EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

renatka100
26. říj 2010

@romy31 kde si si kupila na Slovensku Epi no? Cez internet?

linalina
26. říj 2010

@miliy dík za povzbuzení 😵
@romy31, ty jo, jsi šikovná. já se na 20 dostala až na posedmé 😕

lilix
26. říj 2010

ahojte. od ktoreho tyzdna je najlepsie zacat?

amandamath
26. říj 2010

@lilix zacinala som v 34 ale prve tri tyzdne to bolo trapenie. Neskor zacalo aj telo "spolupracovat" takze doporucujem ako je v navode od 37 tyzdna.

suik
26. říj 2010

@lilix rozhodne tak 37 tden, driv bych to ani nezkousela, nemusi to byt uplne bezpecne a celkem i zbytecne. Vetsinou dva az tri tydny cviceni bohate staci.

suik
26. říj 2010

@lenulab jdu se podívat, jak jsi dopadla, ... to je škoda, že jsi to nemohla posoudit 😒 , rodila by se krásně, Sofinka byla taky takhle velká, hlavičku o 1 cm ještě větší, ale zvednuté sebevedomi je taky dulezity...akorat podle toho co jsi psala byla koncem pánevním? To nepoznali na UZ driv, nebo se otocila predtim....nebo jsi to psala a mě něco uniklo 😲

tak moc gratuluju a brzo se zotav a pěkně si to mateřství užívej!

lenulab
26. říj 2010

@suik UZ byl naposled ve 30.týdnu a to byla KP, ale mudr říkal, že se otočí, to jsem si z toho ještě nic nedělala. No a pokaždý u mudry jsem se ptala a ona říkala, že je to OK... tak si vyber...Hlavičku nahoře jsem začala pociťovat asi 3 týdny před porodem a týden před poroden jsem se ptala a říkala taky, že je to OK, no co bys řekla? ☹ jo rodila by se myslím krásně, 3 kila a 48cm to je ideální 🙂 je to škoda no...nedá se 🙂

suik
26. říj 2010

@lenulab hele, to nechápu. To tě chtěli nechat rodit normálně, jako někde to v pohodě dělaj, ale někde je to indikace na císaře rovnou. Hlavně že jste obě v pořádku spolu 😵

lenulab
26. říj 2010

@suik nechtěli mě nechat rodit normálně-doktor v nemocnici rovnou říkal císař...Ale ta doktorka assi chtěla nebo co já vím...

suik
26. říj 2010

@lenulab si myslim, že se do toho dneska každej nehrne....já třeba osobně bych se dost bála. Ta tvoje doktorka mi připomíná mýho doktora, taky jsem z něj nevypáčila nic víc než že je to OK.

romy31
26. říj 2010

@renatka100 ja som ho kúpila použité tuto cez bazár na koňovi 😉
tak dnes som cvičila....a cvičím takým spôsobom, že prvé zavedenie je des...to si tak 4krát prifúknem a vytlačím....ale potom sa to tam dole nejak prispôsobí a začne spolupracovať....dnes som dala tak zo 5krát priemer 6 a posledný skoro sedem....tiež by som to chcela vytlačiť, ale skôr to je o tom, že si ten balónik držím vo vnútri násilím a potom len povolím tlak a on pomaly vykĺzne 😅 ...no ale dnes ma už aj ruka bolela...neviem ako to budem robiť pri vyšších číslach 😀
a cvičiť som začala tiež až od ukončeného 36tt...

petah82
27. říj 2010

@renatka100 epino cez internet sa predava v SR len na http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/pre-teh... alebo tu cez bazar. inde som nenasla....

renatka100
27. říj 2010

@petah82 dik za info

renatka100
27. říj 2010

@romy31 som zvedava ako to pojde mne, ale najprv to chcem prekonzultovat s porodnikom, gynekolog mi to pre moznu infekciu neodporuca

kacerka
27. říj 2010

Ahoj holky,

nepročítala jsem diskuzi a proto se ptám, zda Vám, které jste Epi-no používaly pravidelně, opravdu dobře posloužilo a rodily jste bez "následků". Zvažuji jeho koupi, přece jen to není úplně laciná záležitost, tak bych ráda věděla, jestli je výsledek "zaručen".

Já jsem rodila před třemi lety a syn měl nadprůměrně velkou hlavičku, teď čekám opět kluka a myslím, že bude proporčně svému bratru podobný 😉 Po porodu jsem rok trpěla lehčí inkontinencí, tak bych nerada tento problém zhoršovala . . .

luculele
27. říj 2010

@kacerka ahoj, ja mam sice este pred porodom, ale v tomto fore je plno takych, co potvrdili, ze epi-no naozaj pomohlo, staci nalistovat par stran dozadu 🙂

To s tym prvym porodom je mi luto, prave tomu sa myslim s epi-nom da vyhnut.. Preco si mala take problemy? Aj ta vtedy nastrihli?

kinsli
27. říj 2010

@kacerka já jsem měla s Kačenkou rupturu 3, zatím se se mnou nikdo o porodu nebavil,
ještě je čas, ale třeba kamarádka co měla taky trojku už druhé rodila císařem.

Možná by bylo vhodný se zeptat své gynekoložky jak to vidí ona, jestli by nebyl lepší
císař než jít do rizika ☹
když jak píšeš bude druhý prcek taky pořádný 🙂
U nás je to to samé, dokonce myslím, že bude ještě větší než Kačenka.

sambucca
27. říj 2010

@kacerka radim si udelat cas a tohle vlakno trosku procist 😉 vysledek samozrejme zarucen neni, zalezi na poctivosti cviceni, jestli nakonec neni porod cisarem, decko muze mit omotanou pupecni snuru kolem hlavy a musi ven bleskove atd. - kazdopadne vetsina holek co cvicila dopadla bez nastrihu, ty co meli miminka s velikou hlavou (treba 35, 36 cm) nebo slo se zvednutou rucickou maji dva tri stehy 🙂 Muj osobni nazor je zei nvestice je to velka jen zdanlive, znam miliony jinejch serepeticek ktery si s klidnym svedomim v tehotenstvi nebo pro miminko koupime a na nasi psychickou a fyzickou pohodu vliv nema a miminku je taky tak trosku sumak 😝 😀

kacerka
27. říj 2010

@sambucca určitě o těch penězích to není - utratili bysme je jinak 😉 Jen jsem prostě chtěla znát vaše zkušenosti - Karlík měl obvod hlavičky 37 cm, nástřih mi udělali, ale trochu jsem se natrhla dopředu a musím říct, že jsem první dny po porodu ani necítila, zda čůrám a nedokázala to čůrání zastavit. Chodila jsem na cvíčo pro šestinedělky, potom se snažila posilovat sama pánevní dno, ale stejně to trvalo dlouho 😝 No a myslím si, že po druhém by ta rekonvalescence mohla trvat ještě déle a nemuselo by to zůstat bez trvalých následků 😒

@kinsli jistě jako druhorodička chápeš, že císaři bych se pokud možno chtěla vyhnout - porod se vydržet dá a potřebuju být co nejdřív fit, abych mohla být i s tím starším 😉

kinsli
27. říj 2010

@kacerka To chápu, ale já třeba šestinedělí více méně proležela, první 3 týdny určitě. stehy mě vyndala sestra myslím 15 den, tak pak už jsem byla schopná po dalších cca 3-4 dnech si sednout. Kačenka byla miliónová, ta fakt jen jedla a spala, takže nebyl problém, teď si to nedovedu představit kdyby se to mělo opakovat, že bych si jen tak skočila na měsíc do postele. Obávám se, že 2,5 letým dítětem by to nešlo. Já samozřejmě chci rodit taky přirozeně, epino jsem si koupila tak doufám, že něco natrénuji, ale pokud bude váha vyšší než 4300g tak do toho asi nejdu. Kačenka měla 4000g a to už pro mě bylo moc.

kacerka
27. říj 2010

@kinsli tak to já byla po 5 dnech ready a to měl K. přes 4 kg 😉 Fakt jsem se fyzicky cítila dobře 🙂

kinsli
27. říj 2010

@kacerka jaký máte váhový odhad na 30tt??

kinsli
27. říj 2010

@kacerka já stratila hodně krve, jinak bych byla taky určitě dřív akčnější 🙂 Teď už bych nebyla hloupá na žádné prášky bych nespoléhala a hned bych se nechla píchnout na kapačku. Byla jsem hloupá, že jsem to před tím neudělala. Já mám prostě blbý pocit z jehel, ale raději hodinu na kanile než měsíc někde v posteli 🙂
byla jsem slabá, motala jsem se strašně špatně se mi dýchalo no hnus no.

kacerka
27. říj 2010

@kinsli na 30 tt váží 1350 - odhad mi dr. neříkal 😉

romy31
27. říj 2010

ahojte....baby ktoré teraz epinujete ako postupujete?
ja som už dosiahla číslo 7 ....huráá 😀 no ale ja mám taký problém, že keď už cvičím nejakých 10-15 minút, tak nevládzem stláčať ten balóník 😀 normálne ma ruka bolí 😀 a jasne v druhou rukou robím protitlak tomu balóniku, čo tiež nie je sranda 😀
no neviem si predstaviť ako to zmáknem pri vyšších rozmeroch 😅

kinsli
27. říj 2010

@kacerka to je krásný 🙂 Tak to bych se nebála najkého obříka. Já počítám na 30tt okolo 1750g

kinsli
27. říj 2010

@romy31 tak zapoj manžela 🙂

romy31
27. říj 2010

@kinsli no asi budem musieť....hrádzu mi masíruje, ale pri tomto sa ešte nezúčastnil 😅
inak ja som mala v 30+0 kilo a pol....takže asi tabuľkovo

kinsli
27. říj 2010

@romy31 Kačka měla na 30tt 1539g a na 37tt+3 ... 4000g
po tom 30tt děsně nabírala 🙂

fair
27. říj 2010

Ahoj holky! Připravovala jsem se poctivě na porod, mimo jiné i s pomocí epina. Bohužel tomu osud chtěl jinak a já nemohla vyzkoušet to, jak moc jsem se před porodem snažila... Zbyněček se narodil akutním císařským řezem (klesání ozev na monitoru), vážil 4210g a měřil 53cm. Avšak ten pocit, se kterým jsem do porodnice jela, byl k nezaplacení. Cítila jsem se vyrovnaná a poměrně klidná. Všem epiňačkám přeji, aby cvičení bylo k užitku! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru