Dětská mozková obrna, jde zjistit v těhotenství?

martinakony
16. črc 2015
Ahoj holky, chci se zeptat jde už se v těhotenství zjistit dětská mozková obrna? Popřípadě je možné, že se může geneticky dědit? Děkuji za odpovědi. =-)
madre1
16. črc 2015
@martinakony ,........................Dětská mozková obrna není chorobou nakažlivou, ani dědičnou( https://cs.wikipedia.org/wiki/Dětská_mozková_obrna ).
mysonek
16. črc 2015
@martinakony dětská mozková obrna vzniká v souvislosti s poškozením mozku (například hypoxií - nedostatkem kyslíku) v období okolo porodu (těsně před, během nebo krátce po porodu). Není tedy dědičná.
andrrriiik
16. črc 2015
@mysonek Přesně tak,a nejen okolo porodu.Můj brácha má dětskou obrnu od půl roku,nejspíš černobylem.Od té doby se špatně hýbal,ochrnul na jednu ruku a nohu,ale cvičením se to hodně zlepšilo,skoro to není poznat.
martinakony
autor
16. črc 2015
Děkuji Vám za odpovědi. 🙂
emisekkk
16. črc 2015
@martinakony mam kamaradku,ktera ma detskou mozkovou obrnu. Narodila se predcasne a jak pisou holky vys,byly problemy u porodu. Chodi pouze o berlich,ma problemy s jemnou motorikou,spatne oci. a porodila 2 zdrave deti,tehu bez komplikaci. Toto dedicne opravdu neni
lenka56501
16. črc 2015
@martinakony ano,dedicna neni.Sestra meho partnera ma dceru(17) s detskou mozkovou obrnou.Narodila se predcasne,odtok pl.vody,komplikace pri porodu,minko ji vzali cisarem.
Je ale telesne postizena,na voziku,do rukou nic neuchopi,zcela odkazana na druhe.Komunikuje relativne dobre.

Sem začni psát odpověď...

Odešli