Druhé těhotenství mám úplně jiné než první. Co vy?

kacka79
8. čer 2009

Ahojky, nedávno se mi potvrdilo, že čekáme druhé miminko. Jen mě zaskočil průběh začínajícího těhu.. Při prvním jsem ani nevěděla že jsem těhotná, žádná nevolnost, chutě, no prostě úplně normální stav. Teď je mi zle snad od dne oplodnění, pocity na zvracení, dělá se mi zle v autě, mám zvrhlé chutě, no blázinec.. Máte někdo stejné zkušenosti??

sarap
8. čer 2009

Ahoj, spousta kamarádek říká, že každé těhotenství je jiné stejně jako každý porod. Mě to zatím připadá stejný - nic mi není, jeno se pravidelně budím v 5 ráno a do 6 čučím do stropu 😒
Doufám že se to nijak výrazně nezmění, protože netuším jak bych se starala o to první 🙂

Držím palce aby Ti bylo líp. Jestli máš termín 15.2, tak jsi těhotná chviličku. To už máš potvrzený těhotenství u doktora?...v kolikátým týdnu je vlastně vidět na ultrazvuku srdeční akce? 😕

kacka79
autor
9. čer 2009

Ahojky, jsem ve 4tt... mám potvrzené jen těhotenství z krve, na prohlídku jdu až v pondělí - za týden. Ale blbě je mi už 2 týdny fest... no mám dvouletého rošťáka tak taky nic moc ☹

masacek
9. čer 2009

já jsem slyšela že když není špatně je to kluk a když je špatně je to holčina.Mám to potvrzeno jen od pár kamarádek tak to určitě nevím.Kdy jsi napodledy menstr.že jsi ve 4.týdnu?

sarap
9. čer 2009

masacek to né - mě je dobře a my už doma jednoho chlapečka máme, tak bych celkem brala holčičku 😀 😀 😀

no já jsem si zatím dělala jen testy doma a na "rodině" si předběžně vypočítala datum porodu (5.2.2010). K doktorovi jdu až příští týden, ale ten mi stejně neřekne nic a objedná mě za další 2 týdny na ultrazvuk.

Ještě k tomu termínu - asi to vypadá, že jsme v budoucnu chtěli šetřit na narozeninových dortech, ale Šimonovi budou 1.2.2010 2 roky, tak dostane sourozence k narozeninám 😵 😀

jeudi
9. čer 2009

ano mam ja to mam ted uplne naopak kdyby sem nemela pupik tak ani nevim ze jsem tehotna

sarap
9. čer 2009

jeudi, takže ti je celou dobu dobře a čekáte kluka - rozumím tomu dobře???...to bys jen potvrzovala tu masacekovu teorii 🙂

bubblegum
9. čer 2009

Ahoj, tak já poprvé s holčičkou jsem nevěděla že jsem těhotná,jen jsem byla strašně unavená, a teď podruhé mi bylo první 1,5měsíce fest blbě, motala se mi hlava, v autě mi je špatně dodnes - pokud neřídím... A to čekáme kluka... Takže teorie u nás neplatí 😉 .

sarap
9. čer 2009

bubblegum díky 😉 😀 ...přesně to jsem chtěla slyšet 😉

bubblegum
9. čer 2009

Sarap, koukám jak jste se pěkně trefili do termínu! To spolu budou děti slavit narozky 😉

sarap
9. čer 2009

no ale je to fakt náhoda 😔 - květen lásky čas u nás bývá plodný 😀

Když jsem to zjistila, tak mě jako první napadlo, že bude jedna oslava, ale dorty budu dělat dva, aby jim to nebylo líto 🙂

jeudi
9. čer 2009

prvni byl take kluk a vadilo mi snad vse sice jsem nezvracela ale nikdy k tomu nebylo daleko.vyhazela jsem vsechny parfemy avivaze mi taky vadily ted se citim suprove..pri prvnim jsem jen spala a zrala a nabrala 30kg a ted ,,jen,,10kg no pokazde je to jine

masacek
9. čer 2009

Škoda že ta teotie není pravdivá. mě je teď dobře - brala bych chlapečka.S Lucinkou mi bylo dost špatně až do 4.měsíce.Termín jsem si spočitala na 9.2.Ale k doktorovi půjdu až tak koncem července.Stejně by se mnou nic nedělal.

sarap
9. čer 2009

masacek až koncem července ??? ...neměla jsi na mysli koncem června? 😕

masacek
9. čer 2009

Ne ne až kolem 15.7.Když jsem přišla brzy tak mě stejně doktor řekl ať přijdu až za měsíc.Koncem června ještě nic nepoznají.

sarap
10. čer 2009

...jsem to teď počítala a to budeš v nějakým 10tt?
minule mi mudr říkal ať příjdu 2 týdny po vynechání cyklu, ale to mě jen prohlídl a řekl, že těhotná jsem a na ultrazvuk mě pozval v 9tt.
Teď by ten 9tt vycházel podobně jako tobě a v tý době jsme zrovna na dovolený 😒 ...no uvidím co mi tu příští středu řekne.

kacka79
autor
10. čer 2009

Ahojky, já měla poslední men. 12.5. takže jsem si přes nějakou tu kalkulačku vypočítala že jsem cca ve 4tt, ale já to věděla snad těsně po oplodnění že jsem těhu 😀 To jsem taky u prvního neměla... no uvidíme, třeba se zadaří ta holčička, rošťáčka už máme 🙂

masacek
10. čer 2009

Já bych k doktorovi taky šla až tak pozdě protože tu nejsme.Stejně mě jen prohlédne a nic se mnou nedělá.

barca3979
10. čer 2009

Tak k těm nevolnostem... U prvního těhotenství mi bylo dobře, nevěděla jsem pomalu ani ,že jsem těhotná a narodila se nám holčička. No a teď mi bylo 4 měsíce strašně zle a hlavně v noci,no hrůza a čekáme kluka 😀 . Takže teorie nevolností bohužel nepotvrzena.
U mě spíš sedí to,že prý u kluka je chuť na kyselé a u holky na sladké,to u mě sedí.

sarap
10. čer 2009

už jste přemýšleli kdy a jak řeknete dětem že budou mít sourozence ?

barca3979
11. čer 2009

No já na to malou připravuju už od počátku. Teď má 3 roky a dokud jsme nevěděli,že to bude kluk,tak se strašně těšila,že bude mít sestřičku. No a pak jsme jeli na genetiku a malá s manželem byli se mnou v ordinaci a doktor prohlásil,že čekáme kluka. A malá spustila: "Já neci chlapecka,ja ci holcicku,bjatcicka ne,on je zobivej".
Takže to byla její první reakce,že to bude bráška 🙂 .
Ale stále jí vysvětluju,že ji bude mít moc rád a že bude potřeba,abychom se o něho hodně starali,protože miminko potřebuje péči pořád. No snažím se ji připravit na to,že už nebude jediná,aby moc nežárlila,ale stejně se žárlení nevyhneme.
Ale ona furt říká,že mi bude pomáhat, podávat plínečky,podávat oblečky, když o tom takhle mluví,tak se strašně těší a večer dává vždycky pusinku na bříško a řekne dobrou noc miminko. Takže takhle to vypadá super, jaká bude realita,to se uvidí 🙂 .

masacek
11. čer 2009

Teda mě bylo s malou dost špatně a teď mi není vůbec nic ani bych nevěděla že jsem těhotná nebýt testu.Je to divný.Kamarádka mi říkala že slyšela že když ti nic není tak těhotenství není v pořádku a potratíš ☹ ?Nevíte co je na tom pravdy?
Já mám asi první nejmenší takže říkat ji něco nemá cenu 🙂 .

barca3979
11. čer 2009

masacku, to jsou jen řeči, je spousta maminek,kterým není vůbec špatně,rozhodně se neboj 🙂 . Mě u prvního dítěte nebylo nic,skoro bychnepoznala,že jsem těhotná,kdyby to nebylo strašně chtěné a očekávané.
Teď mi bylo strašně zle skoro 4 měsíce. Takže je to fakt individuální.
Jinak co se nevolností týče,tak se stále nedokázalo vědecky prokázat z čeho vlastně jsou.
Ale obecně se traduje,že je to tím,že má matka tělo zanesené škodlivinami a ono se čistí. A nebo pak ještě hormonální změny. Ale s tím čistěním bych tomu i věřila,prostě jsi třeba více zdravě jedla,nepila moc alkohol,měla dost pohybu,tak prostě tělo máš na těhu připravené a zvládá to dobře.
To je samozřejmě jen můj názor,ale chci tě uklildnit,aby ses zbytečně nebála 🙂 . Navíc mám spoustu kamarádek,kterým není vůbec špatně a taky čekají druhé mimi a jsou v pohodě,neboj.

masacek
11. čer 2009

Děkuju za uklidnění.Je fakt že jsem ještě před otěhotněním kojila.Takže jsem dodržovala určitá zdravá pravidla.

kacka79
autor
11. čer 2009

masacek to těhotenství je fakt hrozně individuální, já jsem taky při prvním nevěděla ani že jsem těhu a břicho mi narostlo skoro až v 7 měs... nikdo nevěřil že jsem těhu..
No jinak Filípka zatim moc nepřipravuju, budou mu tenhle měsíc 2 roky, no když mu řeknu že má maminka v bříšku mimi, on mi řekne že on tam má bungunkie - tzn. bonbonky 😀

krista
11. čer 2009

Ahojky,

já teda můžu potvrdit, že mám druhé těhotenství úplně jiné než první 🙂

1. těhotenství - příšerný nevolnosti od 4tt- cca 20tt, několikrát jsem zvracela nebo se aspoň nadavovala, hubla jsem, prakticky přibírat jsem začla až po nějakým 30tt a nabrala jsem do porodu 7kg, ale i tak jsem prý měla bříško tak nějak rozlezlý 😅 nesnášela jsem uzeniny a spoustu jiných věcí

2. těhotenství - nevolnosti jen asi 2 týdny - od 6tt-8tt, zvracela jsem jednou (ve 14tt), přibírám taky mnohem víc, už mám nahoře 6kg, ale prý mi to jde jen do bříška (dle slov ostatních), uzeniny teď naopak miluju a co se přede mně dá to snim 😅

Ještě doufám, že se nezopakujou příšerný poslíčci týden před porodem + samotný 29h porod a budu spokojená 🙂

krista
11. čer 2009

Jo Masacek ještě bych chtěla říct, že když jsem otěhotněla, tak naší malý bylo 10měs., chápat že je něco jinak začla asi před měsícem, sama nevím jak to vnímá, ale jednou jí tatínek ukázal že mi má hladit bříško a dávat na něj pusinky, tak teď sem tam přijde, vyhrne mi triko a hladí mi pupek 🙂 je mi jasný že neví že tam je mimčo, ale je to sladký i když je tak malinká, nečekala jsem to 🙂

A s těma nevolnostma jsme teda na tom stejně, ještě ti teda můžou přijít 😅 ale nepřeju ti to 😉

masacek
11. čer 2009

krista a kojila jsi když jsi otěhotněla?Já ano a teď mi ani prsa nebolí.Ale jsem teprve asi v 5tt 🙂 .Je to těhotenství náročné s takovým prckem?Nevadí ti nošení Krystí?Tomu se totiž v jejich věku nevyhneme ☹

prochi
11. čer 2009

Holky, já jsem přesný příklad toho, že každý těhotenství je jiný. První úplně v pohodě, nebylo mi absolutně nic, strašně moc jsem si to užívala a říkám, že to bylo nejkrásnější období v mým životě. Jen jak jsem přestala s cvičením, tak jsem měla velký bolesti zad. To ale spravily rehabilitace, neschopenka od 20. týdne a každodenní spešl cvičení na záda.
Zato teď! Brutální celodenní a celonoční nevolnosti do ca. 14. týdne, poté do ca. 20. týdne nevolnosti denní. Pak asi dva měsíce přestávka, to jsem se z toho jakžtakž dostala a nevolnosti se vrátily. Né teda v takový síle, jako ty první čtyři měsíce, ale stačí to. Do toho nízký tlak (běžně 90/50 apod.), takže se celý den motám jako opilec největší, nic nepomáhá, jen představa, že už to nemůže trvat dlouho... 😅
Je to o to náročnější, že teď mám na starosti našeho draka, který se ráno v půl sedmý probudí a jede v tahu až do večera jak králíček duracel (přes den nespí od dvou let).

Jinak my jsme o tom, že mám v břichu miminko začali mluvit asi hned. Nevim, jaký z toho měl ve dvou letech rozum, ale musela jsem mu nějak zdůvodnit, že na mě nemůže skákat, hopsat, že ho nemůžu tahat atd.

sarap
11. čer 2009

barca3979 - ta reakce vaší holčičky mě fakt rozesmála 😀

masacek - náš Šimon je živým příkladem, že i když mi nebylo ani jednou špatně , celé těhotenství bylo v pořádku a neskončilo potratem ale porodem (apgar skore 9,10,10 😉 ). Je to blbá pověra a vůbec takový nesmysly neposlouchej 😉

Šimon teprve začíná skládat první věty (je mu 16 měs). Proto jsme dost ztuhli, když při snídani řekl : "maminka miminko bříšku". Manžel se rozesmál a prohlásil, že to Šíma vykecá ještě dřív než to bude potvrzený od doktora 😀 . Říkala jsem mu to večer před spaním, ale vůbec jsem nedoufala že by to pochopil natož si to zapamatoval 🙂

krista
11. čer 2009

Masacek jj kojila jsem pohodlně až do 12tt, nedělalo mi to žádný problémy, prsa mě tak trošku bolela, ale nevěděla jsem přesně z čeho 😅 občas mě totiž mrška kousla 😅 nebylo to tak hrozný.
V prvním těhu jsem měla prsa dost citlivá a hned zvětšená, teď jsem nevěděla jestli je to mlíkem nebo těhu 😀

Nošení mi nevadí, abych ti pravdu řekla ani mě nenapadlo že by to mělo vadit až později co jsem třeba četla 😅 taky jsem ji krotila, aby mi po tom břiše neskákala, i když jsem se občas nějakým pěkným peckám neubránila a neubráním doteď. Ještě co se týče toho nošení, přišlo mi to takový přirozený, nemohla jsem 10timěs. dítě najednou přestat nosit, navíc začla sama chodit až týden před 14timěs., ale začla jsem ji teda víc "trénovat" aby se aspoň za mnou plazila, že nebylo žádný velký tahání a sotva začla chodit za ruku, tak už jsem ji nenosila skoro vůbec, jen když jsem potřebovala něco rychle a teď ji jen vyndavám z postýlky, z vany atd., jinak chce stejně lítat sama 🙂

A co se týče těhotenství jako takového, vzhledem k tomu že mi fakt nebylo pořádně zle, tak jako v tom prvním tak pořád tvrdím, že ani nevím že jsem těhotná, prcek je lenoch, kopne jen sem tam (i když poslední dobou mi dává 🙂) to malá byla opravdu pravý opak, kopala od rána do večera, spát mě nenechala, boule dělala že jsem myslela, že se prokopne ven 😝 Samozřejmě byly a jsou taky chvíle kdy jsem teda příšerně unavená a lehla bych si přes den ale nemůžu, stalo se vyjímečně, snad dvakrát že jsem si lehla když byl manžel doma. Pro mě nejnáročnější období bylo kdy jsem dostala neštovice (v 17tt - v dětství jsem je neměla) a měla jsem teploty a fakt jsem si myslela, že tady duši vypustím a byla jsem na malou sama, protože manžel je dlouho v práci.

Já bych se teda těhotenství určitě nebála, že bude náročné, pokud člověk fakt nezvrací pořád nebo se nenadavuje (protože to to malý dítě těžko pochopí 😅) tak je to naprostá pohoda 😵 neni se čeho bát, náročnější období bude určitě po porodu 😅 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru