Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petrakm
4. črc 2012

@market79
A klesá to nebo porad hoří?jajsem pri každy horecce úplne odrovnana..do nemocnice byste museli jít kdy?moc vám
Přeju,aby byl prcek ok

lucisa
4. črc 2012

@jasekd no, to mě nenapadlo, já totiž někde četla, že na to dost tlačí pojišťovny, aby se zbytečně nenasazovala ATB, když nejsou nutné a naše dětská ho má, tak jsem tak nějak předpokládal, že většina taky.

market79
4. črc 2012

@petrakm Díky, doufám, že bude. Já jsem taky na nervy pokaždé, co má teplotu. A nejlepší je, když má teplotu a nic k ní, žádná rýmy, kašel, nic v puse, a nakonec má i moč čistou...

petrakm
4. črc 2012

@jasekd
Doktorka?tam jsem zadnou neviděla..pochopila jsem,ze kdyz je to náročná operace,tak tam je Kocvara..já měla pocit,ze bude operovat Sedlacek a pak jsme měli jiného dr..takze bůhví..jinak jestli je Kocvara mailovej,tak ho můžeš taky zkusit,mne právě přišlo,ze uz je starší a ze moc na netu nebývá..vase situace je dost nepříjemna,Musilova je takova razna,ale kdyz mi dávala termín,tak se to mělo stihnout do 2mesicu a bylo to asi 2mesice a 2týdny a já jako ze mi bylo dr řečeno,ze to musi byt opravdu do toho termínu a ona teda mi dala termín o týden dřív..ale kdyby nebyl tak mi nic neda,říkala,ze je jedno těch par dni..jsem se skoro zhroutila a ona takhle na mne 😒 ..ale v realu je ok😉oni operuji MAX tak 4deti za den ,tak to maji naslapany,možna tím,ze to nebyl zádný náročný zákrok nás tam
Mohli nacpat..

jasekd
4. črc 2012

@petrakm Ono tohle, pokud to pujde provest, asi tak narocne neni... ta nasledna operace by uz byla horsi. Nevim. Muselova mluvila o doktorce. Nebo tim proste chtela rict, ze ma hodne lidi dovolenou a nestihaji. Kocvara asi kamos internetu nebude, co mi tak pripada 😀
@market79 Martin kdyz uz, tak ma prave takove teploty, 2-3 dny k 39 a celkem nic k tomu a moc cista... Asi nejake rychlovirozy. Obe moje deti to tak maji, zatim nastesti nikdy nebylo nic horsiho.

comra
5. črc 2012

@jasekd to je mi líto, že vám odsunuli termín! už jsem myslela, že budete mít brzo po..a budeš moct někam vyjet a odpočnout si! Musí to být hodně náročné...myslím na vás ...

@market79 nebo zkuste ještě zajet na pohotovost do nemocnice. my jednou jeli, vzali CRP a udělali v laboratoři z moče nějaký "rychlotest". Obé bylo čisté, takže jsme se hned uklidnili...
držím palce, at je vše ok...

market79
5. črc 2012

@comra Ahojky, byli jsme ráno v nemocnici a CRP i moč čistá, kultivace bude až v pondělí, teploty má zvýšené pořád, tak nevím ☹(

comra
7. črc 2012

@market79 tak věřím, že ted už jste v pohodě...mohla to být nějaká viroza..
jestliže je CRP i moč dobre, tak to zánět nebude. Muj starší syn(nemá nic s ledvinkama) docela trpí na teploty. takže cokoliv se u něj v těle děje(zuby, nachlazení, nervové vypětí,..) tak má teplotku...

jasekd
7. črc 2012

@market79 Martin miva 1-3 denni teploty pres 38,5 celkem casto, je to vopruz, resit, zda jit s moci. Nic Z toho nakonec nebylo. Vendy uz to mela taky... Snad uz jste OK.
@comra Jak to slape se trema? 🙂

comra
8. črc 2012

@jasekd zatím to jde. Stále je někdo při ruce - manžel měl dovolenou, babička měla dovolenou. takže to bylo tak, že jsem se starala o malou a vařila(s babi dohromady, takže když jsem nemohla, tak to babi udělala). manžel se staral o klučíky(byl s nima venku,...).
Zítra měl jít manžel do práce, ale starší Tom začal teplotovat, tak prej zůstane doma.. Takže jsme zrušili na zítra školku a uvidíme, co z toho bude. Doufám, že nic. Že je třeba jenom přehřátý...

takže to pravé nastane až příští týdny, kdy už tu budu na 3 děti sama a školka bude zavřená... 🙂

market79
9. črc 2012

Tak dneska ráno jsme vyfasovali ATB, od včerejška má malý zas teploty, zítra musíme zas s močí ☹

market79
9. črc 2012

Holky, doma kutíme, jestli se může bakterie projevit jeden den a druhý den už být pryč? Nějak mi to hlava nebere... Moč jsem nesla ve středu, je pozitivní a na CRP jsme byli v pátek a bylo v pořádku...

kiwicek69
10. črc 2012

Ahojky holky, četla jsem ze začátku část diskuze, zítra jedeme do Olomouce na kontrolu kvůli dilataci ledvinové pánvičky a v srpnu máme termín operace....docela se děsím toho jak to tam celé bude probíhat a jestli mě tam s malým vůbec nechají když nekojím... ☹

jasekd
10. črc 2012

@kiwicek69 Hodne holek patri pod Olomouc, zkus je oslovit jmenovite @lucisa @saruspec @kozlenka myslim a mozna jsem zapomnela na furu dalsich. My jdem na operaci snad v srpnu, do Prahy, a nejspis poslu manzela a pocitam s tim, ze i on s nim bude moci byt. Ja tou dobou budu resit s dcerou jiny problem v Motole. Kdyz jsem s ni byla na ocnim v Motole , uz jsem ji nekojila a byla jsem s ni na pokoji, byl tam i jeden tatinek a jinak matky i s 4 a vice letymi detmi. Samozrejme zalezi na kapacite oddeleni. Jak mas stare dite?
@market79 ty jo, tak to nevim 😲 Nicmene pokud je moc pozitivni, ridila bych se tim,. ATB mate, ze? A jak je?

market79
10. črc 2012

@jasekd Dostali jsme Sumetrolim, Marek je bez teplot. Docela mě to štve, protože kdyby dostal atb hned ve středu, mohl mít dneska už klid. Moč byla jasná i bez vyšetření, byla hnusně kalná ☹

market79
10. črc 2012

@kiwicek69 Ahoj, my byli v Olomouci na operaci a taky jsem nekojila a byla jsem s prckem. Řekla bych, že matku hospitalizují automaticky s dítětem. Držím palečky, aby operace dopadla výborně a nebyla už nikdy žádná další potřeba.

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 Ahoj, nechce se mi to psát znovu, tak ti jen zkopíruju mé dřívější příspěvky, snad se v tom vyznáš:

Ach jaj, jen čtu dětská klinika Olomouc a mám husí kůži a adrenalin nahoře. Budeš si připadat jak u blbců, často dlouho nebudou vědět, kam s tebou, co zrovna budou dělat, jeden ti řekne za půl hodiny tam a tam a během 10 minut ti jiný řekne, že ne, nebo že už a strašně rychle....
Pokud budete přes noc, zásob se jídlem - trvanlivým - jinak budeš hladovět. Přestože vědí o tom, že nastoupí nový pacient s doprovodem, jídlo pro dítě většinou nachystané mají, ale pro maminku nikoliv (tohle se mi stalo 2x).
Většina sester milých, ale málokdy něco vědí a než se zeptají dr., kteří jsou furt bůhvíkde nebo nemají čas, tak zešedivíš, ale pozor, asi 2 sestry (hlavně starší) byly pěkné megery. Zkouší to na maminy, bo je mají za hlupaně, co kvůli strachu o dítě udělají slepě každou blbost, co jim řeknou a nechají se zastrašit.
Často používanou větou, kdžy mi malou odnášeli na zavedení nějaké kanyly a pod. bylo, že je lepší, když tam maminka není, že dítě jinak jančí, protože si myslí, že když vidí maminku, tak mu pomůže. Prdlačky, holky jančily úplně stejně beze mě, i se mnou, když jsem příště trvalo na tom, že budu stále s ní.
A jestli budete dýl a mají teď být hice, připrav se na to, že se špatně vyspíš, stará budova, děsné horko, zvenku pořád nějaký hluk, z vedlejších pokojů hluk, v noci stále svítí na pokojích nouzové světlo, já teda byla vždycky z pobytu zbitá jak po flámu 😝
Moc vám přeju, ať tyhle druhotné zážitky nemáte, stačí ty důležitější a ty ať dopadnou všechny OK.

a ještě jeden podobný:
Jak u čeho, mě třeba pravidelně vyhazují od zavádění kanylek, různých injekcí apod. uvidíš, já byla dkysi blbá, nechala jsem s evyhodit, protože mi to řekli. Ale myslím, že když si některá maminka dupne, tak jí to umožní.
Samotné vyšetření na přístrojích je pak v pohodě, u toho jsem byla vždycky. Kde nemůžeš logicky být, je při operaci na sále, ale jinak si myslím, že se to dá vyřvat.
Nesmíš ustoupit. A v Olmíku se připrav na chaos, levá ruka neví, co dělá pravá, většinou nikdo nic neví, sestry odkazují na lékaře, kteří tam často nejsou - vizity, konzilia, porady apod., takže běh na dlouhou trať. A taky se vybav trvanlivým jídlem, jinak budeš hladovět

kiwicek69
10. črc 2012

@market79 uvidíme, ted jsem četla zprávu, a bud v srpnu bude ta operace nebo další scintigrafie, tak doufám že nám zítra dr.Šmakal řekne že se to zlepšilo...

market79
10. črc 2012

@lucisa Přesné a trefné 🙂)

kiwicek69
10. črc 2012

@lucisa no tak to je mazec, když personál ví že dítě nastoupí i s maminkou a pak si má ještě zajišťovat jídlo, tak mi pak řekněte proč platíme 100 za den v nemocnici když nejsou aní schopni zajístit stravu matce....no už teď mám tlak 300

market79
10. črc 2012

@kiwicek69 To já si donesla i vlastní UM a ještě jsem se denně několikrát hádala se sestrami, protože malý chtěl pít častěji, a ony neměly nachystané moje mlíko, no mazec.

kiwicek69
10. črc 2012

@market79 jo já taky beru svoje UM, protože to co pije malý, tam 100% nebudou mít, no jak to tak čtu, tak tam potajnu asi budu chlastat, at to tam přežiju 😀

market79
10. črc 2012

@kiwicek69 Náš malý pil Bebu HA, tlačili nám Nutrilon, jedna dávka a malý šakalil jak o život. Já Markovi ohřívala taky jídlo tajně, aby tam neumřel hlady a já nepřišla o sluch, jak řval

kiwicek69
10. črc 2012

malý pil Nutrilon hned ze startu ale ten mu nesedl tak pije mlíko z DM Babylove, no týjo jak to tak čtu mám se na co těšit

kiwicek69
10. črc 2012

holky jak já to čtu, co takhle sepsat stížnost na tu dětsakou kliniku?To přece není možné že se tam tak chovají....

market79
10. črc 2012

@kiwicek69 Třeba operace nebude potřeba a budeš ušetřena těchhle zážitků 🙂)

kiwicek69
10. črc 2012

@market79 kééžby 🙂 celou noc se budu modlit k bohu 😀

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 ono je hlavně problém v tom, že mléčná kuchyně nachystá mléčné dávky večer, oni to tam přivezou s večeří, sestry naperou do lednice a maminkám to pak vydávají po celý další den, takže je to několik hodin namíchané a spoustu dětí to prohánělo. To mě vždycky bral čert, zvlášť když na samotném výrobku od výrobce čteš, že připravovat vždy čerstvé.
Já teda naštěstí kojila, jinak by mě piclo.
Lahůdkou je taky to, že třeba přivezou jídlo a najednou mě odvolali na nějaké vyšetření, než jsem se vrátila, nejenže jídlo bylo studené, ale hlavně bylo všechno pryč, oni mají příkaz to okamžitě odvézt, takže jsem přišla a oběd, večeře pryč a já letěla do kantýny pro rohlík a salám.

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 co se týče stížnosti. při mém prvním pobytu s dcerou, resp. druhým při operaci (první bylo dvoudenní předoperační), tak manžel tam udělal takový fičák, že řediteli nemocnice volal zdravotní rada olomouckého kraje a pak jsi měla vidět, jak kolem mě všichni kmitali.
jak jsem přijela s druhou dcerou, tak si to pamatovali.

maskacka
10. črc 2012

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Uplynulo půl roku od discize ureterokély a jeli jsme s malou na kontrolu do Olmiku. MUDr. volala domů, že to je nakonec na ablaci (po konzultaci s Dr. Šmákalem) a v říjnu jdeme operovat zdvojenou ledvinu. Podle DMSA ale sama nechápu, proč k ní dojde, protože ze závěru vyplývá todlecto:
"Prakticky symetrická funkce obou ledvin - na kraniální konturu funkčního parenchymu levé ledviny navazují jen naznačená rezidua parenchymu horního segmentu ledviny (horní segment je téměř afunkční a patrně regreduje i jeho velikost). Ve srovnání s předchozím vyštřením z 12/2011 zjišťujeme změnu konfigurace levé ledviny - kaudální segment levé ledviny nabývá zvyklé ledvinné konfigurace a současně dochází k funkční i velikostní regresi malého horního segmentu levé ledviny."
Tož jsem už úplně vykojená nebo to je pozitivní závěr???

Problémy nemáme žádné, akorát nám pediatr při kontrolním odběru moči zjistil rezistenci na Sumetrolim, tak teď bere nějakou namíchanou kapsli na noc. Je to horor do ní dostat a má průjmy. Ale nejspíš jí rostou zuby. Jinak řádí jak černá ruka a jestli jsem si myslela, že první byla náročná, tak druhá od 5 měsíců leze a zkouší chodit. Nedožiju důchodu! Přeju všem pevné nervy a zdravé děti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru