Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenny2
21. dub 2012

@rychetkami
Holky, já dvojčata v HK rodila a jestli teda mohu poradit, vezměte si nadstandard!!!! Co se týče péče o děti, tak super, ale jinak co se týče chování sestřiček, tak jsem moc spokojená nebyla, stresovaly mě a já odcházela z porodnice s tím, že to doma nezvládnu....na tom nadstandardu muže být manžel, nebo kdokoliv přímo na pokoji a můžeš se jít třeba najíst, nebo v klidu osprchovat a nebo odpočinout (a je to fakt potřeba, protože doma už si neodpočineš). Ty sestry tam totiž vůbec nepomužou, jen fakt minimálně. Já, když škemrala, aby si děti na noc vzaly, že se potřebuju vyspat, tak mi řekly: "a jak to budete dělat doma?" (podotýkám, že jsem byla den po císaři!!!!!!). Díky tomu, že jsem si blbec nevzala ten nadstandard, tak jsem za celej pobyt v porodnici nebyla ani jednou na snídani, obědě a večeři už vůbec ☹
Tak to jen taková rada, kdyby se hodila pro ty, co řešej jak to v HK funguje 😉

lenny2
21. dub 2012

@zvalentova
Zuzi, jen počkej jaký budou za chvíli cvalíkové 😉 Kojíš?

zvalentova
22. dub 2012

@lenny2 kojím je silné slovo, ale zatím trochu ano. Jsou maličkatí a po chvíli se unaví, takže kus kojím a kus dokrmuji z lahve. Věřím, že se to brzy zlepší.

karina1
22. dub 2012

@silvie_z jj, pomohla moc, díky. to s tymi polotuc. mliec. vyrobkami som nevedela.. teda nekumujem nizkotucne, ale polotucne sa mi zdali byt v pohode..

karina1
22. dub 2012

@ivetm a v akej farbe ste oslika kupovali? my sme ho este neobjednavali, u tej barvy neviem, pacila sa mi ta so svetlo bezovymi strieskami, ale bojim sa toho, ze by sa to pri skladani do auta spinilo..

veronika.m
22. dub 2012

@karina1 já mám oslíka s těmi béžovými stříškami a super. Viděla jsem ho naživo v krámě a bylo to jasný. Fakt je super.

veronika.m
22. dub 2012

@zvalentova Ahoj Zuzi tak co doma? Pohoda? U nás v pohodě. Kojím, ale kluci mi za dva dny trochu pokousali bradavaky tak sem musela odstříkávat to nebolelo a dávat z lahvičky a pohoda. Teď už je to dobrý tak zase jenom kojím. Zkoušela sem i UM a pohoda, to jen pro případ že tu nebudu. Takže super. Kluci se budí jak hodinky přesně po 3 hodinách celý den. Jednou dokonce spali 5 hodin to sem myslela jestli jim něco není 😀

zvalentova
22. dub 2012

@veronika.m ahojky, doma je to pohoda (v rámci možností). Bradavky mám také prokousané, malá dračice nebere ohledy. 😀
Mléka je tak akorát, občas dokrmím Nutrilonem. Zatím se držím intervalu 3 hodiny, oni by stejně víc nevydrželi. V noci je to masakr 😎

veronika.m
22. dub 2012

@zvalentova Zuzi já sem si nakonec koupila v lékárně Bepanten plus (není to ten na ty bradavky) ale je to antiseptický hojivý krém na drobné poranění a fakt mi to super pomohlo za jeden den a mohla sem opět kojit. Ta noc je fakt síla, už sem úplně zapomněla jaký to bylo s Lili 😝

jarkalada
22. dub 2012

@zvalentova
@veronika.m holky a krmíte najednou nebo každého zvlášť? Nám to ze začátku najednou nešlo, až tak po 2 měsících, když už jim to šlo trochu lépe.

zvalentova
22. dub 2012

@jarkalada snažím se najednou, objednala jsem i nafukovací polštář. Zatím to trochu drhne, ale věřím, že praxe to zlepší.

ivetm
22. dub 2012

@karina1 Karčo, já byla pův.než jsme zjistili rozsah naší"úrody"rozhodnutá pro červený potahy na cameleon, pak jsem strašně dlouho dvojkový kočárky koumala a porovnávala, až jsme skončili zas u BGB 😀
V Pardubicích měli Donkey jen v červený a přišel mi takový veselý - tu béžovou jsem viděla jen na cam. a měl béžovou i tu hlubokou část, tak jsem si neuměla pořádně představit, jak by vypadal D.v kombinaci s černou základnou na živo. Ale jsem z něj nadšená ještě víc než když jsem si ho byla ošahat v krámě 😵

@veronika.m @zvalentova upřímně závidím, že máte mrňousky u sebe!

@lenny2 můžu se zeptat - před porodem jsi v HK nějakou dobu ležela nebo třeba byla v rizikový poradně?
Já jsem na to zvědavá - chtěla jsem do Chrudimi, jenže tady roděj až 37+0. V pátek mě děsili, že nedojdem ani do 36tt, tak mě dneska sestra bonzla, že to napráskala včera mýmu mudrovi, když měl službu, tak ho kolega pěkně naštval, že takhle žvaní, že má jiný názor, tak doufám, že to bude ok a budeme se držet zuby nehty co nejdýl.

silvie_z
22. dub 2012

@karina1 🙂 nemáš za co. není potřeba se toho držet na 100 %, ale je fajn, že jednou v životě si můžeme dopřát 🙂 kdysi jsem sem dávala odkaz na nějaké americké tabulky přírůstku váhy s dvojčaty. neber je moc striktně, Američani mají tabulky na všechno a mají asi tu představu obezity trochu posunutou 😉 ale kus pod tabulkou je přehled, kolik můžou na konci těhotenství vážit děti, plodová voda atd. od toho se dá asi docela odpíchnout, když si chceš udělat představu, kolik jsou "děti" a kolik už tvoje "tukové zásoby". kdybys měla pocit, že máš v tomhle opravdu problém (i s váhou moc vysokou), zkus ve svém okolí nějakou tu nutriční poradkyni. myslím, že zdravotnické školy někoho takového budou mít, i nemocnice nebo u nás i hygienické stanice. opravdu se mi to vyplatilo. ale přeju Ti, abys to vůbec nepotřebovala 🙂

ivetm
22. dub 2012

@rychetkami děkuji.
U mě taky nevědí, proč, z čeho a odkud to špinění je 😠 nejdřív mluvili o tom, že praskla nějaká cévka, pak že to může být překrvený čípek...na UZ prý vše OK.
V HK sestřence vypiplali malýho narozenýho v 26tt a malej je relativně v pořádku - až teď, když začal chodit do školy, tak je vidět, že je pomalejší, že potřebuje na něco víc času, ale na to, na co jí v nemocnici připravovali, tak je super.
Budeme se muset držet, i kdybych to měla do června dát v nemocnici - pro kluky cokoliv.
Doma už je všechno připravený, vypraný a vyžehlený, tak teď už zbývá zůstat co nejdýl 3v1

lenny2
22. dub 2012

@ivetm
Ivet, vůbec jsem do žádný rizikový poradny nechodila, teprve asi 3 dny pŕed porodem mě můj gynekolog převelel do HK, ale jen proto, že už byl čas porodu, jinak jsem se neotvírala, nic..... tam mě vyšetřili a naplánovali mi nástup do porodnice. Šla jsem den před porodem, v 38.tt, čtvrtek jsem rodila a v úterý už si nás vezl taťka domu, což považuji za strašně brzo, nevim no.....
Jako HK co se týče péče o nedonošenečky super, proto jsem si to vyžádala, ale fakt už bych šla jedině na nadstandard! A některý ty sestry tam jsou takový pindy s odpuštěním, že to jsem ještě neviděla!
Ale teda jsou tam nááááádherný doktoři, to byla pastva pro oči 😀

lenny2
22. dub 2012

@zvalentova
Neboj, zlepší se to, kup, nebo pujč si odsávacku Faarlin (elektr.), ta je bezkonkurenćní! Přeju tu víc trpělivosti, než jsem měla já, já to vzdala ......ale zase to má taky svoje plus, jsem daleko svobodnější, nejsem takovej otrok a manžel už i hlídal celej den a já byla s kamarádkou na celej den pryč na babskym výletě 😉 A děti krásně přibíraj!
Ale pochopitelně kojení je kojení a hlavně nic to nestojí, my teď v Nutrilonu jedem fakt ve velkým 😉

jarkalada
22. dub 2012

@lenny2 nevím, kde kupujete, ale dá se ušetřit na mall.cz - když koupíš 6ti balení, tak je často akce na dopravu zdarma. Zrovna teď jjsme objednávali a vyjde to kolikrát i něco těsně pod tři stovky, což v krámě za tu cenu nekoupíš. Když se spotřebuje pixla za 3-4 dny, tak je to znát 😉

rychetkami
22. dub 2012

@ivetm no to je přesná "diagnóza", co jsem měla já v tomlednu a únoru...držím pěsti, abys to vydržela a věřím, že to bude dobrý

lenny2
23. dub 2012

@jarkalada
Jo jo, tam kupujeme 😉

jana321969
23. dub 2012

@zvalentova ahoj ahoj gratuluji co je to rodit sekcí???

jana321969
23. dub 2012

ahojte holky - když máte nebo čekaly jste dvojčata objevily se lidi kolem Vás, ktrerý se narovinu zeptaly jelsti jste byly na umělým?? chtěla bych slyšet Váš názor děkuji!!

stanpetr
23. dub 2012

ahojte holky, moc gratuluju vsem novym maminkam, at jim miminecka delaji jen radost 🙂
@jana321969 sekce=cisar

stanpetr
23. dub 2012

@jana321969 a co se tyka poceti dvojcat, tak samo byli otazky, zda to bylo prirozene nebo umele....
jen jedna pani se kterou jsem se chytla, mi vtloukala do hlavy, ze dvojcata se prece delaj jen umele, a ze si snad vymyslim!

Kazdopadne proti umelemu oplodneni nic nemam....

Ale ta zenska byla vazne na ranu!

maruja
23. dub 2012

@stanpetr tos jí měla poslat zpátky na základku, to by mě rozpálilo, jinak mě tyhle otázky od cizích vážně překvapí, když se zeptaj kámošky tak ještě, ale úplně cizí lidi 😠 😠

sariky
23. dub 2012

@jana321969 me se neptaji, jestli jsme byli na umelym, ale jestli to mame v rodine. a pak me "rozciluje", kdyz mi nekdo rekne, ze dvojcata by fakt nechtel... grrrrrr

maruja
23. dub 2012

@sariky ahoj, ty jsi ještě celá, jak se cítíš???

maruja
23. dub 2012

já byla včera hotová, byli jsme na oslavě, já a synovec narozeniny a Jirkové svátek, bylo nás ve 3+1 6 dospělejch a tři děti a bylo to fakt na palici odpoledne jsme se vypravili na procházku a mě tak začalo píchat v podbřišku, že jsem se zase vrátila, sedla do auta a jela domu, šla si lehnout a spala hoďku, pak to bylo lepší. Nějak si furt nemůžu zvyknout, že jsem taková lemra
😀

sariky
23. dub 2012

@maruja neuveritelne, ale je to tak. nejdriv me celou dobu strasili predcasnym porodem (nekdy kolem 30 tt se mi zkratil cipek a jsem otevrena, ale od te doby se to nezhorsilo) a ted mi na monitorech rekli, ze jestli neporodim do konce 38 tt tak me budou vyvolavat. dneska jsem 37+2 tt a ve ctvrtek jdu na monitory a predpokladam, ze se domluvime na vyvolani. no jak se citim? fyzicky to stoji za prd, je to fakt horsi a horsi, psychicky uz dobre. po manzelove nehode jsem mu nesla do nemo veci a jak bylo ten den teplo a byla jsem vystresovana a jedno k druhymu, tak jsem se tam slozila, tak me rovnou prevezli do porodnice a noc jsem si polezela na jipce (po tom kolapsu mi vysly blbe monitory). uz jsem se s tim vsim smirila, to vis, jsem takova cita 😉 a co ty? jak ti je?

stanpetr
23. dub 2012

@sariky jj jestli to mame v rodine, to je taky casta otazka...cekame jednovajecna dvojcata, a to je vic na prirode nez na genech...no a pak se me libi jak me lidi presvedcujou, ze to muze byt klidne parecek....njn...
a samo ty otazky, jak to budeme zvladat, kdyz Jirikovi budou plus minus dva roky kdyz se prdolkove narodi, a ze by teda dvojcata nechteli....no to me fakt vytaci...

sariky
23. dub 2012

@stanpetr my cekame kluka a holku, v rodine to mame, ale ja to prikladam i k tomu, ze jsem se pred tehotenstvim lecila se stitnou zlazou a ze hormony udelaly taky kus sve prace.... ale za dvojcata jsem stastna, deti beru jako dar a prijde mi jako nehorazna drzost, kdyz se nekdo vyjadruje prave tim zdesenim, ze by dvojcata nechtel. vetsi zahul to bude (jsem prvorodicka, tak nemam zkusenosti), ale verim, ze to bude prinaset i spoustu krasneho (kt. nezaziji ti, kt. maji "jen" jedno miminko 😝 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru