Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
4. bře 2008

teda holky, to mě mrzí, neříkejte mi, že jsem jediná v týhle republice, která čeká dvojčata... no tak nic, tak třeba časem ...

anta
4. bře 2008

Já sice čekám jedno díťátko, ale moc ti gratuluji, mým tajným snem byla taky vždycky dvojčátka, tak gratulace veliká 🙂 😉

fiallinka
4. bře 2008

chiw, já bych se ráda připojila, ale až ve čtvrtek budu vědět, jestli jsou dvě nebo jedno... ohhs a hcg svědčí pro dvě, ale fakt nevím, tak na mně počkej 🙂

chiwule
autor
4. bře 2008

😅 jé fiallinko, to víš že počkám 😀 no vidíš, mě do teď krev nebrali, ale na utz minulý týden už dvojčátka vidět byla ... tak doufám, že příští týden až půjdu ve středu na UTZ mi taky vezmou krev a řeknou co a jak dál... máme to vlastně skoro na stejno! jaký týden že bys to dneska byla? já 5tt+5

anto, díky za gratulace, myslím, že mi to pořád ještě nedochází a začínám se po počáteční radosti pomalu bát - když vydím kolik stojí vybavení, postýlky, kočár, plenky, bodyčka atd - vše dvakrát a jaký jsou s tím komplikace - třeba při kojení nebo dřívější porod 😨

ale samo se strááášně moc těším, dlouho se nám nedařilo, tak je to dvojnásobná radost 🙂 😎

fiallinka
4. bře 2008

já jsem asi 4+6, ale fakt uvidíme v ten čtvrtek...ach jo, já už se nemůžu dočkat čtvrtka, už to chci vědět...

dvojmama
4. bře 2008

chiwule: tak to doufám že se ti potvrdí dvojčátka 🙂 my už je máme na světě, jsou to broučči malincí 😵 nevím jestli bych si teď zvykla na to nemít dva ale jen jednoho 😀 asi bych se nudila 😀 no jsou to dvojnásobné starosti ale hlaně Radosti 😵

fiallinko: taky držím palečky ať se potvrdí dvojčata 🙂

juliet
4. bře 2008

ahojky Chiwule, já jsem tu diskusi taky hledala a nenašla .. jen na slovenském ... tak doufám, že se ostatní dorazí a fialinka se ve čtvrtek přidá

chiwule
autor
4. bře 2008

jéé holky, udělaly jste mi velkou radost, že jste se taky přidaly!

juliet, tebe si pamatuju ze snažilek, ten čas děsně letí! jak se daří piškotkům v bříšku, nezlobí?

dvojmama, jsi moc hodná, že ses na nás přišla podívat, asi se tě budeme hooodně vyptávat 😅 přeci jen už víš co a jak 😉

jinak já mám dvojčátka potvrzený už z prvního utz, příští týden jdu na další, to už by měla být slyšet srdíčka. Tak snad vydrží obě bublinky i nadále. Jen mi prostě nebrali krev, což mi teda přijde divný, když to všem dělají jako první a u mě je to celý obráceně 😒

fialinko, mi povídej, já jdu na UTZ jen o den dřív než ty, ale stejně mi to přijde jako věčnost....taky jsem zvědavá, jaký týden mi to nakonec spočítají, já to zatím beru podle poslední menstruace a to není až tak přesný ...

chiwule
autor
4. bře 2008

a mám hned první dotaz: jsem cca na začátku 6týho týdne a přijde mi dost divný, že už nedopnu žádný svoje současný ani předhubnoucí oblečení (shodila jsem před 3/4 rokem 6 kilo) ale na váze mi přibyla kilča dvě. To jde fakt tak rychle? jestli jo, nebudu stíhat kupovat větší a větší těhukalhoty 😒 vlastně mám teď pupík velikej jako při stimulaci na IVF...

fiallinka
5. bře 2008

chiw: já myslím, že oni ti ten týden budou počítat pořád podle poslední mrchy, bez ohledu na ivf - to jenom zohlední při výpočtu termínu porodu, ale jistá si nejsem. Jo, a já opravdu nezapnu taky nic - jenže mně pořád trvá ohhs... i když ustupuje.. ale myslím, že je to hormonama 🙂

chiwule
autor
5. bře 2008

fial, asi máš pravdu, uvidíme 🙂
hele a jak se ti OHHS projevuje? A co proti němu děláš? Mě to asi nějak zázrakem minulo!

dashak
5. bře 2008

chiwule, nejsi jediná kdo čeká dvojčata, jen holky se scházejí nově v rubrice kojenci 😅 Jsou tam jak maminky, tak i těhulky
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fiallinka
5. bře 2008

chiw: strašně nafouklé, zvětšené a bolestivé břicho (nic nezapnu, vypadám jak v pátém měsíci) a ze začátku velké křeče a bolesti, teď jsou pořád,ale trochu menší. Nemohla jsem se ani narovnat, ani chodit, a prý se proti tomu nedá nic dělat, jen hodně pít, a ustoupí to samo, ale klidně až za měsíc...

juliet
5. bře 2008

Dobré ránko 🙂
chiw, to přibírání hned ze začátku jsou spíš hormony, děloha se začne zvětšovat až později. A holt někdo přibere rychle a někdo později. Já jsem své kalhoty nezapla až v 16 tt, do té doby pohoda. Ale se mnou v srpnové diskusi byla kočka, která čekala taky dvojčata a té rostlo bříško mnohem rychleji. Ale ono se to po čase ustálí a pak to začne přibývat kolem toho 14 tt.

Jo a když jsem měla OHHS tak bylo břicho stejně velké jako v tom 16 tt ... poznala jsem to podle kalhot 😀

chiwule
autor
5. bře 2008

dashak - díky za tip, to by mě fakt nenapadlo hledat nastávající těhulky v kojencích 🙂 😀

chiwule
autor
5. bře 2008

juliet, tak to ti docela závidím, já už bříško mám. a blbý je, že zatím vypadám spíš jako tlustá než těhotná 😀 kéž bych už byla dál a fakt to vypadalo jako těhu 😀

juliet
5. bře 2008

chiwule, neboj, dočkáš se .. a ostatním může být jedno jak vypadáš, ne?

liduna
5. bře 2008

Ahoj holky, hlásím se do diskuze. Čekáme jednovaječná dvojčátka a víme, že to budou holčičky. Moc moc se na slečny těšíme. Jsem ve 24tt a cítím se nádherně a to od začátku těhotenství 🙂 😎

chiwule
autor
5. bře 2008

lidu, to ti závidím, že už víš co máte! to asi máte přirozeně, když jsou jednovaječná viď? my máme rozhodně dvojvaječná z IVF a je ještě moooc brzo na to abysme věděli, co to bude... ještě ani nemáme potvrzenou srdeční akci 🙂
juliet, no to sice může, ale já se cítím neforemně, jak valibuk ...
holky já se asi zblázním z toho pálení žáhy, dneska mi to nedalo pokoj celej den, ani mlíko už nefunguje... nevím, co si dát, bojím se čehokoli najíst, aby mi zas nebylo špatně ☹

juliet
5. bře 2008

chiwu, na to pálení žáhy jsem ti něco napsala v tématu IVF 🙂

chiwule
autor
5. bře 2008

juliet, zrovna jsem na to koukla, asi vyzkouším všechno, protože je to fakt otravný 😒

juliet
6. bře 2008

včera jsem ti radila ty vločkya chvíli po tom mi začlo to pálení taky a ani vločky nepomohly ... ach jo ... tak dnes jdu do lékárny pro Rennie

chiwule
autor
6. bře 2008

jejku, to mě mrzí, že jsem ti to přivolala 😒 já si dala jablíčko a to pomohlo. neměla jsem na něj sice vůbec chuť, strašně mě bolely dásně a zuby když jsem ho kousala, ale přemohla jsem se a noc byla suprová - krásně jsem se po dlouhé době vyspala 😎
no ale to rennie si asi taky koupím do zásoby... některý holky psaly i jednou sodu, ale o té jsem výslovně slyšela, že se v těhu nesmí, tak nevím...

liduna
6. bře 2008

Ahoj Holky, moc Vás všechny zdravíme. Dneska je tak krásný den, ale trochu zima 😖
Chiwule: holčičky jsme počali přirozeně. Mimnko jsme plánovali až někdy od ledna a prášky jsme vysadila minulý rok v lednu. Takže všechno přirozeně 😉 Holčičky si nás prostě vybrali dřív než jsme minko chtěli 😀
Zkušenosti s pálení žáhy mám a pomohli mi Rennie 🙂 Přejeme krásný den plný sluníčka 🙂 😎

chiwule
autor
6. bře 2008

lidun, to je krásný! prostě si vás našly samy 😉 😀

chiwule
autor
6. bře 2008

dneska jsem na rodině objevila hodně zajímavý článek o tom, jaké to je mít dvojčata, to se máme na co těšit 😠
http://www.rodina.cz/clanek6208.htm

juliet
6. bře 2008

já bych se nikdy nikoho na něco takého neptala, ale věřím, že jsou takoví lidé a hlavně otázka početí přirozeně nebo po UO mi přijde dost neslušná ... no snad mě toto často nepotká

chiwule
autor
6. bře 2008

já jsem dost háklivá na svoje soukromí, takže to bude asi boj. s cizíma lidma se fakt nehodlám nevybavovat o tom, kolikrát s manžou souložíme, jak jsem rodila nebo že jsem chudinak, když budeme mít dvojčata 😠 po dětech moc toužím a jsem ráda, že budou dvě, co kdyby nám to pak zas nešlo? už nejsem nejmaldší....
a nejvíc se mi líbila odpálkovací odpověď na to početí ve stylu : a vás rodiče vysouložili, udělali jak? dají se použít i tvrdší výrazy, pokud je tazatel hoodně nepříjemný 😒

fiallinka
6. bře 2008

chiwule, tak já se hlásím po dnešní návštěvě MUDra do klubu - byly vidět dva gest. váčky, každý 7 mm 🙂, ale fotku jsem ještě nechtěla. To bude teda nářez... mám z toho strach, ale na druhou stranu se tu usmívám jako blbec. Doufám, že se tady budeme moct srovnávat hezky až nejméně do půlky října 🙂, i když vím, že zatím je těch rizik hrozně moc...

daniellka
6. bře 2008

ahoj děvčata, náhodou jsem narazila na vaši diskuzi. Já už dvojčátka mám a chci vám jen pogratulovat a pořát hodně štěstííí!! 😀

Jo a ten článek je fakt pravdivej. Já mám dvojčata jednovaječná, po odpovědi na tuto otázku, zda jsou jedno nebo dvoj dokonce někdy následuje otázka jestli jsou z umělého oplodnění. Tak to se řežu. Lidi jsou prostě blbí a nevychovaní 😀 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru