Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fanys
7. lis 2008

ahoj holky
s tou cukrovkou se nebojte je minimum maminek co skončí dočasne na inzulínu,spíše je problém číslo jedna dieta,pravidelné kontroly a odběry
jinak já mám hafo věcí z tesca,pompa,rychlovzavinovačky,mantinely ,povlečení....ze sconta,monitory dechu,kočárek a odsávačku od maminek z dvojčat cz.a byla sem mile překvapena,autosedačky z malvika.....a nejaé starší v ěci po od švagrový,atd.
Mám za sebou dobrý zážitek a cestu do porodnice,šílené mi tvrdlo břicho,křeče,kontrakce..............včera mi volali z práce že jak mi nabírali krve v září že jim to pojištovna vrátila že sem nepojištená,pak mi volali z lekárny proč chodím k lékaři nepojištená,že je to vrchol ze tam mám nedoplatek přes třitisíce...............no šok
ing užasny.tak sem se vydala na dvouhodinou cestu na krajskou vzp abych zjistila o co go.............a tam mi řekli že mne zaměstnavatel koncem srpna odhlásil ze stavu a že sem teda nepojištená.jsem slovenka ,vdaná za čecha takže to by znamenalo že když porodím bez poj.tak se to počítá jako porod nepoj.cizinky plus péče o novorozence,u dvojčat nejspíš pobyt v inkubátoru.......cca dvestetisíc pokud by se jednalo jen o přirozený porod,ne o sekci.fakt mne bylo na omdlení.učetní sem se dovolat nemohla,dva měs.nepojištená,porod za dveřma.............fakt síla.prý jim ze zaměstnání nenahlásili že sem na pn,a ze osciálky nedodali nejaké papíry,tak mi to vzp zrušila uplne.manža na prášky,já měla mimone a věčer to začlo............aspon že natočili monitor,dopo přísný klid,prý se začínam otvírat,nalili mne jednou infuzí a jela sem domu.dnes to má milovaná učetní nejak řeší,já nesmím z domu,jo a to nevíte že mne peníze za pn přišli na jednou za tři měs.protože jim nestihla odnest lístek na peníze,a neposlala mi to na učedt ale na starou adresu kde od dubna nebydlím...............no paní na svém míste.
tak vás prosím držte palce at to ješte chvíli vydržíme 😢 😢

jaanja
7. lis 2008

fanys, ta účetní je úplně na vyhazov!!!! 😠 😒 Z toho by měli v práci vyvodit nějaké důsledky!!! A ta VZP se taky mohla snažit víc, to je fakt bordel tady.. Se mnou účetní sedla a řekla mi, co jí mám kdy poslat, co musím vyplňovat, dopředu jsem si připravila žádosti pro sociálku, na jaký účet chci nechat zasílat peníze za pn a mateřskou..
No ale hoď to teď za hlavu a odpočívej a mysli na děti.. Teď už jsi udělala pro řešení problému maximum a dotáhnout to musí jiní, tak se nenervuj, určitě je to na dobré cestě.. 😵

lukyska
7. lis 2008

Ahojte mamče!
Jsem tady nová a tak nevím ještě co a jak, ale hned bych vás chtěla poprosit o radu- jsem po IVF(1.transfer 16.10.08) vzhledem k tomu, že již jedno dítě máme a nechtěli jsme riskovat dvojčata, nechala jsem si zavést pouze jedno vajíčko.Včera jsem byla poprvé na ultrazvuku a těhu potvrzeno, v děloze "hrášek" ve velikosti 7,5mm- hodně viditelný , ale pan doktor si všiml ještě jedno menšího 5mm- viditelný méně. Sám neví co to může být-druhé mimi (jednovaječné?)či malá krvavá sraženinka?uvidíme? Nemáte prosím nějaké zkušenosti? stává se to?na nic jiného nemohu myslet..
Děkuji všem MOC za odpověď

🙂

fanys
7. lis 2008

jaanji však jsme včera detem domlouvali že musejí v bříšku vydržet žeby pak mamka s tatkou nemeli na nové auto -ted máme sportáka,ani na ty pleny...........fakt to bylo hrozný,a to mi paní učetní dnes odpo volala že nechápe proč jsem to řešila sama na vzp a se šéfem,asi dostala co proto,že pro příšte teda mám kontaktovat ji.....................ale to by pak nemohla delat na nulapet uvazku a být tam jen po a pá dopo.snad to aspon nejak řeší,jinak porod zaplatí ona.a deti se snad sklidnili,ale odted na sebe budu fakt dávat bacha nebo si na blbce pořídím revolver. 😠

ahoj lukysku,já sem tady taky nová-asi týdenní,čekáme dvojky po ivf
tobě moc gratuluju a držím palce
😅
myslím že se jedná o hematom-teda o malou krevní zraženinu,teda když ti transferovali jen jedno embryo,nebo je to pozustatek po ivf,nejaká dutinka
co hyperstimulační syndrom,jseš v poho?
jo a šetři se,odpočívej,žádná horká vana....atd.papa

dada134
8. lis 2008

Pěkné propršené ráno,
Bedo,tak mám naštěstí jen tu dietu,hladinu jsem měla jen o malinko vyšší,zas taková hrůza ta dieta nevypadá.Můžu se tě prosím zeptat,kolik tak míváš cukr,když se měříš?Já mám měřit 2 hodiny po jídle 3xdenně,ani mi to problém nedělá,včera jsem měla 5,0-5,2-5,3.Je to moc?Hranici mám 7,2.

beda
8. lis 2008

Daduš:podle mne to není moc,je to norma,já ty hodnoty hned nevidím,až na kontrole,ale mívám to taky kolem 4-5,takže myslím,že je to v pořádku!Vidíš,dietu zvládneš a já včera i zhřešila,vzala jsem si kousek čokošky,tož snad bude vše v poho.
V noci jsem měla dost hnusný křeče,ale měly jsem na oběd květák,tak to přičítám tomu.Ted už je to dobrý!
Jinak Lukysko,tobě asi bohužel neporadím!
Fanys s tou učetní je to fakt na mašlu!Hlevně ted odpočívej at jsou mimi v klidu!
Holky jak změnšujete fotky,aby se vám vešly do albíčka?

jaanja
8. lis 2008

Ahoj holky, tak už krize došla i na nás, v noci jsem oka nezamhouřila, až teď na hodinku k ránu, bolelo mě tak divně břicho - jako když máte žaludeční potíže, do toho spodní mimčo chudák několikrát škytavku a asi mi i tvrdlo břicho, byl to takovej novej pocit, jako že se bříško "smrskne", pohyby horního mimča jsem cítila jen tak jako zdálky, jak kdyby to bylo přes několik vrstev.. Tak nevím, jestli to není to železo, přeci jenom po něm maličko zácpu mám.
Jsem z toho hrozně vyjukaná, dneska jsem navíc sama doma, škoda, že je sobota, jinak bych hned běžěla ke svojí dr., takhle nevím, jestli s tím otravovat v nemocnici. Když stojím, tak je to lepší, ale cítím se tak nějak divně.

No ale jak koukám, tak beda to měla v noci taky krušné, tak nezbývá než si přát, aby nás to přešlo, a další noc už byla v poho.

beda: já fota zmenšuju v programu Irfan view, dám tam změnit velikost - třeba na 50%, a ten program to udělá. Ta mrkni, jestli máš nějaký program na prohlížení obrázků, a jestli tam tuhle funkci má - asi pod Editací nebo Úpravami.

septim
8. lis 2008

jaanja: v nemicnici by jsi opravdu neotravovala. Ja tam od 30tydne byla asi 4krat. A kdyz jsem tam jela naposledy tak jsem si myslela ze mi daji jen neco na zklidneni a ja uz rodila. Ani bych to nepoznala a to uz jsem mela jeden porod za sebou. Tak jestli mas pochybnosti radsi bych se jela ukazat. Ja jsem byla na kontrole u doktorky v patek uplne zavrena a cipek taky ok a holky se narodily druhy den. 😉 U dvojcat se pry nikdy nevi. Moc vam vsem drzim palecky 🙂 🙂 🙂

lukyska
8. lis 2008

Mamče děkuju, že jste mě alespoň vyslechly. 🙂
Fynýsku žádný syndrom jsem neměla a vše bylo nějak rychlý, v záři píchání, pak odběry(39 vajíček 😅 ), pak transfer a hned se zadařilo. je to fakt divočina 😀 mám zamraženo jak pro celý regiment.
jinak Moc děkuju za opdověď a přeji krásnou i když mlhavou neděli.. a to mám dneska narozky..taky mohlo svítit 🙂
papa všem...

jirule33
8. lis 2008

Ahojte 🙂

Jaanjo to sis teda užila ☹ už jsi v pohodě? Já se bojím napsat že jsem v pořádku, protože pokaždé když napíšu že je mi OK tak něco vypluje 😀
Holky ale včera se mi objevily hemeroidy a docela fest, bolí strašně 😠 2x jsem namazala mastí Faktu, ale je na ní že není v těhu vhodná, tak mám strach, v pondělí jdu k mudr tak snad něco poradí.
Měla jsem to u Martina, ale až po porodu, bolelo to víc jak sešití a pak se to celkem zhojilo.Ale po tomhle těhu to budu muset nějak radikálně řešit asi operací a pořádným vyšetřením 😠
Lukysku, já měla 38vajuch tak to jsi ještě lepší nosnice 😀 a zamraženo máme taky ale pokud to teď dobře dopadne tak už asi žádný další děti nebudou 😕

jirule33
8. lis 2008

Bedo já zmenšuju přes program malování taky tam hodím 50% a je to, jsem totální antitalent na PC a tohle mi někdo poradil a stačím na to i já 😀

jirule33
8. lis 2008

Jaanjo jinak já mám taky vždycky strach abych neotravovala a nevyhodili mě, takže chápu tě 😉 Ani nevíte jak moc se těším v pondělí na moji doktorku /byla 14dní na dovče/ ať mě pořádně zkoukne 😉

fanys
8. lis 2008

ahojky 😲
jirull pomáhá odvar z dubové kury,do vany a myslím že je i mast,já mám taky hemeroidy,ta kura je fajn,u nás faktu doporučujou a ješte jednu mast,stejný jsou i čipky akurát si zaboha nevzpomenu jak se to jmenuje,tak až mne osvítí tak pisnu.
lukýsku já sem zblblá už taky dost ale já myslela že je dnes sobota,ale stejne díky 😀
jaanjo holka vydrž,držím palečky,snaž se dát do klidu,mne je taky střídavě oblačno,když bude zle nekoukej nato jestli někoho otravuješ,prudíš nebo tak a jed,natočí ti aspon monitor,a ty se dáš do klidu,od toho ty porodnice a pohotovosti jsou,vím že si to často zdravotníci neuvědomujou ale jsou tady pro lidi ne lidi pro ne.
já jedu poradny až v pátek,a typicky mi to přijde za dlouho
holky po ivf z vás by byli dobrý dárkyne vajíček,já měla jen čtyří

papap a vydržet

jaanja
9. lis 2008

Ahoj mamči, tak už je zase docela fajn, bylo to z těch "zaražených větrů" a nervíků. Včera jsem to moc nepřeháněla s aktivitou a šla brzy spát. Ale taky už to nechci zakřiknout, vždycky je pár dní hej a pak totální propad. Železo jsem vysadila, v pondělí zavolám dr., zda neexistuje něco "šetrnějšího" nebo budu muset začít pít odvar z lněného semínka..

S těma hemoroidama vás teda moc lituju ☹ Nikdy jsem je neměla, ale kamarádka jo, a byla právě myslím na té operaci. Když v knížkách najdu nějaké dobré rady, jak na ně, tak vám napíšu.. Měla by být i jiná cesta než ta operace..

jaanja
9. lis 2008

septim: ty jsi jedno překvapení za druhým 🙂 Přesun do jiné porodnice v průběhu porodu, a tos ani nevěděla, že jedeš rodit 😵 To jsem zvědavá, co ještě na nás vytáhneš 🙂 😉

septim
9. lis 2008

jaanja: uz to je asi vsechno 🙂 🙂 Jak jsem psala vubec me nenapadlo ze budu rodit. Mela jsem bolesti akorat v krizi ale to jsem mela cele tehu, tak jsem to nijak neresila. Den pred porodem jsem byla v poradne tam taky vse ok. To ze budu rodit byl sok i pro me. 🙂 🙂 Ale asi jsem to mela trochu cekat, protoze prvni porod trval 2 hodinky. Moc se vsechny drzte, a jeste chvili vydrzte.

jaanja
9. lis 2008

septim: 2 hodinky? No, ty žertuješ! To je krása 🙂

beda
10. lis 2008

Jaani,neboj budete to v poho.
já ted hodně taky plaším,v noci mne dost bodá v podbříšku,nevím z čeho,včera i dnes mne dost neprvidelně pobolívá podbříšek,jako bych to měla dostat,že by poslíčci?jsem druhorodička a vím prd.....!
Septi:tož to byl rychlo porod!
No sice to furt opakuju,ale nemlůžu si pomoct,už aby byla středa ajá prdošky viděla na utz,že jsou v poho.Skoro každou noc se mi zdá o porodu,dneska císařem,a hlavně se mi ukáže pokaždé jiné pohlaví,dneska to byly 2 kluci,jindy je to páreček,tak třeba se něco ve středu dozvím ajsem zvědavá jak sou prci velcí.
mějte hezký den

jirule33
10. lis 2008

Ahojte 🙂

Tak mám dnes po kontrole, vše asi OK.Ptala jsem se kdy mě pošle na ozvy do nemocnice tak prý v 36tt a pak říkala že teda už příští týden, tak jsem ráda 🙂 Jinak mi brala kultivaci jestli nemám nějakou infekci a za týden jdu zase na kontrolu.To už budu zase klidnější, každej týden dobrej a od 35tt je to snad pro mimča OK i když čím dýl tím líp, že?
Jo a ode dneška mám nástup na MD.Taky mi posunula termín porodu na 22.12, protože mimča jsou týden od sebe /velikostně/ tak to střelila mezi 😉
Jinak skoro se bojím napsat, že mám pár dní klid jak v noci od žáhy tak i od bolesti kyčlí a zad, ťuk, ťuk, ťuk.Jen mimča jak mají nožky dole tak se snaží prokopat ven 🙂

jaanja
10. lis 2008

jirule: tak to jsou super zprávy 🙂 , už jsem si lámala hlavu, kde asi jste, když se pár dní neozýváte 😵 A děti budete mít teda rovnou pod stromeček 😀

beda: no, mohly by to podle knížek být poslíčci.. dole mě taky občas v noci píchá nebo cejtím tlak na konečník, ale spíš je to znamení ke změně polohy nebo k návštěvě toalety 😵 S těma snama to máš teda divoký! 😉 Tak budeme držet palce, aby se ve středu mimča ukázala..

My jdeme na přeměření na utz ve čtvrtek.

z359
10. lis 2008

Mě taky občas pobolívá podbřišek, ale většinou se to srovná, když se otočím nebo jdu na záchod, přesně jak píše jaanja.
Mě teď nejvíc trápí ta moje kyčel, v pondělí mě přestala na 2 dny bolet, tak jsem to v úterý na kontrole ani neříkala a od středy mě zase bolet začala, ale teď je to horší, bolí to snad pořád, jen když ležím tak ne. Snad nemám žádnou zlomeninu jako měla Daiquiri, ale příští kontrolu to řeknu i kdyby to zase přestalo.

Fanys: Já bych tu účetní na tvým místě snad taky zastřelila, nechápu, jak je tohle možný, ale držím palce, ať to dobře dopadne a opravdu odpočívej, ať tu jsi ještě chvíli s námi 😉

fanys
10. lis 2008

ahojky holky
tak jak čtu vaše postřehy tak se nemusím moc rozepisovat pocity mám uplne stejne,jen se o mne pokouší nejaká viroza,pálí mne v krku a v nose tak fakt ležím,jen sem dnes převlíkla a vyprala povlečení-co kdyby 😔
manža by to neudelal,no i když možná kdyby z motyky vystřelilo ta jo
jdu do poradny až v pátek ale nejradeji bych jela zkontrolovat detičky hned
kojeneckou podprdu mám už taky,docela sem se divila že vyrábí i mojí velikost 😢 stejne se v tom necítím
zatím se mejte já jdu čajíčkovat a potit se

lencapce
10. lis 2008

Ahojky, já mám už 7. měsíční dvojčátka a pokud byste holky sháněly nějaké oblečeníčko na miminka tak mrkněte na na http://www.bazarky.cz/lencapce/ - kde mám na bazárku pohromadě všechny inzeráty na nepoužité věcičky pro miminko a postupně tam přidávám. Kdo by měl zájem tak budu také na jaře 2009 prodávat kočárek Herqules Twin Raptor Spin.

jaanja
10. lis 2008

z359: to se určitě raději na kontrole poptej, i když na kyčle si stěžuje hodně mamin, tak by to zlomenina být nemusela... Je to přeci jenom nápor, to bříško. Mám pocit, že mě teď víc táhne dopředu, snad záda vydrží..

fanys: postýlka a čajík a vitamíny!!! A kdyžtak kloktat.. Přeju, ať Tě to netrápí moc dlouho.

z359
11. lis 2008

jaanja: právě, že jsem taky slyšela si dost mamin stěžovat na kyčle, proto si myslím, že to nic být nemusí, ale zase nadruhou stranu mám strach, že to bude ta zlomenina

beda
11. lis 2008

zet:já třeba například z kyčlema zapasím od začýtku těhu,v postely když se otáčím brečím,pač je to šílená bolest.Když vstávám,je to děsné,přes bříško už se nepřekulím,takže musím bolestivě přes kyčle a doktor?nic,cičte na balone,alespon trochu tomu ulevit a nebo hodně pomáhá bazen,to odpočinou kyčle nejvíc!
Holky,máte taky to,že vám jedno mimi hybe a to druhé je více v klidu?připadá mi že to moje leve sebou škube furt a to pravé jen někdy,snad budiou v pořádku obě!

tindra
11. lis 2008

Čau holky,tak jak se vede?Uź se na vás těšíme ve Dvojčátkách 😀 ale pěkně držte co nejdýl 3 v 1 😀 😉
Kdyby jste měli čas tak juknite na http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=73640, je tam kočárek na balkon,zahradu,kdyby byl zájem....
dávejte na sebe pozor,hlavně teď ve chřipkách,ať máte zdravý miminka!!!!!

fanys
11. lis 2008

ahojte 😵

😎 no mne zase berou křížové bolesti jako das,ale až ted posledních pár týdnů zaplatpánbuh,balon mám taky doma ale přiznám se jen se na nej koukám občas si s ním pohraje neteř

mám to uplne stejne s tema pohybama,ze začátku sme říkali při uz že se tam deti perou a mydlej ješte v břiše že to bude paráda až budou tady s náma,ale ted je jedno dítko nevím jestli A nebo B nejaký klidnejší,nevím možná to tak vnímám jen já,nebo je to tím že je jedno o pul kila lehčí než to druhý a zastrčený nekde vzadu.........................................????????nebo to bude tím že holka bude dravejší po mamince a chlapeček jestli tam je trošku víc utáplej po tatínkovi 😀

jirule33
11. lis 2008

Ahojte 🙂

tak mě to přijde že se melou obě stejně, záleží jak ležím atd.Někdy jedno, někdy druhé, teď když sedím tak zrovna kopou obě.A jak mají nožky dole tak je to docela nepříjemný 🙂 Ale co hlavně že se melou, stejně tam chudinky moc místa nemají.
dnes tu byla švagrová s malou a ta měla bolení tak ji drndala na rukách tak jsem si říkala kam pak já strčím tu druhou 😕 Ale prý nám koupí to vibrační lehátko 😉 Tak to nějak půjde.No holky už se nám to pěkně blíží, co? Tak za měsíc už budem s dětma určitě všechny doma 🙂

jaanja
11. lis 2008

Já to nedokážu srovnat, jestli obě kopou stejně, to spodní má určitě míň místa. Najednou kopou ale málokdy nebo si to neuvědomuju 😉

Dnes jsem žehlila plíny, 22ks za hodinu, to asi není moc dobrá rychlost, co? Možná je vyperu ještě jednou, a natrénuju lepší čas 😀

No, byla jsem dnes na návštěve u kamarádky, co její ségra cca před týdnem rodila - tam se kolem 1 miminka točí 4 lidi (maminka, teta, děda a babi) a tak to vypadalo, že je to úplná havaj 🙂 Tak ještě někde sehnat těch 6 lidí, aby to byla havaj i u nás 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru