Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

saruspec
7. dub 2010

čauky,lusi gratuluji k málé ať vám dělá radost.Tak jsme byli včera v olomouci na scistografii a měli jsme tam být o dneška ale ja jsem se domluvila s manželem že by bylo lepší kdyby jsme jeli odpoledne domu a dneska znovu že malej to bude špaťně snášet,samozřejmně jsem měla vše zbaleno kdyby to nešlo.tak jsme přijeli do nemocnice a šli jsme přimo na dětské s fleglovou se domluvit,ale ona měla pul dne dovolenu a zastupovala tam ta oxana a ta že to nejde a že ona to nemuže rozhodnout a setřičky hned a proč tam nemužu zusta a manžel jim řekl,že není spokojen s pečí na tomto oddělení ani nepipli,ale hned že tam nemužu s tím kočárem kdyby tam tak každý přišel tak jak by to vypadalo,ale ja řikám,že malej má 9kg a že ho dlouho neunesu manžel jim řikal,že mužem jit za ředitelem a tam vše vyřešíme tak se sebrala a šla pryč.no hruza,pak nás poslali dolu na ultrazvuk,řikám p.doktorce Michalíkové,že jsme byli minulé uterý u šmakala na ultrazvuk,tak ona řiká proč vás zase tahaji na ultrazvuk ja řikám taky že je to nějaké divné,tak že zavolaji fleglové a ta to rozhodne samozřejmně že jsme nešli na ultrazvuk,a jak přišla fleglová tak řiká jo že to se uděla ambulantně šli jsme do 6patra tam jsou postele malému dali do zadečku nějakou tekutinu on usnul šli jsme dolu na cistografii pak mali dospinkal na pokoji,a řikám sestře jestli si mužu zajit do auta pro věci,že ne ona mi ho nemuže pohlidát,přitom malej spál a ona pila kávu,pak ji řikám jestli maji tady konvici,že bych potřebovala malému udělát mlíčko,a ona však už jdete domu a ja ji řikám ano ale my máme ještě 120km před sebou,tak jo jestli vám nevadi,že tam je bordel v konvici vodni kámen atd,ja ji řikám hlavně že tady dbáte na higienu že ja mám svoji zavolala jsem manželovi a on mi donesl konvici udělala jsem malému mléčko a prýč z tama je to hruza.Malej ma na obou stranach močovodu reflux,tak berem sumotrolin co 12h 3,5ml a v zaří na operaci šli by jsme už dřivé ale přes prazdniny se opravuje dětské.přijeli jsme domu malej vysmatej povidal si,akurát večer se vzbudil plakal tak jsem mu dala čipek paralen od bolesti cevkovali ho a to při čurani boli,o pul 12 jsem ho uspala v kočárku a spinkal do 6rána a to kdybych tam měla zustat bez kočárku tak ja nevím jak bych ho uspala ja bych je tam pozabijela už mně tam dost štvou ten jejich přistup.

kozlenka
7. dub 2010

Saru, zkus zavolat Šmakalovi, ať vás vezmou na operaci přednostně, kdyby jim vypadlo nějaké dítě! Já jsem ráda, že to tak šlo u nás, teď už to máme aspoň za sebou! Taky nás při příjmu poslali na UTZ, ale já jsem říkala, že jsme před týdnem byli na UTZ u dr. Šmakala a už nás na další neposlali až po operaci a to prý dopadlo dobře, tak se moc modlím, aby byl Adámek v pořádku, 29.6. jdeme na kontrolu. Jinak ten poslední den jak jsme odcházeli, tak nás taky sestra vyhodila do herny, jenom aby mohla převlíct postýlku, stejně pak na ten pokoj nikdo nešel a my jsme s půlročním prckem posedávali do dvou do odpoledne v herně, malý se nemohl ani pořádně vyspat, nemohla jsem ani nakojit, protože tam posedávali ostatní maminky a taky noví pacienti, no radši bez komentáře!! 😖

sisip
7. dub 2010

Ahojky, holky chtěla jsem se zepata jak dlouho jste čekali na termín operace a kdy vám dali vědět? Mi už jsme skoro tři týdny doma a ještě nám ani nedošla propouštěcí zpráva tak uvažuju , že asi zavolám Fleglové

lucisa
7. dub 2010

Do prčic, vidím, že je tam pořád stejný bordel a stejný systém. Asi dám na modlení, aby malá měla dilataci v normě a stačilo jen sledovat, páč jak tam pojedu, manža bude zase vyvádět kvůli tomuhle přístupu..... 😠

ralelo
7. dub 2010

Ahoj holky, omlouvám se, ale nestíhám, řeším tisíc jiných věcí. Ledviny Matyho se snad vyřešily a přišlo hned něco dalšího. Má nejstarší dcera má skoliozu a bude muset nosit krunýř, tak je z toho špatná a já taky. Tak se omlouvám že nereaguji ani nedočítám, nemám náladu...

saruspec
7. dub 2010

sisip nám davaji propouštěci zprávu hned při propuštění,jakto,že ti ji nedali zavolej si tam to je nějaké divné přece tě nemužou pustit bez zprávy. ☹ ralelo tak to se ti nedivím,že nemaš náladu to není žadná sranda.

sisip
7. dub 2010

Saruspec: nám dali prozatimní zprávu tam je jen co má malá brát za léky a diagnoza ,jinak nic. A říkala nám dr. Flegolvá , že celá propouštěcí zpráva nám dojde poštou ale zatím nám právě nic nedošlo, takže počkám do pátku a pak tam volám. Doktoři mají na všechno čas, tak možná do pátku třeba ještě příjde. Raleo: to je mi líto, že máš pořád takový starosti, ☹

hancas
7. dub 2010

saruspec----souhlasím s tebou nás vždy vyšetřovala Oxana nejsem s ní spokojení,ale dr,si nevyberem ☹ když tam manža udělat birdel pak by nám málem lízali nohy 😀 ale do té dovy s tebou budou vydrbávat prostě na dětském birdel jak svina nikdo neví co dělají druzí...přesně jak píšeš s tím kočárkem když jsme tam leželi chtěla maminka uspat dítě v tom kočárku jak tam mají na chodbě a víš co jí řekla sestra???že ne že to mají jen když někam na nějaké vyšetření jedou ale na spání né,jak by to tm vypadalo že tam dřív matky jezdili a kecaly a pak se tam nedalo projít!!!!!!!!!tak nechápu na co je tam mají je jasné že každé dítě je zvyklé jinak usínat a přese nenachajá to dítě řvát,ale i když taM JE vše možné""""pak jí to teda půjčili a řekla jí aby šla uspávat do herny at se zavře a nevylízá kvůli dr!!!!chápete to????prostě pokud tam neuděláte bugr dělají si s vámi co chtějí

kozlenka
7. dub 2010

Sisip, já jsem tenkrát po vyšetřeních čekala víc jak měsíc na propouštěcí zprávu a po 14 dní dnech od propuštění jsem tam taky volala a oni mi řekli, že tam mají hodně dětí a že všechny ty výsledky musí probírat jednotlivě s Dr. Šmakalem, tak se to protahuje 😒
Ralelo, vím že ses toho obávala, je mi líto, že k tomu nakonec došlo ☹

saruspec
8. dub 2010

to maš právdu hancas,je tam bordel a jak si neudělaš hned pořádek tak s tebou vláči jak šlak.jirka řikal že jich tam postavi do laťě.Malej je dva dny uplně vystresovaný přes den dobrý a večer jak mu dám papat a pak chci položit do postele tak tak plače nejde utišit tak ho uspavám v kočárku a musím počkat až tvrdě usne a pak ho přenest a to v kočarku sebou škube trhá a včera ho jirka přenesl dříve tak zase začal tak plakat nebyl k utišení on je bobek tak vystrašený z té hnusné nemocnice a to jsme tam nebyli přes noc.je to banda ale holky nesmíme se dát nechce si nabulikovat,že nemáte ne nic právo už s něma musí někdo zatočit.oni tam jsou pro nás ne mi pro ně.a když to nejde tak si nechte zavolat vedoucího oddělení,nebo že pujdete k řediteli.

hancas
8. dub 2010

saruspec......velký souhlaas s tebou

ralelo
8. dub 2010

když jsme tam byli v říjnu na cistografii, tak nám taky řekli že zprávu pošlou domů. Nepřišlo mi nic, poslali jen zprávu dětské dr, od toho jsem si odvodila že ji poslali i nefroložce a ta mi před vánocemi řekla že nic nemá, tak jsem musela k dětské ať mi půjči tu její zprávu a nefroložka si ji okopírovala 😒

Nechápu proč by se tam nemohly děti uspávat v kočárku, v Opavě na dětském není ani tolik prostorná chodba a je tam asi 10 kočárků které si můžou maminky jak chcou půjčit, klidně si ho můžou vzít i na pokoj. Je to hodně o přístupu a o tom chtít vyhovět.

saruspec
8. dub 2010

jo to maš pravdu ralelo o přistupu,je to tam jak za komunistu,nic nesmiš jen držet hubu.ja bych vyhazala ty staré sestry a nechala mladé s těma mladima se da domluvit.a taky dole na cistografii šli dovnitř beze mně a ja hned že chci byt u toho tak že jo,jak se neozveš tak tě nechaji tak.dnes jsem volala dr.fleglové jak dopadla moč na kultivaci tak dobře.ale malej měl 03h horečku 38,6 tak jsem mu dala čipek paralen a je klid uvidím ted večer ale ja si myslím že to ma ze stresu a jak plakal večer.

hancas
8. dub 2010

ahojky pěkný večer,
maminky poslal vás dr.do lázní???mě straší ostatní aby jsme nejeli,ale já si ymslím že lázně až v těch horších pžípadech,

lucisa
8. dub 2010

ne, nikde jsme nebyli.....

holky, můžete nám poslat hlas? sophinka děkuje 😉 ....

http://opavsky.denik.cz/miminka/tak-uz-jsme-na-...

ralelo
8. dub 2010

Tak Maty je asi na lázně malý, ani nevím jestli jsou na ledviny lázně, ale jinak kdyby jsi je nechtěla tak nemusíš jet, je to dobrovolné. Mi lázně dr doporučuje velkým holkám na alergii ale ony nechcou tak nejezdí, já je nechci nutit, i když teď asi Sandru s tou skoliozou budu chtít přesvědčit aby jela, bylo by to pro ni dobré...

Saru tak ať je malý OK a není nemocný. Nelezou mu třeba zoubky?To by vysvětlilo i ten pláč i tu teplotu 😉

ralelo
8. dub 2010

Luciso tak jsem ti hlasovala 😉

hancas
8. dub 2010

vím že mi známá říkala že když jí bylo 12 tak jela s ledvinama tak nevím ale hlavně si myslím že se to do určitého věku může spravit,tak snad nepojdem někam na 6 týdnů ☹ ale jinak vím zaseod dr.žepokud lázně odmítneš tak ti je pak už nenapíší a nebo že si je musíš hradit sama

ralelo
8. dub 2010

No asi spíš záleží na dr, naše dr holkám lázně nabízí pořád, ale ony nechcou jezdit, kdybych ji řekla tak jim je z fleku napíše

saruspec
9. dub 2010

čauky,tak včera už jsme spinkali v klidu,holky nevím proč nechcete jed do lázní ja byla 3krát sice pro dospělé,ale dětské jsou horši?jedny lázně jsou od roku a pak od 3let a ja pojedu určitě,ty lázně maji něco do sebe.ja jim věřím.mně řekli že už nikdy neotěhotním a ja jele do Františkových lázní a za 2měsice jsem byla těhotná.lucio už jdu vám poslat hlas.

hancas
9. dub 2010

saru...já bych klidně jela ale nevydržela bych to bez malýho ☹ asi bych vzala s sebou a radši mu to platila to bych 6 týdnu nedala

saruspec
9. dub 2010

no ja myslela ty s malým do lázní sama bych už nejela to bych taky nevydržela.

ralelo
9. dub 2010

Saru mi by lázně nevadily, já lázně taky milovala(byla jsem teda jen 2x v 11 a v 16), ale moje dětičky nechcou. Jednou jsem byla s něma v Luhačovicích bohužel jsme tam chytli chřipku a 2 týdny ze 4 týdenního pobytu jsme proleželi v posteli. A jednou byly velké holky ve Zl. horách, ony si to chválily, ale jet už nechcou, přitom vím že hlavně ta Sandra by to teď potřebovala.No snad ji přesvědčím...

hancas
9. dub 2010

ralelo.....já si ymslím že když nechcou tak je zbytečné je tam posílat aby se tam trápily a plakali,víš co netlačit je do toho třeba až budou větší tak tam pojedou s radostí,s dětma je to těžké 🙂 ale než tlačit radši v klídku a hotovo

saruspec
10. dub 2010

to jo to máte pravdu jak nechcou děti jet tak to ne ještě by tam plakali.ja s malým pojedu určitě jedni lázně jsou někde za Františkovýma lázněmi až skoro na hranicích a jedny od roka v jeseníkach a u šumperka.

jenny20061
10. dub 2010

Ahoj holky prosím poraďte mi. Za chvíli jedeme do Olomouce na reimplanaci močových cest. Malému je 6 měsíců a něco. Pořád ho skoro plně kojím, když nepočítám odpolední příkrm a večer trochu kašičky. Mám si kupovat odsávačku? Odstříkat mléko neumím,ale zase kvůli dvoum dnům co bude na JIP se mi nechce vyhazovat tolik peněz. Moc děkuji.

ralelo
10. dub 2010

jenny na JIP ho kojit nebudeš, aspoň teda první den určitě ne a mlíko se ti za tu dobu může i ztratit, je dobré minimálně odstříkávat a to aspoň po 3-4 hod a nosit mlíko na JIP, budeš ho pak malému nabízet z lahvičky nebo po lžičkách. Nemáš možnost si odsávačku někde půjčit? Nevím odkud jsi, ale zkusila bych se zeptat třeba i na novorozeneckém oddělení jestli by to ji na chvíli nepůjčili. Jinak se připrav na to, že se může stát, že malý po JIP se nebude umět přisát, ale nezoufej a nabízej mu prso, mi se malý přisál až po několika hodinách(měl tehdy 9 měsíců)

sisip
11. dub 2010

Raleo teda to jsou vyhlídky, to si teda užijem . Mi taky plně kojíme . A není to jedno jestli mu dáš mlíčko z flašky nebo z prsa? tahat bude stejně a stát u něho taky budeš ne? Proč se v tom případě nesmí kojit ? Jako že nesmí vpít zezačátku hodně mlíka?

jenny20061
11. dub 2010

Holky,tak jsem našla tady ve Frýdku - Místku půjčovnu odsávaček, tak si jí půjčím asi to bude nejlepší. Mají ruční Medelu za 20Kč/den a elektrickou za 30 Kč/den. No strašně se toho všeho bojím. Už to na mě doléhá čím víc se blíží termín☹

saruspec
11. dub 2010

čauky,jenny ja mám odsavačku uplně novou ja jsem neměla mlíko je to na balonek a je k tomu ještě lahvička jestli chceš za 200kč ti ji prodám stála 580kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru