EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
20. led 2011

@vesperr11 to je otočení miminka? prý to pěkně bolí 😒
Mě mimčo už neměřili, jen monitor. Ale asi bude přibližně podobný, jako vaše. Před 9dny mělo 3441g a hlavičku 9cm.Ale já víc jak 29 prostě nedám ikdybych se nevim co 😠
Hele holky, také pořád spíte? Já jsem se před chvílí vzbudila...to je hrozný a vůbec se nehýbu.Šchody máme jen dva a já jen ležím, nebo sedím...to pak nevim jak mi to hrdlo má sestoupit. Tak já si jdu zacvičit a pak alespoň pro malou do školky, ať mám nějaký pohyb.

vesperr11
20. led 2011

Já už odpočívám,protože mě bolí záda,bedra,kolena,kyčle....takže raději odpočívám,dle rad PA, a nikam se neženu....

vesperr11
20. led 2011

není to k otočení,já mám malýho už dlouuuuho hlavičkou dolu,ale je to vyprovokování porodu,ale u někoho nezabere,u někoho jo-třeba za 2-3 dny.....

olga777
20. led 2011

@vesperr11 aha a to se ti tam jako někdo hrabe?? No ono pak v té porodnici, jak už tam jseš, tak to moc neřešíš (jak se střídaj směny, vždy příjde někdo jiný a vyšetří tě a pak zase někdo jiný 😉 ).

babika0
20. led 2011

@vesperr11 ja neviem s tym hamiltonom. vo mne sa rypal jeden surovec, a stacilo mi, a to nebol ani hamilton. mozno by som povedala, ze skusme, ak ked ma to bude moc bolet, nech uz aj prestane! 😝

babika0
20. led 2011

Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu.

vesperr11
20. led 2011

@babika0
tak nějak.....ale prostaglandiny se vyplaví i při sexu,stejný účinek na děl.hrdlo má sperma

babika0
20. led 2011

@vesperr11 to som iba skopirovala co pisu na nete 😉

imzadi
20. led 2011

takze mi z toho vychazi, ze ten sex preci jen bude prijemnejsi...jen jsem zvedava, jakou dneska zvolime polohu 😀

vesperr11
20. led 2011

@imzadi 😅 😀 😅
na výběr toho moc není,co?

imzadi
20. led 2011

@vesperr11 no neni 😀 bude to pekna rozcvicka 😝

vesperr11
20. led 2011

@imzadi já bych řekla...právě naopak 😀

olga777
20. led 2011

Teď jsem příteli přečetla Hemiltna a s tím spermatem, tak mi na to řekl, že mě v pondělí stejně veze do porodnice (jsem obj. na monitor) a že už by si mě tam jako mohli nechat, bo co, tak už je to jedno 😒 😠 😠

vesperr11
20. led 2011

@olga777 je nějaký drzý,ne?

imzadi
20. led 2011

@olga777 mu jednu pleskni 😎

vesperr11
20. led 2011

přesně tak

olga777
20. led 2011

jo a zase jsem skončila na 29cm. Asi už víc opravdu nedám.
@imzadi ptala jsi se na náhradu ricinaku. Nějaká maminka tam psala, že jí stejně účinkoval svařák s hodně hřebíčkem a skořicí.

olga777
20. led 2011

@vesperr11 @imzadi 😀 😀 😀 já si ho rači večer podám 😎

vesperr11
20. led 2011

holky,nic bych nezkoušela......opravdu až vše,veškeré tkáně uzrají tak,jak mají,mimčo se ozve samo....na nějaký ricinák bych se z hooodně velké dálky vykašlala a vyhnula se pití nějakých babských lektvarů velkým obloukem...ale každý svého štěstí strůjce

olga777
20. led 2011

@imzadi ptala jsi se na náhradu ricinaku. Nějaká maminka tam psala, že jí stejně účinkoval svařák s hodně hřebíčkem a skořicí.
.....ještě doplním ............v horké vaně!

imzadi
20. led 2011

ja dneska resila s PA nejake rady na aktivaci delohy - sex, tepla vana po dobu min 3 hodin, vyvolat si prujem, uklid...

olga777
20. led 2011

@vesperr11 ono by to nemělo vyvolávat porod, dokud ty, nebo miminko není připravené. Jen tě to max.prožene. To se mi na tom líbí. ... a hlavně už nechci zažít co jsem zažila. 18hod.vyvolané kontrakce chemkou a pak císař. To je fakt hnus.

imzadi
20. led 2011

@olga777 me prave desil doktor tim, ze to zatim nevypada a nechce me nechat vyvolavat ted, proto az ten pristi patek...rikal, ze to muze treba trvat 3 dny 😝

olga777
20. led 2011

@imzadi dává ti čas, buď na druhou str.ráda. Jak nebudeš připravená, tak se mimi šprajcne a nepude ven. A říká se, že vyvolané kontrakce jsou o mnoho bolestivější

olga777
20. led 2011

@imzadi já jsem tam právě od vyvolání 3 dny tvrdla a pak někdy se to rozjelo. Ale adélka měla zakloněnou hlavičku, tak se prostě nechtěla dostat ven a přitom jsem se otevřela na 8cm.. je to sázka do loterie, i ty naše epi-na 😉 Mažu pro ní do školky, zatim pa. ... třeba mi cestou praskne voda 😀

vesperr11
20. led 2011

@olga777
jaká voda🙂,ty máš z nás 3 času nejvíce 😉

babika0
20. led 2011

@vesperr11 v tomto s tebou suhlasim, ze ked vsetko dozreje, ten cas pride.. netreba to silit. ked je babo este vysoko, nie je pripravene a vam z toho ricinu praskne voda, porod bude len horsi. a co to chuda dieta, este nechce ist, nie je pripravene a vy ho " vyhaniate " hmm. ? ved este neprenasate. ja prenasam a nevyhaniam ho. hoci mi neni vsetko jedno. 🙄 bojim sa o neho..

vesperr11
20. led 2011

@babika0
moje slova.jsem s tebou za jedno v tomhle tom 😉

babika0
20. led 2011

@vesperr11 😉

olga777
20. led 2011

@babika0 já taky holky, vždyť já přeci také nikoho nevyháním 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru