Co znamená "ukončený" týden v těhotenství?

werminka
26. led 2008

Ahoj holky, možná hloupá otázka, ale zajímalo by mě, co přesně znamená, když se řekne "UKONČENÝ" např. 35 týden těhotenství. Znamená to tedy 35+6 ??? nebo 34+6 ???? Nevíte to některá, jak se to počítá?

caira
26. led 2008

karla to psala dobre, ukonceny tyden je, kdyz jsi treba jako ja dneska 34+6 takze jsem ukoncila vsechny dny z 35teho tydne od zitrka jsem 35+0 takze zacinam 36ty.

ber to tak, ze kdyz jsi treba 34+5 tak ti zbyva jeste jeden den do ukonceni dalsiho tydne..no a prece 34 uz jsi davno zkoncila, jinak by to nebylo 34{ celych tydnu} + 5 { dni} takze samosebou kdyz jsi nejaky tyden + sest tak ho uz dokoncujes.. takze 34+6 ukoncuje 35ty tyden, 35+6 ukoncuje 36ty tyden atd atd atd.. 😉

a malinik muzes od ukonceneho 34 tydne..ja ho zacala pit prvni den 35 tydne 😉

werminka
autor
26. led 2008

CAIRA: vidím, že jsme naprosto ve stejném termínu 🙂 TAky jsem právě dnes 34+6 🙂 TAky už se tak těšíš na miminko? Já už bych byla pro - kdyby to přišlo třeba za 2 týdny..... 😉 Dneska jsem začala pociťovat takové bolesti v podbřišku - jako při menstruaci - tak že by poslíčci? 😉 TAk přeji moc zdravíčka pro Tvou holčičku.....

caira
26. led 2008

wermi, vitej do klubu, me presne takove bolesti zacali pred par dny, presne, jako pri ms, zadne kontrakce nebo tak...zrovna jsem to nekde resila, jestli to jsou poslicci. Na mimi se uz tesim, ale jen at si tam jeste tech par dnu pobude, clovek si pry ma uzit kazdeho dne navic, kdy se jeste muze vyspat, nemusi kazde tri hodiny kojit a prebalovat..tak se toho drzim a snazim si to "uzivat". Tobe taky preju vsechno nej nej nej s miminkem 🙂

mimochodem..ja jsem sice podle konika 35+0 ale ve skutecnosti podle doktoru jsem 34+6 🙂

werminka
autor
26. led 2008

CAIRA: jo přesně tak - podle doktora jsem 34+6 (právě dnes 🙂
Jo a kde vidíš týdny, které Ti počítá koník? U jména (přezdívky) vidím vždy jen celý týden..... žádné +0 (1 atd....)

caira
26. led 2008

ja mam v albu udelany ten pregnancy ticker...tam to ukazuje uz 35+0

vendulinka007
8. únor 2013

zdravim chtela jsem se zeptat jsem v 11+2 tydnu to znamena ze jsem uz ve 13 tydnu??nejak to neumim spocitat dekuji moc za odpoved

redrosse
8. únor 2013

@vendulinka007 To znamená že máš ukončený 11. týden a právě u tebe probíhá 12. týden těhotenství ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru