Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

renca85
18. kvě 2012

@lucisa muzu se zeptat jestli ti znami maji veliky bazen, my budeme delat bazen 6 na 3 m s krytem a ta slana voda me docela zajima

renca85
18. kvě 2012

Ahoj holky, tak my to mame taky porad stejne jeste pul roku sumetrolin. A pak se vysadi a uvidi se co dal

lucisa
18. kvě 2012

@renca85 mají takový ten větší od Mountfieldu - průměr kolem 4 m a hloubka tuším 1,4 m 😕

saruspec
20. kvě 2012

@lucisa čauky,zajima mně to taky ohledně te slané vody,mame taky velký bazen?

lucisa
20. kvě 2012

@renca85 , @saruspec
holky, tady máte nějaké info obecně, a pokud Vás to zaujme, stačí zadat do vyhledávače hesla jako solná jednotka do bazénu, příp. slaná voda v bazénu apod. a dovíte se i víc 😉
http://www.bana.cz/bazeny/slana-voda

petrakm
20. kvě 2012

@saruspec
Ahoj,ted jsem si vzpomnela,ze jste to byli nakonec vy ,jak jste chtěli jet do toho aqua slaného v nemecku,jen se to nakonec neuskutečnilo..tzn. Ze je to povolené tím vašim moravským super nefrologem?diky

saruspec
23. kvě 2012

jo měli ale malej mi onemocněl aginu,a mame ji co chvili.Nám nefroložka řekla,že do bázenu přísní zakaz ale k moři nebo kde je slaná voda v bázenu tak jo.nevím kdy pojedem do toho aqva,ale 29.6.jedem večer do chorvatska na týden,jeydíme každý rok a vše je ok.
@lucisa diky za info.

renca85
23. kvě 2012

@lucisa dekuji moc za info, my urcite budeme mit slanou vodu.

hardlove
25. kvě 2012

@jasekd Ahoj mi koupání zatím neřešme tět máme zakázaný i koupání ve vaně.... jsme konečně po operaci minulej tejden nám konečně zrušili vesikostomii dneska jdem na vytažení stehů.... vúbec ti to čekání nezavidím.. mi jsme měli termín už v dubnu, ale malej onemocněl tak se to muselo přeložit.. hlavně aby vám to pomohlo a měl M koněčně pokoj a reflux brzo zmizel nebo se zmenčil. Mi jsme sice podstoupili naprosto jinou léčbu než vy, ale oboustranej reflux V. stupně je pryč a máme už jenom na jedný straně a to I.stupeň a vyhnuli jsme se i revizi močových cest Teť trénujem na nočník semtam se zadaří ale hlavní je že je zdravej a spokojenej Držíme palečky at máte konečně pokoj

jasekd
25. kvě 2012

@hardlove to jsou pekne zpravy 🙂 Kdyz u vas se to vyviji tak hezky, tak u nas to pujde taky! Jen tak dal! Takze az se malej po tom zanoreni zotavi, tak uz bude OK? Jen kontroly atd? Bude jeste brat antibiotika, kdyz zustal VUR I.st.? Snad zmizi i ten a budete mit pokoj. Nocnik se Radecek urcite rychle nauci 🙂

comra
25. kvě 2012

@hardlove gratuluji k parádnímu výsledku! To je krásná zpráva! Co vás ted čeká dál?

jinak nočník u nás taky nic moc...Občas tam čůrne, ale neříká si a ani toho vyčůraného není moc...

tertery
27. kvě 2012

Ahoj holky, než dočítat položím rovnou dotaz. Na UTZ v 21. týdnu zjistili miminku-chlapeček dilataci pánviček - 9 a 7,5mm, měla jste to některá a jak se to vyvýjelo?

jasekd
27. kvě 2012

@tertery Ahoj, meli jsme min, kolem 20.tt. mam poct tak 5-6 mm jednostranne, ke konci tak 10mm. Castejsi kontroly ultrazvukem, vysetreni v Hradci (spis z protekce), po porodu asi 3. den UZ v porodnici (u nas se nedela vsem detem), dochazeni do nefrologicke poradny, kde vzdy kontrola UZ, pak i urologie, dalsi vysetreni, brani antibiotik, aby nedostal infekci, ted bude operace. Syn nema az tak zavaznou dilataci jako jine deti tady, ale ma jinou vadu - velky stupen, proto ta operace. Muze vam to zmizet a budete jen chodit na kontroly, nemusi to zmizet a bude se to resit operaci, to ti ted nikdo nepovi, dulezite je, ze se to podchytilo, miminko bude sledovane a pokud by se to nelepsilo, bude se to resit. Chlapecci to maji casteji a velka cast se sama srovna, zatim nic moc necti a nehledej, treba to nebudes potrebovat, drzim palce 😉

ludmilad
28. kvě 2012

@tertery Přesně jak píše jasekd, chlapci to mívají častěji a často se to samo srovná. My měli dilataci 10x15 mm jen na jedné straně na UTZ v 38. týdnu, předtím nic. Řekli, že až kontrola po porodu, po porodu UTZ a tam nic nebylo, pak ještě jednou asi za měsíc nebo dva a taky v pořádku. Hodně jsem si o tom četla a studovala, protože mě to tehdy dost vyděsilo.

tertery
28. kvě 2012

@jasekd Děkuju za rady, my museli podstoupit odběr plodovky, tak snad vše dobře dopadne. 😉
@ludmilad

jasekd
28. kvě 2012

@tertery Moc drzim palce 🙂

tertery
28. kvě 2012

@jasekd Děkuju!

hardlove
5. čer 2012

Mám prosbu maminy jak jste na tom s dětma co užívaj sumetrolim a pobytem venku. Malej se má na nohou ošklivou vyrážku.... těť se ven nedá chodit jelikož tam prší a ekzém se nám rapidně zlepšil... když jsme venku ve stínku ho neudržím to bych ho tam musela uvázat a když mu dám lehký oblečení s dlouhým rukávem tak se mi sám svlíkne že mu je teplo. Pozoruje te někdo že by sumetrolim měl vliv na kůži a tvorku atopie

jasekd
5. čer 2012

@hardlove Ahoj. Obecne se Sumetrolimem se na slunce nema chodit, na druhou stranu ta zajistovaci terapie ma mnohem slabsi davky nez kdyz se berou ATB na infekci. Taky Martina ve stinu neudrzim, mazu 50kou, snazim se o dlouhy obleceni, ale byva i v kratkym a vzdy v pohode, akorat letos na jare (prvni slunicko) mu vyskakala po slunicku koprivka, brzy to zmizelo. Zda to bylo kvuli Sum., nevim. Atopik neni, s tim neporadim.

sisip
5. čer 2012

@petrakm Ahoj, už jsem tu nebyla sto let, malá už je naštěsí docela v pohodě . No s těmi bazény..........mynulý rok jsme byli u moře v hotelu s aquaparkem a malá byla v moři i v bazénu pořád. myslím, že se nemusíš vůbec bát🙂) zaléží taky jak dlouho je po operaci. malá měla od operace asi rok a dva měsíce.

renca85
5. čer 2012

@hardlove ja se na to primo ptala Flogelove v Olomouci, a ta mi rikala ze tato davka je podavana na vecer v male davce, tak to nevadi. My zatim tukam .... Zadnou reakci nemely.

petrakm
6. čer 2012

Ahoj všechny @jasekd jak vy?drzim palce,ozvi. Se ,co v Motole,po moři se jizva zatahla,ale byl dost ve stínu a 50tkou..@sisip ahoj diky😉jinak my se vrátili od more a super..mořské bazény mi nefrolog odkyval ,říkal,ze kluci jsou méně nachylni,akorát mne kladl na srdce,at hlavne neprochladne..uprimne je tam taky chemie,tak noc nechapu more ještě nebylo úplne vyhraty a obcas foukalo,drepel tam v neoprenu a asi ho měl pekne vycuranej,my uz byli venku a on porad drepel komPletne teplej..měl teda i splash about neopren plavky,super doporučuji,držej i bobky😉)a je v nich teplo i bez neoprenu..a neopren botky do vody,takže výbava byla..

jasekd
6. čer 2012

@petrakm Ahoj, to je prima, ze jste si to uzili 🙂 My snad v zari... S Vendy jedem pozitri brzo rano, sepsat prijem a snad nas na vikend pusti, v nedeli nastup a v pondeli vykon, je mi pekne blbe, co ti budu povidat 😔 Uz leze, nevim, jestli jsem to tobe psala, rhb prinasi male, ale dulezite pokroky 🙂 JInak furt nic nevime. V patek toho mame hodne, prijem na ocni, UZ bricho + mala panev, onkologii... a jeste chci skocit na genetiku zeptat se, jak s vysledkama, to cekani uz je neprijemny, kazdej den otviram s nervama schranku a furt nic. Martin si stezuje, ze ho boli oci a ucho, do toho odvykame dudlik (zacal se mu mirne otvirat skus a to uz z titulu sve profese nemuzu pripustit, takze doma je cirkus a nervy, aby neonemocneli, jak zmakne M. dva dny u tety (nikdy tam na noc nebyl) atd adt. Uz chci lezet v Motole, soustredit se na Venynku a ostatni at si nejak poradi 😅 Mam radost , ze se jizva zatahla, doufam ze u Vendy taky, prece jen je to holcicka a ten jeji hendikep staci, nemusi mit jeste jizvu v oblicceji. Ted je ostrihana, mela hrozny chochol jeste z prvnich vlasku, tak vypada jako kluk (nausnice zatim nechci).

comra
8. čer 2012

@jasekd moc držím palečky, at je vše v pořádku a at to krásně všichni zvládnete...
prosím, chtěla bych se ještě zeptat na jednu věc z tvého oboru. Starší syn (skoro 4,5 roku) si chce stále čistit zuby naší - dospěláckou- zubní pastou. Ted tam máme myslím Fluoru. Moc nevyplivuje, spíše polyká... Je to velký problém?

jasekd
11. čer 2012

zdravime z nemocnice Motol, V.ma po operaci, zitra snad domu, a co nevidet s Martinem...
@comra pokud k tomu jeste pije vodu s vyssim obsahemfluoru, probelm by o byt mohl, kdyz ji bude jist...Zvyseny prijem fluoru zpusobuje fluorozu, fleky na sklovine, zasahnet o zuby. ktere se vyvijeji, cili by mohl mit flekate ty stale. Muj muz ma na hornich jednickach bile skvrny...

lucisa
11. čer 2012

@jasekd jé, to je príma, snad bude vše OK, dlouho jsem tu nebyla a teď hledím, když čtu, jaké dr. jste všechno oběhaly.......
Holky, držte se..... 😉

comra
11. čer 2012

@jasekd děkuji za odpověď..
a moc držím palečky, at vše dobře dopadne..Výsledky operace budete vědět kdy?

petrakm
11. čer 2012

@jasekd
Tak to je super,určitě to Vendy zvládla dobře,muj prcek o té jizve a krytí vůbec nevěděl,určitě to bude tak i u vás..dej info..

jasekd
12. čer 2012

@petrakm Uz jsme doma, az bude cas, napisu mail nebo IP, vim, zes posilala tenkrat fotky a kluk se mi zdal OK, no poslu ti nasi Vendy, celkem masakr, bylo to slozitejsi nez to vypadalo, rozsahem, narusena kost, Vendy ma jizvu 4-5 cm. Otok, nevidi... Je statecna. Jak velkou jizvu ma vas malej?

jasekd
12. čer 2012

@comra Neni zac. Uz jmse doma, probehlo to bez komplikaci, histologii poslou, ale byla to cysta, ta histolka bude snad jen formalita 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru