Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
20. črc 2011

@saruspec Hlavne at je vsechno dobre, drzim palce 😉

saruspec
21. črc 2011

@jasekd díky,dopadli jsme nic moc,ta leva ledvina se zhoršila na 17%a prava se zlepšila z 70 na 80% tak musíme každý měsic nosit moč,klidnější režim to nevím jak když malej je velmi velmi aktivní,nesmi nachladnout a přísnej zakaz veřejných bázenu.a co 4měsice na ultrazvuk.a sestřička od doktorky byla strašně chytra,že jakto,že ma ještě dudlík,že bude mít křivé zuby.ja jsem ji řekla,že to je naše věc a po těch ležení v nemocnicích ma na to nárok na dudlík.

lucisa
21. črc 2011

@saruspec koza důležitá, o kraviny se starají, ale jak tam ležíš, tak jsou schopné ti dát ráno pro prcka mlíko, které mají v ledničce už od předešlého dne 😝

saruspec
21. črc 2011

@lucisa to bylo včera v Havířově,at nemusíme pořád jezdit do olomouce tak máme teď nefroložku tam.do olomouce pojedem jak by byla sebemenší změna na sonu.

lucisa
21. črc 2011

@saruspec to máš fuk, všude se najdou chytré paní 😀 😀

kozlenka
21. črc 2011

@saruspec Saru, já na chytré lidi narážím denodenně na procházce. "On má ještě dudlíček?" "Držte si ho za ruku když jdete po chodníku" "Nebijte ho" "Místo koblížku ti měla maminka koupit jablíčko" 😠 Proč mají lidi potřebu mi do toho kecat? Přesně jak říkáš, je to naše věc! Grrr 😀 Co se týče sona, tak taky budeme chodit co půl roku k místní nefro, teď jdeme v říjnu a při zhoršení nebo nálezu v moči do Olmiku. Snad to bude dobré! Držíme palce sobě i vám 😉

jasekd
22. črc 2011

Je tak ja taky pridam neco od nas.
Neopalujte to dite (M. mel asi 3 mesice, 30 ve stinu a tak byl jen v plence v kocarku ve stinu).
Proc nema boticky? Protoze jeste nechodi. Kolik mu je? 15 mesicu. A je normalni???!!!
Ona vam jeste nesedi (M. mel cervenou mikinu)? Ne, ON jeste nesedi. A kolik ji je? Je MU 10 mesicu. A jinak je zdravaaaa???!!!
Ted si uzivame dotazu se sourozeneckym kocarem. Dedek, uplne cizi: To druhe dvojce nema vzadu vubec misto, nevidi ven a nema tam vzduch! To druhe dvojce ma 14 dni, nekouka, spi, a zatazenou boudu ma proto, aby mu tam cizi lidi neprskali 😠 😀
A neudusi se vam v te klokance, a nekrivi si zada? (Vendy v Manduce)
A jak mate ty deti za sebou? Rok a 3 tydny. A to jste jako chteli? Ano, chteli (nebudu cizim vykladat, jak se to stalo 😀 ) To musi bejt ale hruza, to ja kdyz mela deti.....blablabla 😠 Ne, je to docela v pohode. To vam neverim. Tak neverte 😝
Debilove jsou na kazdem rohu.

kozlenka
22. črc 2011

@jasekd 😀 😀 tak to jsem zvědavá na naše zážitky se souroz. kočikem.. Ale otázky typu "to jste chtěli děti dva roky po sobě" už máme taky za sebou 😒 Normální jsou asi tři a víc..

@saruspec saru, ještě mě napadlo, jestli už učíš Matýska samotného na nočník? Adámka zkoušíme, je docela šikovný, ale většinou si "ee" uvědomí až když už je po 😀
Myslíte, že ty ledviny budou mít na udržení moči nějaký vliv? Jakože se třeba úplně naučí bez plínek až hodně pozdě?

jasekd
22. črc 2011

@kozlenka Vid, a ja mela pocit, ze dneska hodne zenskych chce stihnout deti v jedne materske v kuse, a asi ne, po dvou letech to beru jako standard, my jsme prece jen trochu extrem, zeptala bych se dobre kamaradky, zda to planovali, ale ptas se cizich, zda ty deti tak chteli 😅 S tim nocnikem, my jsme praktikovali BKM, spis jen na kakani, aby nebyl v plince spinavej, kuli infekci, to mu slo dobre, ovsem v leze na prebalovaku (M. je motor. pozadu, dlouho nesedel), na nocniku ze zacatku dobry, ale ted ho uplne odmita, tak ho nenutim, je malej. U nas jeste zadne rikani si nehrozi, ja casuju nebo poznam, ze tlaci. Martina jeden cas curani bolelo, musel i dost tlacit, a mela jsem pocit, ze nechce pit, aby nemusel curat 😅 To uz ted snad nema. Pokud dite kvuli nejake vade nebo zanetu zas cura castejc a jen ucvrnkava, tak to taky je tezsi to vychytat, jinak si myslim, ze by to nemelo mit vliv.

saruspec
22. črc 2011

@kozlenka ,jo na nočník ho učím vždycky ráno,jak vstane sedi tam i hodinku a udělá par kapek,tak ja s mamkou vždycky tleskáme a hurá řveme ale sám si neřekne,jo řekne ee ale už je v plínce.chci se zeptat a taky tě tak zlobí poslední týden to je děs,neposlechne,haže s hračkama,u ničeho nevydrží si hrát,lita po sedačce to se bojím at si něco nezlomí,zapina vypiná počitač,sporák televizi hruza,dostane na zadek brečí ale pak stejně je to same.ja si připadám jak krkavčí matka.babka mu na zadek nedá,je babička tatinek přijde z dílny na 5minut a ťutu ňuňu a jde pryč všechno musím řešit ja.pak mě to mrzí večer když ho uspavám a ležím s ním v posteli a drží mi ruku a hladí mně po puse.ale nechci aby mi přerostl přes hlavu.jak je venku je supr ale jak je doma a prší tak s ním nejde vydržet.jak to dělate Vy?
@jasekd lidi jsou hnusní staraji se oto co nemají,ja se snima neseru když mi někdo něco řekne ohledně malého tak jich hned odpalkuji. 😀

saruspec
22. črc 2011

@kozlenka jo a četla jsem že před týdnem jsi měla kulatiny,tak moooooooooc gratuluji. 😀

kozlenka
22. črc 2011

@saruspec No Saru, u nás je to v bledě modrém, asi ta první puberta či co 😀 Jak s ním nejdu ven, tak neví co roupama a já furt jenom abych řvala, pak mi dojdou nervy, obleču pláštěnku a gumáčky a jdu ho na procházku unavit 😅 Venku je zlatý 🙂 Jo a taky mívám výčitky, když jsem na něj někdy přehnaně přísná, tak to na mě dolehne když ho večer koupu a vidím jizvičky, tak si říkám "božatko moje" ☹ Ale taky nechci, ať je z něj rozežranec, za kterého bych se pak měla stydět!
@jasekd Jo, na velkou, to se přihlásí, to si nechce nadělat do plínky, hlavně zjistil, že se mu na nočníku líp tlačí 😀

saruspec
22. črc 2011

@kozlenka tak to jsi mně uklidnila ja myslela,že to je jen u nás.ja taky jsem dneska ho vzala autem do kauflandu a pak taky gumáky a plaštěnku a šla sním ven ja zmokla jak kura,ale hlavně že je malej v klidu.snad to přejde brzo ta první puberta,jo a neviš kolik je těch pubert abych to přežila 😀 😀

jasekd
22. črc 2011

Holky, Martin ma teprve 16 mesicu, ani ne,a dela mi to same, akorat teda neutika, pac jeste nechodi, ale vsude leze, zapina, vypina, vsim mlati, hazi, snazi se rozbit, u toho koruti hlavou jako ze nenene, moc dobre vi ze to delat nema, a smeje se 😅 Jist nechce, odstrkuje me, patla do toho akorat a praseci, pit nechce, v kocaru bejt nechce, ja to pripisuju narozeni Venduly... Bejva na me i osklivej a nechce u me bejt , jen u tatinka, pripadne ostatnich lidi, kdyz nekde jsme, u me ne. opet to asi souvisi s V.

saruspec
30. črc 2011

@jasekd neboj to bude dobrý,to on ma takové období,u nás je to opačně jenom mami a babi,a k tatkovi nechce.ja s babkou si sním hrajem chodíme na vláčky blbnem sním,ale si nemysli na baku je taky zlej bije ji,na mně si nedovoli ja mu hned fuknu na zadek ale baka ta mu nedá na zadek tak jak je rozežrany tak hned si dovoluje.Včera jsme byli ve Dvoře Kralové na safari a tam byl zlatej,v autě taky byl hodny ja mu vypravěla pohádky,pak usnul,šli jsme na benzinku na kafčo tak mu jsme koupili koláč tvarohový a dlabal.v zoo chodil sám zajimálo ho všechno možne jen ne zviřátka ale na slony se dival,pak jsme jeli svojím autem po safari tak jsem si sním sedla dopředu stahla okno tak to se dival.uvidiš,že se to zlepší on asi žarlí na malou,před tím byl jen on a teď je mala.Oni si prostě mamku přisvojuji,manžel jak mi dava pusu před Matym tak malej ho odsrkuje ode mně a řika ne ne.

zuzule5
4. srp 2011

Ahoj holky, moc sem nechodím, protože nestíhám 😅 . Psala jsem vám asi před 3 týdnama, že jdeme na operaci - pyeloplastiku s Kryštůfkem do Brna do Dětské nemocnice 11.8. Včera jsme byli na nukleárce na FSL a zjistili, že ta levá ledvina není vůbec funknčí ☹ . Pořád mi to vrtalo hlavou, tak jsem dnes volala na urol. amb. a tam mi Dr. řekl, že máme přijet na příjem už v pondělí 8.8. Že mu dají hadičku do ledviny a budou zjišťovat, zda ta ledvina je opravdu nefuknční. Hadičku by měl mít asi měsíc. Ach jo. A kdyby se prokázalo, že je opravdu nefunkční, tak půjde na její odstranění ☹ . Takovýto případ asi žádná nemáte, že? Vůbec nevím co nás čeká. Jinak vašim prckům přeju hoooodně zdraví.

zuzule5
4. srp 2011

Jo, ještě vám moc děkuju za rady ohledně mýho pobytu v nemocnici s Kryštůfkem. Budu tam s ním za každou cenu, i kdybych měla celou noc sedět na židli. Manžel bude doma s ostatníma dětma, jen ještě potřebuju zjistit, jestli půjde napsat paragraf, aby si nemusel vybírat dovolenou.

lucisa
4. srp 2011

@zuzule5 já myslím, že určitě půjde, zeptej se na poradně Paragrafy nebo napiš přímo IP pro vojtisek2007, tahle maminka je fakt hodně chytrá, asi dělá někde na dávkách, ví přesně, na co máš nárok a jak je to s podobnými věcmi 😉
A držte, se, bude to dobré 🙂

lucisa
4. srp 2011

@saruspec , @jasekd , @kozlenka taky máme záchvaty dětské puberty, nočník úplně bojkotujeme, když jí ho ukážu, vyrve mi ho z ruky a háže na hlavu, ona je cíťa, asi ji tlačí ten tvrdý plast do dupky 😀 😀 😀
Naučila se cupkat nožkama, když se vzteká, holky, když se přijdou pomazlit, taky odstrkává, většinou je čapne za vlasy a táhne.
A my zase slýcháváme řeči, Jé vy máte třetí? A zase holku? No to se vám moc nepovedlo, to asi musí být tatínek/maminka/sestry naštvané!!! Proč? Holka je méněcenná či co? a jak přišli na to, že jsme chtěli kluka? Nám to bylo šumák, po zkušenostech s ledvinami bylo přání jediné - zdravé miminko.
Nebo, že to jsme asi neplánovali a ujelo nám to a podobné kidy 😝 😝 😝 Ani na to nereaguji, na blbé otázky není ani jak

kozlenka
4. srp 2011

@lucisa Lucinko, občas si říkám, jestli si ti lidi vidí do huby, fakt že jo. Když se pochlubím, že čekáme druhého kluka, tak slýchávám: "no tak to třetí bude holka" Kde přišli na to, že jsme za každou cenu chtěli páreček?? Přesně jak říkáš, chtěli jsme hlavně zdravé dítě! Navíc kdyby byla třetí holka, tak stejně asi vyrůstá jako kluk s dvouma bráškama 😀
Holky, nemáte zkušenosti s Flexi pojištěním? Platím tu nejnižší sazbu a Adámek si rozseknul obočí, má tři stehy, stojí za to žádat nějaké odškodné, nebo zaplatím víc na poplatcích než kolik pak dostanu? 😒

jasekd
4. srp 2011

Holky, tak to my jsme sikovny, pac my ten parecek mame 😀 My chteli prvni holcicku, hlavne manzel. Tak podruhy si tu holku moc pral, jsem byla rada kvuli nemu, pro Martinka jsem si trochu vic prala kluka, takze to bylo uplne fuk 🙂 Akorat kdybych chtela 3.dite , tak kdyby ted byli dva kluci, tak by byl manzel spis svolnej... My mame navic ty deti kazdy jiny, M. je hodne tmavej, Vendy svetla zrzecka. Takze to se nam "povedlo". Co se ovsem nepovedlo, je to, ze jsou o rok, jak jsem psala vyse, "to musi byt hruza". No uprimne, nekdy je, ale kdy neni? Zadny vekovy rozdil neni idealni na vsechno... Vcera se me jedna baba zeptala, zda jsou moje... Rikam koho jinyho. A ona, ze si myslela, ze chodim jeste na zakladku a hlidam sourozence 😀 Coz na jednu stranu potesi, v 31 letech 🙂 Ale spis uz trochu spatne videla...

comra
5. srp 2011

@jasekd tak to jsi mne pobavila..No, ale jako sourozenec vypadáš skvěle! 🙂

@zuzule5 moc držím palečky, at je vše ok...

ad hlášky..Nám se taky nepovedl páreček..a taky jsem si vyslechla spoustu debilních keců! A já jsem si tedy druhého klučíka přála, ...to abych mohla manžela ukecávat ještě na třetí dítko..A nezastírám, ted bych jako třetí chtěla holčičku. Prostě ta má pak v dospělosti k mámě blíž!! 🙂 Mám pocit... Ale manžel stejně říká, že umí jenom kluky...🙂
a taky jsem si vyslechla, že jsme to určo takto nechtěli, dvě děti po 2 letech! to vám ujelo, ne??? Chtěli a nechápu, že to lidé nechápou.. 😠
jo, a další věc byla, že mi některé maminy říkali, že teda musím mít hodně hodné to starší dítko, když si dovolím po dvou letech porodit další....brrrr...

@lucisa s nočníkem jsme na tom stejně. na něm řve a když sleze, což je asi za sekundu, tak si ho dává na hlavu a strašnej výtlem..🙂 😀
a jinak vztekání...to je děs běs...vzteklounek malej...

lucisa
5. srp 2011

@comra nikdy ti nikdo neřekne, jaký je ideální rozdíl, každý má své pro i proti, ale já vesměs ve svém okolí zaznamenala víc pozitiv na sourozence do 3 let, jak jsou víc, tak to starší je skoro jedináček, je navyklý, že je vše pro něj a hůř si zvyká na to, že se musí dělit nejen o materiální věci, ale i o rodče.
A nezřídka byl vztah mezi sourozenci aspoň na začátku mnohem horší, než u menších dětí.
Já si nestěžuju, není nad výhodu dědit, sice jsem neodolala a něco nového Sofče taky nakoupila, ale spoustu věcí jsem měla po holkách. A já věřím tomu, že i kdybychom už měli páreček, třetí máme určitě a taky bychom uvažovali nad čtvrtým.
A vzhledem k mému věku a taky proto, že čtvrté chceme mít věkově k Sofince, musí konečné rozhodnutí padnout nejpozději příští rok a jít na to.

saruspec
6. srp 2011

@lucisa
@kozlenka holky kašlete na všechny at se každý stara o sebe,Maty zas na nočníku rád sedí a jak se vyčurá,tak tleskáme aji on a hurá hurá celý tatka je rád jak ho někdo pořád chvalí haha.v pátek jsem byla s močem tak v pondělí budou vysledky tak doufám,že to bude ok,musíme nosit každý měsic moč k doktorce,malej není nemocnej ,ale máme alergii na komáry,jak malého pichne komár ma to jak od vosy natekle celé červené tak jsem to řikala doktorce tak nám dala mastičku a dvakrát dene čtvr dithiadenu.a to ho mažu než jdem ven dětským offem.
@kozlenka tak jak to vypadá nebude porod dříve?kdy jedeš do ostravy na kontrolu mohla by ses k nám stavit.

comra
6. srp 2011

@lucisa Luci, super, že chcete čtvrté! Hrozně se mi to líbí! taky bych možná ještě nějaké chtěla (ted je tu klid, oba spí, tak sníííím..🙂, když je tu řev, tak jsem ráda, že jsou jenom 2 🙂 🙂 🙂 )
a věkem jsi ještě mladá (jsme skoro stejně staré)..a tak je ještě čas..🙂
a můžu se zeptat, v jak velkém bytě/domě bydlíte? My bydlíme v RD, dole moji rodiče, nahoře my. Máme ložnici, pokoj, a obr kuchyno+jídelno+ obývák. Bohužel je to tu špatně vymyšlené. Máme velké místnosti a je jich málo. Tak nějak přemýšlíme, jak to udělat, aby každý měl svůj pokoj..🙂. No, nejraději bychom vlastní domek, ale tu nejsou pozemky na stavění )))

lucisa
6. srp 2011

@comra U nás je to s bydlením na delší lokte. Mí rodiče před lety koupili od města činžovní dům, aby je nový majitel nevystěhoval. Dům má šest bytů a v současnosti už tady nemáme žádné nájemníky, takže dva byty patří rodičům, dva máme my a dva můj brácha s rodinou, který je právě rekonstrukcí spojuje v jeden.
Každý byt má cca 80 m2, je to 2 + 1, ale velké místnosti, navíc já i brácha máme ještě k horním bytům kus půdní vestavby. My tam máme ložnici a takový odkladový prostor na sezonní věci apod. Dohromady i s půdou má teď náš byt přes 120 m2, takže nám momentálně stačí.
Ani v budoucnu moc neuvažujeme o spojení těch dvou bytů, protože není moc volných peněz a čas celkem rychle letí a za pár let budou chtít bydlet holky, tak tady budou mít startovací bydlení, než si najdou něco podle sebe.
Venku máme velký dvorek a zahradu, takže děti mají kde lítat.
Co ale s manžou zvažujeme, že bychom zkusili spíš koupit nebo postavit vlastní domeček, že bychom si na ty dva byty vzali hypotéku, mají celkem velkou hodnotu, a bydleli sami. Já sice s našima vycházím dobře, ale furt je mám za zadkem, pořád jak malá hlásím, kam jedem, mamka je nervozní, jak se zpozdíme a volá , jestli se nám něco nestalo. Když chceme udělat nějakou grilovačku s přáteli, není moc soukromí, zahrada je sice velká, ale společná atd. atd.
Uvidím, co budoucnost přinese. Jestli se rozhodneme pro čtvrté, třeba to bude aktuálnější 😅

fidorka01
9. srp 2011

Ahojky holky, zatím jsem nestihla si pořádně pročíst celou vaší diskuzi. Ale scháněla jsem nějaké rady co se týče Pyeloplastiky levé ledviny a narazila na tutto diskuzi. Mé dcerce budou v září 2 roky a v květnu jsme absolvovali zánět ledvin v nemocnici v ústí nad orlicí. Od té doby cestujeme po různých vyšetřeních a nakonec diagnóza - nutná pyeloplastika levé ledviny v Hradci Králové. Chtěla jsem se zeptat jestli nějaká z vás má zkušenosti s touto nemocnicí a lékařema. Na jejich stránkách se člověk nic nedočte. Jaký je tam přístup k dětem , jestli mají nějaké výhrady k tomu,že tam budu s ní, jak to dělají, aby ty děti po opersci vydrželi jenom ležet v klidu atd. Prostě vše co víte nebo máte s touto nemocnicí vlastní zkušenost. Budu moc ráda za vaše postřehy.

lucisa
9. srp 2011

@fidorka01 ahoj, moje nejstarší dcera prodělala pyeloplastiku ledvinky v 8 měsících (ve fakultce v Olomouci), takže co se týče udržení v postýlce, jednalo se prakticky jen o JIPku, kde byla v postýlce za ručičky a nožky přivázaná, nic jiného bohužel nešlo, aby si nevytahovala hadičky a sondy apod.
Pak se mohla pohybovat, ale neustále jsem ji musela držet vývody níž než to měla vyvedené, aby to neteko zpátky, což bylo docela hektické, a to byla mnohem menší, než tvoje.
Bohužel mám obavy, že ještě ani dvouleté dítě nepochopí, že je to pro jeho dobro a bude mít tendence si vše vytahovat, takže se zřejmě přivázání taky neubráníte. 😖
Pobyt je myslím bez diskuse, do 6 let není o čem se dohadovat, akorát počítej s tm, že na JIPce můžeš strávit různé časové úseky, ale určitě ne noc a asi taky ne v kuse celý den, asi tě budou různě odvolávat a pak tě zase budou volat zpět (nevím, kde budete operováni, ale Olomouc to tak má, když je třeba akutní příjem nebo nějaký zásah, tak tam nemůže být nikdo jiný než personál a pacienti).
Pak na dětském (nebo urologickém nebo jak to mají tam zařízené) už bys měla být s malou bez problémů celou dobu.
Na všechno se předem zeptej, nestyď se, trvej na své přítomnosti u všech vyšetření a zákroků (kromě operace apod, to ti samozřejmě nevyhoví), myslím tím různé odběry, sona atd.

Já ze začátku byla potichu, ale pak mě naštvalo, že jsem ještě 3. den po operaci nedostala od nikoho fundovanou odpověď, jak to vlastně dopadlo. Sestry nic neví a když se objevil nějaký dr., řekl, že není operatér a nemůže podávat info. A operatér měl pořád nějaké porady, operace, semináře, vizity, takže moje nervy!!!!!
Ale u nás se ta operace odehrála už před 8 lety, takže dnes je to možná zase někde jinde.

Držím palečky.

lucisa
10. srp 2011

Holky, mám prosbu, mám dojem, že se tady na diskusi tak 1-2 měsíce zpět odbjevil odkaz o správném motorickém vývoji miminka a o nevhodnosti dětské přilby na hlavičku apod. Nemáte ho některá uložený, nemůžu ho nikde najít.
Díky 😉

jaro79
10. srp 2011

Ahoj, malému je týden. 1 ledvinu má v pořádku, u druhé dilataci KPS 50 mm. Příští týden máme schůzku s Dr. Langerem z VFN v Praze. Co se bude dít?? Mám z toho, co tu píšete neskutečnej vítr!! Porad´te, co přesně probíhá, myslím, časovou posloupnost vyšetření atd...děkuji!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru