už ju zas ždímu.

z359
9. črc 2008

Tak to já s nakupováním oblečků ještě počkám, nejdřív chci vědět co to bude, ale zítra jdu s kámoškou do města a chci se podívat na ceny osušek apod. jestli se mi to nevyplatí víc koupit to na netu, tak uvidíme jak pořídím

fiallinka
9. črc 2008

z359: jj, já čekala do velkého ultrazvuku, tam mi řekli i pohlaví a hlavně, že všechno vypadá v pořádku... a přesně tak, taky obhlížím v kamenném obchodě a pak srovnám s internetem 🙂

z359
9. črc 2008

fial: Jsem zvědavá co tam bude za ceny, většinou kamarádky říkali, že jsou u nás ty obchody dost drahé, ale stejně to chci zkusit

simonac
9. črc 2008

ahoj holky, všechny zdravím, sem tam Vás ´čtu,ale už btoho času nemám tolik jako dřív, mějte s ehezky, opatrujte se a at vám to všem dobře dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru