EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
4. led 2011

@kinsli
a jen nafoukneš a vytlačíš,nebo tam ponecháváš i nějakou tu minutku?
Mě to totiž docela tlačí a bolí,takže nevydržím dlouho s nafouknutým balonkem

imzadi
4. led 2011

@kinsli ty jo, 6 nafouknuti? tak to ja asi blbe mackam ten foukaci balonek...jak jsem psala, na to, abych dala 8 musim asi tak 20 nafouknout...

kinsli
4. led 2011

@imzadi nene 6 nafouknutí myslím nafouknutí balonku + vytlaceni, jinak na tech 34 cm to mám na 34-36 stlaceni pumpicky 🙂

@vesperr11 Já nafukuji normálním tempem tak do 25 stlaceni balonku, tak uz je to rychlovka 🙂 nevydrzim ten tlak na konecnik

imzadi
4. led 2011

ty jo, takze jeste musim tak 10 stlaceni pridat...fuuuj 😀

kinsli
4. led 2011

@imzadi jojo to pak ruka bolí 🙂

imzadi
4. led 2011

myslim, ze bude bolet vsechno 😝

olga777
4. led 2011

@imzadi Ahoj jestli můžu, tak raději opatrně. Jako prvorodička to neuspěchej, aby si si ještě před porodem neublížila. Já jsem dceru rodila císařem, takže to mám také jako napoprvé a nejde to tak rychle. Ale furt si říkám, že lepší něco než-li nic. U dcery jsem se otevřela na 8cm a pak se to zastavilo. Tak neboj ono to tělo si s tím také trochu poradí. Nemusíš to odřít všechno za něj 😅

maryja
4. led 2011

@natama ja taky nevydrzala s nafuknutym balonkom na hradzi, tak mozno par sekund do priemeru 7 cm. Potom to bol problem uz i vytlacit, to som sa vzdy cela spotila 😀 a musela som sa povzbudzovat,a bolo to vytlacovanie rychle, aby to bolo co najrychlejsie za mnou. Ono to tak bolo i pri porode, rychlo som tlacila, aby bol porod za mnou 😀

imzadi
4. led 2011

@olga777 dekuju, urcite se snazim to nehrotit, ale ten pocit ti neda...stejne ale kdyz vytlacuju ten balonek na 8 boli to pekelne ... a stejne jako @maryja se snazim to udelat rychle 😀

olga777
4. led 2011

@jerryjanka mě se také hrozně nechce, ale když už jsem se tak rozhodla, tak budu. Těšila jsem se teď po prázdninách, že na to budu mít víc času (dcera chodí do školky), ale včera tam byla první den a osypala se, má plané neštovice. Tak si ten klid na cvičení musím vydobít. A dvakrát denně!? To je nemožné 😀 Ach jo

olga777
4. led 2011

@imzadi na osm cm podle té kartičky? to já bych praskla!! 😅 jdu na to...teď je chvilku klid

imzadi
4. led 2011

@olga777 jojo, podle krabicky ... a jinak take cvicim jen jednou denne, hlavne i proto, ze pouzivam vzdy kondom a takhle bych jich spotrebovala hrozne moc 😀

natama
4. led 2011

jeste mi prosim objasnete to vytlaceni 😅 ja mam naopak co delat, abych ten balonek udrzela vevnitr, pac vyklouzava sam, tlacit ho vubec nemusim, aby se dosttal ven. nebo bych se i tak mela snazit ho vytlacit, kvuli zapojeni nejakych svalo nebo tak? 😅

imzadi
4. led 2011

@natama jsem na tom stejne, ale obcas, kdyz balonek zavedu vic jak ty dve tretiny, tak se celej nafukuje ve me a pak ho normalne tlacim, jako miminko 😀

slniecko77
4. led 2011

ahojte 🙂
..tak dnes som dala moj osobny rekord: 24, 24.5, 25.3, 26 a 27 cm juchuuuuu 😀 strasne sa z toho tesim
..dik @babika0 za povzbudive pismenka pred par dnami
..tak snad som sa rozbehla a rada by som skoncila aspon na cisle 32 - 32 cm

..ja ked cvicim snazim sa balonik nafuknut co najviac, vydrzim aspon 1 minutu, potom zase dofuknem a snazim sa vydrzat zase minutu az pokial vladzem a potom vytlacim..niekedy musim dost zatinat zuby a maly kope o dusu 😝

imzadi
4. led 2011

@slniecko77 teeeda, zavidim🙂 pak to vzdy premerujes metrem? ja jen odhadem prikladam k te tabulce 😅

babika0
4. led 2011

@slniecko77 gratulujem, vidis to.. ako rychlo si ma dobehla. este ma aj predbehnes, mne to moc nejde. no

slniecko77
4. led 2011

@imzadi aj premeriavam metrom a tiez prikladam k stupnici 🙂
@babika0 myslim, ze som predtym nie moc dobre cvicila a hlavne som bola vzdy napata kvoli tej bolesti, dnes som sa snazila maximalne uvolnit a hned to slo lepsie..aj ked to najprijemnejsie nie je a snazim sa inspirovat @kinsli 😵 ako jej to ide lahko a na akom krasnom cisle je 😵

..uvidime ako to pojde zajtra, snad tych 27cm udrzim a pridam aj nejakeho 0.5cm

natama
4. led 2011

jeee, ja chci taky takovy cislaaaaa 🙂
a ten balonek teda nafukujete tak, ze je na hrazi v tom nejsirsim miste nebo v tom zuzenym? ja uz se z toho jelen 😀 snazim se ho mit na ty 2/3 vevnitr a to je na hrazi pak docela uzkej a je to ok. pak v pohode vyklouzne a pokud se ho nesnazim spomalovat, aby teda na ty hrazi aspon chvili byl ten nejvetsi prumer, tak je to ok. ale nejvetsi prumer nechat chvili na hrazi, to se neda vydrzet ☹

slniecko77
4. led 2011

@natama aj ja som to predtym robila tak, ale ako som pochopila, dievcata ho nafukuju na najsirsom mieste..skusam to tak od vcera a dnes ciselko vyskocilo 😉
..do 2/3 si ho vkladam ked cvicim svaly panvoveho dna

jerryjanka
4. led 2011

@vesperr11 mam vysoky tlak a hned ma poslali ležať do nemocky ale minimalne dnes som ešte doma a zajtra sa uvidi.

@babika0 aj ja som bezozmeny v naleze - akurat ten tlak no 😔

babika0
4. led 2011

@jerryjanka daj mi trocha tlaku. ja prave naopak ze 100/ 70 niekdy 110/69 to uz co je za tlak, a rano som pila aj nesku kavu. 😕 ☹

imzadi
4. led 2011

@babika0 jeee, tak to jsi nam tom lepe nez ja🙂 ja mivam tak 90 na 60🙂

jerryjanka
4. led 2011

@babika0 posielam kurierom 😀

babika0
4. led 2011

@imzadi a to strasne lubim cesnak, ked si dam, tak ani nechcem vediet ze kolko mam.
@jerryjanka dik

brego
4. led 2011

Ahojte holky, tak jsem cvičila včera a dnes a podařilo se mi průměr 9cm, což by mělo odpovídat obvodu 28,2cm, tam mám radost, že se snad ta 10 povede. Nu prcek se zatím nikam nechystá, tak mám čas. Jinak, abych udržela balónek na hrázi, tak musím dát nohy k sobě, rukou ho tam rozhodně neudržím.

imzadi
4. led 2011

@brego taky dobra finta 😀

jerryjanka
4. led 2011

tak dnešny vysledok - 23,-25-25,5-26-26,5-26,5-27-27 ale teda bruško mi potom stvrdlo riadne

imzadi
4. led 2011

@jerryjanka ty ses taky rozjela koukam... 😵

jerryjanka
4. led 2011

@imzadi kym neuvidim 30 spokojna nebudem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru