Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
26. led 2013

@maruja Holky díky za podporu,dnes se přisál i malej a asi mu to i teklo,protože jak se odtáhl měl pusu plnou mlíka.Tak to nevzdávám i když by to bylo třeba jen na střídačku s UMkem tak alespon něco.Navíc malej občas blindí a pije méně než ségra,tak by mu to mlíčko třeba sedlo líp.Zítra nafouknu polštář a skusím je dávat oba. 🙂 Doma je odost leší i nálada než v tom špitále kde pořád někdo kontroluje vedne vnoci.Navíc maža je zlatíčko a moc pomáha.

koksi
26. led 2013

@kacikaci no my ji právě říkáme Amálko a např.můj taťka si tak furt rýpe že prý není Amálie tak proč ji neříkáme Amélko....ale jak říkáš ..mě přijde že je to takové fajn jméno že se jim dá říkat všelijak...manžel např.chtěl hrozně Miu ale nenašli jsme vhodný protipol pro druhou holčičku a chtěli jsme ať ty jména jdou pěkně k sobě...že nakonec od Mii ustoupil ale našli jsme právě že Amélii se dá zkráceně říkat i Mia (viz wikipedia: Amélie je ženské křestní jméno. Amélie pochází z latinského aemilius, což znamená soupeřka, rivalka. Další variantou je Amelia, Emilia, Amilia, Mia. Amélie slaví jmeniny 24. listopadu. Zdrobněliny mohou být Amy, Mel, Amelý, Lia, Mia.) takže ve finále je spokojený 😀D

jj, lidi jsou zlí a prostě nechápu co je každýmu do toho..jak furt říkám...oni je živit nebudou :-/

a teď je mi fakt úzko..právě čekám až bude půlnoc abych mohla odsát mlíčko... je to fakt mazec. jsou tak drobné tak bezbranné...a fakt bůh ví jak tam budou dlouho....aspon kdyby tu Noe mi poslali domů...manžel mi teď i řekl že on jak je viděl jen těsně po porodu pár chvilek že on by je ani už nepoznal, že kdyby nám je vyměnili že by vůbec nic nevěděl..tak mě až zamrazilo ale já věřím že bych si je už poznala 😉 no zítra za něma jedeme tak se těším..škoda že to nemáme v místě bydliště ale 40km..to bych za něma chodila i denně...takto to opravdu musí stačit ob den.....

;

koksi
26. led 2013

@verdoucha já jsem sice před týdnem porodila dvojčátka dvojvaječná ale právě ta jedna užírala plod.vodu té druhé tak si dr mysleli že jsou jednovajky, neboť u dvojvaječ.je to ojedinělé a vidíš... hodně mě sledovali co 14dní možná i ty intervaly byly kapku menší jsem jezdila na genetiku na kontroly a ve finále se narodily holky s rozdílem 0,5kg což je dost prý ale je to právě tím "užíráním". Ikdyž to pak v nějakým 26tt přestalo tak ta menší to holt už nedohonila.... přeji ti co nejméně problémové těhotenství ,-)

koksi
26. led 2013

@evikj33 diky diky ,-) aha tak to opravdu odstříkáš málo... já na jedno odstříknutí (myslím z obou prsou) mám tak 60-70ml. a odstříkávám co 3h. Ale mám zatím taky jen mlezivo...mlíko se mi taky nechce spustit ale nezoufejme to přijde..prý to po císaři holt trvá :-/ tak ti přeji aby u vás to mlíko přišlo už co nejdříve..přece jenom jsou děti o týden na světě dřív tak už by přijít mohlo a nemuseli být na UM ,-)

koksi
26. led 2013

@jarkalada no já vím, že se rozjí..jednou to přijít může..ale tím že jim to asi potrvá tak pak taky potrvá než je pustí a to je to co mě štve...už bych je měla nejradši u sebe a věděla že jsem to já kdo je má v péči a ne nějaké sestry v porod. Ty miminka se den ode dne mění a mě štve že nemůžu být u nich.. a pak právě se taky bojím že nebudu kojit..tím že je tam zvykají na flašku tak zlenoší a s prsa sát pak třeba nebudou..ikdyž kdo ví ..... třeba se pletu ,-) a to ježdění..jak jsem psala je to 40km takže i v tom počasí co je teď nic moc... jsou fakt daleko. Je to na prd....
A jj, Amálka je podobná tvojí holčičce.... ty hubený nožky kdy stehno je stejně velký jak lýtko a takové hubeňoučké...to je přesně jak u nás 😀 i černovlasé ty princezny máme ale ne tak moc 😀

maladama
27. led 2013

@koksi neboj, kolegyně sestra porodila taky dvojvajky holky v 35tt, do nemocnice za nima jezdila skorem měsíc (byly nějaké komplikace), akorát odsávala, a teď, když jim je 13 měsíců, tak se potvůrky furt nechtějí odstavit, když má máma mlíčka pořád dost 🙂

maladama
27. led 2013

jinak teda na to, že jsou přirozený dvojčata jedny na 85 porodů, tak jsme se v práci dobře sešly jsme v týmu tři ženské, dvě mají sestry s dvojčatama a já dvojčata čekám 🙂
Super je, že právě ta kolegyně, co má ty roční neteře, je vlastně moje šéfová (povýšili ji), takže to má v živé paměti (a protože vlastní ještě nemá, tak i ségře hodně pomáhá), a má pochopení pro moje nadstandardní těhuobtíže 🙂

barusmackova
27. led 2013

@maladama u nás máme sousedy dvojčátka holky teď jim je rok a půl ale uměle a druhý sousedi přirozeně dvojčátka bohužel to nakonec zvládla jen jedna z nich ☹ a ta je stará jako naše barunka takže takový trojúhelník máme u nás na vesnici 😀 sousedi přez plot a kousek od nás je maminka co s námi byli na vítání občánku to je tři roky a teď mají ještě 8mi měsíční klučíky přirozene

maladama
27. led 2013

@koksi ad ty lidi, co vám psali, to jsou takoví... ani slušný slovo pro to nenajdu. Na pár facek, jeden jako druhý.
Kdyby se aspoň drželi toho, že "když nemůžeš říct nic hezkého, neříkej nic."

U nás v rodině taky z dvojčat není radost, a to je to teprve druhé těhotenství. Každej to vnímá jako problém. A přitom, já hrozně dlouho nemohla otěhotnět, první bylo vymodlený (nakonec přirozeně, ale bylo to bez záruky, jestli se to ještě někdy povede znova), a že se povedlo podruhé, byl malý zázrak, a dvojčátka jako dvojité požehnání do rodiny - ne, pro všechny dvojitej problém. Nedovedu si představit ty reakce, kdyby dvojčata přišly jako to čtvrté dítě, jako u vás ☹
ale já jsem si to popravdě tak vysnívala, ještě teda před tímhle těhotenstvím (teď už bych dvojčata znova nechtěla, protože ty problémy kolem těhotenství a ten strach o to, aby to dobře dopadlo... to není moc o co stát), že by to čtvrtý mohly být dvojčata, že by nám takhle Pánbůh nadělili opravdu velikou rodinu - takže svým způsobem závidím, jak hezky se to povedlo u vás!

Teď jen aby holčičky krásně papaly a ty sis je mohla obě odvézt domů!

adriene
27. led 2013

@evikj33 Ahojky 🙂 omlouvám se, že reaguji až takto pozdě... jen teď několik dní nestíhám. Mrzí mě, že jsi měla takové komplikace při porodu, pak se od toho samozřejmě vše odvíjí 😒 na druhou stranu je vidět, že se vše v lepší obrací. Snad ti to s kojením půjde lépe a lépe a vše se zaběhne a už budete bez obtíží a jen si užívat rodinnou pohodu 😉 Jinak mi laktační poradkyně doporučila homeopatika - právě pro matky, které mají zpočátku problémy s kojením, problémy s tím, aby se spustilo mléko, tak pokud bys měla zájem, je to: Ricinus communis , má se to užívat: nárazovou dávku na 3 dny. První den při každém kojení 5 kuliček, druhý den 5x denně 5 kuliček a třetí den 3x denně 5 kuliček. Nebrat 15 min před a 30 min po nic k jídlu a pití. Pak si můžeš nechat třeba týden udržovací dávku 2x denně 5 kuliček. Mají s tím prý v laktační poradně super zkušenosti. Stojí to snad 75 Kč - v lékárně. Já myslím, že za pokus to určitě stojí 😉
V lékárně to mít rovnou nemusí, ale jistě hned rádi objednají. Budu držet palečky 🙂

adriene
27. led 2013

@verdoucha Ahoj, já též čekám jednovaječná dvojčátka mo-bi. Máme dva vaky, jeden obal a jednu placentu. od začátku chodíme do spec. rizikové poradny, tudíž kontroly po 14 dnech - vždy poradna a velký UZ. Už jsme 32.tt a zatím vše bez problémů. Zpočátku tedy byly šílené nevolnosti... a to asi do 17.tt. Pak už téměř nic. Přibrala jsem už 19kg, trochu jsou otoky rukou - zvláště prsty a nohou - kotníky. Ty ruce jsou nejhorší, navíc se rozestupují šlachy... tak to dost bolí, ráno ruce v pěst nedám. Co je tvrdnutí břicha - dosud neznám. Aktivní jsem stále - sice od začátku na neschopence, nicméně normálně zvládám domácnost, školu, tento víkend jsme zvládli s manželem vymalovat a uklidit 2 místnosti v bytě... no už to jde hůř a táhnu se jak... 😀 , ale jde to 😉

adriene
27. led 2013

@koksi Tak už jsi doma, to je dobře. Škoda jen, že tě nepustili i s holčičkami... budu držet palečky, aby holky co nejrychleji nabíraly a mohli jste si je s manželem odvést domů 😉 Já věřím, že už to dlouho trvat nebude a budete všichni doma 🙂

maladama
27. led 2013

@adriene já ještě doplním, že Ricinus Communis 5CH nebo 9CH (je ještě varianta 15CH a 30CH - ale ty jsou na zastavení kojení!)

adriene
27. led 2013

@maladama Jojo 🙂 ona mi doporučovala 5CH 😉

maladama
27. led 2013

@adriene musím si ho napsat na seznam, co vzít s sebou do porodnice, pro všechny případy chci mít zabaleno tentokrát brzo, kdyby něco. Tašku na riziko už mám ve skříni, teď ještě nachystat všechny ty porodnické potřeby, kdybychom museli jet narychlo nebo to za mnou muž vezl sám.
Někdo by řekl, že to přeháním, ale ona ta taška chleba nežere a fakt bych si v případě průšvihu radši ušetřila navigování muže po mobilu, kde by tak asi mohly být síťované kalhotky od posledně 🙂

adriene
27. led 2013

@maladama Já ho mám už doma, koupila jsem pro všechny případy... to se neztratí 😉 Jinak už mám též zabaleno, a to delší dobu. Stále jsem to dávala na hromádku... až to nakonec dala do tašky. Též pro všechny případy... a je to jednodušší, jak ty říkáš, než to pak řešit po telefonu 🙂
Lepší mít toto připraveno dřív, než později 😉

verdoucha
28. led 2013

🙂 @adriene Ahoj, děkuji za tvoji pozitivní odpověď. Uvidíme snad proběhne vše v pohodě jako u tebe zatím tomu tak je. Sice začínající bolest vzádech je nepříjemná, le budu to muset prozatím nějak zvládnout. Otěhotněla jsem přírozeně bez jakýchkoliv preparátů 🙂 . Moc se na to těším, ale přece jenom někdy ty obavy JSOU šílené jak to zvládnu do konce těhu, aby to hlavně bylo v poho a co potom no občas je to pro mě náročné 🙂 . Chodím ke svému dr. zatím každé tři týdny a taky na genetiku podle potřeby jak si mě tam objedná.

adriene
28. led 2013

@verdoucha Rozhodně bys měla být sledovaná hodně podrobně, nejlépe specializovaná poradna. Je třeba sledovat stále množství plodové vody, močové měchýře - náplně, průtoky a ostatní parametry.
V kolikátém týdnu jsi?

maladama
28. led 2013

@verdoucha co tři týdny je v téhle fázi mono-bi těhotenství hrozně málo! To už tě mají dávno sledovat minimálně 1x za 2 týdny. A ve specializovaném centru.

maladama
28. led 2013

@adriene psala, že má termín 5.6. nebo tak nějak (možná 9.? skleroza, četla jsem to před celými dvěma minutami, že 🙂)
takže cca o 2 týdny míň, než já.

adriene
28. led 2013

@maladama
@verdoucha No tak to určitě... to už je pokročilé těhu. Též bych nezanedbala kontroly... oni ti norm. gyndaři občas opravdu nemají náhled 😒 Záleží odkud jsi a zda tam máte poblíž nějakou třeba fakultní nemocnici? Rozhodně bys měla být vedená jako riziková těhu a 14 denní kontroly minimálně 😉

verdoucha
28. led 2013

@adriene Jsem ve 22 tt. Zrovná zítra jedu k dr na genetiku tak se ho hned zeptám na ty kontroly

verdoucha
28. led 2013

@adriene Fakultní nemocnici máme asi 50km jezdím ne do fakultky ale na genetiku v Olomouci.

verdoucha
28. led 2013

Byla jsem na kontrole před 14 ti dny velikost plodů byla rozdílná. Rozdíl byl asi 10dnů s tím, že doktor mě uklidnil že se o nic nejedná. Je to prý v pořádku ale zítra právě tam jdu zase na kontrolu.

adriene
28. led 2013

@verdoucha Určitě se na to optej. Já tedy chodím od začátku po 14 dnech, ale je pravda, že mě neřeší můj gynekolog, ale už specializovaná riziková poradna. Každých 14 dnů mám velký UZ na genetice a poradnu, kde zhodnotí výsledky. Budu tu až do porodu. Pokud nezačnu rodit dříve, tak od 36.tt mám naplánovanou hospitalizaci -preventivní a dle výsledků císaře.

verdoucha
28. led 2013

Jestli se můžu zeptat ta riziková poradna to je to samé jako genetika nebo ještě něco jiného. Taky jsem se ptala jak je to s prorodem a doktor tedy můj že určitě budu rodit císařem podle toho v jaké kondici budou děti a placenta ale je to zhruba od 36 tt. Hned zítra zjistím jedu do Olmiku na genetiku.

adriene
28. led 2013

@verdoucha Jednovajky se mají rodit císařem, kvůli riziku. Mají-li společný vak, tak dokonce se těhu ukončuje v 34.tt. No a ty, co mají vaky 2, tak v 36.tt... nebo podle funkce placenty, průtoků, rodičky... atd.
Já chodím v Praze do Podolí, specializují se na jednovaječná dvojčata... tak chodím tam do prenatální poradny, kde mě berou jako rizikovou. Budu sem chodit až do porodu. Jak to mají jinde, vážně netuším... na to bych se když tak zeptala, až budeš zítra na té genetice 😉

verdoucha
28. led 2013

@adriene díky za radu aspoň jsem zase o něco chytřejší 🙂 . Čekám jednovajky s jednou placentou a dvěma vaky. Měla jsi nějaké potíže?

maladama
28. led 2013

@verdoucha MUDr. Mrštinová, která přednáší o vícečetných těhotenstvích a vedení porodů u těchhle případů na 2. lékařské fakultě, mi říkala, že přirozený porod je možný u mono-bi dvojčat asi v 0,5% případů (prakticky pouze v případě, že se porod rozběhne sám v 36tt, matka se rychle otevírá, obě děti jsou hlavičkou, monitory dětí nevykazují známky jakéhokoli stresu, není žádná patologie ani u dětí, ani u matky, plus samozřejmě děti mají jen minimální váhové rozdíly - to je extra důležité kvůli tomu, že rozdílné váhy můžou být kvůli nějaké skryté patologii třeba na pupečnících nebo placentě, která by se mohla projevit právě v průběhu porodu).

U mono-bi dvojčat se nikdy nesmí vyvolávat vaginální porod - hrozí, že děloha by prodloužené kontrakce (které jsou u vyvolávaných porodů před 38tt velmi běžné - když tělo není připravené, tak nespolupracuje) nezvládla a mohlo by dojít k odloučení placenty a těžkému krvácení. A protože je současně potřeba zase ty děti vytáhnout brzo, tak to prostě je ten císař a bez debaty.

verdoucha
28. led 2013

@maladama já zastávám názor v tomto případě rodit císařem ani mě nenapadlo že bych chtěla rodit normálně už jenom pro ty rizika která mohou nastat. Taky chodíš do nějaké speciálníporadny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru