Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
10. únor 2012

@ostrava8 prolítávám aukro a narazila jsem na toto, jestli hledáš:
http://aukro.cz/prebalovaci-pult-pro-dvojcata-i...
😎

catharin
10. únor 2012

@jarkalada : ahoj, no, já s nima nemám zkušenost, ale kamarádka je s nima velmi spokojená 🙂 Já už mám koupené sedánky do vany- takže využiji ty..
@mishulka1987 : nemám sice zkušenost, vím jen, že starší maminy mi říkají, že se to dá zvládnout, jen to asi bude hodně těžké, obrnit se trpělivostí 😉

Hezký den, holky.. Jdu dělat bábovku ke kafíčku 🙂

ostrava8
10. únor 2012

@zvalentova Ok, tož se mě moc nepotěšila, ale myslela jsem si to. Sice chlopek slibuje, ž to vyrobí sám, ale už 2 roky mi slibuje budku pro ptáčky na balkon, tak to raději objednám u toho truhláře 🙂 Díky moc za radu 🙂 Jak se dneska máš ? Ležíš ??? 🙂

ostrava8
10. únor 2012

@jarkalada děkuji,už jsem to poptala i u truhlaře na výrobu na miru, tak uvidíme

lenny2
10. únor 2012

Ahoj kočky, tak nás dneska vrátili z porodnice zpátky domu, děti se mě držej jak klíšťata 😉 No, ale na pevno nasupuju příští středu a ve čtvrtek 16.2. jdu na císaře 😉 Vyšetření v porodnici doslova očistec, k tomu jsem ležela hodinu a pul na monitoru a jelikož holka i kluk spali, sestra mi tam cloumala břichem, aby je probudila, že jsem myslela, že mi vyskočej z břicha 😀 No a teďka řáděj jak černá ruka 😀

maruja
10. únor 2012

@lenny2 a já už myslela,že to máš za sebou 😀 tak do 16 už je to za pár 😎

lenny2
10. únor 2012

@maruja
Kéž by, už se to fakt nedá vydržet, hlavně ty křeče v zádech ☹(

mika2
10. únor 2012

ahoj holky, je tu některá, která "počala" dvojčata po IVF a bylo mezi nimi nějaké zpoždění ve stáří?

jarkalada
10. únor 2012

@mika2 většinou nejsou úplně stejný. My byli cca o týden

mika2
10. únor 2012

@jarkalada a prosím tě jarkalado jsi také po IVF??

zvalentova
10. únor 2012

@ostrava8 no moc neležím, musím pohnout s některými věcmi. V pondělí přivezou postýlky, tak musíme vymylset kam je dát, zatím je u dětí skladiště 🙂

zvalentova
10. únor 2012

@mika2 mám je z IVF, na 100% jsou ze stejného dne, ale podle UTZ je mezi nimi rozdíl 3 dny 😎

mika2
10. únor 2012

@zvalentova a neměla jsi kvůli tomu více vyšetření a hlídání? my máme rozdíl přesně týden a máme ho od prvopočátku, nyní nás ale i přes výborný NT screening začali strašit vadami, syndromy a já nevím čím ještě, je to hrozné na psychiku

zvalentova
10. únor 2012

@mika2 vůbec nic. Všechno zatím běží podle plánu. Komplikace si nepřipouštím, to bych se musela zbláznit.

mika2
10. únor 2012

tak to jsi dobrá, já se pořád snažím ale moc mně to nejde, snad dospěju taky do fáze jako ty 😉

zvalentova
10. únor 2012

@mika2 musím, komplikací může nastat milion, po 4 letech čekání si řikám, že všechno špatné jsem už vyčerpala. Nesmíš na to myslet, v každé činnosti se něco může pokazit. Počkej co přijde až se děti narodí, možných komplikací je 3x tolik 😉
Takže hlavu vzhůru a bude to dobré 🙂

ostrava8
10. únor 2012

@mika2 přispěju i já, me máme také po ift a mali jsou od sebe o den, nebo tak nějak, ale doktor to nejak neřeší. ale nevim jake problemy, kdyz je mas o tyden. v kterém jsi tt? hlavne se musiš šetřit.... máš nemocenskou?

ostrava8
10. únor 2012

@lenny2 ahoooooj jé já te rada čtu 🙂 jééé tak ještě týden, to dáš.. ty budeš rodit a já na kontrole, a jak máš malé položené? to kdyby ti praskla voda a byli v dobre poloze tak muzes jeste rodit normálne? a za ty krece ti mali stoji, tak se šetři.

jarkalada
10. únor 2012

@mika2 taky po ivf. Nejdřív byly stejně, pak asi o týden, ale neřešilo se to. Až myslím, pokud si dobře vzpomínám, snad že kdyby byly o 2 týdny rozdílně a hodně jiný váhový rozdíl. Teď už si nevzpomenu, kolik procent. Nám se to pokazilo naštěstí až na skoro konci - kdy byl mezi nima rozdíl více jak půl kila - to už jsem nastoupila do nemocnice na pozorování - a zároveň ten den CS. Ale neboj, Dr. si to vždy hlídaj a informujou 😉

catharin
10. únor 2012

@lenny2 : tak to budeme držet palce!! 🙂 Ať to té doby vydrží 😀
@mika2 : my jsme teda normálně, ale ze začátku to vypadalo na to, že jedno zanikne. Pak se vyklubaly opravdu obě dvě vajíčka a byl rozdíl týden, pak tak v polovině o 14 dní a nakonec zase, že o týden. Ale neřešila jsem to 🙂 A váhově byli o 700g a dnes jsou o 1.500g a vůbec se to u dvojvaječných neřeší. A jak píše "zvlentova"- nepřipouštět si nic 🙂

Mějte se tu hezky, já jdu uspávat 🙂

mika2
11. únor 2012

holky děkuji za vaše zkušenosti, my ten týden s manželem vůbec neřešili, ba naopak jsme byli moc šťastní, že bojovníček zabojoval a vyvyíjí se a roste, byt je o týden "menší" než jeho sourozenec. ale minulý týden jsme byli na nt screeningu a tam to začal strašně řešit doktor a ještě tím stylem, že nás pořádně vystrašil, prvně se mu nezdálo srdíčko, na kardiu však vady vyloučili, no a včera začal zase hledat na miminku jiné vady, projížděl nožičky a hlavičku, ale nic neřekl, tak nevím, další KO tam za tři týdny. jinak jsem v 15 tt, menší prcek je ve 14 tt a od začátku jsem na rizikovém. prcci jsou od sebe týden od začátku a pořád se tak drží.

lenny2
11. únor 2012

@ostrava8
Ahojky, kdepak, rodit normálně už nepůjde, kluk je hlavičkou nahoru a trochu příčně, ale cca do 35. týdne byl otočenej dolu, asi akrobat 🙂 Holčina je položená správně 😉 Tak na nás mysli 😉

ostrava8
11. únor 2012

@lenny2 krasne slunickove ránko, je tak to fakt bude nejaky skokan kdyz se tak v malem prostredi dokaze jeste otocit. budu myslet cely den a podporovat te jak to jen pujde. na kolik tam máš jit? urco hned z rana,vid? a co otec bude u porodu?

catharin
11. únor 2012

@lenny2 : fííííha, teda, teda, to koukám jak puk 😀 😀 Tak to je super, to Ti přeji, rodit normálně! 🙂 Jen ať jste všichni v pořádku a táta, no?? Bude u porodu? Můj byl 🙂
@mika2 : nesmíš z těch doktorů si to tak brát, chápu, že jsou pečlivý, ale tohle nesmějí dělat, takto před rodiči, tak je vystrašit. Uvidíš, do toho 20tt by se mělo vše vědět nejlíp.. Držíme pěstičky :-*

Krásnou sobotu, holky 🙂

lenny2
11. únor 2012

@ostrava8
Nene, taťka bude čekat vedle, na sál ho nepustěj 🙂 Asi půjdu hnedka nějak ráno-doufám...... 😉 Nedokážu fakt uvěřit, že jsme to dotáhli fakt až do 38.týdne, to je tak super 🙂

lenny2
11. únor 2012

@catharin
Ahojky, nene, to sis špatně přečetla, rodit normálně nemůžeme, kluk je hlavičkou nahoru 😉

catharin
11. únor 2012

@lenny2 : je to úžasné, že do 38tt. Já taky byla ráda za 37tt 🙂 No, ale já měla první plod hlavou dolů a druhý prdelkou dolů a šlo to, záleží na tom, které je první. Tak jak teda jsou 😀

lenny2
11. únor 2012

@catharin
No tak o týhle možnosti mi nikdo nic neříkal a teda popravdě ani bych do toho nešla, ani ne kvůli mému pohodlí, ale proto, aby se dětem nic nestalo 😉 V papírech mám napsáno nepravidelná poloha a nikdo o císaři ani nepochyboval 😉 Měla jsi holky v inkubátoru, nebo néusely?

ostrava8
12. únor 2012

ahojte holky tak jaký byl víkendík ?
Lenny2 : ty už určitě nedočkavě vyhlížíš čtvrtek, vid? Budu na tebe fakt mocinky myslet 🙂 U nás byl víkend OK, včera jsme měli tady návštěvu přes noc, tak se fajně pokecalo a dneska jsem si zašli na obídek a chlápek mi už tři hodiny někde s pejskem běžkuje 🙂
Holky chci es zeptat, jak velké rozměrově se kupuje povlečení do postýlky pro miminka ? já koupila tady přes bazárek a zdá se mi být obrovské .. jak pro větší děti )

zvalentova
12. únor 2012

@ostrava8 ahoj, protože máme velké postýlky 140/70 brala jsem k tomu adekvátní peřiny 135/100 pratelné na 90stupňů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru