EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

blovitc120
6. srp 2008

Veru, sama v izbe nie som a mne sa tiež viac pozdáva epi-no, to hrádzu natiahne, masáž mi príde len že ju trocha spružní. Do tej masáže sa mi nechce a tu mi to pripadá také odveci. K tomu treba kľud a hlavne v nemocnici som si nikdy nie istá, že mám čisté ruky, aj keď si ich stále umývam. Mám tu pocit špiny.

novako
6. srp 2008

blovitc: Zkus se kouknout po pokoji na desinfekci. V Domažlicích na šestinedělí byla alkoholová desinfekce (taková modrá a visela na stěně). Jinak Ti moc dobře rozumím. Strávila jsem jeden den v nemo, protože malá měla tachykardii plodu. Epi-no jsem měla s sebou a i když jsem byla na pokoji sama, raději jsem ho nevytáhla. V nemo člověk nikdy neví, kdy kdo přijde do pokoje. 😒

novako
6. srp 2008

Moc blahopřeji všem nenastřiženým novopečeným maminkám. 😉 A těm co porod ještě čeká přeji, ať se dostanou do ruky porodníkovi, který není zvyklý stříhat!!!

blovitc120
6. srp 2008

Novako, ja som tu už 6. týždeň ☹. Ale budúci ma už asi pustia, tak sa pustím naplno do toho 🙂

barbiek
6. srp 2008

blovitc jak ti pekne nabiehaju tyzdne uz 🙂 ,super

jenny007
6. srp 2008

lloollyy: Nevím, jestli jsi četla moje příspěvky, ale mám podobný problém. Ze začátku to šlo s balonkem parádně rychle, ale pak jsem začala krvácet. ☹ Hrozně mě to polekalo, připisovala jsem to kvasinkové infekci. Tak jsem ji týden léčila, pak jsem to znovu zkusila s epinem a bylo to v poho. Dostala jsem se na 9,5 cm a znovu krvácení. Říkala jsem si, že nechám sliznice jeden den oddychnout (i když moc času už nezbývá), ale po tom jednom oddychovém dni jsem se nemohla přehoupnout ani přes 8 cm a znovu mohutné krvácení. 😖 Tak jsem se naštvala a trénovala i přes to, že tekla krev - říkala jsem si, že krvácí jen sliznice a já potřebuju natáhnout hráz - no, a začala jsem balonek mazat olivovým olejem, i když výrobce nedoporučuje žádné mastné lubrikanty (raději zničím balonek, než sliznice) a dnes jsem dala znovu 9,5 cm, tentokrát bez krvácení. Jestli myslíš, že bys mohla mít taky kvasinky, na přeléčení už sice čas není (jestli jsi v 39.tt), ale mě hodně pomáhá výplach Rosalginem a používání krému Vitagyn C (je to krém s kyselým pH, který podporuje laktobacilovou mikroflóru v pochvě a tím omezuje vznik kvasinek), tak se zkus poradit se svým doktorem, co ti na to řekne.
lanka: Já mám sice čípek CS1, takže malá se ven netlačí, ale mysím, že to cítí přes stěny pochvy a pořádně ji to zlobí... 😀
blovitc: Aha, tak jestli nejsi sama na pokoji, tak chápu, že je nemožné masírovat hráz nebo používat Epi-no. 😒 Mě masáž hráze pomohla před epinováním, trošku se natáhla a promazala, takže pak byla elastičtější. Při první masáži to hrozně bolelo, a po několika týdnech se mi zdálo, že ať jsem tlačila jakkoli silně, už to nemělo žádný efekt (takže se hráz určitě masáží natáhla, ale kam se hrabe na balonek!)

blovitc120
7. srp 2008

Jenny, presne preto chcem len balónik, ak sa mám trápiť s niečím, tak radšej s tým, čo má efekt a tú hrádzu možno občas natriem po cvičení, ale fakt neviem čím, aby mi to neublížilo keď mám zo všetkého kvasinky.
Barbiek veru nabiehajú, aspoň že to a tu mi to rátajú ešte skôr ako kôň, tak ma to teší. Zajtra držte palce, idú ma pozrieť a ak sa nález nezmenil, pôjdem domov budúci týždeň

kocicatko
7. srp 2008

Ahoj holky, tak koukám, že "epinovek" dál přibývá - to je super! Tak držím palce, ať přibývá i úspěchů!!!

Jinak myslím, že masáž hráze má efekt, ale nedá se to změřit, zatímco Epi no se změřit dá, což je lepší zpětná vazba než když po masáži sice víte, že to tam povolilo, ale nevíte jak moc...

Petjo, jo jo, Valerian už má 3 měsíce a 3 týdny k tomu - šíleně to letí...ale co Ti budu povídat, že jo? 😉

lloollyy
7. srp 2008

Ahoj jennny, dík za odpověď, já jsem právě nikdy problémy s kvasinkama neměla, tak nevím nevím, jestli jsem to trochu s tím natahováním nepřehnala. Zkusím si koupit ten Rosalgin a možná dneska se odvážím znovu vyzkoušet tréning s balonkem. K dr. jdu až v pondělí, tak to s ním kdyžtak proberu. Dík

tynucha
7. srp 2008

blovitz - já hráz nemasírovala vůbec, jen jsem epi-novala a pak olejíkem od Weledy tu hráz natřela, zdálo se mi, že je nějaká suchá a dělají se na ní trhlinky. No a nastřižená taky nejsem 🙂 Mě na té masáži právě rozčilovalo, že nemám žádný jasný důkaz, že to je účinný, u balónku je to jasný - přemeřím metrem a vidím. Takže bych si s masáží nedělala takovou hlavu, zvlášť když hrozí že si tam zatáhneš kvasinky.
lloollyy: stalo se mi to stejné taky na 8cm, psala jsem to o několik stránek dřív: možná se ti jen utrhnul zbytek panenské blány 😉 Prý se to u prvního porodu děje, tak proč by se to nemohlo stát u epi-nování? Taky mi pár dní tekla krev a přitom to skoro nebolelo.

jenny007
7. srp 2008

blovitc: Držím palce už teď. Neumím si představit trávit léto ve špitále. 😒 Tak snad to vyjde a pustí tě aspoň na ten závěrečný měsíc domů (mimichodem, poslední měsíc bylo pro to nejhezčí období z celého těhotenství. Moc ti přeju, abys ho mohla strávit doma 🙂 ).
koci: To je hezké, že sem přijdeš občas nakouknout...
lloollyy: Já teda taky nikdy kvasinky neměla. To až milwa tady na diskuzi napsala, že se poranila kvůli kandidóze, tak jsem začala hledat na netu a potom léčit... Můj gynekolog tvrdí, že je to v těhotenství velmi časté a téměř neléčitelné, ale že se to po porodu samo spraví. Jinak, proti krvácení mi opravdu asi nejvíc pomáhá pořádně promazat (používám olivový olej z lékárny), dneska jsem dala 9,5cm bez krvácení a 10cm s několika málo kapkami, ale nedá se to srovnat s epinováním bez namazání...

lloollyy
7. srp 2008

Holky, moc děkuji za podporu, já jsem se k epinování tak upnula, že mi pomůže při porodu,že nebudu muset třeba být tak moc nastřižená a tak, že když jsem zahlídla tu krev, tak jsem to málem obrečela - jako že už asi nepůjde dál trénovat. Ale když čtu, jak jste to překonaly vy, tak vyrážím do lékárny pro oliv.olej a Rosalgin, a to by v tom byl čert, aby to zase nešlo. Už se mi to krátí, tak bych alespoň těch 9 dát chtěla.

jenny007
7. srp 2008

lloollyy: Když jsem si teď přečetla tvůj příspěvek, tak jsem se musela usmát - i já jsem to totiž několikrát oplakala. Když se zadařilo, měla jsem hroznou radost, a když ne, tak jsem měla vždycky zkažený celý den... Neboj, opravdu to jde velmi rychle, já jsem se dostala z 8mi na 10 cm za týden 🙂 (a to jsem ten jeden den vynechala kvůli krvácení a pak jsem začínala znovu od osmi).

lloollyy
7. srp 2008

jenny: byla jsem v lékárně pro ten olej, ale magistra na mě koukala jak na blázna, i když jsem se jí snažila popsat na co to chci, tak vůbec nevěděla. Mohla bys mi prosím napsat přesný název toho olejíčku?? Moc děkuji

jenny007
7. srp 2008

lloollyy: Ten co já mám je jakoby vyrobený (víš, jak vyrábějí třeba mastičky...). Normálně v hnědé lékové lahvičce a etiketa je vypsaná ručně. Samozřejmě můžeš použít i normální jedlý olivový olej, je to to samé, jen ten z lékárny je bez takového toho typického zápachu, co má jedlý olivový olej. Já jsem si ten z lékárny původně kupovala pro mimíska, prý je to dobré na zadeček. 😀

lloollyy
7. srp 2008

aha, tak děkuji za info,já zítra zkusím jinou lékárnu a už budu chytřejší 😀 přeci nevzdám tréning, když mi to tak pěkně šlo!!! Kdyby mi alespoň těch 8 cm vydrželo - bojím se, že se zase zmenším a pak u porodu to bude,jak kdybych netrénovala vůbec 😢

jenny007
7. srp 2008

Podle toho, co na téhle diskuzi psaly holky, tak se to zas tak rychle nezmenší. Petja psala, že natrénovala 10 cm, ale dva týdny před porodem musela balonek vrátit a i tak porodila bez nástřihu. A tuším že milwa psala, že se taky dostala na 10cm, potom dest dní léčila kvasinky a po přeléčení se během tří tréningů dostala znovu na 10.

lloollyy
8. srp 2008

Tak poslušně hlásím, že jsem zakoupila olej v lékárně - neměli olivový, tak jsem vzala slunečnicový, a hned jsem to vyzkoušela. Dostala jsem se na 7 cm a to jsem to nijak nehrotila - bála jsem se. Takže to vypadá, že to snad s olejíčkem půjde lépe. Tak uvidíme.... Mimís má teď průměr hlavičky asi 9,3 cm, tak bych potřebovala minimálně ty dva další cenťáky natrénovat 😒

jenny007
8. srp 2008

To půjde, uvidíš... 😉 Jenom - ten balonek je fakt na mastný docela háklivej. Vždycky ho po použití pořádně odmastím, umyju několikrát v teplé vodě mýdlem a uložím, ale když ho pak chci znovu použít, je zase mastnej... Ach jo! Snad už ten týden vydrží. Neumím si představit, že by třeba uvnitř rupnul! 😲

lloollyy
9. srp 2008

tak dneska ráno 7,5, ale zase krvácení 😨 , takže to zase nechám chvilku být - no to je krásný tréningový tempo, potřebovala bych, abych měla termín tak na Vánoce, a ne za 11 dnů, ach jo. Jinak já jsem se ho taky snažila pořádně odmastit a asi se povedlo, možná že ten slunečnicový olej není tak mastný jako ten olivový 😝 Tak alespoň tobě a všem ostatním přeju hodně úspěchů při epinování a hlavně, aby se ta námaha při porodu zúročila

jenny007
9. srp 2008

lloollyy: To je mi fakt líto. Vím dobře, jaká je to bezmoc, když nemůžeš dál. ☹ Třeba se ti povede přijít na něco, co ti bude fungovat. Mě třeba oddych vůbec nepomohl, spíš to potom bylo ještě horší... 😖
Dneska už jsem na 10,5 (a bez krvácení!), ale vždycky až na třetí pokus. Vůbec nechápu, jak kocicatko mohla dát deset napoprvé. A taky doufám, že při porodu se to natáhne hned napoprvé. Manžel se mi směje, že bych musela rodit trojčata... 😀

blovitc120
9. srp 2008

Ahojte, tak v pondelok uz vraj pojdem domov isto, uz mam 36tt, tak asi zacnem pomaly trenovat, do toho 37tt len ze zavediem, trosku nafuknem, iba do prijemneho rozmeru, natiahnem a vyfuknem, aby si hradza len zvykla. Snad si neublizim,teda malej. ale hadam nie, ked tam nenarvem cely balon a budem len natahovat, nie?

jenny007
9. srp 2008

blovitc: To je skvělá zpráva!!! 😵 😵 😵 Malé určo neublížíš! A taky máš celkem dost času, tak nemusíš nikam spěchat. Pěkně pomaličku, ale jistě... 😉 Držím palečky!

blovitc120
9. srp 2008

Jenny, u mňa by som si tým množstvom času nebola až taká istá 😉, preto chcem začať trochu skôr a ísť radšej pomalšie 🙂.

barbiek
9. srp 2008

blovitc ahoj, som rada, ze uz pojdes domkov 🙂

blovitc120
9. srp 2008

Barbiek, ja dúfam, že už naozaj, lebo chcem robiť to, čo vy už máte dávno urobené, t.j. chystať pre malú veci. Nemám NIČ. Nechcela som popredu a od 29tt som tu. A chcem začať aj epi-no vať pomaličky 🙂

lanka
9. srp 2008

blovitc super ... konečně nastane "domácí pohoda" namísto té nemocniční...

Jenny, llollyy - já problém s krvácením neměla, ale protože mi byl balonek nepříjemný při zavádění pitlámeho dle návodu intimgelem na bázi vody a pak hráz olejem vždycky jen natřem až skončíme... hádám to bude mít účinek téměř stejný jako pitlání balonku olejem, akorát se nemusí nic odmašťovat 😉

novako
10. srp 2008

Holky, nechci vás strašit, ale na krvácení byste si měly dát pozor. Ne kvůli miminku, ale kvůli sobě. Abyste se uvnitř nenatrhly. Při kvasinkové infekci se se totiž rapidně snižuje pružnost pochvy. Krvácení taky může způsobit zbytek panenské blány, ale každopádně bych to konzultovala s Dr.

Blovitc: Času máš dost, neboj. Držím palce!!!

jenny007
10. srp 2008

novako: To, co krvácí jsou sliznice a ty se velmi rychle regenerují, protože jsou hodně prokrvené. Kvasinky se hlouběji nedostanou, už jsem o tom mluvila s doktorem. Je to ale každopádně pořádně nepříjemné, protože to svědí a pálí, no a hlavně krvácí.
lanka: To je docela dobrý nápad. Ono je asi jedno, čím se maže. Já už asi zůstanu u oleje, protože mi to funguje a už mi zbývá jen pár dní, tak snad to balonek vydrží... 🙂
blovitc: Tak už zítra, co? 😉 🙂 🙂 🙂 Užij si nakupování malilinkatých věciček! Skoro ti závidím... 😀

helcah
10. srp 2008

Holky prosím Vás můžete mi poradit jak epi-no objednat z těch stránek coor-med.cz? To se musí poslat email že o to mám zájem? Nemáte s tím někdo zkušenost?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru