Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
28. dub 2010

Maui, můžu doplnit seznam i u tebe - váhy a míry holčiček? písni ....

petranela
28. dub 2010

Rejchl, zítra se dozvím nástup do porodnice, jsem už napnutá. Však se dozvíš v úterý, kdy máš nástup Ty. Uvidíš, že do úterka Ti to taky rychle uteče. Termín máš pár dní po mne, tak jsme na tom časově skoro stejně 😉

zlatovlaaska
28. dub 2010

čauky, posílám zdravici, na víc se nezmůžu, pozvala sjem si návštěvu, tak peču buchtu.

jinak dneska mi "končí" šestinedělí, hurá!!! byla jsem na kontrole a vše vypadá ok. na cytologii si budu volat za 14 dní.

myslím na vás, jen trávím hodně času přes den s prckama na zahradě, tak pak vše doháním a vás už nestíhám...

takže zdravím všechna maminy a těhumaminy a zae juknu. pááááá

zlatovlaaska
28. dub 2010

jéé, to jsem ráda, že jsem jukla 🙂 další miminka 😀

cien, super, veliká gratulace k holčičkám

petranelo, neboj se, císař se dá přežít, i když jsem si říkala po akci, jaký debil řekl, že to je pohoda... 😖 (tím nenarážím na naší zuzku 😀) já měla epidurál, miminka jsem viděla okamžitě, mudři si povídali o běžných věcech, takže jsem byla v klidu, že "pracují" v pohodě 😉 držím moc palce.

salu, doplňuju moje informace:

Adam (2950 g, 50 cm), Filip (3170 g, 50 cm), císař - epidurál, narození 38+1 tt

hanula83
28. dub 2010

Zlatuško, ahojky 🙂... no já taky říkala, že císař je v pohodě 😉)... ale bylo to myšleno hlavně oproti normál porodu, ty bolesti jsou jistě lepší... A při podávání léků proti bolesti se to fakt dá...

monika03
28. dub 2010

J.Cien- taky moc, moc gratuluji k holčičkám!!!

monika03
28. dub 2010

Holky tak nevím co mě to teď tak nějak přepadlo- ale je mi nějak divně! Takový stav asi neznám- na jednu stranu bych už chtěla mít všechno za sebou, ale na druhou mám šílený strach- co když ty drobečky nezvládnu!? Omlouvám se, nechci Vás tím zatěžovat, ale četla jsem si Vás a najednou mě přepadla úzkost co když.... Vy to všechny zvládáte parádně a ve mě se to mele!

petranela
28. dub 2010

Moni, já mám úplně stejný pocity jak Ty píšeš, zvlášť teď před porodem na mne doléhají obavy, že to nezvládnu... 😕 V každým případě to bude obrovská změna, pro nás i pro ty naše chlapy. Myslím, že ten můj má taky takový pocity. Je to asi strach z neznámého, říkám si, zvládli to všichni, my musíme taky, navíc v dnešní době, kdy máme pračky, myčky, elektriku, tepla voda teče z kohoutku a všechny ty vymoženosti. Říkám si, jak to lidi dělali dřív anebo lidi, co žijí v Africe. Na tohle si vždycky vzpomenu a uvědomím si, že žiju v náramným luxusu a že to prostě nějak zvládnu.

monika03
28. dub 2010

Petranelko díky!!! Jo taky se utěšuji, že když to zvládli jiní tak my musíme taky, ale víš jak- z ničeho nic STRACH!!! Ale určitě to bude dobré- MUSÍ! 😉

beruska5
28. dub 2010

J.CIEN velká gratulace,jsem zvedava na info s porodu
Moni toje prirozene,zvladnes vsechno 😉
tak mi uz slavime 8 mesic,to to ale uteklo,jak bude vic casu hodim foto a skusim vas docist,ani nevim kde zacit 🙄

maui
28. dub 2010

Sarri, co je to za hovadinu 12 hodin po umytí? Já je vyndavám tak půlhodinu po. Z čeho bychom taky zatím jedli, že? 😀
Jinak já jsem na mrtvici. Sárina celé dopoledne nespala, takže před obědem už řvala jako tur. Jenže musela počkat, až nakrmím Sofču, která byla na řadě a už taky nabírala. Sáře můj pastiňák s bramborem a kuřetem nechutnal, takže po pár lžičkách začala prskat a já musela jít rychle dělat mlíko. U toho pořád řvala a bůhvíproč začala ječet i najezená Sofina. Po jídle jsem je rychle oblíkla a že vyrazíme na celé odpoledne ven - znáte to, co to balení všechno obnáší 😠 Sára pořád řvala. Když jsem je konečně servaná dotáhla do kočárkárny a upevnila do všech těch popruhů a nánožníků, zjistila jsem, že mám jedno kolečko hodně měkké 🙄 Tak jsem pohotově vytáhla pumpičku, kterou pro strýčka příhodu vozím pořád s sebou, zkusila ji nasadit. Chtěla bych vidět toho výrobce, jak mi touhle pumpičkou napumpuje kolo. Je to takový ten ventilek, co se má utáhnout takovou tou páčkou. Ovšem pro zvednutí té páčky tam prostě není prostor. Navíc manipulací kolem ventilku se mi to kolo vyfouklo úplně. Sára pořád řvala jak smyslů zbavená. Tak jsem je zase obě vytáhla, přendala zpátky do korbiček, kočár ukldila, holky převlékla a šoupla do postýlky. Sára naštěstí po chvíli řvát přestala a zabrala. Sofinka taky. A já se šla uklidnit sem... Nejvíc mě štve, že jsem před dvěma dny manželovi říkala, že máme měkká kolečka, že by chtěla dofouknout... 😠

maui
28. dub 2010

Fuj, pořád to ve mně bublá, jdu se uklidnit prací 😠 😠 😠 Takové krásné počasí a já budu zase tvrdnout doma, ach jo 😠 NEKUPUJTE si kočáry s nafukovacími koly!!! 😠
😀

Salu, Sofča měla 1760g a Sárinka 1670g 🙂

ali.cka
28. dub 2010

ahoj holky,tak jsem ráda,že to J:Cien zvládly a přidávám se ke gratulaci,hlavně at se holčičám daří a pěkně rostou! jo a v tabulce je to špatně napsané,je tam 28.května,ale je duben 😕 .

sarri
28. dub 2010

...zase jsme o krok před nimi 😀

tulanek
28. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Mooooooooooooooc gratuluju Cien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 preju hromadu zdravicka a stesti!!!!Holky maji nadherny vahy 🙂 vas ostatni vsechny zdravim a i vam preju zdravicko,s ditatkama pevny nervy a miminkama v briskach hodne stesti a at u vas u vsech vydrzi co nejdyl 🙂

salu
28. dub 2010

***ČEKATELKY***
CARINKA - 18. května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REJCHL - 24. května - dvojvaječné, chlapci Jára a Davídek
EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
MONIKA03 - 30.srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm, leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27. srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie 1,76 kg, Sára 1,67 kg, 16. září 2009 (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23. října 2009 (císař)
BELATKA - (36tt+4) Adélka 2280g / 41cm, Anetka 1840g / 42cm, 30. října 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
DARLING007 - (31+5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18.11.2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, 30.listopadu 2009 (přirozeně)
YORINKA - (35tt+3) Pavel 2370g, Václav 2790g, 27. prosince 2009 (císař)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.ledna 2010 (císař)
IRMI - ( ? ) Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4. ledna 2010 (císař)
SWEETHY - ( ? ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14. ledna 2010
CLEA - ( ? ) Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,15 kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28 tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010 (císař)
MILUŠKA - (30+1) Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm, 29. ledna 2010 (císař)
BALINA - (38+6) Adélka 2,64 kg /47 cm a Bára 2,84 /47 cm, 20. ledna 2010 (císař)
MIRADKA
HAASINKA - (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4. února 2010 (císař - celková anes.)
RADKA.K - (35+4) Michael 45cm / 2,2 kg, Samuel 43cm / 1,62 kg, 19. února 2010 (císař)
ZDEPROS - (33+4) Davídek 2,25 kg / 48cm, Kubík 2,01 kg / 46cm, 23. února 2010 (císař)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg / 48cm, Lukáš 2,65kg / 46cm, 26. února 2010 (císař-spinál)
ZLATOVLAASKA - (38+1) Adam a Filip, 17. března 2010 (císař)
LITA - (33+3) Bryan 2,28 kg / 45 cm a Tobias 2,14 kg / 45 cm, 22. března 2010 (akutní císař)
ZUZKA.O - (?) Eliška 2,7 kg / 48 cm a David 2,45 kg / 48 cm, 16. dubna 2010 (císař)
J.CIEN - (38tt) Mia 49cm / 2.87 kg a Tea 47cm / 2.50 kg, 28. dubna 2010 (císař)

betina
28. dub 2010

Cien moc velká gratulace k holčičkám a at rostou jako z vody!!!!!!!!!!

elly01
28. dub 2010

Obrovská gratulace J. Cien, holčičkám přeji jen to nejlepší, novopečené mamince rychlé hojení ať se může co nejrychleji potulit s holčičkami. Jinak úplně nádherné míry a moc krásná a originální jména 🙂 🙂 🙂

mrkvicka28
28. dub 2010

cein tak už to máš zasebou moc gratuluji k holčičkám 🙂

elly01
28. dub 2010

koukám do tabulky a zjišťuji, že jsme s Carinkou další na řadě. My sice nastupujeme tento pátek do porodnice, ale termín CŘ až 6.5. ☹ A to už budeme 38+2, tak doufám, že se dětem bude chtít třeba o den dva dřív 😉

zdepros
28. dub 2010

J.cien velká gratulace k holčičkám, ať krásně rostou a jste všichni zdraví a brzyv pořádku doma 🙂

sarri
28. dub 2010

Maui, tak to by mě bodlo. My jsme si museli nechat vyměnit duše na menších kolečkách, protože tam na ten ventilek nešla narvat pumpa - ale teď už je to ok.
My jsme měly také dramatický odchod na vycházku. Když už jsem je vláčela v sedačkách na chodbu, tak vidím, že Eliška usilovně tlačí, tak to dotlačila a já ji šla znovu přebalit. Myslím, že u ní brzo najdu zuba, protože ten její slinotok nás zaplavuje úplně fest, ruky až v krku a protivná jak drát v oku. Vlastně se nm tím přetáčením úplně pokazilo hraní. Na bříšku si moc hrát neumí a když je dám na záda, tak za sekundu jsou zpátky na břiše a řvou, takže musím dělat zábavu já.

hanula83
28. dub 2010

Maui, mám naprosto stejný problém. Manžel chtěl kolečka dofouknout a zjistil, že tam prostě na tu násadku od pumpičky není místo! Vůbec nechápu, jak se to teda nafukuje... a to mám zcela jiný kočár než ty... Takže zatím jsme kola prostě nedofukovali...

Holky, jak musíte tahat ty děcka v autosedačkách do kočáru, to musí být teda něco, by mě odvezli ještě než někam vyjdem... I tak bývám celá splavená, než se vytetelíme a nachystáme... To je minimálně půlhodina, spíš vždycky počítám hodinu jen příprava na vyjetí...

sarri
28. dub 2010

Hani, to budete muset koupit taky ty spešl duše - mají takové zahnuté trčící ventilky. 80 Kč za obě i s výměnou. Šmějdi výrobci na tom šetří.
No o tom vypravování mi ani nemluv - přijde mi to vždycky jako věčnost - potím se jak....fuj - no s tím vedrem venku je to ještě horší a do toho ještě vou děti, páč se nechtějí oblékat a nechtějí jen tak sedět v sedačkách. To zimní balení mi přišlo rychlejší - jsem je mrskal do jedné teplé věci a do fusaku, takto je komplet převleču. Jo a taky když bylo jen mléčko, tak jsme celý den přežily v jedněch hadrech, což teď teda vážně nehrozí.
Taky máte v PC šotka, co žere písmenka?

irminka
28. dub 2010

dobrý večer,

tak hošaní spinkají a já mám konečně veget za celý den. Dnes jsme vyrazili po desáté dopoledne a domůjsme se dostali v sedm, nohy mám až v prde.. 😉 , ale stálo to za to, krásné počasí a kluci jsou na vzduchu moc rádi

Cien, jéééé, moc gratulujeme, přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka. Jména máte nádherná 🙂

Ted jsem se dívala na ty Děti z krabičky a řvala jsem jak kráva. Opravdu nevím, jak bych se zachovala já. Ty děti, teda ty postižené jsou opravdu chudátka. Ale jak to poznat hned při narození, když nemají třeba ani půl kila? To je fakt na zváženou ☹

sarri
28. dub 2010

Irminko, Tobě jdou pumpovat ta otočná kolečka?

irminka
28. dub 2010

Sarri: já jsem to nezkoušela a můj kutil Tim strašně nadával, ale nějak to zvládnul a také už jsme měnili duši, prostě kvalita naprd 😠

hanula83
28. dub 2010

Sarri, tak já žádného šotky zatím nezpozorovala 😉... s těma kolečkama jsi mě teda naštvala, to mám radost 😒 , ale díky za info, aspoň vím... Já taky nenávidím to vypravování se, teď navíc ještě vařím čaj holkám i sobě, jak jsem byla nascípaná. A když je konečně vypravím, tak ještě sebe musím trochu zkulturnit, no fakt hodina padne jak nic...

betina
28. dub 2010

cien, velká gratulace k holčičkám, krásné míry, krásná jména! přeeme moc zdravíčka a životní radosti.

holky, já nevím, jak se řeší oblečení pro ty nejmenší prtítka, ale ted jsem se dívala na značku www.fixoni.cz a ty mají prý velikost od 32, ty jo.

zuzka72
28. dub 2010

J.cien-vítej mezi maminkami-moc ti gratuluji, tak a už to máš za sebou a tak jsi se bála. Uvidíš budeš dobrá mí´áma a dáš mi za pravdu. Už se těším, až se ozveš. Holčičky mají krásná jména exotická, ale jemná a hezká, žádné Rebeky a Ráchel atd. A váhy jsou taky super. DOKÁZALA JSI TO-JSI JEDNA Z NÁS !!!! 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru