Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

belatka
28. kvě 2009

dvojvaječná...naštěstí každé má svoje vajíčko a všechno... 🙂 na tu redukci jsem musela až kolem 11tt a můžu ti říct,že byla fakt ta zátěž hrozná...teda aspon pro mě...špatně se chodilo,pořád jsem špinila,krvácela...no hrozný všechno 3krát horší... ☹ ted je to tuky tuk fajn... 🙂 mám za sebou screening,4D ultrazvuk a vše je ready..jen ty bouličky...netuším...je fakt,že já měla fakt plochý břicho nebo spíš jak obrácenej lavor...po porodu prcka před 4 roky jsem prostě tak zhubla že jsem nic už nenabrala a váhu jsem měla na 50 kg...a na mojí výšku 173cm to je málo...tak doufám,že to není nic zlého..doktor mi říkal,že u dvojčat je normální i tuhnutí bříška na začátku proto furt baštím magnosolv a magnesium lactici...a jak je to u tebe?Koukala jsem že jsi po IVF tak to se asi taky bojíš každýho píchnutí co? ☹ já jsem v listopadu 08 potratila...v 7tt... ☹

lucy82
28. kvě 2009

Belatko zatím to snáším docela dobře, screening dopadl na jedničku tak snad bude vše v pořádku i nadále, ale je fakt že když jsme na mimi čekaly tak dlouho tak se člověk víc kontroluje atak. Teď mě začaly otýkat nohy, mám ráno křeče v lýtkách, tak baštím hořčík, ale zatím nic extrémního. Ono ty otoky jsou asi kvůli tomu že jsem hodně přibrala, za poslední rok co jsem do sebe ládovala samý hormony jsem přibrala 10kg a od začátku těhu dalších 6 takže tělo na to není zvyklé protože moje váha se vždy pohybovala do max. 60kg nikdy ne přes teď mám už 75 kg, jen to číslo vidím začne mi bušit srdce o hodně rychleji 😀
Ty bouličky jsou asi fakt normální, jsi hubená tak je u tebe vše víc vidět, my co máme velkou vrstvu tuku můžeme jen závidět 😉

belatka
28. kvě 2009

lucynko,není co závidět...ty nohy v 50kg vypadaly nehezky...fakt...kost a kůže fuuuj....jsem ráda ted jsem nabrala a mám 57,5kg 🙂 ale za t asi taky můžou hormony brala jsem už i před itěhu utroš a beru ho doted...jen až mi dojde tak musím začít brát nějakej duphaston,utroš prej končí s výrobou,nikde už není... ☹ a to me štve páš dufík se jen polyká... 😖

belatka
28. kvě 2009

luxy koukala jsem do albíčka,máš krásný bříško,je akorát... 😵 a i ty kila vypadají úplně skvěle...

lucy82
28. kvě 2009

Belatko děkuji, ale mám velký stehna a celkem se ve všem začínám škrtit 😠

A jakto že budeš brát utroš ještě tak dlouho? Nebo ten Duphaston? Já jsem utroš brala jen do cca 11tt než mi došel, pak už jsem si jinej nepředepisovala.

arwenka
28. kvě 2009

Ahoj Lucy a Belatko 🙂 Tak uz tady nejsem sama? Huraaaaaaaaaaa

Belat - kde ma Lucy kila? Proti mne nema bricho vubec zadny....

lucy82
28. kvě 2009

Awrenko 😀 😀 😀 jenže ty jsi o sedm týdnů vepředu 🙂
Mě dneska bolí kostč už nevím jak mám sedět asi si koupím nějaký nafukovací polštářek 😝

arwenka
28. kvě 2009

Lucy, ja jdu dneska na masaz. Rozhodla jsem se, ze nebudu jen zavidet ostatnim a na jednu si zajdu taky. Bojim se, kdyz jsem cekala Danecka, taky jsem sla a pak jsem se do konce tehu nehnula. Snad se to, doufejme, nebude opakovat...beru si s sebou ten olejicek, co namichala ta maserka (nekomu jsme ho tady doporucovala) a vrazim do sebe 260 Kc. Mohlo byt neco do bytu ☹

Jinak jsem se byla ted v nabytku podivat, kolik stoji komoda s prebalovakem a malem me odtamtud odvezli. To jsou palky ☹

Mam dojem, ze jsem i pred sedmi tydny vypadala jako sud proti Tobe....

lucy82
28. kvě 2009

Jé Arwenko masáž to je pěkný jen se hezky rozmazluj a 260 není moc, stejně bys to projedla nebo utratila ani bys nevěděla za co 😉 Takže klídeček a nech se rozmazlovat 😉
Já ani nevím kolik stojí taková komoda s přebalovákem ☹ A budu doufat že mi ji Dave vyrobí, snad to všechno stihne 🙄

arwenka
28. kvě 2009

No, mne ji nevyrobi teda nikdo ☹ Zkusim leda to, ze mych koupila samostatnou komodu a nekdo by k ni vyrobil ten vrch.....Jarda na takove veci absolutne neni, takze mam smulu ☹

V obchode stala 6500 ☹

belatka
28. kvě 2009

jsem tu... 🙂 arwenko právě že lucy žádný kilča nemá... 🙂 psala že přibrala ale není to vidět,má hezkou postavu... 😉

jinak lucy já ani nevím,asi po tom potratu co jsem měla v listopadu a teď mi to prodloužili po tý redukci tak asi pro sichr či co... 🙂 špatně mi něm není tak to neřeším akorát se mi nechce přejít na ten duphaston.. 😒

holky a co děláte?já se nudím..manžel je už od pondělí na cvičení,přijede až zejtra a já jsem s malým a psem u rodičů...je tu nuda,počasí hnus..malej se mě moc nevšímá když tu má babičku a mě dneska docela dost bolí hlava.. 😠 jue to hrozný tu bolest přetrpět bez prášků..

arwenka
28. kvě 2009

Bel - nejsi v tom sama, kocicko. Me uz asi 3 mesice strasne boli stydka kost a zada, nekdy tak, ze bych bolesti brecela. Nic na to neni ☹

Pujdu na prvnni a posledni masaz, na niz jsem usetrila. Opatrujte se a ja napisu z domu

arwenka
28. kvě 2009

Ahojky, hlasim se teda z domu, bylo to prijemne, nevim, co to se mnou udela, spis asi nic, ale byla to mila pulhodinky, pani maserka rikala, ze si toho na sebe nakladam nejak moc a mam tu levou lopatku jaksi uplne prilepenou k zadum, nejakymi hmaty se ji snazil a vratit zpatky, az se mi z toho mota palice jeste ted....

lucy82
28. kvě 2009

Ahojky holky, hlásím se taky, byla jsem za kamarádkou, za babičkou a za další příbuznou a jsem totálně grogy, doma se pokoušel hladovej chlap udělat chleba v pekárně, a dal tam zkažený kvasnice tak nevím co z toho vznikne 😒
Arwenko super, že sis masáž užila aspoň tě trošku odblokovala 🙂 Taky bych to potřebovala jsem nějak zatuhlá celá, krk i záda ☹

arwenka
29. kvě 2009

Dobré ráno, dvojmamky, je tady někdo? Tam je tak hnusně, že bych šla nejradši pokračovat ve spaní 🙂

maui
29. kvě 2009

Ahoj, Arwenko, já jsem tu samozřejmě 🙂
Jak tě včera ta masérka masírovala? V sedě? Já bych šla taky na masáž, ale chtěla bych u toho ležet, a to si s tím mým bříškem už nějak neumím představit 😒

arwenka
29. kvě 2009

Mauinko, ahoj. Jak je?
Tak já Ti to popíšu.....
Protože mě bolí levá strana, musela jsem si na to masírovací lehátko lehnout na pravý bok, přede mně nastlala polštáře a na ty jsem musela dát levou nohu. Je to opravdu pohodlná poloha a jsem pitomá, že tak nespím v noci 😠 Budu to muset zavést. Pak mě půl hodiny masírovala a ta fáze vracení lopatky bolela jak pes, ale vydržela jsem. Ti dva malincí ani moc neprotestovali 😀
Myslela jsem si, že se dneska nehnu, ale zatím je to dobrý. Sice cítím, že mě masírovala, je to jakoby takové namožené, ale není to šílená bolest 🙂
Za 30 minut si řekla 260 kč - já teda vím, že už buď nepůjdu vůbec nebo z finančních důvodů maximálně ještě jednou, ale rozhodně mi tím neublížila....

lucy82
29. kvě 2009

Ahojík holky ¨jsem tu taky 🙂
Dneska mám půl dne dovolenou , tak budu shánět šaty, sako, prstýnky 😖 Vůbec se mi do tý zimy nechce ☹

arwenka
29. kvě 2009

Ahoj Lucy 🙂
Ty se máš, holka moje....to jsou krásný starosti....jak je? Miminka jsou hodny?

lucy82
29. kvě 2009

miminka sjou hodný, ale večer jsem zase něco přečetla o předčasných porodech a celou noc jsem nemohla spát jak jsem se bála 🙄
No Arwenko nejradši bych aby to někdo oběhal za mě, a já si tam jen stoupla řekla ano a šla se najíst a spát 🙂 Mamka zase začala vyšilovat s cukrovím tak jsem ji včas zarazila že žádnou výslužku dělat nebudu 😒 No bude to boj 😝

Maui už cítíš náký kopání? A Arwenko od kdy ty jsi něco cítila?

maui
29. kvě 2009

Tak to mohlo bejt fakt příjemný, Arwe. Já takhle s tím polštářem taky spím. Já mám zase problém s pravým SI kloubem, někdy mě vystřeluje tak bolest do levé půlky zadku, že pajdám jak válečný veterán. Zkoušela jsem spát s tím overballem, ale pořádnej polštář , kterej si střídavě cpu pod zadek a mezi nohy mi posloužil líp 🙂 Mně je teda za masáž taky líto peněz, ale kdybych věděla o někom dobrým, tak se asi nechám ukecat...

maui
29. kvě 2009

Ahoj LUcy🙂 No to máš pravdu, že na svatební zařizování to počasí zrovna není, ale pořád to jsou hezké starosti 🙂 Já bych teda teď svatbu chystat nechtěla ani za nic, ale to se mi to mluví, když už ji mám za sebou a nějak se zařídila sama (mamimka 🙂 ) Každá z nás by měla zažít ten pocit, jaké to je být na jeden den obletovanou princeznou, ale kdybych to měla řešit po několika letech společného soužití, asi bych to nechala na náladě a osudu 🙂

Lucy, kopání necítím. V pondělí se mi po obědě zdálo, že mi na pravé straně začlo něco tikat a byla jsem přesvědčená, že to jsou pohyby, ale pak nic až do včerejška, kdy mě zase u počítače v sedě něco na pravé straně něco zalechtalo, bylo to takové zavlnění. Ale fakt nevím....je to moc neurčitý a moc zřídka na to, abych si troufla říct, že už to jsou pohyby. Minulý pátek mi doktor řekl, že je ještě brzo, že mám klidně dva týdny ještě čas, i když je to moje už čtvrté těhotenství a i když to jsou dvojčata...

arwenka
29. kvě 2009

No, Maui, já odolávala několik měsíců s těma bolestma, ale řekla jsem si, že se honím v práci, tak mám aspoň na jendu nárok...hihi, taky mě k tomu někdy bolí zadek a je děsně legrační, jak to pak vypadá, když jdu 😀 😀 Válečnej veterán je slabý přirovnání, si přijdu jako postřelená kachna....
Zkus se zeptat nějaké masérky, jestli má zkušenost s těhotnými, kdyby to nemělo pomoct, je to minimálně hodně příjemné 🙂

Lucy, já bych si dala svatební koláčky, ham, mňaaaaaaaam 🙂
Pohyby cítím asi od 19.tt - ale teď už je to šílený, nadskakuje mi břicho a dělaj se mi tam boule : -)

lucy82
29. kvě 2009

Maui jé tak to jsem ráda, mě už se každej ptá jestli něco cítím a já taky nevím, včera ráno mě něco probudilo že by mě jako něco koplo ale nevím jestli to bylo ono nebo ne 😨 Tak musím počkat 🙂
No my budeme mít opravdu jen malou svatbu s 12lidma na oběd 🙂 Mamka mi to prý zaplatí tak jsem ráda 🙂

lucy82
29. kvě 2009

Ju Arwenko to musí být hezký ty boule 🙂
Mě bolí kostrč ale šíleně když sedím ☹ Takže když pak jdu tak vypadám jak kachna, zadek, nohy od ranních křečí takže musí být zábava se na mě koukat 😀

maui
29. kvě 2009

Jéé, já už se těším, až mi bude nadskakovat břicho 🙂 Teď jsem podle poslední MS 17+2, tak si dám ještě týden a pak začnu být nervózní, jestli se mimča nebudou hlásit 🙂

Arwenko, máš pravdu, válečný veterán zní i mně příliš hrdě...vypadám taky spíš jak postřelená kachna 😀 😀

arwenka
29. kvě 2009

Holky, Vy mě bavíte, jsme si představila ty kachny a tlemím se tady v kanclu jak magor 😀 😀
To vaše lechtáíní a bublání je předzvěst pohybů, kočičky, takhle to začíná - i mně to tak začínalo 🙂
A ne, abys, Maui, měla trauma z toho, že Tě přesně na 19.tt nebudou kopat jak Beckham! Ty boule se mi dělají až teď 🙂 🙂

lucy82
29. kvě 2009

Tak ráno svítí sluníčko, tak si vezmu ty gumový pantofle a ono leje, sakra, za hodinu jdu pryč, samo že nemám deštník, ani auto takže se musím jít domů přezout ☹ Sakra v pondělí jsou tropy a teď je podzim 😒
Arwenko a vás křeče v lýtkách netrápí?

arwenka
29. kvě 2009

Lucy, já vylezla z domu, jela do Kauflandu pro něco k jídlo a strhl se takovej liják, že jsem byla mokrá jak myš jen za cestu od auta ke Kaufu. Navíc nemám deštník a mám na sobě pantofle 😀 😀

Ke křečím - stačí mi ráno se protáhnout (protáhnout nohy) a křeč je na světě. Stěžují si na to skoro všechny těhulky, asi je to normální (ale pěkně protivný) ☹

lucy82
29. kvě 2009

No já teď přemýšlím jak dojdu k tomu trolejbusu 😖 Sakra práce, no tak to asi dneska budeme rychle doma z toho města, asi nic nevyřídím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru