Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

saruspec
20. říj 2009

ahoj ralelo,asi se nepotkáme škoda,aspoň by jsme si trošku zpřijemnili ten pobyt na tom dětským.po 12h budem volat,tak už chodím jak na trní.ozvu se večer

ralelo
20. říj 2009

saruspec tak jak dopadla operace? Celý den na vás myslím 😉

saruspec
20. říj 2009

operace trvala 3h měl tu ledvinu strašně velkou,teď je na jipce na plicním ventlatoru nezvladá sam dychat,ma vyvod v ledvině a pravě že mu nic neodteká žadnej maras z té ledviny tak to není moc dobré zitra pujde na sono,doufaji že se ta ledvina zpamatuje.je to hruza pohled na tak malého človička kterej ma samé hadičky na sobě a vy nemužete nic dělat.ale víme že je pod skvělou kontrolou,ty sestřičky a doktoři jsou supr.

ralelo
20. říj 2009

jejda, úplně mě mrazí. Snad bude všechno v pořádku. Bobek malý. Myslím na vás a držím všechny palečky!!! A co vlastně druhá ledvina? Ta je v pořádku?

saruspec
21. říj 2009

čauky,ta druhá není vtaky v pořádku ale ted se řeší ta levá dnes už ho odpojili od ventilatoru dycha sám a konečně aji odtika ten bordel z té ledvinky a už mu davaji pomalinku papat,ještě mu budou brát krev,moč a na sono pujde,Matysek je bojovník po mě,je to naše štěstíčko.

ralelo
21. říj 2009

tak to jsou dobré zprávy!!! Bojovník to určitě je. Takový malý prďola a už si toho tolik prožil... Ale výhoda je že si nebude nic pamatovat a nebude mít trauma z doktorů. Můj Maty si už pamatuje a když přijdem k dr tak řve. Tak si nedokážu představit v jeho věku další operaci 😖 .

saruspec
22. říj 2009

ahoj,to ja taky ne,doufám,že nas už nebude čekat další operace a co vy jak jste dopadli na kontrole????Matyska už daji vedle na pokoj tam už nebude na přistrojich a odpoledne tam za ním jedeme tak už se moc těšíme. 😀

k.jolanka
22. říj 2009

Ahoj holky, všechny zdravím a hlavně všem malým bojovníkům držím palečky! Nám zjistili ve 20tt diletaci obou pánviček a tak jsem se dostala k této diskuzi. My měli obě pánvičky 8mm a teď ve 29tt máme 5mm, jak mimčo rostlo, tak se rozšíření zmenšovalo a doktorka řekla, že už se ani nedá mluvit o diletaci, prý to má hodně chlapečků..Tak všem, co máte před porodem držím palce ať se to urovná do porodu nebo po porodu a těm, co museli podstupovat zákrok,hlavně tobě Saruspec přeju pevné nervy..jak se malému vede, už je na pokoji bez přístrojů?

saruspec
22. říj 2009

čauky jolanko,jo pravě jsme přijeli z olomouce ,je bez přisrtoju hezky papa 70ml a sestřičky ho moc chvalej že je bojovník to je po mě a že vubec neplače.to jsou nadherné zpravy,buď ráda že se to malému spravilo,protože to není žadna sranda. 😎

k.jolanka
23. říj 2009

Saruspec, to je super zpráva, věřim že teď už to bude jen lepší a lepší s těmi ledvinkami. je to šikula, tak malej a statečnej 😉 a říkali sestřičky něco konkrétního, jak to vidí a kdy už si ho budeš moci odvézt domů? Nebo je to zatím ještě brzo?
No já koukám, že to vůbec neni žádná sranda☹ ale v nemocnici kde mi dělali utz, tak to vždy jen přešli, že tohle kluci mají, to je normální, když to nezmizí budeme to jen sledovat..nikdo z lékařů se netvářil nijak vážně, tak by mě ani nenapadlo, že to může udělat i takovou paseku☹

ralelo
23. říj 2009

Ahojky, tak my jsme doma. Matyho levý operovaný močovod je v naprostém pořádku, ale na tom pravém je reflux 4°, takže nejspíš bude nutná druhá operace 😔 . Ještě se musí domluvit s dr Šmakalem a pak mi dají vědět.

Jinak Saruspec, jsem ráda že je na tom malý čím dál tím líp, už ti ho snad dají dolů a budete spolu.

K.jolanka, ty dilatace opravdu nejsou žádná vzácnost, většinou se vše samo spraví. Před pár lety by se na to ani ještě nepřišlo. 😉

saruspec
23. říj 2009

čauky holky nic neřikali sestřičky,ještě je nacevkovanej v pimprlíku a sleduji kolik toho načura,snad do pondělka ho dají dolu,ale ja jsem pro ať jse na jipce co nejdíl je tam pořád hlidanej,a dole není taková peče a těm sestram na dětském moc nevěřím.Něco namě leze třepu se zimou boli mě celé tělo teď na mě dolehla nějaká unavá po těch probdělích nocí s malým.Dneska jsem koupila malému vibrační lehatko s hudbou a blikačkama tak ho manžel teď dal do kupy a pořád se na něho diváme a přejem si ať je malej co nejdřív doma. 😲 😢

saruspec
23. říj 2009

dala jsem pár fotek od malého do alba je to po narození a před operaci,tak se podivejte na toho mojeho bojovníka 😵 😵

ralelo
24. říj 2009

saruspec malý je šikulka 😉 😀 . Určitě ti musí moc doma chybět. Já bych se bez toho mého raubíře asi zbláznila (a to mě dneska pěkně zlobí 😀 )

saruspec
24. říj 2009

tčauky to viš,že chybí už jsem si dneska poplakala zitra jedem za nim už se nemužu dočkat.

ralelo
24. říj 2009

Saruspec a pořád je na JIP? Psala mi kamarádka z jiné diskuze, shodou okolností právě taky leží v Ol. po operaci a je tam prý na odd. miminko,zatím bez maminky. Tak mě jen napadlo jestli to náhodou není tvůj Matýsek.Držím palce aby jste byli co nejdřív spolu 😉

saruspec
25. říj 2009

ahoj ralelo,jo je to matysek v pátek mu davali tranfuzi krve měl špatné čer.krvinky teď jsme přijeli od malého ještě má vyvod v ledvině a kanilu v pindíku asi v pátek by ho měli pustit domu ale rozhoduji jestli ho pusti domu aji s vyvodem a že za 3týdny by mu ho vyndali.,a nebo mu ho vyndaj v pátek.ja už 2dny bojuji s horečkama a zimnici takže jsem se na Matýska jen divala ani pohladit ani pusinku mu dát.Tak jsem tam plakala jak koza a vychazime ven a taka maminka tam na mě bafne jestli to je moje miminko,že pořád pláče a jestli tam nemužu zustát,to mě jako dost naštvalo.

ralelo
25. říj 2009

to je mi líto že jsi nemocná a nemůžeš tam s ním být. To je fakt naprd. Toho vývodu kdyby mu ho nechali se neboj, můj Matýsek měl vývod sice ne z pindíka ale přímo z bříška do 3 měsíců a bylo to celkem v pohodě. Tak se drž a hlavně se rychle uzdrav!!!!

saruspec
26. říj 2009

čauky,tak dneska jsme dostali špatné zpravy,ta operovaná ledvina nefunguje a neví jestli pustí Matyska v patek domu,máme volat mudr.šmakalovy ve čtvrtek podle vysledku krve a moče. ☹ ☹ ☹ ☹

ralelo
26. říj 2009

jejda, to je mi moc líto ☹ ☹ ☹ , držím palce ať se to zlepší...

k.jolanka
27. říj 2009

saruspec: máš krásnýho chlapečka, musíš na něj být fakt pyšná 🙂 dej vědět, jak to dopadlo s výsledky, držím palce!

ralelo: a vy jste tedy měli ze začátku taky jen nějakou menší diletaci, která nezmizela a místo toho nadělala takovou paseku u malýho? 😨

klara.t
27. říj 2009

Sarupec, sleduju tuto diskuzi a nedá mi to už nenapsat. Moc držím Matýskovi palce! At se z toho dostane chlapeček malý. Posílám oběma hodně sil.

ralelo
27. říj 2009

k.jolana ve 20tt můj gyndr zjistil že má malý velký moč. měchýř, tak nás poslal na konziliární UZ do Ostravy. Tam zjistili dilatace, nevím už jak velké, ale asi dost, a navíc měl zvětšené pánvičky, rozšířené močovody a ten velký moč. měchýř. Spíš měli podezření že má malý překážku v moč. trubici a proto malému dali po narození ten vývod z moč. měchýře.

Dilatace se neboj, má to opravdu hodně dětí a hlavně chlapečků a po porodu se jim to samo srovná.

k.jolanka
27. říj 2009

ralelo: já vím, malý už ji nemá, srovnalo se to ve 25 tt. to mi taky říkali, že kluci mají v penisu nějakou přepážku, která po porodu praskne a ta moč odteče. Jé, koukám, ty máš 4 dětičky, to je paráda🙂 a jak to vypadá u Matýska s tou operací druhého močovodu, už víš něco nového?

ralelo
27. říj 2009

nevím nic, ono v Olomouci to trochu trvá než se na něčem domluví. Já počítám s operací až po novém roce.

saruspec
28. říj 2009

čauky všichni tak dneska jedem za matýskem už se nemužu dočkát,čekám až přijde manžel z práce někdo musí pracovat 😀 jinak nevím jak by jsme to finačně zvladali jedna cesta do olomouce nas stoji 600kč plus parkovné to by aspoň mohli odpustit když máme ditě v nemocnici.Ale peníze budou a my nebudem.Ralelo držím palečky aby Maty nemusel na operaci.

ralelo
28. říj 2009

Saruspec já už s operací počítám, chci aby ho odoperovali a měl klid. Tak musí brát pořád ATB 😖 .

saruspec
29. říj 2009

čau raleo to maš pravdu že bude klid,ale antibiotika bude brát pořád.Matysek je po operaci uplně jinej hodně mu to pomohlo,měl šilené bolesti pořád se kroutil,křeče měl no hruzu ted je uplně jinej klidnej nekroutí se už papa 120ml,a ted mi volál manžel,že máme volat až ve 15h doktorce,že Matysek je ještě na vyšetření a jestli ho pustí zitra domu.To dětské oddělení je uplně plné.

ralelo
29. říj 2009

Saruspec ATB by měl brát ještě asi 3 měsíce po operaci a pak by se měly vysadit.

Je fajn že je Matýskovi líp, co ta jeho ledvina? Funguje? Tak držím palce aby bylo vše OK a měli jste ho konečně doma 😉 😉

saruspec
30. říj 2009

Húrá húrá za chvilí jedem pro Matýska,pustí ho z vyvodem domu to nějak zvládnu na převazy budem chodit k dětské doktorce aji nám to tam vytahnou.ale na kontroly budem jezdit dál do Olomoce.Ledvina funguje na 25%
tak aspoň trošku.tak pa musím se dát do gala aby se mě Matysek nezleknul 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru