Co znamená tato lékařská zpráva?

monikatvrda
10. črc 2018

Dobry den nalez deloha v avf 72x33mm endometrium 4mm andexa bil.bez nalezi volna tekutina 0 co to znamena ?mam strach dekuji za odpovedi

keksikova1
10. črc 2018

Už ti tu odpovídali. Znamena to, že máš vše v pořádku. Děloha v běžné poloze, sliznice nízká (takže pravděpodobně nejsi tehotna) celá děloha je normální velikosti, vaječníky a vejcovody v pořádku, vše prostě v pořádku.

monikatvrda
autor
10. črc 2018

@keksikova1 diky moc

lenicka2323
4. bře 2019

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu co znamená tohle ve zprávě? UZ ledvin 02/19-bez zn. Městnani ledvin - v. S obraz Tu expanze dol.polu ledviny m
Moč.ery 1 leu 1
Děkuji

keksikova1
5. bře 2019

@lenicka2323 ultrazvuk ledvin únor- moč nezůstává v ledvine ( to je dobre), nádor v dolní oblasti ledviny (neví se, jestli zhoubný, nebo nezhoubný). V moči nic hroznyho.

lenicka2323
5. bře 2019

@keksikova1 moc děkuji doktor právě řekl že neví jestli to je nebo není nádor že to může být cokoliv bude se dělat ct s tou kont. Látkou 😒

keksikova1
5. bře 2019

@lenicka2323 prostě se to musí dovysetrit, ono nádor nebo tumor obecně znamená místní zvětšení a bez dovysetreni se můžeme dohadovat jak chceme. Důvěřuj svému lékaři a když nevíš, ptej se, ptej se, ptej se. 😉

lenicka2323
5. bře 2019

@keksikova1 no on toho lékař nějak moc prý neřekl a s tatem jsem v ordinaci nebyla a teď ten strach je šílenej

keksikova1
5. bře 2019

@lenicka2323 Já tě chápu, ale ono k tomu skutečně není moc víc co říct. Můžeš tomu lékaři zavolat, třeba má nějaké další výsledky,ale čistě jenom z ultrazvuku fakt vycházet nelze.

lenicka2323
5. bře 2019

@keksikova1 moc dekuju to je jasný dělaly právě utz. A nic poslaly ho s algifeinem domu a teď po tom ct tohle..

keksikova1
5. bře 2019

@lenicka2323 Já vím, že je to hrozně náročný, člověk nic neví a pořád přemýšlí.. Jenze teď opravdu nejde dělat nic jinyho, než to dovysetrit. A na vyšetření se čeká no, to je na houby, to je fakt. Držím palce.

lenicka2323
5. bře 2019

@keksikova1 to je pravda vůbec mi nejde se na nic jinyho soustředit. Moc dekuju ❤️

lenicka2323
21. bře 2019

Dobrý den, uměl by mi někdo prosím říct co tohle znamená? Dekuji

blackhole
21. bře 2019

@lenicka2323 hned nahoře je psáno, že pacient udává lehké bolesti v bederní oblasti vpravo. Vypadá to, že tumor pravé ledviny je omezen pouze na ledvinu, t.j. nádorové buňky se nenachází v přilehlých uzlinách a ani nemetastazují (zřejmě) do jater (parenchymatózní orgány jsou např. játra, plíce).
V doporučení je jedno specifické vyšetření ledvin (DSSL), kdy se po aplikaci radioaktivní látky sleduje, jak prochází ledvinama, lze z toho odvodit různé parametry jejich funkce. Taky je tam doporučeno podobné vyšetření kostí - metastázy tuto radioaktivní látku obvykle vychytávají ("konzumují") a podle toho je poznat, že tam jsou (zobrazí to speciální přístroj jako svítící ložiska v kostech, jsou pak vidět na obrazovce počítače). Pak je tam tedy CT plic, což asi víš, co je, komise je podle mě něco vyhodnocení výsledků provedených vyšetření.
Poslední pomlčka dle mě znamená, že by měla být odstraněna pravá ledvina a předtím by bylo vhodné udělat cystoskopii, t.j. vyšetření močového měchýře tenkou hadičkou, která se do něj zavede (předpokládám, že v lokální anestezii) a na konci má kameru, takže doktor vidí, co je uvnitř měchýře. Zřejmě chtějí zjistit, jestli v něm nejsou taky nějaké chorobné změny.

Čili ve zkratce to podle této zprávy vypadá, že nádor je naštěstí pouze v ledvině a zatím se nerozšířil, ale doktor to chce potvrdit dalšími vyšetřeními. A že je plánováno odstranění ledviny, která tento nádor obsahuje (t.j. dle zprávy pravá).

lenicka2323
21. bře 2019

@blackhole moc moc děkuji jste zlatá ❤️taťkovi právě našly nádor na ledvine a tak se děsíme co bude

lenicka2323
21. bře 2019

A pokud je tumor omezen jen na ledvinu a nemetastazuje tak můžou být metastazy v plicích nebo v kostic? Prý tam bývají nejčastěji u rakoviny ledvin.

blackhole
21. bře 2019

@lenicka2323 no když je pouze v ledvině a nemetastazuje, tak to znamená, že je to jen ta jedna "koule" v ledvině a nikde jinde v těle se již nenachází, t.j. ani v plicích, ani v kostech.
Vždycky nejdříve vznikne ten "hlavní" nádor někde v těle a ty metastázy vlastně znamenají, že se rozšíří i do jiných míst - to je ta horší varianta, hůř se to léčí. Když je jen v tom jednom místě, t.j. v případě tvého otce jen v ledvině, stačí tu ledvinu v tomto případě odstranit a pak ho už jen hlídat, jestli se nádor neobjeví znova.
Metastázy vznikají tak, že se buňky nádoru šiří z toho hlavního ložiska krví do jiných orgánů, takže je už pak na mnoha místech v těle. Pak obvykle nastupuje ozařování nebo chemoterapie, záleží na typu nádoru. Pokud je nádor jen v jednom místě a ten orgán nebo jeho část lze odstranit, tak je to rozhodně ta jednodušší varianta léčby.

lenicka2323
21. bře 2019

@blackhole já se právě zalekla skrz to že jde na to ct plic a kostí no a četla jsem na internetu kde co a jsem akorat vyplasena

blackhole
21. bře 2019

@lenicka2323 no jde tam proto, aby se zjistilo, jestli tam ty metastázy jsou nebo nejsou, podle zprávy to doktor zatím neví, protože se to zřejmě ještě nevyšetřovalo. Jen je tam napsáno, že na březnovém CT žádné zjevné metastázy vidět nebyly. Ty vyšetření, které doporučil tvému otci, jsou přesnější a je na nich vidět i to, co na tom CT být vidět nemusí.

lenicka2323
21. bře 2019

@blackhole achjo no tak to jsem zvědavá co nás čeká

pavca1982
21. bře 2019

A nebyl v Motole?

lenicka2323
21. bře 2019

@pavca1982 Nene Znojmo proč?

lenicka2323
22. bře 2019

Dobrý den, uměl by někdo poradit proč dr nedělají biopsii a rovnou naordinovaly odebrání ledviny? Táta byl na utz a nádor ne zjistily až po týdnu ct a údajně nádor je velký ale ve zprávě nikde nic o velikosti nádorů není.

pavca1982
22. bře 2019

@lenicka2323 Píšou tam zprávy hodně podobně😉

blackhole
22. bře 2019

@lenicka2323 to se budeš muset zeptat toho doktora, který psal tu zprávu, on by ti měl vše vysvietlit, resp. tvému tátovi.

lenicka2323
22. bře 2019

@blackhole právě nic neřekl jen mu dal tu zprávu 🙄

blackhole
22. bře 2019

@lenicka2323 tak ať se taťka zeptá 🙂

lenicka2323
22. bře 2019

@blackhole on je takovéj plašan tak je to těžký a já se do ty doby zbláznim 😶

lenicka2323
9. kvě 2019

Dobrý den, poradil by někdo prosím co znamená tato zpráva? Děkuji

pavca1982
9. kvě 2019

@lenicka2323 No a co na tom přesně není jasné?

lenicka2323
9. kvě 2019

@pavca1982 Tátovi byla odebrána ledvina dnes byl na vytažení stehů a dostal tuto zprávu tak moc nevím co to přesně znamená a jaká je prognóza bohužel tam neměl lékaře ke kterému chodil tak mi paní dr. Nic neřekla pouze dala zprávu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru