EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
22. led 2011

Jinak já od včera večera jsem měla noc plnou poslíčků,takže jsem nespala,ale ted je to lepší,jen necítím pohyby,tak jedu do porodky na monitor ...pro jistotu

imzadi
22. led 2011

@vesperr11 jejda, tak drzim palce, at je to ok...taky uz ted maleho hlavne pres den citim min, uz tam holt nema tolik mista...treba si Te tam nechaji🙂) dej vedet!
@kinsli a u jake zazracne pojistovny jsi? me ta ma neplati nic, jak to tak zkoumam 😝

olga777
22. led 2011

@imzadi ahoj já jsem v r.2007 dostala v Podolí takový letáček právě se zdravotní péčí v šestinedělí po propuštění z porodnice, v domácnosti. Tel 777 161 741, nebo 281 973 065 hrazené ZP 201 (Generali), 207 (OZP), 211 (MV) a 111 (to nevim co je). Ale VZP by také snad něco měla mít...

olga777
22. led 2011

@vesperr11 také držím palce ať je to ok, ale také si myslím, že je to spíš tím, že už tam nemají moc místa 😉

vafle
22. led 2011

@olga777 111 je vzp 🙂

imzadi
22. led 2011

@olga777 aha, tak tam je i ma skvela pojistovna 211 🙂 tak uvidime...dik moc 😉

veverka_
22. led 2011

@vesperr11 ahojky, já necítím moc pohyby po celé těhu, prý že mám placentu vepředu a navíc je malý lenoch (i na monitoru ho museli probouzet budíkem), ale zdá se mi, že se hýbe jen ráno chvilku a než jdu spát, když lehnu na bok ale je to strašně málo. Máte to někdo také tak? jsem 38.t 😢

olga777
22. led 2011

@veverka_ já mám uplný opak. Mlel se tam, že se to kolikrát nedalo vydržet. Bojím se, aby byla v pohodě pupeční šňůra. Ale teď už je to o hodně míň, .... už se tam kluk nevejde 🙂

veverka_
22. led 2011

@olga777 nevím, jestli platí to, že by se mělo sledovat, jestli se pohne do nějaké doby, nebo jestli teď už to neplatí. Pokud by to platilo, tak bych asi raději měla jít na monitor, protože po celý den jestli mě dvakrát Ťukne ale víc nic. 😒

imzadi
22. led 2011

mam to stejne jako @olga777 , sileny co ve me dela, museli jsme si to natocit i na video, jake dela vlny s brichem 😀 ale moc prijemne to teda neni...

veverka_
22. led 2011

@imzadi no holky, řekla bych, že vám závidím, takhle je to takový divný, i když je fakt, že já o něm nevím skoro celé těhu, kdybych neměla břicho, tak nevím, že jsem těhu

olga777
22. led 2011

@veverka_ tak to už vůbec nevím 😒 asi kdyby se mi nehejbal třeba 1/2-1 den, tak bych si min.někam zavolala, do porodnice, nebo jestli máš PA.

katulka3
22. led 2011

Ahojda holky, začínám se strachovat, že nestihnu nacvičit hráz s epinem ☹ cvičila jsem asi 9x a už po třetí jsem se zasekla na 21,5 cm ☹ dál už mě to tlačí no děs, myslíte že mám mít trpělivost? do TP mám 12dní ☹ chtěla jsem nacvičit aspoň 27 cm, když to nafouknu mimo jaká je to velikost těch 27cm, tak to asi nedám ☹

babika0
22. led 2011

caute epinacky. hlasim uspech. som taka stastna, dnes som dala svoju prvu 30ku! uz som myslela, ze sa v zivote nepohnem a hla. pred porodom! sice som si pritom vzdychla, lebo to bolelo, ale bez krvi. jupiiiiiiiiiiiiiiii. 😅

katulka3
22. led 2011

@babika0
tak to gratuluji, já jsem se zasekla ☹ jak si to dokázala ?

babika0
22. led 2011

@katulka3 ale das, ver mi. kazda sme sa niekde zasekli. chce to trpezlivost. mozes byt zaseknuta aj tri dni a potom poskocis aj o 1cm. ale musis cvicit kazdy den. a pred tym si daj sprchu, aby ti hraz zmakla. a uvolni sa, niektorej vyhovuje cvicenie vecer, inej doobeda. a predychvaj. to pomaha. uvidis, ze sa pohnes. ja som sa teraz asi po tyzdni 29cm pohla na 30! v ut. mi asi vyvolaju porod. duuufam.

olga777
22. led 2011

@babika0 jdu na to. Jestli také nedám 30, tak se na sebe naštvu! Včera jsem dala 29,5, ale myslela jsem, že to nepřežiju 😉

babika0
22. led 2011

@olga777 drzim palce, ja cim dlhsie sa s nim tam dnu hram, tym to islo lepsie. takze nebudte lenive 😝 do toho, ja si vas skontrolujem.

katulka3
22. led 2011

@babika0 děkuji za podporu, právě jsem docvičila a pohla jsem se v pohodě o 1 cm, na 22,5 cm, tak snad to půjde dál...

imzadi
22. led 2011

ja dnes 31 😀 huraaa...ale boli to ukrutne a divim se, ze hraz neprdla.. 😝 vsem dnesnim uspechum gratuluji!!!

babika0
22. led 2011

@katulka3 no vidis to! gratulujem. zajtra ak sa nepohnes, nic sa nedeje, pozjatra.

@imzadi vaaau. zeby som ta zajtra skusila dobehnut? neverim.

olga777
22. led 2011

A já dnes 30,5!!! 😀 (na kartičce to bylo 10) No neuveritelne! Dnes to šlo podozrlivo dobre. A koukám, že všem to dnes šlo tak to také blahopřeji 😉

olga777
22. led 2011

@babika0 já už jí doháním, tak pospěš 😀

katulka3
22. led 2011

holky a jak to cítíte, když už dáte těch 30cm....já myslela, že si to bude zvykat, ale musím si vlastně asi zvykat já,že? Co po tom to vyklouznutí nebolí to, nebo prostě si člověk musí zvyknout a zatnout zuby?

babika0
22. led 2011

@olga777 sikula.
@katulka3 mna to trooosku boli, ale iba sekundu. mozno by som dala aj viac, ale ten balonik tam neudrzim, vystreli von sam.

katulka3
22. led 2011

@babika0 ale i tak si šikovná, snad se mi to také podaří 🙂 Jinak držím palce, ať to jde hladce a ať je chlapeček zdravý 🙂

luculele
22. led 2011

@babika0 gratulujem, dufam, ze sa tu obe coskoro pochvalime, ze to slo prirodzene a bez nastrihu 😉

babika0
23. led 2011

@katulka3
@luculele dakujem baby. veru tak. 😵 dnes bude cvicenie posledne, tak asi dam 2x doobeda a poobede.

babika0
23. led 2011

aj vam vsetkym ostatnym prajem to iste, zdrave babatka a hladky porod! o tyzden + - sa tu dufam, vidime.

vesperr11
23. led 2011

Dnes ve 2:25 se narodil Maxík! Prcek se má k světu, měří 51 cm a váží 3250g. Maminka byla při porodu úžasná a je v pořádku! Klubání na svět začalo ve 21 hod, po porodu nebylo potřeba žádné šití. Hodně štěstí všem ostatním budoucím maminkám! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru