Děložní čípek. Jakou úlohu hraje v těhotenství?

nadik
20. únor 2008

Ahojky holky, nevíte jakou úlohu přesně hraje v těhu děložní čípek??? Píše se to do těhu průkazky pod ozn CS hned vedle TK...... nejlepší je nula což jsem do minule měla ale teď mám 1 když jsem se dr. ptala, tak řekl,že je to ještě v normě, ale proč to je a jak tomu předejít to mi neřekl, takže nevím nic.... ☹

bobinna
20. únor 2008

ahojky maminy nevítte někdo prosím! kde se dá koupit tričku těhu s otisky niček na bříšku? už nevím kde hledat děkuji mocinky🙂

panterka
21. únor 2008

bobinno, bohužel to nevím 😅

eva.konczynova
21. únor 2008

ahojky holky, panterko můžu mít blbý dotaz? Jak se pozná že tvrdne bříško? Já měla dříve ale fakt jen občas pocit křeče ve spodní části bříška, bylo to podobné normální křeči jako třeba v noze, většinou když jsem se najednou postavila z postele nebo pčíkla.. teď už se to ale naštěstí dlooouho neobjevilo. Jen mně k večeru občas tak píchá na pravé straně nad pupkem, ale to asi nebude tvrdnutí, nebo jo??

panterka
21. únor 2008

evi, já myslím, že píchání není tvrdnutí 😕 já to popsat neumím, prostě Ti ztvrdne celý bříško, já cítím takovej tlak v celým břiše a je vidět, že se i tak jako vyrýsuje, někdy mi ztvrd¨ne i jen podbřišek a to nevím, jestli mám počítat jako tvrdnutí, ani dr. v nemocnici mi to nedokázli říct 😅

anka.
21. únor 2008

Ahoj holky, jak to dneska jde?
panterka_hm, tak to znám - pozdravuj kamarádku ☹ A Tobě hodně trpělivosti a výdrž!
novako_promiň, že se tak blbě ptám, ale pohmatem znamená, že normálně ležíš na zádech a dr. ti prosahá břicho nebo spodem?

paolin
21. únor 2008

no, u me tvrdnuti probiha nasledovne - zacne me kuze na brisku jako tahnout, pak se cely brisko stahne, obrysuje se mimi a na omak je tvrde. a porad to tahne a trochu boli. za chvili to povoli a je to OK. tvrdnuti je normalni, ale pry to nesmi bolet a nesmi to byt moc caste. deloha je sval, takze je to vlastne takova svalova krec.

e.k.t
21. únor 2008

ahoj holky, tak jsem zpět od dr, a režim mi nezpřísnila! HURÁÁÁ!
jinak čípek cs0 a 33mm což je o 1mm lepší než posledně 😉
Na druhou stranu mne čekají radovánky v dia poradně v nemocnici 😝

novako
21. únor 2008

Anko: Obojí. Prohmatá Tě uvnitř a k tomu prohmatává i břicho (aspoň tak to dělá ten můj).

Panter: Ty si prostě musíš obě těhu náležitě užít. 😉

panterka
21. únor 2008

ekt, tak to gratuluju! jak Tě posledně strašila, tak to není tak hrozný, ne? ta dia poradna bude protivná, ale to zvládneš, uvidíš 😉
novako, no jo, co nadělám ☹

e.k.t
21. únor 2008

panterko, vím že to zvládnu, jen mi to příjde zbytečné, když mi problémy nastaly až po tom sladkým blivajzu, měla jsem cukr pod kontrolou 4,5 - 5,6 a norma je do 6,5, po té křivce jsem ještě druhý den měla 7,7

panterka
21. únor 2008

ekt, a nedělaj Ti kontrolní test? mně totiž řekli, že kdybych to měla špatný, tak nastoupím na jeden den do nemocnice a tam by mi udělali nějakej větší test bez tý sladký vody 😉

e.k.t
21. únor 2008

no to uvidím po té diabetické poradně, musím se zítra objednat, alespoň zase budou dělat velký utz a uvidím Joli 🙂

panterka
27. únor 2008

holky, dneska jdu na kontrolu, tak mi držte palečky 😕

lucy..
27. únor 2008

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Vcera jsem byla na kontrole a poprve mi Dr. vysetroval cipek a hned CS4 (28tt)!! Pekne me to vydesilo a nasledovala hned neschopenka a klid doma. Takze jsem na tom s tim cipkem z vas koukam nejhur 😢 . Jinak vsem drzim pesticky na kontroly.

panterka
27. únor 2008

lucy, jejda, tak buď hlavně v klidu 😲 a co bříško, tvrdne nebo cítíš ho nějak? já jdu na kontrolu dneska, tak doufám, že se mi CS nezhorší, za 14 dní, to bych Tě hodně brzo dohnala ☹

lucy..
27. únor 2008

no me prave dosud vubec nepřišlo, že by mi tvrdlo ☹ Chodila jsem hezky na cviceni a do prace... Az ted kdyz jsem doma a pozoruju se, tak obcas trochu ztvrdne, ale nic vyraznyho prave, tak me to vsechno fakt prekvapilo. Tobě držím dnes palečky.

panterka
27. únor 2008

lucy, já pak písnu, teď jsem se dala trochu do kupy. to holení, to už je nadlidskej úkol 😅

panterka
27. únor 2008

tak jsem tu z kontroly, jsem doma a to je hlavní 😉 jinak podle utz se čípek prodloužil, ale CS mám 2, tak jsem z toho nějaká zmatená, ono to spolu nesouvisí?

lucy..
27. únor 2008

no tak parada, ze se prodlouzil, ja prave myslela, ze to uz nejde, ze proste bud ho udrzis na te zkracene urovni, nebo to pojede dal... To CS je vlastne vysledkem 5-ti parametru (tuhost cipku, poloha, dilatace..) No tak to jsi podle prukazky v norme u 26tt je kriticka hodnota 2 🙂

panterka
27. únor 2008

ahoj lucy, akorát, že v průkajdě je napsaná kritická hodnota pro vícerodičky -1, to znamená, že pro mě je kritická hodnota pro 26tt CS1 😅 no, už jsem jí překročila ☹ ale dr. mi dal kontrolu až za 3 týdný, tak to asi není tak hrozný, a navíc mi napsal na to tvrdnutí břicha navíc gynipral

lucy..
28. únor 2008

Ahoj panterka, no tak hlavne, ze se ti to nezhorsuje. To ja se uplne desim co bude na pristi kontrole, vubec totiz nevim, jak dlouho jsem mela takovyhle nalez, nebo se mi to zhorsilo skokove?.

panterka
28. únor 2008

lucy a nemáš to napsaný v těhu průkazce? mně to tam vždycky dr. psal a vyplňoval do takový tabulky na konci, teď jak chodím k tomu dr. do nemocnice, tak ten to do tabulky nevyplňuje, ale jen to píše doprostředka průkazky, jak tam píše i tlak, váhu atd., tam je sloupeček CS 😕 nejdřív jsem si myslela, že to vůbec nezjišťuje, že jen měří čípek pomocí utz, ale pak jsem si všimla, že to tam mám.

lucy..
28. únor 2008

ne,ne nic tam nemam. Me delal UZ naposledy v 9tt a pak jsem byla jinde na tech velkejch 12tt a 21tt. No tak budu verit, ze to bude OK. A jak to lezeni zvladas ty s malym chlapeckem?

panterka
28. únor 2008

lucy, ale to CS dr. nezjišťuje pomocí utz, ale tím, že do Tebe šáhne 😒
já to musím zvládat, ale naštěstí naši jsou oba v důchodu a bydlí kousek od nás, takže malýho vodí do školky, ze školky, na kroužky a tak a navíc mi mamka nosí každej den oběd, protože nesmím stát ani u plotny 😅
dneska jsem začla brát gynipral, včera mi ho dr. napsal k magneziu, tak si přijdu jak feťačka, 3x2 tablety magnezia denně a k tomu ten gynipral po 8 hodinách 😕 no, další kontrolu mám za 3 týdny, tak uvidíme, jak to dopadne 😒

nadik
autor
28. únor 2008

ahoj holky, tak koukám,že se téma docela chytlo. Mě to taky vyplašilo, ale doktor mě uklid a jiný mi dokonce řekl,že to vůbec do průkazky nepíše a řekl mi ,že nemám plašit že to mimi škodí nejvíc.... Asi trpíme nemocí inteligentních žen, tak mě nazval... mám se prý podívat na cikánky, mají dětí kupy a nic neřeší, no ten mi dal 😀

panterka
28. únor 2008

ahoj nadiku, můj problém je v tom, že já jsem to v prvním těhu vůbec neřešila a pak jsem skončila v nemocnici, dr. mě tam poslal na přetočení monitoru ve 30tt a je monitor vůbec nezajímal a rovnou si mě tam nechali kvůli velkýmu nálezu ☹ ono je pak těžký se nad tím moc nevzrušovat ☹

lucy..
28. únor 2008

noo 🙂 ja jsem si taky od zacatku nic nepripoustela - pekne jsem makala, chodila na tury..no a myslim, ze by stacil jeste tejden a v nemocnici jsem take zkoncila 😒 ted o vikendu jdu ke znamemu gynekologovi, tak jsem zvedava co na me rekne...drzte mi pesti

e.k.t
29. únor 2008

Holky taky jsem po klidu na lůžku dopadla s čípkem dobře, i se prodloužil, jen já mám CS ještě pořád 0 a to byl 26tt. Jinak mi režim malinko povolila, ale ono se to kompenzuje těhotenskou cukrovkou a to je taky humus. Snad mi Joli nevyhladoví, musí mít po té dietě asi hlad chudinka malá

nadik
autor
29. únor 2008

Ahojky no ono je to fakt těžký co doktor to jiný názor, mě taky vystrašila doktorka co říkala,že už s CS1 nechávají doma a mě ten můj neřekl nic,jen,že to není uplně ok, ale doma mě nenechal, tak jsem furt v práci a sezení mi dost vadí ... ale co dělat snad to měsíc ještě vydržím pak už mi začíná mateřská.

lucy..
29. únor 2008

holky, cetla jsem, ze pri uzivani magnezia mohou byt hure citit pohyby mimca. Mate s tim nektera zkusenost?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru