EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lamia
24. zář 2008

Novako děkuju,už jo 🙂

Od pondělka trénuju,po předchozím pouhém masírování jsem na necelých 8cm,no snad to do porodu dám na úplnej průměr,jsem jako fakt děsnej posera,včera jsem při tlačení ufoukla páč jsem se bála poranění....teda nepředpokládám že bych někdy do porodu našla čas a sílu na balonkování 2x denně,jsem ráda za jedno....

Animo co se narodilo??? Ambulantní porod závidím,taky bych chtěla,ale asi to nevyjde....

marci
24. zář 2008

Já u sebe přitvrdila a dostala se na obvod 30 cm - víc už ale asi hrotit nebudu. Cvičím 1x denně, kdy provedu 3x nafouknutí + večer masírujem. Vzhledem k tomu, že mě hrozí císař, kvůli velikosti mimča, tak budu asi udržovat tohle 😠

animatua
24. zář 2008

tanuki: dostala jsem se na 8 cm, ale krvacela jsem pri tom..

lamia, kocicatko: mame holcicku, 3 a pul kg, 51 cm 🙂

az budu mit trochu casu tak napisu do tematu Jaky byl porod

kocicatko
24. zář 2008

Animo, krásné míry - my měli 3500 g a 50 cm, takže hodně podobně 😉 . Tak ještě jednou gratuluju k malé princezně 😉 🙂 😉

tanuki
24. zář 2008

Tak to jsou opravdu pěkňoučké míry 😉

lamia
25. zář 2008

Animo nespěchej a užívej si dcerušku,míry fakt nádherný,gratuluju moc!!!!!!!!!!jéje,už ti fakt závidím 😀

petja
autor
25. zář 2008

Anima:

Moc moc gra tuluji! Stejná porodní váha i míry jako náš Filípek 😉

animatua
25. zář 2008

holky tak jsem se konecne dostala k popisu porodu:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lamia
25. zář 2008

Animatua tak teď už závidím dokonale,taky bych moc ráda rodila ambulantně,ale bohužel nesouhlasí ani náš pediatr (což by se dalo řešit...)ale velmi výrazně nesouhlasí ani můj muž,což už je větší problém,přeci jen chci respektovat i jeho názor,ačkoliv trčet (dle mého názoru zbytečně...) budu v porodnici s miminkem já a budou mi děsně chybět s malou oba...No nic,tak holt to tam budu muset přežít.....jdu cvičit s balonkem a ještě jednou hrozně moc gratuluju k holčičce!!!!!!!!!!!!!!!

animatua
25. zář 2008

lamia: uplne te chapu, ja jsem taky nechtela trcet v porodnici, ale jak jsem psala, nebyt hlavne obrovske podpory manzela tak bych to nezvladla, a ta podpora byla hlavne psychicka.. souhlasil na 100% s ambulantnim porodem, kdyz mel nekdo reci tak to byl on kdo "rypaly" usmernoval.. takze pokud s tim manzel nesouhlasi, tak se do toho jit neda

ale neboj se, tri dny v porodnici utecou jak nic a budes se radovat z miminka doma! 😉

konecna
26. zář 2008

Tak přidávám svou zkušenost s EPI-NO. Dostala jsem se asi po 3 týdnech trénování na 10 cm a stejně jsem se u porodu nástřihu (i když malému - 2 stehy vnitřní a 2 vnější) nevyhla. Malá měla 3,6 kg a 51 cm. Chci vám říct, že nástřih absolutně nebolel a za 2 týdny bylo vše zahojeno, takže žádná tragedie. Trošku jsem byla zklamaná, ale myslím, že bez trénování by byl nástřih asi větší.

lamia
26. zář 2008

Konecna tak to jsi dobrá,že jsi natrénovala těch 10cm...myslím se tu žádná tolik nebojíme bolesti při nástřihu,jako spíš toho hojení apod...já při prvním porodu dík epi-no stříhaná nebyla,tak doufám to tak bude i napodruhé,není nad to moct si sednout na zadek 😀 Krásné míry holčičky,gratuluju.

marci
30. zář 2008

ahoj holky, tak jak vám jde trénování? Já už jsem strašně netrpělivá co se týče čekání na porod - přijdou mi ty poslední dny fakt šílený. S epi-nem jsem na obvodu 32 cm. Už cvičím každý den jen 2 nafouknutí - myslím, že to stačí. Jen aby ten prcek už se uráčil rozhoupat.....

llllucka
30. zář 2008

Ahoj Holky,chci se zeptat,kdy jste začaly trénovat s epi-nem a kde jste si ho objednaly.Díky moc🙂

marci
30. zář 2008

Objednat jde tady www.coord-med.cz
Cvičit jsem začala od ukončeného 35. týdne 😉

llllucka
30. zář 2008

Marci:díky.Manželovi to tam nešlo objednat.A nepamatuješ si náhodou dobu dodání?

marci
30. zář 2008

objednávala jsem to normálně mailem u pana Sedláčka a do týdne ho měla doma.

tanuki
30. zář 2008

ahoj holky, Marci, tak 32, to je pro mě opravdu scifi 😉 jsem na 26, a to tlačení zatím flákám, spíš nervózně vytahuju, abych se nějak nepo.. 😀
Občas se musím s malou trochu prát- cítím, jak mi do něj hlavičkou žďuchá 😀

marci
30. zář 2008

tanuki u mě není o tlačení taky řeč - když nafouknu na maximum, jenom přestanu přidržovat balónek v sobě a sám vyjede - vůbec nemusím vyvíjet nějakou tlačící aktivitu 😉

tanuki
30. zář 2008

no já tu svojí anatomii fakt nechápu - když nafouknu tak přes těch 23cm, tak mi začne zalejzat dovnitř ještě víc, což mě znervózní a začnu ho pak po chvíli tahat a u toho dělat, že taky trochu tlačím 😀
Co nového z porodnice ohledně velikost malého? Zlusíte teda normoš porod?

marci
30. zář 2008

Tanuki dle posledního vyšetření v pondělí, kdy mi dr. proměřovala UTZ pánev, říkala, že tam zatím žádný nepoměr není a měl by projít. Ale samozřejmě to záleží na tom, jak dlouho se mě bude potvůrka ještě držet..... nějak ho nejde přemluvit, že už bychom mohli jít na to🙂

hanulala
1. říj 2008

Ahoj maminky,
před týdnem mi kamarádka doporučila EPI-NO, tak jsem si pročetla tuhle diskusi, ve čtvrtek objednala, v pátek vyzvedla, v sobotu váhala, jestli už vyzkoušet a v neděli jsem začala měsíc před termínem rodit 😀

Chtěla jsem se zeptat, jestli by některá z Vás neměla zájem odkoupit originálně zabalený přístroj i s účtenkou za původní cenu (1995 Kč). V Praze, v Kladně nebo v Brně můžu předat osobně, jinak se můžeme domluvit na poslání poštou. Kdyžtak mi napište na mail zirafka@zirafka.cz Díky moc!

lamia
2. říj 2008

Marci tak to tě teda hluboce obdivuju,já jsem na 28cm a 32 si vůbec neumím ani představit 😀 😀 Držím palce ať se mimi rozhodne vyrazit na cestu co nejdřív🙂

Ad tlačení,no já ho nechám zajet hlouběji,nadechnu se,zatlačím a uvolním svaly pán.dna co to jde,tak ho tak jako napůl vytlačím napůl povytáhnu a jak se přehoupne přes určitou hranici tak už ho velmi intenzivně brzdím rukou,protože by vylít jak špunt a já bych se asi pos... 😀 😀 přeci jen v té oblasti poševního vchodu ho nechávám vyjet ven opravdu HODNĚ pomalu 😀 😀 Ale přeci jen vidím postup,za týden cca 2cm na obvod,tak snad to do porodu dám na nějakou dostačující hodnotu.

blovitc120
3. říj 2008

Marci, ja som rodila deň po termíne a panvu som mala tiež pod hranicou, malá prešla, ale všetci viete ako... čo už. A ešte mala aj krátky pupočník, aj preto ju museli rýchlo vybrať, lebo ho ťahala, keď už bola takmer von a ja som viac nemohla. Ale toto nemusí byť tvoj prípad. Ty si natrénovaná, ja som bola slabá a pol tehotenstva som preležala v posteli.

katkabod
3. říj 2008

Ahojte, ja som tu davno nebola, trcali sme v nemocke kvoli prietokom, ale uz je to nastastie ok. Nafukujem uz 7 dni a sme na 8 cm, om velmi vdacna vsetkym tehulkam a uz aj mamickam, ktore zalozili a podielaju sa na tejto teme, ktoru som objavila nahodou, ale inak by som sa nikdy o Epi- no nedozvedela a nekupila si ho!Uplne ma to ukludnuje, ze vidim, ze to naozaj funguje a ze je fakt mozne sa na porod pripravit a urobit co najviac preto, aby sme sa nastrihu vyhli.

bebe001
4. říj 2008

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Epi-no už mám doma, ale anglický návod mi dává celkem zabrat. Mohly byste mi přesně popsat, jak cvičíte? V jaké poloze a pak přesný postup....Prosím prosím. A myjete a desinfikujete balónek po cvičení, jak jsem teda pochopila z návodu, že by se mělo, nebo před cvičením? Nebo po i před? Moc děkuji.

marci
5. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem zpět z porodnice. Narodil se nám syn Davídek - 3,65 kg, obvod hlavičky 36 cm. Takže malý nástřih byl nutný, ale kdybych necvičila s epi-nem určitě bych se nevyhla rozsáhlým vnitřním zraněním. Takhle jsem porodila docela v pohodě, všichni na mě jen nevěřícně zírali, že nemám žádná vnitřní zranění vzhledem ke své tělesné konstituci a velikosti malého 🙂

animatua
5. říj 2008

marci: moc gratuluju! napis pak jaky byl porod. kde jsi vlastne rodila?

novako
6. říj 2008

Marci: OOOOOOOOOOOOObrovská gratulace k Davídkovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
To je škoda, že Tě taky fikli. Ale aspoň že nás nešili uvnitř. 😉 Až se Ti zahojí stehy, doporučuji mazat jizvu nějakým olejem, aby byla pružnější a přestala být citlivá. 😉

bebe001
6. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem napsala panu Sedláčkovi a on mi obratem poslal návod v češtině, tak super a už tomu rozumím. Jinak gratuluji k marci k Davídkovi a přeji hodně zdraví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru