Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
30. říj 2012

@maskacka Tak daleko teda neuvazuju 😕 Martin ma vadu jednostrannou, takze i kdyby , dalsi nam zbyde a tolik smuly mit nemuzem. Co se tyka Vendulky, tak vetsina deti ten nador ma jednostranny, jen minimum je oboustrannych, tam uz je i horsi prognoza... To vis, ze me napada, co by bylo, kdyby se ji udelal, ale tak porad by mela druhou ledvinu, ten nador je pri vcasnem zachytu slusne lecitelnej, nastesti... Co se tyka krevnich skupin, myslim, ze M. je AB, cili "univerzalni prijemce" , Vendulka je B, oba by meli byt pozitiv. Ja jsem urcite A1pozitiv, manzel je myslim B pozitiv. To znamena, ze ja nemuzu dat asi ani jednomu, urcite se hleda co nejvetsi shoda, i kdyz AB je univerzalni prijemce, manzel se mozna shoduje s Vendy. Dale ale musis brat v uvahu i velikost organu a dalsi veci. Tvoje dcerka je univerzalni darce, nulka, nemuze dostat jinou krev nez zas nulu, cili ani ty, ani manzel, se nehodite. Tolik odpovidam na tvuj dotaz, ale beru to v rovine sci- fi, na to nikdy nedojde! Ja na kazdou kontrolu jedu s tim, ze tam nic nema, az pokud bude mit, budu resit , co dal, prece jen budem na onkologii jezdit jeste par let a nemuzu zit par let porad s myslenkou, ze se ji udela nador. Ovsem jednou za den me to urcite napadne, co bude, zda je OK nebo ma jeste neco horsiho (ta jeji dg je takova slozita), vetsinou, kdyz se na ni podivam, jak se smeje atd.

dendisa
31. říj 2012

@lenka40 moc děkuju a ten Sumetrolim bereme taky od narození (za týden má rok). První vysazení cca za tři týdny a uvidíme, co se bude dít. To dárcovství je hodně nadsazené, jenom nás to tak napadlo, stejně jako darování krve dětem. Fungujou nám ledviny obě, před operací jsme měli DMSA 49:51, takže snad... ale víte, jak to je, i naprosto zdravé dítě jednou může potřebovat jakoukoliv operaci. Proto by mě zajímalo, i jakou krev má prvorozená. Ta je zatím úplně zdravá, klep klep, takže jí skupinu nikdo nezjišťoval. První Vánoce s prvním dítětem jsou naprosto jedinečné, krásně si to užij. U nás tehdá prošel stromeček normálně na zemi v obýváku a zůstal netknut. Teď to fakt nepřipadá v úvahu, budeme věšet jako za starých časů špičkou dolů pod schody 😀

dendisa
31. říj 2012

@jasekd máš recht, je to kravina na to jenom pomyslet. Taky bychom mohly pomýšlet na to, že je zajede auto nebo dostanou leukémii. Je to blbost, naštěstí žijeme ve společnosti s vysokou úrovní zdravotnictví a všechny děti ji mají dostupnou, to je paráda. A budeme si držet palce!

lenka40
31. říj 2012

@dendisa Neni napsana skupina krve v prukazce?Tak maly uz vlastne prvni Vanoce mel,ale mel 2mesice🙂 i tak to bylo nadherne.Ted se trochu desim,vsude smejdi a ten stromek bude velke lakadlo...Musime s tim pocitat,ale treba poslechne jako u nekterych veci a necha ho byt🙂..my jedem pristi tyden na DMSA,tak jsem nervozni z vysledku,ale to jsme kazda a doufame jen v to nejlepsi!!!!!!Budete mit pristi tyden rok??Tak to jste kousek od nas🙂

maskacka
31. říj 2012

@lenka40 není, tak koukám, že jsem se proflákla 😀, kvůli bydlení jsem si založila jiného nicka, ale stejně mám alba nakonec jen pro přátele, tak je to fuk. Ono se mi totiž stalo, že mě pár lidí ještě z Beremese sledovalo... Rok máme 10.11. přesně 😉 . Nervní nebuď, prostě počítej s tím nejlepším a šlus!

maskacka
31. říj 2012

ještě pro ty, koho zajímá velikost jizvy po operaci ledviny u cca ročního dítka. Jizva je po 14 dnech od operace.

lenka40
31. říj 2012

@maskacka nooo,to ses proflakla,teda 🙂 ....No vidis,mas alba je pro pratele,tak je to opravdu fuk🙂...Ty jo,to ma ale pekne velkou jizvu,ale krasne se hoji!!!!Dnes jsme byli na rocni prohlidce,tak jsme posunuli ockovani kvuli tomu vysetreni,protoze uz od leta mame v tele pseumonadu,tak se bojim...

maskacka
31. říj 2012

@lenka40 ona alba dřív nešla zamknout, a jak mě pak potkávaly ženské, co jsem od základky neviděla, a měly hodně interní informace, tak jsem si řekla, že je čas to utnout. Dokonce přišly naprosto cizí ženská s dcerou k manželovi do práce, že by chtěly koupit moje svatební šaty. Jizva je obří, ale zblízka vypadá spíš jako říznutí listem papíru nebo škrábnutí, absolutně časem zmizí. Očkování jsem hodně osekala - první dávku až po půl roce, a to ne Hexu, ale Infanrix Hib. Předevčírem jsme byly s pětiletou na nějaké přeočkování do zadku (infanrix proti záškrtu...), má tam bouli jak zeměkouli. Já to očko tak nenávidím...

lenka40
31. říj 2012

Aha,tak to jsem nevedela..To si delas prdel,ze cizi baba dojde za tvym manzelem s timto??? 😀 😀 😀 Chudak,ten asi na ni hledel jako blazen.To by me opravdu nenapadlo a to se nedela,koza jedna!Proto ja treba nemam na rpofilu sve fotky,aby me pak nepotkavali na meste a nezazila takovou situaci.A taky jak rikas,neni potreba ani tamta prodavacka z kaufu vedela,ze mam nejake problemy atd...Ale ty co maji foto a jsou od nas,tak potkavam ty zenske,ale neresim a je pravda,ze si ani s nima nepisi🙂...Jj,vypada jako skrabanec,moc se snazil Smakal🙂.Aha,to ani nevim,ze je jiny typ.My mame Infarix Hexa.Taky me to ockovani desi,vsak diky dvoum jsme byli i v nemocnici.Pry uz mel ten zanet v sobe a jak byl oslabeny z ockovani sup horecky a nemocnice.Ceka nas preockovani dvoje a snad na nejakou dobu klid...Ty jo,jak to ze ma takovou hrcu?nepichla ji to spatne???chudina:(..

maskacka
1. lis 2012

@lenka40 tak já doufám, že za těch x let, které uplynuly od časů mojí první přezdívky už si mě nikdo nepamatuje 😀. Teď ji používám např. k inzerci. No, manžel celkem čuměl, ale o Beremese věděl, ptal se mě tehdá, jestli se zaregistruju časem i na Seremese. Šmákal fakt umí, před operací říkal, že se vynasnaží, aby jizva byla dobrá. Vůbec to po operaci neprosakovalo, dren byl hned druhý den vyschlý. Budila jsem se strachem, že je malá v kaluži krve a furt jí ten levý bok kontrolovala, ale naprosto krásná rána. Nikdo doma nemá odvahu se podívat, tak jsem to vnutila aspoň vám 😀

jasekd
1. lis 2012

@maskacka Vypada to paradne, az vyroste, nebude to skoro videt, m. mel slepak v 5ti letech a neni to poznat, taky dobre udelany. Vendulce tu jizvu v obliceji taky udelali pekne, operovala ji doktorka a dala si zalezet, ma to 4 cm, ale vedeny obocim a pak jakoby v pokracovani tvaru oboci, takze sice je to videt, ale nebije to do oci. Hned druhej den, jak sundali kryti, jsem si rikala, ze to bude dobry 🙂

tiburcia
1. lis 2012

@maskacka má ji pěknou, krásně se jí to hojí 😉

lenka40
1. lis 2012

@maskacka Kez by seremese,existovalo🙂))..By me celkem zajimalo,co by tam ty zensky psaly..Jako byla to odvazna pani,me by to ostuda nedala..Neboj,nejsem nejaka tva spoluzacka ci tak🙂..Opravdu pekne to udelal a nez se vda nepujde to videt🙂.No to verim,bych ani v noci nespala.A mohla si vubec lehnout na tu stranu?Preci jenom je to dite a vrti se ze strany na stranu.Nam to nevadi a jsme radi,ze vime,jak vypada jizva.

maskacka
1. lis 2012

@lenka40 prosím Tě, ona se točila hned na druhý den, nepreferovala žádnou stranu. a když jí odvázali nožičky, stáčela při spaní na bok aspoň spodní partii těla. Podle mého pozorování ji to nebolelo. Jak ji odvázali úplně, hned se postavila, musela jsem ji na JIP furt krotit. Právě mě hodně pobavil "klidový režim násl. tři týdny, z toho první týden na lůžku" z propouštěcí zprávy. To bych ji musela na to lůžko připoutat.

lenka40
1. lis 2012

@maskacka to je mozne,jinak by si na tu stranu ani nelehla.Nejhorsi je,jak to dite chces ukocirovat?Kdyz mel 4 mesice a kanylu v hlave,pohoda hral si s chrastitkem,ale jak byl vetsi to byl des,tahal za to neslo ho uhlidat a klasika sester musite ho vice hlidat..Jako jsme jen lidi,ale abych si nemohla skocit na wc si najist,to jako fakt nee,to jsem byla nastavana.Ale kdyz tam byli decka bez matek,tak to nevadilo,kdyz si to vyrvalo.Prvni tyden na luzku???HAHAHA to bych chtela videt,jak by to oni udelali s rocnim ditetem.Jenze to proste neudelas,ona lezet nechtela a stejne smedila doma,co?

maskacka
1. lis 2012

@lenka40 no jo, taky jsme první tři dny na JIP byla živa o čokoládových tyčinkách 😀. Sestra u pediatra mi řekla, že ty děti by nechtěly lítat, kdyby toho nebyly fyzicky schopné, ať to nehrotím. A to k tomu měla virozu a horečky. Před operací začala chodit, po návratu domů prostě pokračovala ve zdokonalování umu, jenom jsem se snažila brzdit pády. Malá si na oddělení taky povytáhla kapačku a vyteklo jí to všechno do ručičky, to jsem se z toho málem posr..., jak jsem tu ruku viděla.

lenka40
1. lis 2012

@maskacka To je taky fakt,my kdyz jsme nemocne,taky lezime,tedy pokud nam to deti dovoly.byli to nervy,co aby nespadla porad ji za zadkem,oni nejsou na sebe opatrni a nevnimaji to ze byli na operaci.Ale deti jsou jako z gumy a rychle se jim rany hoji.Parkrat se nam ucpala kanyla a jednou mel i rucicku nateklo a hlavu jsem porad hlidala.V noci mi ho budily,protoze porad na neho sahaly:(..spis ted se obavam pokud to prijde,ze ho neohlidam a bude treba chodit atd.je zivej a uz to neni lezici dite,coz byla v te situaci ,,pohoda"...

market79
1. lis 2012

@maskacka Ty brďo, Tvoje dítko má luxusní jizvičku, Marek ji má vytáhlou a hodně širokou ☹(( Že by to bylo tím, že s jizvou roste od 6-ti týdnů?

maskacka
2. lis 2012

@market79 do puberty se to určitě hodně zhojí, spíš bych řekla, že čím dřív, tím lépe se zahojí, ale jsem laik. Možná taky svoje udělá i vlastní schopnost regenerace - mně se taky rány hojí docela rychle, možná to malá zdědila, nevím. Dívala jsem se na tu jizvu při prvním převazu a už bylo vidět, že je hodně krásně sešitá. Po císaři se mi jizva dobře hojila, dokud mi dcera neskočila v několika měsících na břicho a na jedné straně mi to rozjela ☹

market79
2. lis 2012

@maskacka Já mám třeba po císaři jizvu taky hodně pěkně udělanou a už není skoro vidět, ale malého jizva je fakt široká a hnusná, příjde mi, že čím víc roste, tím je větší a širší. Rozhodně žádné říznutí papírem. Ale mu třeba hodně prosakovala i ta nefrostomická cévka a perlička, pustili nás z nemocnice i se stehy, přišla jsem na to až na kontrole u doktorky :-// a ve zprávě bylo, že stehy vytaženy :-//

maskacka
2. lis 2012

@market79 to mě mrzí, ale neházej flintu, třeba se to časem spraví

market79
2. lis 2012

@maskacka Ta jizva se už nezmění, ale víc mě štve, že se nezlepšila výrazněji i ledvinka ☹(

lenka40
5. lis 2012

Ahojky,tak zitra na nas myslete jedem do Olomouce na to DMSA...Pak dam vedet,jak jsme dopadli.Nervy pracuji o sto sest:(

jasekd
5. lis 2012

@lenka40 drzime palce, to vysetreni nejak prezijete, neni to tak hrozny, hlavne aby ty vysledky byly co nejlepsi! 🙂

tiburcia
5. lis 2012

@lenka40 držím palce, hlavně ať výsledky dobře dopadnou!!

lenka40
5. lis 2012

@jasekd
@tiburcia diky,presne tak,aby ty vysledky byli co nejlepsi.Z toho vysetreni nemam nejak strach,spis MCUG bylo horsi to ho bolelo:(...

katschka
6. lis 2012

Ahoj všem, douho jsem tu nebyla. Dneska jsme byli na kontrolním utz vyšetření. Byla škoda, že jsem jí těsně před vyšetřením vyčůrala. Ale ona by se stejně vyčůrala když tak do plenky. Nicméně neměla dilataci pánvičky ani nějaký šílený rozšíření močáku jako předtím. Ale byl prázdný močák, ,tak je otázka, jestli by to nebylo jinak. No, budu věřit, že ne. Jsme odeslaní na prosinec na ty isotopy. Každopádně pojem "nukleární medicína" zní fakt šíleně. 😝

@jasekd Ahojda, jak se máte? Co vyšetření, půjdete nebo jste byli? A všechno dobrý?

@lenka40 Taky držím palce!

jasekd
6. lis 2012

@katschka neboj, to zatizeni radiaci neni velike, my byli na DMSA a nemuseli jsem ani skladovat ty plinky, jak to nekdo dela...pry je to jak cca mesicni davka zareni z vesmiru... hlavne kdyz budou dobry vysledky. BOhuzel to ne/vycurani vliv na UZ obraz ma...aspon u nas to tak bylo.
My ted budem chodit jen na UZ k nefrologovi, na MCUG zatim ne, stejne pry neni jistota, ze kdyz to ted bude OK, ze se to pak nevrati 😔 Takze ted nas ceka akorat na konci listopadu UZ....

katschka
7. lis 2012

@jasekd Ono se to může vrátit??? No tak každopádně ať vy nejste ten případ. Už tak jste si vytrpěli své. Aspoň, že ho teď nebudou trápit s tím vyšetřením. Mě taky řikala doktorka, že to MCUG dělá nejradši po co nejdelší době, aby to tělíčko mělo šanci zabojovat a výsledek byl co nejlepší. Snad už to budete mít dobré. 🙂
No, já se právě bojím toho, jak to má ve skutočnosti, když má plný močák. Trošku mi to mrzí, že jsem jí předtím dala čůrat. Ale ona by se stejně počůrala, tak by stejně byla prázdná. No ale ledvinka je prý přiměřeně dobře velká a parenchym tam je taky jak má být. Sice nevím o co jde, ale je to potěšující. 🙂 Ona mi říkala doktorka, že je to malinké množství té radiace. Každopádně díky za info, páč takhle je to alespoň trošku představitelný. Že to je prostě relativně normální. Doufám, že to bude jen lepší. A teda vyloženě mě potěšila informací, že až bude mít pevné hovínko, tak protože praktikujeme bezplenkovku, nebude nutný jí dávat ty chemoterapeutika. 🙂 Tak jsem z toho byla fakt nadšená, že aspoň k něčemu to je. 🙂

tiburcia
8. lis 2012

@katschka i u nás mělo na výsledek vliv jestli je vyčůraný nebo ne 😒 to rozšíření močovodu šlo vidět jen když měl plný močový měchýř..snad to tak u vás nebude... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru