Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
8. črc 2009

Arwen, tak to tě naprosto chápu. Mě by taky doktoři nejraději viděli pořád ležet a v posteli... To prostě nejde, když člověku vlastně "nic není". Záda v kříži mě bolí už teď, nejvíc ráno. A to jsem teprve na začátku, jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až budu mít břicho jako balon.
Tady taky pršelo, je docela chladno a ještě teď poprchává, ale vzduch se krásně vyčistil.

arwenka
8. črc 2009

No to me chtel videt uz asi od 6. mesice v nemocnici 😠 😠 😠 Brrrrrrrr !!!!! Nikdy. Snad, proboha, se mi uz neudela blbe....

darling007
8. črc 2009

Držím ti palečky, Arwen, drž se, holka!!! Ještě vydrž aspoň chvíli... 😉

arwenka
8. črc 2009

Dar, jsi hodna, diky....nekdy mam pocit, ze puknu, ze to uz neni kam roztahovat, ale pak je to zase OK - je to jako pocasi, nejvic me ale vylekalo to pondeli ☹

Lucy, jeeee, podivala jsem se na fotky ze svatky, mohla bys mi rict, kam jsi schovala to brisko? Dyt neni videt !!!!

lucy82
8. črc 2009

Arwenko to dělají ty šaty, taky jse byla pěkně stáhlá a celkem to i bolelo 😒

No tak mám chlapa v nemocnici 😠 Ve čtvrtek mu lítla špona z kladiva do ruky a myslel že to je dobrý, jenže mu to celou dobu natýkalo a teď mi volala mamka že mu to musí pod narkozou vyndat a že si ho tam nechají. No stejně podepíše revers a odpoledne je doma, ale říkám mu to hned že je doivný že to má nateklý a že ta špona tam asi je, a to jsem byla hloupá.
Ju a jak jsem říkala že se šéfka kasala že mi dá mimořádnou finanční odměnu jako svatební dar, tak co myslíte? Dala pěkný hoooooovnnoooo takže do práce už nejdu ať se z toho vylíže nějak sama 😠

arwenka
8. črc 2009

SVATBY jsem chtela rict, promin 🙂 Moc vam to slusi !!!

To ona Ti jako rekla, ze Ti da odmenu a pak se na Tebe vybodla, jo? To je ale pinda, kdyby aspon byla zticha....
Manza bude OK, neboj, to nic neni 🙂

lucy82
8. črc 2009

No ona jí kolegyně šla říct že teď potřebujeme peníze místo nějakého daru takže se na mě složí a dají nám peníze a ona za ni přišla a ptala se kolik dostala kolegyně od vedle od svých šéfů a ta dostala 10 tis svat. dar a ona pak přišla za kolegyní a řekla že mi mají koupit něco do domáctnosti a že ona mi dá mimořádnou finanční odměnu a že mi to dá do výplaty aby se mi zvedla mateřská. Takže jsem předpokládala že oprvadu něco dá. Navíc to řekla všem co jsou v kanclu a normálně koukám na účet a odměna tam je ale to je letní a o 600 větší než minulý rok. Tak že by se plácla přes kapsu a dala mi těch 600 😀
No tak mě nasrala, přesně kdyby mlčela tak mi to je jedno ale řekla to všem a nic tak jsem to psala tý kolegyni a ta je vytočená 😠

arwenka
8. črc 2009

Udelala si vizitku prede vsema.....jeste je mozne, ze Ti to da v dalsi vyplate, co myslis?

lucy82
8. črc 2009

no možný to je ale už s tím nepočítám, to mi jen proplatí dovolenou a zbytek nemocenské a víc mi asi nedá 😖

arwenka
8. črc 2009

Lucy, to by se musela hanbou pred ostatnimi propadnout, tomu neverim, obzvlast, kdyz kricela, ze ty penize dostanes....pokud tedy ne, nestoji za nic, pinda.
Mas aspon takovou vyplatu, ze ktere budes mit aspon uchazejici materskou?

lucy82
8. črc 2009

no Mateřská by mohla vyjít tak na těch 13 tis ale opravdu nevím, snad aspoň to, nevím jak se to počítá ani kolik mám vlastně průměr za těch 12měsíců takže se nechám překvapit 😕
Nu je to kráva, nevím uvidím, každopádně kolegyně to chtěla vědět a půjde tam za ní, že když to slíbila tak proč to tak není. Kdyby ty peníze neměla tak jsem zticha, nu to je jedno 😒
Jdu trochu poklidit, než přijde manža a zase to tu vše rozhází

arwenka
8. črc 2009

Tak to je ale super, ze mas takovou kolegyni. To te sefove musi byt trapne a pokud se z toho bude chtit vykroutit, da Ti to do pristi vyplaty - by se musela hanbou propadnout !!! Ja doufam, ze mi to vyjde taky aspon na 12500, i kdyz o tom pochybuju, protoze jsem byla par mesicu na ZL a nemela vykazane prijmy. Jenze ono by se melo pocitat jen to obdobi, kdy bylo placeno nemocenske pojisteni, no bude to zajimavy. Tech 37 tydnu nebo kolik to je, to bude dobry, ale potom asi budeme obedvat na louce zelenou travu, az mi smrknou materskou 😠 😠

miradka
8. črc 2009

Holky, keď to tak čítam, tak asi budem mať dosť nízku materskú...Keď som na nemocenskej od začiatku tehotenstva.. Neplánovala som návrat do práce. Aj keď mám ešte asi 24 dní nevybranej dovolenky. Čo myslíte, stálo by to zato, zrušiť nemocenskú od září a nejaký ten mesiac pracovať a potom na koniec si vziať dovču? Ono je to tak, že vlastne by som mala zaučiť niekoho na moje miesto a aj tak tam musím občas zajsť a som si ostá, že aj koncom srpna budem musieť pripraviť nejaké veci na nový školský rok. 😒

lucy82
8. črc 2009

Arweno no vůbec si to nedokážu představit žít s 7.600 to je děs ☹ Kéž by vyhrály socani a zvýšili to, jak mají v plánu 😒

Miradko a jak je to vlastně u vás na Slovensku s mateřskou? Kolik vy tam dostáváte?

lucy82
8. črc 2009

chtěla jsem napsat Arwenko a vypadlo mi K, se omlouvám 😕

miradka
8. črc 2009

Lucy, ja žijem v ČR 😉 a práve v týchto veciach sa vobec nevyznám, ale mám pocit z mojej šéfky, že ma chce obrať o peniaze...tak by sa mi hodili nejaké informácie a rady

lucy82
8. črc 2009

Miradko to ti neporadím, já jsem při IVF byla dva měsíce doma a asi od 10tt jsem šla do práce a můžu ti říct že to za to nestálo ☹ Bylo mi špatně, navíc pak kolem 15tt už jak začalo být břicho větší tak se špatně pracovalo, natékaly mi nohy, tvrdlo břicho, a v práci jsem stejně byla tři měsíce a už jsem musela skončít takže nevím, ale myslím že se dny kdy jsi na nemocensk nepočítají do mateřské, jen odpracovaných 12měsíců.

miradka
8. črc 2009

Ja som tiež po IVF a od ET som na nemocenskej. Keby sa počítali posledné odpracované mesiace, tak to by bolo fajn. Inak sa mi to zdá dosť drsné...momentálne som rada, že sedíím doma, vlastne skoro celý čas preležím s utrošom a leňošením.

arwenka
8. črc 2009

Miradko, kdo za Tebe plati nemocenskou? To je tady hodne dulezuite. Podminka je, abys mela odpracovanych 270 dni za dva roky, respektive NE ODPRACOVANYCH, ale aby po tuto dobu bylo za Tebe placeno nemocenske pojisteni, vis? Kdy a jak dlouho jsi pracovala?

Lucy, neomlouvej se 🙂

Kocinky, musim jit pred pulou do prace na schuzku. Ach jo, ja snad ani zadnou materskou mit nebudu 😠 😠

lucy82
8. črc 2009

Miradko já bych asi už podruhé kdybych se rozhodovala zůstala doma 😒 Ono je člověku už hůř jen proto že byl docela dlouho na všelijakých hormonech atd. A stejně si myslím že tě doktor nebude chtít pustit do práce, ten můj byl vyjímka ten mě tam hnal, ale co takhle zná holčiny tak byly doma celou dobu. No ale je to na tobě ale stejně dýl jak 12týdnů stejně nebudeš v práci, maximálně do toho 25tt ale to už je fakt těžký. A dovolenou ti stejně musí proplatit 😉

lucy82
8. črc 2009

Teda Arwenko že se na to nevykašleš, ten tvůj šéf taky nemá žádnej soucit 😢 Hlavně at ti není špatně, a pak se koukej ozvat!

Tak manža se už probudil po narkoze a brečí že chce domů a oni ho ještě nechtějí pustit 😵 Tak vůbec nevím jak to bude, mám odpoledne angličtinu, a asi pro něj budu muset zajet sockou abych vyzvedla auto od nemocnice, protože si myslím že samotnýho ho nepustí když si ho tam chtějí ještě přes noc nechat ale on prý podepíše revers. Tak doufám že nebude hrát hrdinu a nebude řídit 😠

arwenka
8. črc 2009

Lucy, tak pro nej opatrne dojed, ale opatrne, jasny?

Muj sefik je na dovolene a neni tam nikdo, kdo by to tomu zakaznkikovi vysvetlil.....

sarri
8. črc 2009

Miradko, nemocenskou nepřerušuj, čím déle marodíš, tím větší máš nemocenské dávky, strop je 72%, asi po 3 měsících. Mateřská je 70% a počítá se z průměrů před maroděním, takže neboj, že by to bylo z nemocenské. A pak rodičovský podle toho, jak dlouho budeš chtít být s dětmi doma. Já jsem na tom úplně stejně, už skoro 4 měsíce marodím 🙂

miradka
8. črc 2009

Arwenko, odpracovala som asi 3 roky a 5 mesiacov. Presne na dni to neviem, ale určite to bude v pohode.
Arwenko, Sarri, moc ste ma ukľudnili. Sarri, díky za vysvetlenie. Tak nemocenskú nemá zmysel rušiť. Už teraz sa cítim všelijako a keď budem mať stále väčšie brucho tak to bude horšie. Ste moc hodné dievčatá...hneď mi padol kameň zo srdca 🙂

arwenka
8. črc 2009

Mirad, spravne, nic nerus, hezky odpocivej 🙂 3 roky a 5 mesicu je krasne dostacujicich 🙂

Uz jsem doma, pan na me byl hodnej 🙂

miradka
8. črc 2009

Arwenko, díky. Idem si dať utroš a na hodinku zaľahnem 🙂

darling007
8. črc 2009

Ahoj holčiny, Miradko, určitě nemocenskou nepřerušuj. Já jsem taky už od samého začátku doma a taky už se do práce nevrátím (teda pokud se něco špatného nestane, samozřejmě, ale to už by byla jiná situace). navíc jsem se ptala minule doktorky, že bych ještě na nějakou dobu šla pracovat a ta mi skoro vynadala, že ať na to úplně zapomenu, že jsem riziková a že mě v žádném případě nepustí, že si to na triko nevezme.

miradka
8. črc 2009

Darling, tak to je fakt rizikové, na druhú stranu som rada, že tí dr sa snažia a starajú. No a cvičíte nejako? Jedna kamoška mi hovorila, aby som cvičila, že budem ľahšie rodiť, ale neviem čo možem a čo nemožem. Plánujem, že sa na to pri najbližšej návšteve dr opýtam...

darling007
8. črc 2009

Miradko, já byla vždycky velký sportovec, hlavně kolo mě bavilo. Jezdila jsem každý den, i večer po práci. A když bylo ošklivě nebo v zimě, měla jsem doma rotoped. Ale teď nedělám vůbec nic, jednak na to nemám dost sil a energie a jednak nesmím. Měla bych spíš ležet, což taky pořád nejde. Ani jsem se na to neptala, protože vím, že by na mě Dr koukala jako na blázna.

miradka
8. črc 2009

Ja nie som moc veľký športovec, ale pre baby som sa prekonala a chodila na pilates. nakoniec ma to aj chytilo. Viem, že býva aj cvičenie pre tehotné, ale tiež si myslím, že s rizikovým tam nebudem mocť chodiť. Som zvedavá čo mi na to povie dr. Ak mi to zakáže, tak ma aspoň chlap nebude furt popoháňať... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru