EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tessie79
9. čer 2010

@sven Moc Ti neporadím, mně se to nikdy nestalo, tak nevím.

cucuriedka
9. čer 2010

@sven, nemoze to byt mozno iba zatka? ze sa mozno iba epi otrelo?

janar12
10. čer 2010

@sven Me se to taky stava, mam ctyri dny do terminu a porprve se mi to stalo, kdyz mi zbyvaly asi dva tydny do terminu. Bylo a je to vzdycky z cipku. MUDra mi rekla, ze to nevadi, kdyz je to jan malinko zaspinit a dost, ze je to mimo jine i tim, jak se ty porodni cesty pripravuji a ze nicemu neskodim. Ale mivam to fakt jen nepatrne na balonku - na nem je taky "videt", ze je to z cipku, podle toho kde ta stopa od krve zustava, a pak se jen oplachnu a uz nespinim vubec. Jo zatka to urcite neni, aspon ted au me, je to jasne cervena krev 😉

karcaka
10. čer 2010

Ahoj, tak já už mám taky po porodu. Před týdnem se nám přesně o týden dříve narodil krásný chlapeček. S epinem jsem trénovala tři týdny, den před porodem jsem se dostala na vytoužených 31 cm. U porodu to bolelo víc, přeci jen miminko není tak hezky kulaté, ale krásně bez nástřihu i poranění. Ten první den jsem byla taková rozbolavělá, opatrně si sedala, ale další den už zcela bez problémů. 🙂 Hlavičku měl 34 cm a váhu 3,5 kg.

karcaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vochechulka
11. čer 2010

Ahoj holky! Tak já bohužel patřím mezi méně štastné. Začala jsem cvičit pozdě a ještě porodila o týden dřív, takže jsem nastřihnutá a sednout si můžu pořádně až teď, čtrnáct dní od porodu. Strašně mě štvě, že jsem to tak podcenila. Takže cvičte, cvičte, cvičte, jsem přesvědčená, že to pomáhá.

zfidorka
13. čer 2010

tak uz mam porod aj ja za sebou... s epi-no som nestihla vela cvicit, mala sa narodila 10 dni pred terminom, a dostala som sa len na priemer 8 cm (aj to len pri poslednom cviceni)...
napriek tomu urcite nelutujem a budem ho pouzivat urcite aj pred dalsim porodom... dr. ma nastrihla, ale sama konstatovala ze hradza je pruzna... mala som uz nazelenanu plodovu vodu, tak mi slo hlavne o to, aby bola mala cim skor vonku... inak by som ju poziadala, ze to skusime bez nastrihu...
zatial sa hradza hoji dobre, viac menej od zaciatku mozem aj sediet... ja som rada, ze som s epi-no vyskusala ako to asi bude vyzerat...

ekika
13. čer 2010

Ahojky, teprve ted jsem se dozvedela o epinu a nadchlo me to. Termin mam za 14 dni, tak snad bych jeste stihla neco natrenovat. Bohuzel manzel moc s investici do Epi-no nesouhlasi, tak jsem se chtela zeptat, jestli nektera nemate aktualne na prodej za nejakou rozumnou cenu (nejlepe z Prahy, posta preci jen nekdy balik doruci az za tyden). Predem moc dekuju.

petja
autor
14. čer 2010

@ekika Mrkni na bazar.

houbik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zfidorka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bulinka83
14. čer 2010

ahojte, ja prispevam dost malo, lebo nemam cas, ale teraz musim a chcem vas vsetky povzbudit...pred porodom prvej dcery som o EPI No nahodou nasla nieco a nete a hned som si ho zaobstarala, cvicila som 4 tyzdne pred porodom 2x denne po 30min a vyplatilo sa - nakoniec absolutne bez nastrihu. Porod bol dlhy a bolestivy a nakoniec som rodila s epiduralkou, ale hned po porode som mohla "tancovat", sediet a skakat okolo babatka. Rodila som sice dievcatko s vahou 3250 a pri vacsiom dietati by to bolo asi ine...neviem....Vzdy ked som dokoncila cvicenie s EPI NO, spravila som si kratku masaz hradze a olejcekom. Pocas cvicenia som raz spinila - trosku jasnej krvy, bola som v strese ale citila som sa uplne dobre, tak som to nechala tak a o par dni mi moja doktorka potvrdila, ze ziadne poranenie nemam, vraj to bolo len zo steny posvy...myslim si, ze je to uplne bezpecne. Teraz cakam chlapca (ten ude asi vacsi) a chystam sa znova oprasit EPI NO a pouzivat ho tie cc 4 tyzdne pred porodom. Iba chcem dodat, ze na tych 10cm (je tam take pravitko na meranie), co je v podstate odporucany max na cvicenie som sa dostala asi len 5 dni pred porodom....chce to trochu casu, sebazaprenia a cvicit a cvicit...naozaj to pomaha, drzim palce

zuzanecka81
15. čer 2010

ahoj holky!
já mám tedy zatím dost času, jsem teprve 23. týden. ale epi-no bych moc ráda před porodem používala. jen se mi nechce kupovat nové a půjčovny tu nikde nemáme. nejste tu některá, která máte před porodem a pak byste se ho ráda zbavila?

petja
autor
15. čer 2010

já jsem koupila ještě v záruce do 01/2012 za 1.500,- což je krása,myslim,že spousta holek ho prodá za fajn cenu,ale po druhém těhu už bych se rozmýšlela.To bych šla radši do nového.Jinak myslím,že půjčit se teď nedá už nikde

nikka.vo
15. čer 2010

@zuzanecka81 Tak třeba já ho budu určitě prodávat, termín mám na začátku srpna, zatím je origo zabalený, čekám co mi řeknou na jizvu po předchozím císaři.

valentinuska
15. čer 2010

no všichni co epino prodávají, tak uvádí, že ho používali s kondomem a já jsem teď z toho trochu zmatená ... nenašla jsem jediný kondom, který by nebyl lubrikovaný silikonovým olejem a podle všeho olej epino poškozuje. Takže co teď? 🙂 Používat bez kondomu nebo riskovat porušení olejem 🙂

sven
15. čer 2010

@valentinuska - já jsem to dost podrobně zkoumala, psala dotazy na výrobce atd. a výsledek mého bádání nalezneš o pár stránek před - našla jsem jediné kondomy vlhčené lubrikantem na bázi vody - psala jsem to tu, příp. ti hodím odkaz - mám to potvrzené přímo od toho obchodu, dotazoval se přímo výrobce (tuším, že jsou z USA).
Jelikož jsem je nestihla objednat a zárovejň nechtěla riskovat poškození balonku silik. lubrikantem, tak otevřeně říkám, že Epi-no používám bez kondomu, avšak pečlivě se o něj starám a desinfikuji po každém použití doporučenými čtverečky 70% isolpropylalkoholu. Takže ač to přijde asi míň hygienické někomu, tak myslím, že z hlediska toho balonku pro jeho údržbu a hlavně životnost pro další uživatelku (budu ho po porodu prodávat), dělám víc, než používáním kondomu se silik. lubrikantem.

valentinuska
15. čer 2010

@sven já jsem to tenkrát myslím četla, ale nepsala jsi, že se přestávají vyrábět?

sven
15. čer 2010

@valentinuska - no ten pán z toho obchodu mi psal, že ta firma uvažuje že je přestane vyrábět, resp. nahradí lubrikant na bázi vody tím silikonovým. Ale zatím na skladě mají ty na bázi vody. On tady ten pán z té firmy taky přispíval, bohužel ho tu smazali (jako že to zde není pro firmy).

gabule75
15. čer 2010

Ahojky holky,

Cvičila jsem od 36tt a dostala jsem se na 30cm, pomáhalo mi to hodně psychicky a na porod jsem se těšila. Davídkovi se nechtělo ven a přenášela jsem, pak přišlo vyvolávání porodu a nakonec císařský řez, protože měl omotaný pupečník kolem krku. Každopádně investice do EPI-NA nelituju a jestli budu znovu těhule, tak si ho pořídím znovu 🙂

valentinuska
16. čer 2010

@sven mohu poprosit, neposlala bys mi ten název těch kondomů do IP? (abys tu nedělala reklamu 🙂)

eveluska
16. čer 2010

@sven - napis to prosim sem, to snad nesmazou, kdyz je to potrebny info pro vsechny tehulky s epinem 🙂 diky 🙂

bettynka222
16. čer 2010

ahojte 🙂

ja pouzivam epi-no s durexami uz od 34 tt a vobec sa mi balonik nezda poskodeny 😉

sven
16. čer 2010

tak vkládám odkaz - uvidíme jestli to přežije adminy 🙂
http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...

lubiky
16. čer 2010

podla mna ked po kazdom pouziti s akymkolvek kondomom balonik dokladne umyjem mydlom a teplou vodou a tym odstranim vsetky zvysky lubr. gelu tak sa baloniku nemoze nic stat... vyrobca sa tak len chrani ak by sa naaaaahodou nieco stalo,je to taka formulka ( ako ked mate na liekoch napisane ze nie su zistene neziaduce ucinky pre tehotne ale uzivat len v uvazenych pripadoch 🙂) ale osobne si myslim ze tie kondomy az tak moc netreba riesit... 🙂

petula3
16. čer 2010

ahoj kočky, predám epi no..kto ma zaujem kontaktujte ma na IP

lablanita
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lablanita
16. čer 2010

Dívky,
prasklo mi epino. TP mám 27.6., takže za chvilinku. Pokud máte někdo epino za rozumnou cenu, takmi prosím napište na IP.

Díky
@lubiky

crawler
17. čer 2010

@lablanita šmankote? jaktože prasklo? 😲

alenk
17. čer 2010

prasklo? a ako? neublizila si si?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru