Co jsem těhotná, je náš mírumilovný pes agresivní

lucka8383
19. lis 2015

Chtěla bych poradit.Máme doma pejska náš miláček nikdy nikomu neublížil 🙂 ,ale co jsem těhotná začal si mě víc všímat a mám ho pořád za zadkem i na záchod semnou chodí 😒 . Dříve mě to připadalo srandovní až do dneška
Dneska se mamžel vráil ze směny domů a chtěl mě jako vždy obejmout dát pusu a pohladit bříško se synem(tak jak každý den)a náš pes po něm vyjel a chytil ho do nohavice u ryflí.Nikdy nic takového neudělal tak mám strach aby někdy neudělal podobnou věc i dětem které se taky rádi mazlí a hladí bříško s miminkem a nebo si sním povídají s hlavou na břiše.
Je možné že začíná žárlit na miminko nebo je to jenom ochranářký pud miminka???Aby až se mimčo narodí vůbec někoho pustil k postílce.Máte někdo podobnou zkušenost

rossina
19. lis 2015

Ahojky,co to je za rasu ten pejsek a jak je starý? My máme dva a s žárlivostí bohaté zkušenosti.. Ten starší pejsek je už trochu neruda,žárlí na nás oba,když se objemem nebo pohladime..musí se seřvat trochu a on se uklidní. Každopádně si myslím, že žárlivost vašeho je způsobena spíš tím, že jsi s ním sama doma a hlídá si tě. Určitě mu dejte najevo,že chňapat nemůže, třeba na chvilku zavřít d koupelny,aby věděl, že takhle ne..

ppejskova
19. lis 2015

Ahoj,mám trpasličí pinčici po rodině mi nevyjíždí zaplať pánbůh,ALE co jsem těhotná, tak bez agr.výstupu nikdo nepřekročí práh našeho bytu,a venku krom dětí se ke mě nepřiblíží nikdo blíž jak na metr a půl,sežrala by ho...takže spíš bych dál pozorovala chování a pokud se to bude opakovat zakročit... Je to ochranářskej pud,to zvíře to cítí,je to pes nebo fena? Pokud fena tak tuplem...

ppejskova
19. lis 2015

@ppejskova jinak s tou postýlkou jsem taky zvědavá ta naše krasomila je totiž hrozně miminková,nuchala by se s každým miminem co potká 😀

milius
20. lis 2015

znala jsem pár, který měl úžasného vlčáka, hodný, přítulný... když se jim narodilo dítě, nedalo se s ním vydržet, pořád vrčel, byl nevrlý, až na prcka vyjeltrochu kousl. rodiče nechtěli riskovat a pes šel z domu. šlo o hierarchii ve smečce, cítil se nadřízený dítěti, protože přišlo až po něm, tak to dával najevo. snad to nebude tvůj případ, ale asi je potřeba počítat i s takovou možností

lucka8383
autor
20. lis 2015

Ten náš je kříženec Rotvíka a vesnické smečky 🙂 A jsou mu 4roky.A je to pumr. 😉

malloryy
20. lis 2015
Uživatel malloryy je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od malloryy.

Pejsci mají rádi děti, takže je možné, že to cítí 🙂 ale určitě to bude všechno v pořádku, až se miminko narodí, uvidíš 🙂

monini28
20. lis 2015

@lucka8383 Já myslím, že pejsek spíš "chrání" tebe - ty jsi jeho panička a pes vycítí, že jsi těhotná a "potřebuješ zvláštní ochranu", takže se tě snaží bránit i před manželem (zas až tak to pes neřeší, že je to manžel a on může 🙂 ) Takové věci se píší např. i v různých encyklopediích a tak, takže je to řekněme už zaběhlý "fakt".
S mimčem bych se pak nebála, podle mě je to vážně tebou, maximálně by se mohl pak začít cítit odstrčený, ale tomu samozřejmě můžeš předejít dostatečnou pozorností 😉 Určitě to bude v poho 🙂

alenaholcakova
23. lis 2015

@lucka8383 Ahoj. My máme doma taky rotvíka. Můžu ti říct že když si přečteš jakoukoviv literaturu tak se dozvíš že rotvíci jsou ochranáři a rodinní psi, i když 98% lidí je má prostě za lidožravé zrůdy.
To co udělal váš pes na manžela je normální. Náš první-taky rotvík- na mého manžela vyjel pokaždé když jsme se jako naoko kočkovali apod. dokonce po něm i skočil, prostě chrání slabší článek smečky, ve tvém případě jsi to ty. Zvlášť když jsi se psem celý den doma a psi cítí těhotenství. Nic bych v tom strašného neviděla pokud teda na něj nevyjede až příliš. Je hlavně důležité aby manžel psa vždy nějak usměrnil-povelem, ne bitím. Dobré by bylo taky vyzkoušet aby se např. nejdřív manžel přivítal se psem aby viděl že od něj nic nehrozí pro tebe. Zní to směšně ale může to pomoct. Co se týká narození, tak určitě víš že musíš dát miminko očuchat případně nechat olíznout(pak miminko utřeš) aby pes získal pach dítěte a věděl že je to člen jeho smečky. Určitě psa neodstrkuj i při ostatních činostech aby se pak necíti odstrčený, pak může začít vyvádět. Co se týká jiných dětí(cizích) ve společnosti tvého dítěte pak bych byla opravdu hodně opatrná a psa raději někam zavřela. Zní to krutě ale bohužel tohle je pravidlo pro rotvíky. Děti si hrají a pes chrání to "svoje dítě" a může se stát nehoda. Určitě to bude v pořádku.

kittym
29. lis 2015

Ahoj, na psa bych se určitě nezlobila - brání tě. Moje holky všechny změnou stavu dost zostražitěli a mají pocit, že teď možná budou muset věci řešit i za mě (což u nich samozřejmě nepodporuju).
Respektuje pes manžela? V útulku jsme měli jednou případ psa, který doplatil na to, že byl dobrým vůdcem smečky - když se jednou rodina (s téměř dospělými dětmi) nehorázně pohádala a došlo i na fyzické projevy násilí, prostě všechny seřezal a srovnal do latě, aby se mu smečka neprala.. Takže pozor na to, zda je pes "ten, kdo doma velí" a teď si jen jednoho z podřízených musí hlídat více, nebo jen pomáhá březí alfa samici udržet pořádek 🙂 Tak jako tak to není vina psa, jen je třeba zamyslet se nad tím jak to u Vás doma je a podle toho dál postupovat.

maru9
21. pro 2015

urcite bych ale psa nezavirala za trest!! servat a dat najevo ze takto proste ne - samozrejme, ale zaviranim nicemu nepomuzes spis zhorsis

buldrik
21. pro 2015

@lucka8383 u nas to bylo podobny (projevem teda bylo stekani nebo skakani na manzela). Na cvicaku nam rekli, ze pes vyciti, kdyz je zena tehotna a casto prejde do ochranitelske pozice. Proto za tebou vsude chodi, nelibi se mu, kdyz ti nekdo saha na brisko ..
Po narozeni miminka je vic variant - muze se to vratit do starych koleji jako pred tehu, nebo prenese svoje ochranarske pudy na mimco, pripadne (a to se stalo me), je nejvic ochranitelsky porad k novopecene mamince.

Problemy jsme s tim nemeli, po narozeni mimca se to dost zlepsilo. Malou miluje, ta si k nemu muze dovolit v podstate cokoli, a ani se nepohne. Ale s manzelem jsme si vsimli, ze treba venku, kdyz ma pocit, ze neco hrozi, tak nejdriv kontroluje zda ja jsem v poradku, pak malou .. a na manzela s prominutim uplne kasle 😀 😀

ducik
21. pro 2015

@lucka8383 no podle me ma ten prjsrm ale špatně nastavenou hierarchii. Pokud není vůdce smečky, což nemůže být, nemá co te uvnitř smečky chránit. Oproti cizim bych to ještě chápala. Je třeba mu po něčem takovém vysvětlit, jaká je správná hierarchie.

ducik
21. pro 2015

Prjsrm=pejsek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru