Dá se před početím ovlivnit pohlaví dítěte?

deni
9. pro 2005

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat a zároveň tím zakládám nové téma (snad to někomu nebude vadit). Dá se ještě před početím ovlivnit nějak pohlaví dítěte?
Vím, že nejdůležitější je, aby bylo mimi zdravé. A že některé z nás také nemohou do toho vytouženého stavu vůbec přijít. Takže jsou rády jak za holku tak za kluka. Přesto mě napadá, zda existují nějaké plodné dny pro splození holčičky nebo kluka. Nebo zda to vězí i ve stravě, cvičení nebo polohy při oplodnění.
Pokud víte, kde bych se o tom mohla dozvědět více, prosím vás o to.
Nám je to s přítelem celkem jedno. Ikdyž klasicky - on si přeje klučinu a já zase holčičku Když jsme ze srandy otevřeli tohle téma s rodiči, tak od přítele tatínek řekl, že by si přál holčičku.
Je mi na 100% jasné, že asi žádný způsob neexistuje, to bychom tady na světě byli třeba jen jedno pohlaví. Ale kdo ví? 😉

deni
autor
3. dub 2006

vsak to berme jako srandu a pro mnohe zajimave planovani 😉

samozrejme ze je to pitomost, vzdyt by se takhle cely rok mohlo plodit jen jedno pohlavi 😀

honzina
3. dub 2006

Len a jak to teda vychází vám?

len
3. dub 2006

Holčička, pokud by to teda bylo v srpnu 😀 Ale nám je to úúúplně jedno a vždycky se najdou lidi, kteří nám, ať to bude, co to bude, budou schopni logicky zdůvodnit, proč se nám povedlo právě tohle pohlaví 😉

honzina
3. dub 2006

Téda, to bude holek! 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

Aspoň 50% novorozenců! 😲

janka82
3. dub 2006

táááák, a sem v koncích! teď bysme měli holku, to ještě chápu.. no jo, jenže v květnu mi přibude rok a zbytek bude nula, co budeme mít pak???? 😀 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

Dejme tomu, že zavřu obě oči a nula bude sudá? 😕 Nebo, ctíc matematické zásady, holt nesmíš otěhotnět, boj se boj! 😝

honzina
3. dub 2006

Jani, obávám se, že buď nic a nebo oboje!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

honzina
3. dub 2006

Ale nula přece není ani sudá ani lichá! Jani, já bych to viděla na ty dvojčátka až vícerčátka.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka82
3. dub 2006

sudá nula? 😕 😕 😕
to já to raději o ten rok, no vlasně půl, protože začátkem 2007 to zachrání manžel, odložím, přece si pak celý život nebudu vyčítat nějakou mutaci... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

No právě, ale se zavřenýma očima si pod číslem končícím na nulu představím desítku, stovku..., kterážto je sudá, jinak máš pochopitelně pravdu. To jsem se jen Janku snažila uklidnit 😉

janka82
3. dub 2006

jak je to proti matematice, tak se nemnožím 😀 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

No vida Janko, holt to musíte stihnout do května nebo si dát těch pár měsíců do manželových narozek pauzu 😉

len
3. dub 2006

Jinak sudá nula je asi stejně vědecká jako všechny tyhle teorie s výměnou krve a sčítáním a odčítáním věku partnerů... Copak se ty chudinky spermijky o půlnoci manželčiných narozenin nějak přeprogramují? 😲

deni
autor
3. dub 2006

je vidět že se dobře bavíte 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

No jo, snad tu není nikdo, kdo by to bral moc vážně, aby se neurazil 😕

honzina
3. dub 2006

Jani, tak to já na matiku kašlu - když si na ni vzpomenu (na hodiny matiky na gymplu), tak mi ještě teď, po x letech naskakuje kopřivka! 😲 Takže já se klidně budu množit i když to bude proti matematice... 😀 😀 😀 😀 😀

janka82
3. dub 2006

právě Honzí, kopřivka, možná už je to spíš exém a je to tím horší, že ji mám ve škole ještě několikrát horší, tož před ní stojím v respektu a nemnožím se i kdyby trakaře padaly 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

honzina
3. dub 2006

Aha, ty vlastně už z jakési povinnosti musíš, co? Tak to já zase ne, když nemusím, tak si na ni ani nevzpomenu... klidně v tomhle půjdu proti ní! Ale nám to stejně vychází na sudý zbytek, čili holku, takže můžu být v klidu, mutace nebo hermafroditi snad nehrozí... 😀 😀 😀

deni
autor
3. dub 2006

Len, ja to vazne neberu 🙂 a neurazila jsem se 😀
ja matiku taky nikdy nemela rada!!! hlavne ty vzorce na objemy krychly, kosouhelniku a kde si cosi - kdyz se vsechny vzorecky museli umet nazpamet NO HRUZA!!! 😒

len
3. dub 2006

Já matiku ráda mám (dlouho jsem ji i doučovala), i tu vysokoškolskou jsem přežila, ale tohle stejně není žádná matika, sečíst dvě čísla snad zvládne každý 🙂 A na tebe ta narážka nebyla, já jen vím, že mezi námi jsou i tací, kteří těmhle bludům vážně věří 😖

deni
autor
3. dub 2006

vsak ja bych si to ani nemyslela, ze by to urazka byla na me, Len!
ty ses hodna holka 🙂

yana
3. dub 2006

deni - vazne zajimavy, ale odkdy 20+24=47??? ja myslela ze 44... 😉

nimmo
3. dub 2006

deni deni, on ten kosoúhelník žádnej objem nemá, to se pak těžko počítá 😉 ale radši už tu matiku necháme co? 😉

deni
autor
4. dub 2006

yana: aha, vidis, ja tam dala 47. protoze jsem ten prispevek kopirovala ze stranek rodina.cz a tam to byl vysledek 47.... tak v tom spechu, no proste nepozornost 😉 snad prominete 😀
a s tim kosouhelnikem - at ma nebo nema objem, to je fuk... vzdyt rikam, ze matika nebyla moje silna stranka 😒 🙂

yana
5. dub 2006

nekde na netu sem videla tohle:
Tak k početí holčičky je třeba sečíst aktuální věk budoucí maminky /to znamená,že i když budeš mít narozeniny třeba příští měsíc a bude Ti např. 28 let,tak tenhle měsíc počítek ještě 27/ s kalendářním měsícem.Sudý výsledek znamená holčičku a lichý chlapečka.Zní to asi šíleně,ale je to rada jedné staré moudré paní a koho jsme takhle vypočítaly,vždycky to sedělo.
... je to o neco jednodussi matika, nez pise deni 😉 (tim kalendarnim mesicem se mysli mesic poceti)
tak to vyzkousejte a napiste, jestli to funguje - at vim, co po svatbe z toho vseho tady pouzit 🙂

deni
autor
5. dub 2006

yana: nechapu 😀 to jako se musi brat vzdy ten mensi vek? a jak vydelit kalendarnim mesicem. dejme tomu, ze mne je 20let (v listopadu mi bude 21let) a pocitali bychom s mesicem poceti zari. beru to jen jako priklad. tak jak dal?
prosim vysvetli mi to na nejakem priklade. moc diky. to vis, ja s tou matikou 😀

yana
5. dub 2006

deni, deni - ta matika 😉 prece se nic nedeli!!! kdyz pisou SECIST 🙂
dejme tomu ze ti je dvacet a otehotnis jak planujes v zari: 20+9 (zari je devaty mesic v kalendari a v zari je ti porad jeste dvacet, kdyz jednadvacet ti bude az v listopadu)= 29=lichy cislo - takze kluk
jak proste 🙂 - jestli funkcni to ovsem nevim, jeste sem to nezkousela 😉

deni
autor
5. dub 2006

aha diky 😉
ja v tom tvym textu videla lomitko (27/ s kalendar. mesicem) tak az potom mi doslo ze je to jako kdyby zavorka a pokracovani predchozi myslenky (secist aktualni vek budouci maminky..... s kalendarnim mesicem).

no takze pokud jsem to s tim vekem dobre pochopila - i kdyby se poceti planovala na mesic, ve kterem ma budouci maminka narozeniny, presto se to pocita jako by je nemela. je to tak?

tehulka
5. dub 2006

Ahoj maminy,těhulky a snažilky,jen se chci zeptat jestli navítew měkterá mějakou adresu,kde jsou texty na pozvánky na narozky ..Moc dlouho u počítače sedět nemůžu,mojemu mimiškovi v bříšku se to nelíbí,má radši pohodlnější polohy 🙂 🙂 🙂 Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru