EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

mony80
12. led 2011

Ahojte dievcata, pridala som sa do Epi-no cviciteliek.
Fuh no tie prve pocity su skutocne sila.
@sharlotta kolko si dala na prvy krat ?
Ja som dnes cvicila druhy den a prehnala som to☹ , bolo to aj s krvou ☹ takze zajtra pauza a potom pekne pomalicky 😔

sharlotta
12. led 2011

@vesperr11 ale v tehotenstve by sa nemalo kupat a uz vobec nie v teplej vode 😕
@mony80 neviem kolko, podla tej mierky asi 3,5cm...Ale tak 3x som stlacila ten balonik na nafukovanie...Ja neviem, ci to niekedy dokazem... 😒

vesperr11
12. led 2011

@sharlotta
nebyla to žádná vařící voda,jen tak na to,aby prohřála svalstvo pánevního dna...a dřív jsem se taky bála koupat v teplejší vodě.ted už by mi to nevadilo,miminko je dostatečně velké na to,že by se klidně mohlo narodit....

mony80
12. led 2011

@sharlotta no je to poriadna drina.
Ale na druhej strane som rada, ze mam aspon predstavu ake tlaky to vlastne su.
Ja pevne verim, ze casom to snad pojde. Len si musim davat pozor aby som si neublizila. Lebo ta krv ma poriadne naplasila.

sharlotta
12. led 2011

@mony80 a tebe sa kolko podarilo na 1x?
@vesperr11 no, ja som bola v termalnej vode (35 stupnov) v 3. mesiaci a skoncila som na pohotovosti s krvacanim, myslela som, ze uz je koniec... 😒 Doktorka na pohotovosti na mna vyplestila oci, ze co mi to napadlo... 😕

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 uz si napoustim vanu i s penou 😀 snad to pujde lepe🙂 to budou ucty za plyn a vodu🙂

mony80
12. led 2011

@sharlotta ja som dala na prvy krat 6cm co je podla toho papierika asi obvod 19 teda ak som to spravne pochopila.

mony80
12. led 2011

inak tiez si davam teplu spchu na hradzu aby som sa uvolnila

olga777
12. led 2011

Tak jsem se, díky vesperr11, dokopala a také si zacvičila. Mám radost, dostala jsem se několikrát na mé maximum-8cm 🙂 Já se teď bojim, boji. Ale s tou teplou vodou to je dobré. Také se pořád cachtám. A Když si napustim teplou vanu (i s pěnou 🙂 ), tak mi to břicho stejně celé kouká nad vodou, takže se miminko nenapaří i kdybych chtěla.

delf14
12. led 2011

tak jse docvičila a jsem na 8cm to jsem zvědavá zda dám těch 10 😀

imzadi
12. led 2011

to jsme poctivky, i ja cvicila🙂 a dala jsem 28 cm, no nic moc co? 😖 uz ted mam co delat, tech 30 se zda neskutecnych, snad mi zitra nerekne doktor, ze malej ma obvod hlavicky 35 😕 ale teda holky, co je zajimave, ze me trosku boli vrsek, jakoby kolem klitorisu...cim to muze byt? to jsou veci 😅

kloranebb
12. led 2011

Neboj sa, ja som dosla len po 9 cm a maly sa narodil s priemerom hlavicky 37 cm - ma ju pekne tvarovanu stale 🙂 Po porode som mala sice 2 stehy zvonku ale nie na hradzy, ta vydrzala. Stehy som mala vraj niekde v okoli klitorisu. To mozno vysvetluje tu tvoju bolest imzadi.

vesperr11
12. led 2011

To jsem ráda,že jsme se dnes takhle vyhecovaly a podpořily všechny 🙂

miri.b
12. led 2011

ahojte, dnes mi prislo epi/no, tak od buduceho tyzdna sa tiez pridam, len sa chcem spytat, ze s akymi kondomami sa moze cvicit? Treba nejake specialne?

brego
12. led 2011

Ahojte, tak já dneska cvičila takhle pozdě, ale vyplatilo se, dnes poprvé jsem dala ten průměr 10cm! Tak kdyby prcek v pátek vykouknul, tak snad půjde hladce jako dnes Epi-no. A holky co začínáte, neděste se, já jsem na poprvé taky nafoukla 3x a řekla si, že 10cm nikdy nedám. Ale jde to. Každá si najde systém, jak rychle nafukovat, jakou polohu zaujmout, jak při tom dýchat, jestli dát koupel nebo sprchu před cvičením. Prostě to chce poslouchat svoje tělo. Já třeba cvičím v polosedě, abych měla opřenou i hlavu, přidržuju balónek rukou, ale když mám pocit, že moc klouže ven, dám hodně nohy k sobě, abych měla pořád ten pocit napnuté hráze. Když jsem zkoušela úplně vleže, tak mi balónek zajížděl hodně do hloubky a tlačil na čípek, což mi bylo tak nepříjemný, že v týhle poloze necvičím.

mareli
13. led 2011

ahojte
ja som este pri prvom tehotenstve vela citala o EPI-NO ale vtedy tu este nebol taky rozsireny. teraz mi ho velmi odporucila kamoska v UK, kt s nim 4tyzdne cvicila a porodila bez nastrihu.
ja neviem a to potom ako prebieha pri porode, ako mam porodnikovi oznamit, ze nech nerobi nastrih, ze som cvicila s balonikom? alebo? 😅
a kde ste si to objednali?

delf14
13. led 2011

ahojky holky tak jsem dnes byla a kontrole samo,že m ho zas změřila at a vypočítla z toho hmotnost tak už máme 3300g tak jsem se schválně zeptala na hlavičku kolik má prý 33cm,20.1.jdu do porodky se domluvit co a jak,aby se podívali na plíce zda jsou vyvinuté už atd a zhodnotit co dál a nenechat přenášet,tak jsem zvědavá na čem se dohodnem snad mi porodnice vyjde vstříct douffám.

imzadi
13. led 2011

tak jsme na tom hodne podobne @delf14 , dnesni kontrola, vaha 3500 g a obvod hlavicky 35 🙄 ach jo, bojim bojim...to mame pred sebou jeste min 10 dnu... 😝

jinak na dotazy, viz diskuse vyse, koupit se da napr. na www.epino.cz a kondomy ty, co neobsahuji nic olejnateho, musi byt vse jen na bazi vody...ja objednavala suche, taky jsem to nasla tady v diskusi ...

delf14
13. led 2011

@imzadi no bude to zajímavé to ti povím,no já jsem děsně zvědavá ,jak tam dopadnu v porodce co vymyslí,ale taky se bojím rodit obříka jako ty,no snad nám to dopadne dobře kéž by a my byli v poho,dnes přítel jede opět na noční tak zas budu trénovat 🙂

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
tak konečně info🙂,malej je vlastně chlapák,vid? Já jsem zvědavá konkrétní čísla z měření taky,ale budu si muset počkat do příští středy.

imzadi
13. led 2011

@delf14 doktor se zatim bohuzel na drivejsi vyvolani netvaril...no uvidime pristi ctvrtek...

@vesperr11 no slovo malej uz se fakt nehodi 😀 a mas nejake odhady z posledne? me prirusta ukazkove, 250 g tydne...ptala jsem se lekare, jak tomu zamezit, pry to nejde...veme si co chce...nenazranec...vsechno obleceni 56 muzu rovnou vyradit, ach jo 😝

delf14
13. led 2011

@imzadi to já taky nevím,zda mi ho vyvolají,záleží jak bude mít porodka plno pokud moc né tak třeba ,by mi to i vyvolaly,ale to je ve hvězdách tohle vše záleží na nich bohužel ,kdyby bylo na mé doktorce tak by mi to vyvolala 😅 ikdyž zas vyvolávaný porod je prý horší tak nevím teda 😒

imzadi
13. led 2011

@delf14 presne, moje doktorka kdyz me predavala do porodky rikala, ze uz by to take vyvolala, ale porodnik, ke ktermu chodim ted nic...pry je jeste brzo..ale ze by pry nerad cisare...tak nevim 😨

delf14
13. led 2011

@imzadi no právě tohle je nejhorší, podle mě by měli poslouchat doktorku ta tě má na starost celé těhu tak ví co a jak je dobré pro tebe i dítě,prostě mě to štve to jejich jednání,vědí,že dítě je velké a že by už mohlo být samostatné,jako dýchat atd.jo a stejně nic ach jo je to děs stejné odpověd se dočkám ve čtvrtek uvidíš nechají to normoš do 40tt a já budu mí pětikilové mimčo 😠

imzadi
13. led 2011

@delf14 jo taky si rikam...myslim, ze prckove uz budou v tuto chvili donoseni, sice je nasilne vyvolat ven asi neni dobry, ale rozhodne lepsi nez komplikovat pripadny porod jim a predevsim nam...

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
no ,taky jsem z toho trošinku nervozní.....ale stale si říkám,že ty odhady jsou jen a jen odhady -....takže taky ten odhad může být více.....

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 no prave, vsichni mi na tuhle dnesni informaci rekli, ze je to jen odhad...ano je, je to minus ale taky plus 15 procent, takze muze mit ted 3,15 ale taky 4 kila 😀

vesperr11
13. led 2011

@imzadi
ach jo,opět svádím psych.boj s tím,zda jít cvičit.Fakt se musím děsně nutit a přemlouvat.

imzadi
13. led 2011

@vesperr11 me se take nechce 😝 jsme hrozny cooo? ale dam vecer sprchu a pak pocvicim...aspon chvili 🙂

vesperr11
13. led 2011

ale asi využiji toho,že jsem ted sama doma,o víkendu tomu tak nebude,takže pak to asi vynechám.......ale brrrrr nechce se....
Imzi,písla jsem Ti soukr.zprávu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru