Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
27. kvě 2010

Basina, Beatrice - ja byla registrovana u Apolinare a nakonec jsem rodila v Krci a vsem to muzu jen a jen doporucit! Stejne pozitivni nazor ma i Petulka. Obzvlaste pokud byste mely rodit trochu predcasne, je tam nejlepsi intermediar v Cechach (moznost byt s nedonosenatky na pokoji) a uzasne nedonosencke odd., o kterem se moc nevi diky medializaci velke trojky Apolinar, Podoli a Motol. Jsou orientovani na podporu laktace, takze tam rozkoji snad i chlapa 😀
Ja bych se tedy spise registrovala v Krci, nedonosenatka tam berou od cca 31-32tt, mnohem lepsi pece o vas vsechny dohromady, kdyz treba porodite ve 36tt nebo i pozdeji a jedno z miminek bude mit malou vahu. Nechaji vas tam vsechny na jednom pokoji, jinde by vas treba poslali domu a maleho by si tam nechali.
Pokud byste mely rodit drive (a snad ne), tak by vas stejne musely prijmout v jedne z porodnic z velke trojky, kam by vas z Krce poslali. Jako me naopak poslali z Apolinare do Krce, protoze zrovna nebyly inkubatory a ja jsem jim za to vdecna.

lita
27. kvě 2010

To nedonosencke v Krci je samozrejme JIPka a miminka tam opravdu vypiplaji. Nasi kluci byli v inkubatoru nastesti jen 3 dny, ale i tak jsem mela z JIPky hodne dobry pocit. 5 dnu jsem byla sama na pooperacnim a pak dva tydny na intermediaru, kdyz uz slo byt s klluky dohromady.
I porod zvladli v pohode, bylo to dost akutni a zadny zanet jsem si z toho neprinesla, i vnitrek hezky vycistili.

basina
27. kvě 2010

@lita ja tam lezela pres vanoce a vim, ze si to novopečené maminky pochvalovaly. I mne se tam libilo. Na druhou stranu - nevyhoda, o ktere se mluvi, je, ze epidural dela externi firma, tudiz musi byt predem rozhodnuto, zda jo, nebo ne. A i se extra plati (v radu tisicikacek). Nevim, Lito, jake s tim mas zkusenosti ty. Ale rozhodne se mi libi tvoje zkusenosti s laktaci... 🙂 . Ja navic slysela jednu starsi informaci, ze pokud se rozdela epidural, ale v prubehu porodu se ukaze nutnost celkove anestezie, ze musi byt privolany mistni anesteziolog, ktery nemuze pouzit pripravu ciziho dr. Ale tohle je trochu starsi info ..

salu
27. kvě 2010

Ahoj holky, tak máme za sebou UTZ - holky jsou obě zadečkama dolu a mají 1420 a 1460g. Tak nevím, je to málo, hodně, akorát ????? Jsme 31+0.

monika03
27. kvě 2010

Jééé ahoj Salu. No už jsem si říkala, že jsi se tam nějak zasekla! Já teda nevím, ale řekla bych, že to bude tak akorát. Co ti řekl dr.? Pokud nic tak to bude v pohodě, jinak by tě na něco upozornil. 😉

salu
27. kvě 2010

říkal, že je to perfektní, že obě rostou stejně, mají dostatek plodové vody, že se ještě klidně můžou otočit ...... tak asi OK

monika03
27. kvě 2010

no tak vidíš!!! To je super- moc gratuluju!!! 😉

monika.tdm
27. kvě 2010

@salu to jsou krasne vahy!!! Ted to roste jak houby po desti, ja to uz vidim taky na tom svem pupku!!!! 🙂

fiallinka
27. kvě 2010

salu, to je hezké 🙂, šikulky jste 🙂

salu
27. kvě 2010

díky holky, ale stejně musíme ještě min.4 týdny vydržet !!!!!!

fiallinka
27. kvě 2010

salu: teď to bude s tím přibíráním mazec, u těch dětí hlavně 🙂... mně kluci rostli od téhle doby každý 200 g za týden, nešlo tomu ani věřit, ale jak jsem byla v nemocnici, tak jsem to věděla přesně...

salu
28. kvě 2010

@fiallinka tak to je fakt mazec, ale já to vidím i na svojí váze, jak letí nahoru. Ale každý týden a každý gram navíc potřebujeme !!! Jenom to těhu začíná být náročnější 😝

monika03
28. kvě 2010

Ahojte. Teda já si dnes přispala! 😉 Nevím co se stalo, ale asi mimča dostaly rozum a nechaly mě prospat. 🙂
Salu já to vidím taky- váha letí sama jako blázen nahoru! Tak snad je to aspoň ku prospěchu dětem.

beatrice7
28. kvě 2010

Ahojky Moniko 🙂

beatrice7
28. kvě 2010

Ahojky Salu, ahoj všechny 🙂 Dala jsem si do alba fotečku z utz, tak mrkněte 🙂

monika03
28. kvě 2010

@beatrice7 už jsem viděla v albu tvoje drobínky! 😉

beatrice7
28. kvě 2010

Mončo, ty nemůžeš spát kvůli miminkům ?

beatrice7
28. kvě 2010

@monika03 Říkala jsem si, že to tam nikdy nedám, aby to viděl celý svět, že to je jenom moje... 🙂 A nakonec jsem to udělala 😖

monika03
28. kvě 2010

@beatrice7 běžně ne, mají převrácený režim tak v noci řádí! No a nad ránem to samé. 😀

monika03
28. kvě 2010

@beatrice7 jen ať všichni vidí- jsou tvoje a můžou jen závidět! 😉

beatrice7
28. kvě 2010

🙂 No jo... myslíš, že je možný, že bych ve 14 tt cítila nějaké pohyby ?? Já mám totiž pocit, že občas se mi dole v podbříšku objeví boulička a pak to zase zmizí. Ale co jinýho by to mohlo být ?

vlckulka
28. kvě 2010

ahoj těhulky, přeji hezké ráno 🙂
@beatrice7 koukala jsem do alba na miminka 😵
@monika03 skoro ti až závidím, já ty moje mrňousky sice cítím, ale ne tak, aby mě to v noci vzbudilo 😅

beatrice7
28. kvě 2010

Ahojky vlckulko 🙂 Koukám, ty už to máš taky za pár 😉 Já se asi nedočkám....

monika03
28. kvě 2010

@beatrice7 oni říkají, že u druhého mimča je maminka citlivější a cítí je dří, takže myslím, že možný to je. Já to měla tak jemňounce cca kolem 18tt.

@vlckulka to buď ráda- tyhle jejich alotrie zaspat je umění- lehnu a půl hodiny se chechtám jak mi dávají kopajdy a břicho se boulí ve všech směrech. No a např. budíček kolem páté taky není zrovna slat. 😉 Minule jsem čekala u dr. a úplně jsem povyskočila ze židle- všichni hleděli zda jsem normální, ale prostě je už to sezení nebavilo tak mi to daly znát! 😀

vlckulka
28. kvě 2010

@beatrice7 ale dočkáš, také jsem si naříkala, jak se to strašně vleče, celé dny jsem doma sama a bum a III. trimestr je tu 🙂

beatrice7
28. kvě 2010

Holky, já dneska jedu omrknout Apolinář, tak jsem zvědavá... Od Podolí mě všichni odrazují.... Vy už určite víte kde budete rodit.

monika03
28. kvě 2010

Beu- dočkáš. Pamatuju si jak jsem řešila a odpočítávala každý den do konce třetího měsíce a ono se to pak najednou strašně rychle zhoupne a letí to hrozně rychle- teď když se mě někdo zeptá na týden v kterém jsem tak čučím jako puk a honem počítám. 😀

vlckulka
28. kvě 2010

@monika03 jéé, tak to já neznám, aby se mi boulilo břicho, mě tam jen tak poťukávají, i když tedy včera kopali pěkně a dokonce ani nesabotovali tatínka a kopkali ho do ruky, byl celý na měkko - ačkoliv tedy, protože kope daleko výrazněji Ačko, mám podezření, že Béčko, které je cítím méně, kope do sestřičky a ta se pak vzteká a kope pro změnu do mě a proto ji tak krásně cítím 😀

monika03
28. kvě 2010

@beatrice7 - ani stopro ne, vidím to na Olomouc. Tak Ti budem držet pěsti!!! 😉

monika03
28. kvě 2010

@vlckulka mě kope víc B, jsou nad sebou takže asi má víc prostoru, ale před tatínkem si hrají na vzorňáky. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru