Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

lucisa
12. dub 2011

@saruspec teď jsem tenhle odkaz dávala na jinou diskusi, to mi doporučila naše dětská, jsou to bylinky a můžou to děti už od roku, vyzkoušej to na malém, ať nemáš špatné svědomí, že do něj pořád láduješ léky:
http://www.lekarna.cz/kaloba-1x20ml-kapky-roztok/
Je blbé počasí, to pak děti hned sklátí, já jsem taky nachcípaná, se nedivím, že i mrňata..... 😒

petrakm
15. dub 2011

ahoj, koukam ,ze jasekd je uz asi v porodnici 😉 tak drzim palecky 🙂 🙂

jasekd
15. dub 2011

@petrakm Peto neni... 😅 Prenasim a uz mam za sebou i Hamiltona a nic, jen poslicky a vcera jsem trosku spinila, ale na monitoru neni zadna kontrakce, nic 😠 Na to, ze je to druhe dite a po roce, se me pekne drzi. Dnes jdu opet na kontrolu, mozna zkusi znova toho Hamiltona, kdyz nic, tak asi v utery vyvolavat.

lucisa
15. dub 2011

@jasekd ajaj 😅 to tak někdy bývá, já tak přenášela třetí, termín byl 21. a 23.3. a ještě 26.3. mi ho nechtěli vyvolat, že mám přijít až 29.3. v pondělí. Udělali mi jen Hamiltona a Mia se v neděli 28.3. rozhodla konečně narodit 😉
Držím palečky, ať už to máš co nejdřív za sebou a Vendulku u sebe 🙂

petrakm
15. dub 2011

@jasekd
Neboj,ona si to rozmyslí;))))Držím palce,uz se těším,az nám vložis fotecku 🙂 🙂

esicko
15. dub 2011

@jasekd ahoj, taky se připojuji a přeju rychlý porod a krásné zdravé mimuško 🙂 Ony se ty holky drží pevněji než kluci 😅 U mě to tedy tak bylo, Kubík se narodil na termín a Lotynka deset dní po...Opatrujte se!

jasekd
15. dub 2011

Holky diky.
@lucisa U me berou za nejpresnejsi termin 10.4., to bylo v nedeli, cili ted jsem 40+5, vyvolavat kdyztak v utery, cili cca 9 dnu po...

petrakm
15. dub 2011

Prosim o info,zda mel nekdo problem u prcka s fimozou?tobi (3mes) ma jit na endoskopii,kvuli proriznuti ureterokely a dostal Triamcinolon na uvolnění předložky!mne se to nezdá..ale budiž,věřím langrovi..údajně by mu nemohli udělat tu endoskopii(pri cystografii tam tudy taky šli,tak to nechápu)..k tem antib mu laduju ještě další hrůzy..v pribalovym letáku je to od 3let..

jasekd
15. dub 2011

@petrakm Peto, musis jim verit, snad by mu to nedavali zbytecne. Ono pri te mikcni je to klasicka cevka, kterou pak nastriknou ten kontrast, a asi pri endoskopickem zakroku je potreba neco silnejsiho, musi tam projit ten endoskop. Jinak Martin mel taky fimosu a myslim, ze je to na dobre ceste. Na te mikcni s tim meli trochu starosti, ale nakonec zacevkovali v pohode. Manzel, kdyz ho koupe, mu to opatrne trosku nenasilne stahuje a umejva a myslim, ze se to docela uvolnilo, kdyz byl M. malinkej, rikali, ze to ma fakt hodne a ted na posledni kontrole chvalili, ze se mu to hezky uvolnuje, ze to snad nakonec nebude problem 🙂 Jenze my nemuseli spechat kvuli zakroku, jinak by to musel mit taky. Kdyz tak mrkni do temat o predkozce, myslim, ze to tam dostalo dost malejch deti.

petrakm
15. dub 2011

@jasekd diky, ty jsi tady takova podpora 🙂 a tesne pred slehnutim..jeste se prospi, 6nedeli a do toho malyho Martinka- to budes hned jak modelka 😉 😉 hlavne at uz to mas za sebou, to cekani je desny..ja se Tobika snazila vypudit snad vsim 😀 mej se hezky

lucisa
17. dub 2011

@jasekd jen ještě rychlovku, jestli si vzpomínám, jdeš zítra vyvolávat Vendulku, tak hodně štěstí, ať tě dlouho netrápí ani doktořii, ani malá a máš to rychle za sebou. A až se ze všeho zvetíš, nezapomeň podat zprávičku a pochlubit se fotečkou 😉

jasekd
20. dub 2011

Ahoj, Vendula, 18.4. 21,50 , 3,6 kg, 49 cm. Porod vyvolavanej, nic moc, 12 hodin, horsi nez prvni... Holka je OK a daleko akcnejsi nez Martinek, hodne breci, ale daleko lipse prisava a budit ji teda nemusim, dnes prorvala noc 😀 ted chvilku spi. Kojeni je snad na dobre ceste a v patek nas snad pusti, pokud pribere a neudela se ji zloutenka, protze ma v obliceji hematomy jak se rvala ven. Porodila jsem jen s PA bez nastrihu, ale jsem dost natrzena, ale zda se ze se to hoji lepe nez nastrih loni, i kdyz siti bylo vic... A doufam, ze sem budu nadale prispivat jen kvuli Martinovi a Vendula je fakt zdrava jak vypada 🙂 Jinak Martinkovi je uplne ukradena, evsima si ji ani kdyz ji kojim a po mne se mu taky nestejska, vcera tu byli a vic h zajimalo vybaveni nemocnice a cizi lidi nez ja.

sisip
20. dub 2011

Moc gratuluji!! a uplně tě chápu já měla druhý taky vyvolávaný a taky byl bolestma horší ale zas rychlejší. Přeji malé hodně zdravíčka 😉

jasekd
20. dub 2011

@sisip diky, no ja mela ten druhy jeste delsi, prvni normalni 9 hodin, druhy vyvolany 12 hodin, ale ze se tem druhejm detem nechce ven, v mem okoli snad kazda druhy prenasi, i kdyz treba prvni se narodilo pred terminem...

lucisa
20. dub 2011

@jasekd jéééé, to je super, velikáááánská gratulka, ať jste, holky, zdravé 😉
A Marťovi se nediv, je to chlap, co by ho zajímalo nějaké mimino, raději prozkoumá mechanismus postele, jako moje nejstarší dcera, když za námi přišla do porodky.
Zajímalo ji, jak se pověsit na to madlo nad postelí 😀 😀 😀 😀

lucisa
20. dub 2011

@jasekd ještě mě napadlo, až za rok porodíš dalšího mimíska, Vendulku bude určitě zajímat víc, než Martínka 😉

comra
20. dub 2011

@jasekd obrovská gratulace k děvčátku! Vendulce přejeme hodně zdraví, at se jí v životě daří a vše vychází.. Mamince přeju, aby byla brzo fit!
Já teda přenášela oba klučíky, oba byli rození 41+1..U druhého jsem přírodně vyvolávala všelijak., páč jsem si pamatovala, jak bylo přenášení psychicky náročný..a nic...🙂 Prostě až se jim chtělo, tak se jim chtělo..🙂

comra
20. dub 2011

@lucisa 😀 😀 😀 😀

jasekd
20. dub 2011

holky diky
@lucisa ty jsi nejaka vtipna, no nestras 😀 Uz ne, i tak jsme za exoty, kdyz tady po chodbe kazdej valime jedno mimino... No ja jsem taky Lucka a taky mam rada cernej humor, tak mame neco spolecny. Jinak uplne vidim tvoji dceru, jak visi na tom madle 😀

lucisa
20. dub 2011

@jasekd 😉 zdravím další Lucii 😉
Až budeš mít chviličku, koukni na fotoblog majatob, jestli neznáš, ta má 3 děti, první dvě jsou od sebe necelé 2 roky, druhá Bibi je loňský únor a letos v březnu má dalšího prcka, a to podotýkám, že bylo plánované. 😅
tak neboj, je víc rodin s dětmi rychle po sobě 😉

petrakm
20. dub 2011

@jasekd
moc gratuluji 😉 🙂uz se tesim, az nam ji ukazes 🙂porod des, je mi to jasny, ale uz to mas za sebou, ted uz bude pohoda , teda jak se to vezme 😀 . 😀
At vas brzy pustej a hodne zdravi Tobe i Vendulce!!

petrakm
22. dub 2011

Ahoj všem,naockovali vám prcka normálně pri zajišťovací lecbe a dávali jste neco specialniho?mimi ma dostat 1.hexu a pediatr čeká na vyjádření povolanejsiho..dnes mi urolog řekl,ze pokud bude chtít pediatr..to mi přijde jako přehazování odpovědnosti..takže budu muset to porěšit jeste s nefrologem,Langr..jinak čekáme na termín operace,do 2mes,poradnik operaci mají uz na rok a pul dopředu!..jak dlouho jste prosím čekali vy?myslela jsem,ze to bude jasna ureterokela,kt by se prorizla a zpruchodnil by se mocovod..ale tváři se to záhadne:(nejhorší scénář je vývod do doby nez by delali plastiku,tu pry takovým mimiskum nedělají..mel tu nekdo vyvod i nekolik mesicu?jen doufam,ze to bude ureterokela,pri proriznuti hrozi sice z 50%reflux,ale s tím tady ,jak jsem koukala,bojuji miminka i bez zánětu do operace..jinak jsem
Tu řešila ten triamcinolom na zuženou predkozku,kt je pro kojence fyziologicka(kortik mast),tak celkem 4tydny mazat,údajně žít v zapadni zemi,tak udělají hned brouckovi obrizku a to uz mu to ted jde nádherné stáhnout..

petrakm
22. dub 2011

@pavla73 ahoj,jak vám dopadlo vyšetření ?doufám,ze jen dobre zprávy..

saruspec
23. dub 2011

jasekd taky se připojuji k gratulaci,at je mala zdravá a dělá Vám jen samou radost.luciso dik,už máme klid doufám,že na dlouho.za to ja teď nic moc už týden mně bolí v krku tak cucam septolete a vubec to nepomaha a jak by toho nebylo málo tak mně boli koleno jak šlak před 5lety jsem měla uráz na lyžích natržené vazy a ted jsem šla ze schodu a ruplo mi tam,tak v utery navštivím nemocnici v noci nemužu spát bolesti rvu do sebe brufeny a nic malej pořád chce ven tak litam za nim mám to stahnuté objinadlem ale to je malo chce to ortezu.jojo to už jsou ty roky stará baba haha.a co kozlenka ta tu taky dlouho nebyla.ja taky moc nemám čas,když je tak krásně tak jsme venku,malej si pět minut hraje na piskovišti pak chce na zahradu a ja takl litám za nim pak sekám travu malej kouka ale to ho musi držet babka.jo a budem mít štěnatka jezevčika ak kdyby mněl někdo zájem mám malo starosti tak ještě štěnátka 😀 😀 😀 😀

jasekd
23. dub 2011

Holky, vsem diky za grat. Uz jsme doma a tuk tuk, zatim vse klape 🙂
@petrakm Martinmel taky hodne fimozu a cekalo se i bez mazani (nepotreboval endoskopii a ana mikcni to na zacevkovani stacilo) a ma to ted o moc lepsi a taky jsem si mylela, ze jasna obrizka... Jinak reflux je blbej, ale treba nas Martin je dukazem, ze se snim da (na zajistovaci terapii) v pohode bejt,. opet tuk tuk! Tim,ze jeho ledvina nereaguje poskozenim, tajk se ceka, za mesic nas ceka kontrola u Kocvary, tak to vite, ze budu nervni, zda je ledvina opravdu dobra, ale verim, ze je. A Martin ma refl. IV. stupne a bez infekce, opet tuku tuk 😀 Co se tyka ockovani, tak neporadim. M. ma Sumetr. az od 4 mesicu, protoze predtim netusili diky nalezu na ledvine, ktery byl slusny, ze ten reflux ma. Cili prvni ocko dostal pred lecbou, ale ani potom nikdo neresil, co mu dat a nedat, ma navic Prevenar a Rotarix. Ale jak pisu, uz byl starsi. Jinak podle me kdyz pediatr nevi, mel by rict urolog, ale podle toho, jak se k tomu stavi laxne, tak pokud mimco nema jinej problem jako teplotu apod, tak by to jit melo, ne?

jasekd
23. dub 2011

Par fotek v albu.

saruspec
23. dub 2011

jaseked,moc hezka holčička,a ty maš ještě malého ve vajičku?to my už v 9měsicích museli mít velkou sedačku.Teď budeš mit dost práce s dvěma prckama pomuže ti někdo?

jasekd
23. dub 2011

@saruspec Diky. No ted je doma manzel, pak bude hur. Oboje rodice jsou hodny, ale prac. vytizeny, babicky nemam. Ale kdyz muzou, snazi se, dnes byl napr. M. skoro cely den u nich. Autosedacku mame Romer KIng, ale malej je v ni celej zhroucenej, tak se bojim. On je motor. pozadu o cca 3 mesice (abysme toho nemeli malo 😠 ale neurolog rikal, ze je OK, neni to zadna vada, jen pomaly vyvoj, tak me uklidnil 🙂 )no proste na roce teprve zacal lezt po 4, nestoji, nechodi a samostatne nesedi. Druhe vajicko jsem pujcila na cestu z porodnice od kamosky. Vejde se tam tak tak, ale on je drobnejsi, ted asi 9,5 kg a 76 cm, tak zatim to jde. Tobe preju, at je Matysek uz jen zdravy a at se zhoji ta noha!

saruspec
23. dub 2011

moc dík a neboj malej to vše dožene,bude litát až z toho budeš neštastna haha my byli dnes v zoo ostravě a malej všude chtěl jit,v kočarku vubec ani za ruku všechno sám manžel ho vzal na ramena to taky ne,no parada na zabití haha.tak si to ještě užij jak je v klidu.

lucisa
24. dub 2011

@jasekd koukala jsem malou, je super. A kdybys nenapsala, že je Martínek motoricky pozadu, tak to v sedačce ani není poznat. Ale je fajn, že to řešíš a že ti dr. řekli, že to dožene.
Švagrovka byla v tomhle dost laxní, neteř ještě ve 20 měs. neměla snahu si stoupat a když se ve 22 měs. rozchodila, běhala po špičkách. V 5 letech to začali řešit, to už měla zkrácené šlachy vzadu na nožkách a jednu nožičku kratší, udělali jí pořádné vyšetření a zjistilo se, že zřejmě hned po porodu nebo krátce po něm prodělala mozkovou obrnu a je zpomalená, tak teď v 6 letech cvičí Vojtovku, mají problémy s udržením moče i stolice (švagrové nebylo divné, ani blbé, že ji ještě ve 4 letech chodila v plenkách a kadila zásadně do nich 😖 ) - divili se, že jim jí nechtěli vzít do školky, velmi málo a špatně mluví, rozumí jí jen nejbližší a taky ne všichni, je taková uzavřená, takže švagrová na ní dostala papír jako na invalidu a bude s ní doma do 7 let.
Ale všechno jí přišlo v pohodě - však co, ona to jednou dožene 😒
Ty jsi ale dr., takže tobě takové věci nemusím psát, jen příklad, jak jsou některé maminky stále v pohodě a nic. A to nemluvím o její dětské, ale asi pokud se zeptala a švagrová nic neřekla, tak to z krátké 5minutové návštěvy ani nepoznala, že se něco děje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru