Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petrakm
13. bře 2012

@jasekd ahoj,snad se to už vyřešilo a mate jen virozu..každopádně mi muj nefrolog z karlaku,tvrdil,ze kdyz si jako mama myslím,ze to jsou zuby nebo rýma ,tak hned běžet nemusím..ale Tobi nema reflux..jsou dobry ty papírky,holky @kozlenka @saruspec myslím je určitě používaly..já o tom premyslela,ale po dobrych zprávách jsem od toho upustila..i kdyz možna budu řešit,kdyz pročítám jeho zpravy,tak se to sice zahajuje,ale porad jsou hodnoty dost nad tu ještě dobrou hodnotu..asi je znepokojuje,ze cura prerusovane a oni netuší proc..pry na to ma roční díte nárok?:-/nechápu,proc by vědomě prerusoval..jinak ted ve čtvrtek jdu na přeměněni těch oči,tak ti pak dam vědet..mne přijde.ze se to zvetsilo,ale kdyz se zeptám okolí,tak mi řeknou,ze ,kdyby o tom nevěděli,tak si nevsimnou,tak možna vysiluju jen já..je to proste normální hrasek..

hardlove
13. bře 2012

@jasekd Mi byli teť na izotopech a funkce 43% na 57% doktoři byli celkem spokojený ještě si musím zavolat na Motol kůli mikci a co bude dál. Pak ti dám vedět jak jsem dopadli mi měli ještě v listopadu 2010 reflux V.stupně.Z nemocí u malýho jsem jak v blázinci taky se mi tam nechce lítat hned, ale mi máme bohužel otevřenej močák tak nám nic jinýho nezbývá než tam letět i zbytečně...na plavaní nechodíme a ani se nechystám do veřejnýho bazénu přeci jenom člověk neví co je to za vodu...jo s motolskýma bacila to znám ono stačí ty hodiny jen v čekárnách a jdeš domů s nějakou nadílkou
@comra to mi máme z nočníkem zas opačně mi jsme schopný se slíknou i 10x do hodiny, ale od pleny nás to stejně nezachrání a když potřebuju chytit moč na rozbor tak zadržuje a pak to na mě vystřelí a nestíhám chytat a ještě u toho řve jak tur

jasekd
13. bře 2012

@hardlove Budes hodna, kdyz das vedet, drzim palce 🙂 s otevrenym moc. mechyrem je to samozrejme vsechno daleko horsi a rizikovejsi 😝 Kez by se vam ten VUR zlepsil, i kdyz tyhle vysoke stupne jsou fakt naprd. M. ma IV., podle jineho doktora IV.-V. stupen a je to uz rok a pul (od doby, co na to prisli) stejny.
@petrakm taky budu rada, kdyz me budes informovat, sice jsmese nikdy nevidely, ale podle popisu to vypada u nasich deti na stejny problem. Prece jen jsem myslela, ze na onkologii jedem uz na jare a bude to az v cervnu, tak jsem malinko nervozni, oni mi snad reknou, zda to mame nechat vyndat nebo cekat, potize ji to nedela, ale je to podle me taky malinko vic videt 😅
Nikam jsme nesli, ani jsem to neplanovala, ale zajimalo me, co rekli vam ostatnim. My sli akutne s moci jen jednou, ale to mel pres 39, ale byla to taky jen nejaka viroza, moc byla cista, to mu bylo asi 11 mesicu, mela jsem tesne pred porodem. Dnes je mu zda se lip. Ted jsme prisli z nemocnice, Vendy cvici Vojtovku, to je taky hrozny, protoze mam pocit, ze mi to moc nejde, ale trochu nas opravila a pridaly jsme dalsi cvik 🙂 Martin uplne vzornej, jeho hysteraky jsou pryc, ale az zas na nej dojde, tak se asi vrati 😝 Ted chodime furt s Vendy a on jen jako doprovod, tak se otrkal 🙂

renca85
13. bře 2012

@jasekd Beatka mela 3 dny horecky pak to ustoupilo a ja rikala to jsou zuby a houby byl to zanet, tak ze za me hned jak je teplotka utikat s moci.

jasekd
14. bře 2012

@renca85 To je prave ten atypickej prubeh, kteryho se trochu bojim... U nas zuby takovy problemy nedelaji, jak ma teplotu, ma k tomu i nejakou tu rymu, ja na puvod teploty ciste od zoubku moc nehraju... Ted prave ma rymu, je zahlenenej... a teplotu uz nema, tak nejdu.

hardlove
14. bře 2012

@jasekd Stupeň refluxu jsem od doktorky nezjistila , ale V. to už nebude,ale to budu vědět přesně příští tejden až dojde kompletní propouštěcí zpráva. 18.dubna jdem na zrušení vesikostomíe a reflux se operovat nebude jenom se podívaj na chlopeň zadní uretry. Jinak diletaci 30 a 20mm jsme stáhly na 16 a 9 a kalichy z 15 na 7. Mega ureter nám zmizel. No už se těším až bude moc bejt malej chvíli bez pleny aniž by byl do 2 min mokrej. Ono je to celkem sranda honit pobytě 2-letý dítě, že mu chci nandat plenu a on křičí neci
Co se týče horeček mi měli 39 a malej mi zvracel tak nás poslala obvodní na příjem moč naprosto v pořádku na nic nepřišli a já jsem mu pak našla stoličku, ale každý dítě to má jiný...od tý doby co jsme sumetrolim vyměnili za furantoin čípky máme moč naprosto ukázkovou

jasekd
14. bře 2012

@hardlove Krasne zpravy, strasne moc vam to preju, jen tak dal 😵

comra
15. bře 2012

Ahoj holky,
tak my dneska byli na kontrole v Ji. A docela dobré zprávy. Dilatace se zmenšuje tím, jak roste. Parnchym také roste. Takže vlastně spokojenost. Chtějí ho vidět až za půl roku. Jinak co 3měsíce moč, ale jak jsem psala, tak ted je to o nervy, abych ji chytla, takže já půjdu s močí při problémech(a ani min týden, když měl horečky, tak jsem jí nechytla, takže nás zachránilo CRP). V Praze nás chce viděl Langer za rok(byli jsme v lednu). Takže za nás dobré...
Ptala jsem se ještě na bazén-občas zajít. Tak nedoporučuje. Možná občas v létě.
Pak jsem se ptala na školku-protože to znamená jít letos k zápisu. A že prý jeslti to není nutné, tak by ho tam hned nedávala, možná od těch třech let..Ale at počítám s "donáškou" bacilů. Tak to už znám, protože Tom začal chodit v září a je furt nahromadě..
Langer proti školce nic neměl, že prý ho stejně už promořuje brácha..🙂

jasekd
15. bře 2012

@comra Tak to je super 🙂

hardlove
16. bře 2012

@jasekd Oboustranej reflux V.stupně už nemáme máme na pravý straně reflux II.stupně a levá strana je bez refluxu.No aby těch pozitivních zpráv nebylo moc tak zas máme pro změnu Klepsielu pneumonie 10na7 no když jsem to četla v tý zprávě tak jsem čuměla jak blázen normálně když jsme měli pozitivní moč tak mi to doktorka z nefro volala a ten blb co jsme ho měli v nemocnici mi to v klídku poslal poštou vždyť je to jedno jestli se to začne léčit hned nebo až za tejden

jasekd
16. bře 2012

@hardlove tak to by me nastvalo taky 😠 Jinak ale krasny nalez! Martin ma IV.-V. stupen, ale nastesti jen jednostranny, takze je na tom o hodne lip nez byl tvuj Radecek. Co mu na tu Klebsielu daji?

hardlove
16. bře 2012

@jasekd Tet máme amoksiklav opět nám doporučili sumetrolim na kterej jsme opakovaně rezistentní no co k tomu dodat... ve středu jdem na konrolní odběr moči to zas bude páráda nachytat ty dvě zkumavky

aneta06
18. bře 2012

ahoj,chci se zeptat,malej má od narození zjištěnou zvětšenou ledvin.pánvičku,ve dvou měsích zánět ledvin a nemocnice...ale moč se nevrací..od té doby jsme hlídaní každý rok a ani se nezmenšila,ali nezvětšila.Teď má tři a půl roku a něco se mi nezdá.V noci už třetí noc se kroutil,polakával až se vzbudil,že chce čůrat,jak jsme se vyčůrali,hned usl,někdy na mě i se záchodu volá,že nejde čůrat...můžete mi poradit?? ☹ ☹ ☹
děkuji moc

jasekd
18. bře 2012

@aneta06 Ja bych volala zitra na detske, pripadne na nefrologii. Mne se taky chvili zdalo, ze malej tlacil curani a obcas u toho fnukal, ale muj ma reflux. IV. - V. stupne. Ted uz to nedela a cura v pohode, infekci nikdy nemel. A neni mu jinak nic? Teplota napr. , nemuze mit pocinajici zanet moc. cest, coz pak chodi curat casto a boli to? Ze mu nejde se vycurat, protoze se boji? Jinak by me laicky napadla nejaka vada v moc. trubici, fimoza apod., ale to mate urcite prohlidnute, kdyz jste tak dlouho sledovani. Snad ho to prejde, u nas to preslo, aniz by nekdo neco resil...

renca85
19. bře 2012

@aneta06 ja bych pro jistotu volala dr. Nemusi to nic znamenat, ale muze tam byt zacinajici zanet jak pise jasekd.
Ja mam ted nemocnou starsi dceru ma horecky, ale u nas ve skolce ted radi chripkova epidemie.

My budeme chytat moc tento tyden a fakt nevim jak kdyz si porad seda.

market79
22. bře 2012

Ahoj holky, tak jsme se vrátili z izotopů a kontroly po pyleoplastice a tak jak jsem čekala, nic moc, poměr funkce 34 / 66. Kontrola zas za půl roku :-/

jasekd
22. bře 2012

@market79 to me moc mrzi 😔 Nepamatuju se, kolik byl pomer pri poslednim vysetreni? Lepsi se to aspon trosicku?

market79
22. bře 2012

@jasekd Měli jsme 24/76, čekala jsem asi zázrak, nebo co...

jasekd
22. bře 2012

@market79 Kazdy na nej ceka, aspon v koutku duse doufas, i kdyz se snazis videt situaci realne, i ja doufala, ze se reflux apson trochu zmensi a ted doufam, ze po te operaci bude uplne OK, i kdyz vim, ze to tak vubec nemusi byt, ale to bysme se zblaznily. Funkce se aspon trochu lepsi, co vam k tomu rekli? Je to normalni situace, nebo je to blby?

market79
22. bře 2012

@jasekd My zatím ani netušíme, jestli se má malý i reflux, zatím neměl zánět, tak není potřeba to vyšetřovat. Dr. Šmakal nám to řekl natvrdo už vloni, před operací, že se poměr moc nezlepší, že to může být i horší.

jasekd
22. bře 2012

@market79 aha, a co dal? Cekat? 😕

market79
22. bře 2012

@jasekd Kontrola za půl roku a dál se uvidí, co bude.

zbynek77
22. bře 2012

@jasekd
@hardlove Zdravím vás, dnes jsme byly v praze na Motol a byl nám diagnistikována Hydronefroza IV st I dx s hodnotami kalich do 18mm a rozšíření proximálního uteru do 22 mm a reziduální parenchm minim 4 mm. Bylo nám řečeno, že půjde malý na operaci, nemáte s tím nějaké zkušenosti. Jsme v 31 týdnu těhotenství a nevíme co nás čeká. předem díky za odpovědi

jasekd
22. bře 2012

@zbynek77 bohuzel nevim. U nas byl prenatalni nalez takovy, ze mi rekli jen to, ze muzu rodit kde chci a po porodu kontroly a pak se uvidi. Hodnoty jsme meli o hodne lepsi, dilataci panvicky mel do 10 mm tusim. K operaci jsem se dopracovali ted, cekame na ni, ale bude to jina operace nez vas asi ceka. Hodne stesti.

saruspec
23. bře 2012

@zbynek77 ahoj,nám to taky zjistili v těhotenství,ale na operaci šel malej ve dvou měsicích,protože jsem rodila v 39 týdnu a neměl vyvinutou plíci tak byl v inkubatoru napojen na plicní ventilator,ale ze všeho se vylizal.máme už po 3operaci.neboj vše zvládneš a je lepší když ti malého vemou teď na operaci jak to nevnimá hlavně ty musíš být silná,je to běh na dlouhou trať.a nevěř všemu co doktoří řikají.ja byla ve 25týdnu těhotenství na vyšetření u vás v Praze u Apolináře ikdyž jsem z Bohumína ale měli jsme to tam zařizené přes známou a dr.calda kapacita který se stará o V.I.P.nám řekl,že mám dvě možnosti buď ukončit těhotenství nebo se děj vule boží.že mu ledviny vubec nebudou fungovat.ale ja se řidila srdcem a razantně jsem zamitla ukončit těhotenství.teď mám 2,5letého kluka a nejde vubec poznat že je nemocný.dělá nám samou radost.od narození berem antibiotika ale vše zvladáme.Tak se drž a pevné nervy.

hardlove
23. bře 2012

@zbynek77 Mi měli hydronefrozu IV..stupně a reflux V. stupně.Malej byl v 10 dnech na operaci v Motole.Podstoupil drenáž močového mechýře. Opravdu nevím co čeká vás taky hodně záleží na výsledkách vyšetření,která budou následovat po porodu a podle toho doktoři rozhodnou co za operaci bude potřebovat,.Když si vemu,že mi v HK řekli, že děti s tímto postižením ledvin se nerodí,že je to automaticky potrat. Má sice od narození umělej vývod,ale jinak by nikdo neřek, že je nějak nemocnej A po dvou letech se diletace výrazně zlepšila,megaureter zmizel a reflux už máme jen na jedný straně a to II.stupně. Teť v dubnu jdeme na zrušení vývodu.Držím palce at vám to dobře dopadne a hlavně pevný nervy

zbynek77
25. bře 2012

@hardlove ahoj, děkuji za odpověď , chtěli by jsme se tě zeptat, jak dlouho jste byly v nemocnici v praze?

petrakm
25. bře 2012

@zbynek77 ahoj, neco podobneho jsme meli my, nejsem si jista,zda to mate jen na 1 strane, my ano..nezalekni se , ve finale nas nalez (i kdyz to byla taky rychla akce je vlastne oproti ostatnim prckum vlastne pohoda..jen pro info-motol byla genetika v 30TT a ve 20. nic tedy nevideli? tak to bylo u mne..20. tyden bylo miminko uplne ok, vetsina miminek ma vadu zjistenou prave uz drive a pak se neustale kontroluje..mne tedy vyvolavali porod v 39.tt, ale vetsinu holek nechali, tak to neni smerodatny...po narozeni kolotoc..sono..izotopy (zjisteni funkce ledvin)..rentgen moc. c'est( jestli se nevraci moc zpet do ledvin, to nastesti muj prcek nema), prcek dostal jeste v porodnici antibiotika..sel na mensi zakrok (5dni hospitalizace)az ve 4 mesicich ( i kdyz mne take strasili, ze pujde okamzite na plastiku.., zakrok se povedl a nemusel absolvovat plastiku..dnes uz ATB nema, chodime na kontroly co 2 mesice..ja ti to tady pisu vsechno, ptz ja kdyz byla uplne vystresovana a chtela informace, tak na jinem servru na zavrene diskuzi mne ta zakladatelka odbyla, ze mam pockat, za se miminko narodi a pak mne teprve do diskuze vpusti..pekna blbost..hrozne mi pomohl tento servr, konecne jsem vedela, co mne muze ale nemusi potkat, snad to pomuze i vam..je to tezke obdobi, ale vsechno to zvladnete..drzim palce

petrakm
25. bře 2012

ahoj vsem, je tu nekdo, kdo letel s prckem k mori?hledam hotel se slanou vodou,je to ok??myslim, ze
@saruspec nekde byla s malym?a kdyz mi vleze do sladkovodniho ( ze bych ho neuhlidala, myslim na chvilku) je to velke riziko?ja mam pocit, ze chlorujou tak moc, ze uz tam nic prezit nemuze..a u more jste deti musely rychle z more vyhanet?zvazuji zakoupit neopren 🙂 chtela bych letet na konci dubna a to je teplo tak na kanarech(egypt a pod se bojim) ..ale tam je ocean, takze zadne teplo..co myslite?risk?uz nejsme na ATB od prosince,nalez se zlepsuje, dokonce parenchym uz v normale..dekuji moc
@jasekd ahoj, boule uz je patrna i pro cizaky, kontrola videni ok (to nebylo u lekarky, je to takova ta spec. kamera), ale budu to chtit nechat uz odstranit, ted budu volat uz lekarce, co vy?motol?

jasekd
25. bře 2012

@petrakm My u more jeste nebyli, ale koupe se v prirode i tady, pokud je voda cista, povoleno od Kocvary (reflux IV.-V. stupen, zajistovaci lecba Sumetrolimem), talze more v klidu. Bazenum se tedy vyhybame, ale pokud jste bez ATB a nalez pekny, nebala bych se, uzijte si to. Me od cesty k mori odrazuje prave ta cesta, dnes jsme jeli cca 2x pul hodiny a obe cesty se poblil, vylet stravil v mem tricku, pac jsme nemeli nahradni... Takze cesty se fakt bojim, navic stale nejaky doktori s Vendy, nove cvici Vojtu, a Martin stale ceka na operaci a nevime, kdy to bude. Vendy jde na operaci s tim okem, zaclo se to zvetsovat, konzultovali jsme onkolozku v Motole (jedem tam az v cervnu) a ta rekla hned vyndat, pru to s Vendinou dg nesouvisi, coz si mysli i geneticka. Muze se to operovat tady, takze jdem do Liberce, do kratkodobe narkozy, koncem dubna. Jsem z deti na prasky, to ti povim 😔 Uvitam od tebe zpravy o ocicku, ja taky napisu, az budu vedet vic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru