Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

cepecek
15. čer 2010

holky a byla jste některá taky na tom UTZ srdíček. Mě tam nic jiného nedělali jen, koukali na ty srdíčka, poslouchali ¨tlukot, a dělal to ¨kardiolog .....

monika.tdm
15. čer 2010

@cepecek ja ne!

betina
15. čer 2010

cepecku, jdu na něj zítra, ale u nás se platí 500!!!! a to mám špatný srdíčko v rodině, můj bráška na něj umřel v půl roce...ale je to prý prostě nadstandard. 😠

salu
15. čer 2010

@cepecek já byla 2x na kardio odd. v 17tt a 21tt a nic neplatila. Bylo to z důvodu konzultace na genetice.

monika03
15. čer 2010

@cepecek já na ničem takovém nebyla.

monika03
15. čer 2010

@salu co barvička kočárku???

jara
15. čer 2010

Holky, děkuju za povzbuzení, také si říkám, když jsem prošla celým kolotočem IVF, že se teď nenechám rozhodit nějakou blbou kontrolou nebo blbými řeči... 😀

Jinak jsem se vás zkušenějších chtěla zeptat, jestli cvičíte nebo jste cvičily v těhotenství??? Byla jsem před těhu zvyklá hodně sportovat, běhat, cvičit, plavat a teď mi to hrozně moc chybí. Občas udělám pár cviků na záda, ale netuším, jestli to nějak nemůže ohrozit bobánky. Jinak samozřejmě chodím každý den na procházky, ale není to pro mě dostatečné fyzické vybití...Prosím poraďte.

monika.tdm
15. čer 2010

@jara jestli jsi byla zvykla byt takhle aktivni, tak bych neprestavala, treba bych cvicila pilates pro tehotne, nebo tak neco!!! Ja moc aktivni pred otehot. nebyla takze jsem ani nezacala!!! Ale nerikam, ze jsem pecival, mame domecek, takze na jare jsem musela dat do pucu zahradu a namakala jsem se dostatek!!! Ted uz se nemuzu ohybat tak davam do pucu baracek!!!! Ale urcite bych nelezela a necekala az to prinde!!!! 😉

lenca78
15. čer 2010

@jara jee jara, tak to jsme na tom stejne. Ja jsem pred tehu chodila 3x tydne do fitka, k tomu neco o vikendech a mame psa, takze kazdy den prochazky. Pak mi to zakazali v CARu. Ted uz jsem 11.tyden neaktivni a boli me zada neskutecne .Premyslim, ze bych taky neco zacala pomalu delat, prochazky mi nestaci. Mrknu na to pilates od moniky 🙂 Moni diky.

monika.tdm
15. čer 2010

@lenca78 jo zada, to znam, musis zapojit manzela!!! ten muj me musi masirovat kazdy vecer kostivalovym gelem s jalovcem super uleva, doporucuji!!!! 🙂

lenca78
15. čer 2010

@monika.tdm moni, to by bylo super, jenze ten muj nesnasi jakykoliv kremy ci gely ci oleje. Namasiroval by me snad jen v chirurgickych rukavicich a to jeste jen mozna 🙂 Tak budu muset cvicit 🙂))

monika.tdm
15. čer 2010

@lenca78 ty jo! tak to ho trochu musis prevychovat??? 🙂 Miminkum se preci taky mazou prdelky!!!! A tebe muze mazat Alpou to je voda!!! 😉

sarri
15. čer 2010

@jara
Jari, nechci strašit, ale já první trimestr prokrvácela, neb se mi dělaly opakovaně na děloze hematomy (to krvácení pak ohrožuje utvářející se placentu a plody a pohyb tomu neprospívá), takže celé těhu ležení. Určitě bych zcela preventivně žádný sport zpočátku neprovozovala. Též jsem byla sportovně aktivní, ale než bych si něco pak vyčítala. Každopádně, pokud nejsou problémy, tak rozumný pohyb určo doporučuji - právě bych to ale viděla na ty vycházky či cvičení pro těhotné 😉

sarri
15. čer 2010

Jo, a ještě něco - dostatečné fyzické vyřádění se přijde cca s 25tt, kdy budeš mít břicho jako monotěhulka před slehnutím a jakýkoliv pohyb pro Tebe bude takové pocvičeníčko, že Tě na nějaké jiné cvičení přejde chuť. Však víme 😉

salu
15. čer 2010

@monika03 dnes přišlo info, že měli nečekaně 5 dní zavřeno a dnes kočárek odeslali PPL. dám hned vědět, taky se už nemůžu dočkat 😉

fiallinka
15. čer 2010

@jara pokud jsi na sport zvyklá, asi by ti neměl nijak zvlášť ublížit, ale já bych s dvojčatama byla opatrná...

a jinak vůbec nechcu strašit, ale i já bych se přikláněla ještě chvíli k tomu, pár dní nikomu nic neříkat, je to ještě hodně brzo...

Beti, já ti vůbec nevím, jak to se třema budu zvládat, radši na to moc nemyslím, ale někdy mne úplně hrůza oblije 🙂, no nemusím ti to vysvětlovat - hlavně teď musím pořád Juráša odněkud tahat a zvedat ze země, kde si vzteky lehne, když cokoliv nechce, a pořád mám strach, že ublížím mimísům...ale co nadělám...

jara
16. čer 2010

Holky, raději to nebudu riskovat, protože když se dostanu ke cvičení, pak mě bolí břicho a já šílím strachem, že jsem tím určitě nějak ublížila drobkům. Za ty nervy mi to nestojí. Si pořád říkám, že jsou holky, který celej život necvičily a taky fungujou... 😉

monika.tdm
16. čer 2010

hurááá, zitra frcime do Kolina pro káru, salu taky uz se nemuzu dockat 🙂

salu
16. čer 2010

@monika.tdm tak to je budeme mít ve stejný den 🙂 Mě ráno volali z PPL, že mají jeden balík, tak jsem jim řekla, ať počkají i na druhý a zítra ho mám tady 😎

monika03
16. čer 2010

jééé holky já vám závidím! 😅

monika.tdm
16. čer 2010

@salu balik? to bude plna bila dodavka! 😉

monika.tdm
16. čer 2010

@monika03
@salu Holky uz jste volaly do porodnice kvuli poradne???

monika03
16. čer 2010

@monika.tdm já zatím ne, nikdo mi o ničem neříkal.

monika.tdm
16. čer 2010

@monika03 U registrace ti nerikali, ze jim mas zavolati???

provazek
16. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem se dnes zhrozila, protože se pod pupíkem vyrazilo pár strií. Vím, že se tomu neubráním, ikdyž mažu, ale nečekala jsem, že vyskáčí tak brzo a to jsem v polovině. Jak teda bude vypadat moje bříško za další dva měsíce????? 😲 jak to máte vy? 😉

salu
16. čer 2010

@monika.tdm U nás není registrace nutná. Od 33tt chodím do rizikové poradny přímo v nemocnici, v pátek jdu zase, tak uvidíme. Zkusím primáře naťuknout, jak to se mnou vidí dál .....

monika.tdm
16. čer 2010

@provazek Klid, to jsou male veci!!! Ja zatim klid, ale uz jsem je mela na bocich pred otehotnenim a nejak me to netrapi!!!! 😉

monika.tdm
16. čer 2010

@salu No, tady v Praglu to stoji za prd!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru