Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

lenka40
8. led 2013

@tiburcia diky,tak to budu pak davat body je to lepsi,prave jsem myslela,ze ten dren a vyvod bude zavazet..

tiburcia
8. led 2013

@lenka40 držím palce!! odpočiň si...malý to měl přilepené na bříšku a na nožičce tak to vůbec nevadilo..moc na vás myslím 😉

jasekd
8. led 2013

@tiburcia No, to tak odpovida davce, co bral Martin.
@lenka40 Super zprava, jen tak dal a preju klidnou noc 🙂

tiburcia
8. led 2013

@jasekd já doufám, že nám to brzo vezmou..teď v pátek má první kontrolní utz a na konci února kontrolu u Dr. Šmakala...

lenka40
8. led 2013

@tiburcia na nozicce?aha.jako rano to byla hruza,pichly mu oblbovat a on pistel a trepal se,tak pribehly doktorky a ze to je ok,mel nejakou takovou blbou reakci,pak se rechtal a sjety jako hrom🙂,ale ja uz bulela,protoze jsem zazila ty febrilni krece,tak me to trepani vydesilo.No a pak klasika jizda na sal po druhe...nervy byli sinely,coz taky znas,ale jak to dopadlo ok,tak ted mi vecer chutna jidlo a s pani se nasmejeme...ale obavam se presunu na pokoj,ma na to blby vek,takze ho udrzet bude narez,uz i tak hazel prcinou a siboval.prosedela si na jip cely den?jako kdyz spi,tak tam nejdu,at ma klid a kdyz je vzhuru,tak u neho sedim atd.Jako SMAKAL borec🙂,vcera byl chudak zblblej,ze nam udelal krizek na spatne strane,ale me se to nezdalo🙂))..jinak musel asi Damianek odpocivat doma,ze??
@jasekd vcerejsi noc silene,pani chrapala jako blazen,takze pase a dnes jsem na jinem pokoji a vedle pani truby jako slon,kdyz smrka,tak nevim jestli se vyspim...ale tak narocne noci co mam od ct to potrebuji jako sul.

katschka
8. led 2013

Ty bláho, dlouho jsem tu nebyla (byli jsme na prázdninách) a jsou to teda šílený zprávy, co tady čtu. Všem držím strašně moc palce, aby bylo všechno, co nejlepší!!!
Já přidám teda jednu super zprávu. Byli jsme v prosinci na scintigrafii a dnes jsem se konečně dovolala doktorce na výsledky. Tak mi říkala, že je to uplně super výsledek. Že na to, že má malá nejhorší stupeň, tak má dostatek parenchymu a ledvinky fungují pravá:levá 52:48 a jsou uplně beze změn!!! Tak já ťukám a ťukám a ťukám a doufám, že to tak vydrží i nadále. Takže nás teď čeká vyšetření 4.4.

@jasekd jo a jak jsem se tě ptala na to dávkování atb, tak jsem se ptala dneska té nefroložky a ona mi potvrdila, že je to fakt hodně, co mi předepsala pediatrička a doporučila mi max. 1,5ml. Je fakt, že Týnka od té doby přibrala 1,5kg. 😀 A co vy? Jak je? Všechno ok?

tiburcia
8. led 2013

@lenka40 no měl to páskou na bříšku a pak na stehně, ale bylo to zajištěné dobře, aby si tím nehýbal. Ty děti jsou po operaci trochu unavené, takže leží.. Dami byl přivázaný, ale pak jen za nožičky, aby se netočil...asi 10 den mu dovolili sednout si.. ne já jsem na jipce nebyla, nechtěla jsem, aby ho to rušilo, chodila jsem jen na kojení,on spinkal...až ten třetí den kdy už byl dost vzhůru jsem tam byla pořád 😉 no doma byl trochu ještě utlumený, takový unavený, ale za dva dny začal řádit, tak jsem se snažila týden o takový klid a pak už ho nechala 😉 ale má z toho trauma dodnes, bojí se postýlky, nechce tam být sám, usíná jen se mnou atd..bojí se některých zvuků...ale to prý časem přejde.

lenka40
8. led 2013

@tiburcia po operaci spinkal,jak jsme se sli na nej podivat na Jip,ale pak jsem tam sla za tri hodky a byl vzhuru,plakal,knoural,ale stale mel unavene ocicka.Sestra rikala,kdyz tam s nim byla,tak neplakal.hlazenim jsem ho uspala a sla.vecer odnesla plinky a lahev,spal,tak jsem nechtela tam jit.tak to me uklidnuje,ze to je dobre zajistene,ale jak ho znam budeho to zajimat..nebude moct chodit a to je pro neho velky trest:(...co bych dala za to v nizsim veku,ale bohuzel prodrbalo se to,ale hlavne ze se prislo a resilo.tak vy to mate super...

jasekd
8. led 2013

@lenka40 odpocin si, zaslouzis si to, ja myslim, ze budes spat jak zabita, ze se ti ulevilo.
@katschka teda, parada! Hlavne ze i ta scinti je dobra, to je normalni nalez tohleto 🙂 Martinek ma prave ty UZ taky dobry, i ty pooperacni (uz byl dvakrat) jsou super, jak ledvina, tak moc. mechyr, kam davali tu latku, ale ta scinti mu tenkrat nevysla nic moc, prave 59:41, coz teda moc nechapu proc, pooperacne scinti zatim nemel a neni ted v planu. Jinak je bez tech ATB a zatim dobry, musim zatukat, zadny potize, moc cista, uz jsem i uvazovali, ze na jare, az nebude zima, zkusime kryty bazen, ze bysme nasadili Uroval a zkusili to. Do jara mame zakaz od Kocvary, ale pak by to treba slo. To davkovani to byl jasnej preklep...

lenka40
9. led 2013

@jasekd mas pravdu,spala jsem jako zabita a kdybych nemusela na snidani,tak spim do tech deseti a valim rovnou na JIP🙂..

jasekd
9. led 2013

@lenka40 super! A kdy ho asi tak pusti na normalni pokoj?

lenka40
9. led 2013

@jasekd mozna uz zitra nebo pozitri ho daji na pokoj.jako krouti se a vubec se mu to nelibi.nemuze si po mlicku a jidlu brknout,tak to je naprd:(.on si vleze nerihne.

katschka
10. led 2013

@jasekd No můžu ti říct, že jsem fakt ráda. I doktorka, když jsem jí volala na výsledky, tak byla překvapená, a že na pátý stupeň je to fakt super. A Martínek měl záněty? Týna měla teda podle utz dost parenchymu, ale ostatní mi doktorka říkala, že uvidí až na scinti. Je fajné, že má ty utz v pořádku. A fakt vám snad i závidím, že jste bez atb. Jak se říká... vono to pude... 😀 Takže on už podle utz ten hnusnej VUR nemá? To by byla škoda nejít do bazénu. 🙂

jasekd
10. led 2013

@katschka Ahoj, jsem tu 🙂 Nemel ani jeden zanet, je od narozeni hlidany, nastesti se nam to vyhlo 🙂 UZ ma v poradku, ledvina vypada dobre (ale to uz vypada dlouho a stejne ta funkce nebyla na scinti az tak dobra, 41%, tak nevim...), UZ moc. mechyre je taky v poradku, nema postmikcni reziduum a ten material, co mu tam davali k usti mocovodu (Urodex nebo neco podobneho) se zda byt na svem miste, ani dilatace mocovodu uz neni takova co driv, ale reflux na UZ nepoznas, takze to prave nevime, a na MCUG ho chce docent poslat nejdriv za rok, pry to driv nema cenu, ze se to muze menit... Takze nevim, taky se muze stat, ze ma ten reflux porad stejnej IV.-V. st. 😅 😅
@lenka40 drzim palce, at jste spolu co nejdriv!

katschka
10. led 2013

@jasekd Je divný, že má tu funkci sníženou, když ho nic nepostihlo. Jsem právě myslela, že když nemá záněty, tak je ta funkce v pořádku. A reflux na utz by měl být vidět nebo? Jen ten stupeň pak řeší na mcug. Ale když nevíte, jestli ještě nějaký má, chcete jít do bazénu?

jasekd
10. led 2013

@katschka Ten stupen tam videt neni, podle me to urcit proste nejde, kdyby slo, tak neposilaji deti na kontrast. Nejdriv spis usuzuji z toho UZ nalezu, napr. z dilatace panvicky a ureteru, z toho, jak ou ma ureter peristaltiku apod., ze tam asi reflux je, ale presne ho urcite nevidej. Kocvara zakazal do jara, dal se nevyjadril. Chovaji se k nemu ted jako ke zdravemu, jen nas nabadali k te zvysene hygiene, coz je samozrejmost. Plus nosit moc, jednou za 3 mesice jenom. Plavat v prirode M. muze, mohl i pred operaci, ptala jsme se primo Kocvary a nemel s tim problem, ale ten kryty bazen se mu nelibil, rikal do jara nechodit. M. se normalne se koupal v prehrade, cistem rybniku, chteli jsme jet k mori (nejeli jsme, protoze nam tu operaci o mesic posunuli 😝 ) Tu MCUG patrne doporuci na dalsi kontrole a ta bude myslim za rok 😅 Takze na MCUG se dostanem treba za rok a pul od operace. Coz se mi nechce az tak cekat. Jasne, neni to az tak dulezity chodit plavat, ale my chodime radi, hlidani moc neni... M. se koupal rad a ted uz se mu chtit nebude, cim je starsi, tim je horsi, a Vendulka taky nerada. Chtela bych to trochu zlomit, aby se jim to zaclo libit.
Ta snizena funkce nemusi byt jenom kvuli infekci, muze to byt prave pusobenim refluxu, ale nesedi mi to k tomu peknemu UZ obrazu, ale nejsem nefrolog, tak nevim. Myslim, ze i nas nefrolog byl trochu prekvapen, ze ta funkce neni dobra 😅

tiburcia
11. led 2013

@lenka40 doufám,že už jste spolu!!

tiburcia
11. led 2013

Holky nám první kontrola po operaci dopadla dobře!! z hydronefrozy V. stupně je hydronefroza II-III. stupně a to za měsíc a něco 😵 😵 takže to vypadá dost nadějně!!! 😵 😵 😵 😵

jasekd
11. led 2013

@tiburcia tak to je bomba 😵

lenka40
11. led 2013

@tiburcia noo,tak to jsou vyborne vysledky!!!!Jj,uz od vcerejska jsme spolu a teda chvilkama ho uhlidat je sila,nechce uz moc lezet na zadech,ale jen na noc ho uvazu..Ja to nevydrzim jeste tyden:(,je to dlouha doma a vubec to tady neutika:(

tiburcia
11. led 2013

@jasekd děkuju!!

@lenka40 nás pouštěli 13 den..byl to mazec, nejhorší na tom byly ty moje spolubydlící, docela jsem to tam blbě chytla 😒 nám manžel vozil různé hračky,já si chodila půjčovat i do té herny (zkus ukořistit tu hrazdičku a na to mu něco navěšet).. asi týden po operaci mu dovolili se posadit 😉 držím palce, tohle je nejhorší část celého pobytu, ale to zvládnete a bude zase dobře!!!

lenka40
11. led 2013

@tiburcia noo vidis,tu hrazdicku mu tam dam,sice uz je na ni velky,akorat ji bude zvedat do vzduchu🙂.Ma prvni spolubydlici byla na noc a brutalne chrapala to jsem jeste nezazila,druha byla ok a taky na noc,ale ten malej delal bordel a az mi po 30minutach vzbudil malyho,tak sli do herny,super.Ted jsem s pani co jsme mely na jipce kluky a my spaly nahore a v poho...nechaly jsme se k sobe presunout,protoze jsem se uz bala co chytnu.malej se konecne pres den vyspal v klidu.Snad nas pusti 10den,malo pijem a porad nam to krvaci,tak uvidime.Presne,tohle je ta nejhorsi cast pobytu...Jako sestry jsou fajn,az jedna je takova chvilkama,,urypana"...

tiburcia
11. led 2013

@lenka40 malý tu hrazdičku zase kousal 😀 buď ráda, že jsi s ní..já chytala samé strašné ženské 😒 😝 😝 neboj, nám to krvácelo dost dlouho, snad až 7 den po operaci to začlo ustupovat (dostal na to ještě nějaké kapky)...já měla ráda všechny kromě takové silnější,krátké mikádo kudrnaté vlasy, ta byla protivná jak pr... 😖 jinak možná na té nástěnce na chodbě jak jsou poděkování najdeš lístek i od našeho chlapečka 😉 je tam D..... (8 měsíců) obtáhlá ručička 🙂 🙂

lenka40
11. led 2013

@tiburcia no,nas dneska bolely zuby,tak by urco tez kousal.ale joo,hlavne,ze se prcek zabavil a mela si lepsi,ze je mladsi.Taky uz plakal,kdyz prisli sestry a doktori?Zitra kouknu na nastenku🙂.Ano,tak je takova protivna nejakeho pana buzerovala ze je v ponozkach,ale jakym stylem,ale jinak me jeste nemela.Jako dela to hodne na koho clovek natrefi,jinak pak je ten pobyt na prd:(.Na jipce neco dostal a vcera,ale dnes mu nedali nic.Prave cekam,ze konecne bude moct sedet,on si totiz nebrkne vleze a ma boleni,tak berem sab simpex.Taky pekne z tech kapacek smrdel,kdyz si prdnul?🙂 🙂 🙂..uf cely pokoj zamoreny🙂..

tiburcia
11. led 2013

@lenka40 jj sab simplex dělá divy 😀 😀 my jsme dali postýlku výš aby byla nakloněná a trochu mu to pomohlo 😉 ale jinak jsou tam sestřičky i doktoři moc hodní 😉

lenka40
11. led 2013

@tiburcia taky ma,ale snizi dolu.Jj,jako Smakal je super a i srandistasta,ze dame malymu pivo,kdyz malo pije🙂.Hlavne,ze jsou fajn jinak by to bylo o to horsi.

jasekd
11. led 2013

@tiburcia
@lenka40 jo, spolubydlici, to je loterie, ja mela v Motole s Vendulkou takovou mladou Cikanku. Predtim jsem rikala manzelovi, ze nemam naladu moc komunikovat, ze nechci nikoho uzvaneneho, ale tahle... Prisli jsme tam, Dobry den! ona nic... Rano vstavame, rikam dobre rano, ona nic... za cca 24 hodin, co tam byla, rekla 2! vety. Mne je to fuk, ale teda pozdravit by mohla. Pak prisla super pani a dokonce jsme se i nasmaly, i v tom stresujicim prostredi, byla moc fajn a tak mi ani nevadilo, ze komunikuje. Mela tam casto pres den manzela, ale byl to takovy slusny prijemny ohleduplny chlap, ze mi vubec nevadil.

lenka40
12. led 2013

@jasekd tak toho jsem se nejvic bala byt na pokoji s cikankou:(,ale nastesti jsem narazila na pani,co se nasmejeme a to jsme mely deti na jip.vedely jsme,ze je vse v poradku a deti spi,tak lezely na pokoji a opadl vsechen stres.Jako byly jsme nervozni,ale uz nee tolik.To mohla pozdravit,ale bud rada,ze byla ticho a nesesla se ji tam cela rodina,to by te hrablo.dnes je to horsi,chvilku jsem pochovala u prevlikani postylky a hned chce na ruce a zveda se,tak dnes uz bude zrejme privazany i pres den..

jasekd
12. led 2013

@lenka40 to je fakt, ze ona byla uplne druhej extrem nez byvaji, vypadala nema... ale odpoveedet na pozdrav je snad zaklad, navic vypadala tak o 10 let mladsi nez ja mohlo, ji byt tak 20. Jo, kamosky vypravely o cikanskych navstevach v porodnici, a to u nas v porodnici mohou navstevy jen na chodbu, prave z duvodu, aby neobtezovaly spolubydlici, ale nekteri to porusuji. Tahle holka byla nekde od Ostravy, takze navstevy zadne. Ja taky zadne nemela. Kdy bude moct vstat , po tydnu?

lenka40
12. led 2013

@jasekd tak to bud rada,jinak by se sjela tlupa a hned by si videla,jak je vyrecna 😀 ..Ano,je to zaklad,ale oni jsou proste jini,no.Dvacet to jedost,oni bezne rodi v 16🙂...Mozna v pondeli nam vytahnou dalsi dren a bude moct si sednout,ale uvidime.Kazdy den rikaji neco jinyho.Pani vedle to vyndaji zitra,ale nam to porad krvaci,ale uz min nez vcera.Chudak chce spi pochovat a to nejde:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru