EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

imzadi
24. led 2011

@veverka_ to neni blbej napad, takovej kurs online...treba dat to na youtube 😀

dannaniella
24. led 2011

@veverka_ to si aj tak skvelá..ja cvičím 2 týždeň a som na 8cm. a fakt to postupovanie dám max o pol cm..tak na 3 dni. Čo je ale super je že aj ked dám pauzu 2 dni, tak rovno začnem na 8 cm. Inak budem spoko na 9. A s tým udržaním, ja keď som na 8, tak to samé von proste nejde..musím fakt tlačiť. Možno by si mala skúsiť inú pozíciu. Ja klačím na kolenách vo vzpriamenej polehe a je to ok. No ale držím palce super že si už na 10.

olga777
24. led 2011

@veverka_ mě by opravdu už zajímalo, na co se vlastně připravuju 😅 Dnes mám druhý termín a nic! Také jsme dnes byli v porodnici na monitoru a také nic! Tedy je všechno v pořádku, což je super, ale už jsem zase doma! I s taškou! Tak mi tedy někdo řekněte co a k čemu tady nacvičuju! 😀 😀

beruska1989
24. led 2011

@olga777 já to měla taky tak . 9 dní jsem přenášela. a pak že epino vyvolává předčasný porod. taky jsem pořád jezdila s taškou.

imzadi
24. led 2011

je, super, ze tu vidim nove tvare 🙂 ikdyz jak tak koukam, tak vetsinou ty, co uz to maji za sebou...

@olga777 Oli, co ti rekli v porodnici? kdo te vysetroval? na diskusi o Horovicich uz se paktujeme s jednou kolegynkou, co to ma taky kazdym dnem ... a ja Ti reknu k cemu cvicis, aby jsi se nenudila 😝

olga777
24. led 2011

@imzadi Ahoj nevyšetřoval mě nikdo, byla jsem jen na monitoru a pak se tam přimotala taková mladá paní doktorka, aby to ohodnotila. Nejdřív jsem myslela, že je to sestra. Hodně mladá, na krátko a moc příjemná. Na Horo mrknu

olga777
24. led 2011

Jo a ještě jsem dnes byla na sociálce a prý, když porodím do konce ledna, tak mám ještě nárok na rodičovský přípl.za celý leden 😉 Tak to je výzva! ...když už jsme přišly o to porodné 😉

imzadi
24. led 2011

@olga777 tmavy vlasy? tak to byla urcite dr.Lonkova...je moc prijemna 🙂 no a ty penize, to ´je sakra vyzva, uz se prolivas ricinakem?

olga777
24. led 2011

@imzadi Ani nevím jakou barvu vlasů měla.
Začnu asi opětovným velkým úklidem (netuším kolik jich ještě budu muset zvládnout) a pak se uvidí. Michal už také prudí, že prý nějaké lektvary do sebe budu lít a tak. 😅

imzadi
24. led 2011

@olga777 ja uz neuklizim... 😝 no a koukam, manzele jsou stejni, ten muj jak jsem uz rikala, mi to zakazal 😀

olga777
24. led 2011

@olga777 ricinák jsem plánovala na zítra, tak uvidím, jestli se nebu bát 😵

shira_
24. led 2011

@olga777 neboj.. ja som pila 2x. raz mi iba krútilo črevá a na druhý krát už prišli bolesti a šli sme do porodnice. len škoda že mi po 8 hod. prestali, a to som ich mala pri príchode do porodnice už každých 5 min. porodila som až na 3. deň potom. plodová voda aj bábätko bolo v poriadku, pýtala som sa aj duly, ona povedala že je to dobré, neškodí...

jerryjanka
24. led 2011

ahojte epinačky vidim že sa vam nechce rodiť 😀 😀 😀 to sa mi smeje čo? ale vidim že mate krasne pokroky 😵

jerryjanka
24. led 2011

inak predavam svoje epino - je v bazariku za 38 eur aj s olejom weleda 😉

olga777
24. led 2011

Ahoj odpo jsem měla problém se sem přihlásit, celé mi to pak spadlo. Stává se vám to někomu? Celý koník nešel otevřít??
@imzadi no vidiš to a ještě jsem tu zprávu poslala sama sobě 😀 😝

imzadi
24. led 2011

@olga777 😀 koukam 😀 a stava se mi to take, posledni dobou dost casto 🙄

olga777
24. led 2011

@imzadi mě také často. asi nějaké přetížené.

imzadi
25. led 2011

tak co holky, jak jste vcera cvicili? ja nijak, kdyz jsem chtela cvicit, tak malej ve me dostal zachvat ci co a hodinu se mlel, ale jako fest 😝 tak to neslo...ale donutila jsem se dnes rano a rekla bych, ze to slo mozna dokonce lepe nez vecer, dala jsem 31,5 na druhe vytlaceni, prvni 30...vylepsila jsem trochu jeste system, nafouknu v sobe hodne a jak to pak pomalu vytlacuju, tak kdyz citim, ze na hrazi je ten nejvetsi prumer, tak jeste jednou prifouknu a drzim...

imzadi
25. led 2011

tady nikde nikdo 😕 ze by @olga777 rodila? 😵

olga777
25. led 2011

@imzadi Ahoj ale kdeže já a rodit? 😉 Sice už mi přijde, že mám snad všechny příznaky, ale to je asi jen moje představa. Já cvičila včera a dala jsem 30. Víc už asi nedám, tak jsem ráda i za tohle. Také to dělám s tím přifouknutím, ale už jsem i odfukovala 🙂 Tak já jdu přemlouvat miminko, ať už se něco začne dít...

imzadi
25. led 2011

@olga777 a jak premlouvas?🙂 me bylo rano chvili soufl a byly poslicky, pak to preslo...ach jo 🙄

olga777
25. led 2011

@imzadi asi blbě, když to s ním nic nedělá 🙄 Mě bolí břicho hlavně v noci, ale to už tak dlouho, že nad tím nijak nepřemýšlím.

imzadi
25. led 2011

@olga777 jo to me taky, jako pri silne menstruaci...doufala jsem v to, ze to epino nejak popozene a taky nic...

tappi
25. led 2011

Ahoj holky, ja mam sice jeste nekolik tydnu na epino cas, ale chtela jsem se zeptat, jestli jste cvicily az od 37.tydne nebo se da cvicit i driv, treba od 36.tydne? Prave kdyz zacnu cvicit az od 37., tak se bojim, abych nahodou neporodila pred terminem, to bych pak epino vubec nevyuzila.

olga777
25. led 2011

@tappi to je risk. Ale klidně začni cvičit už od 36.tt., alespoň budeš moc někdy vynechat, až se ti nebude chtít 😉

imzadi
25. led 2011

@tappi ja zacala az na zacatku toho 37. tydne, myslim, ze to staci 😉

olga777
25. led 2011

@imzadi to já si myslím, že když mi víc zajede do vnitř, že mi to tam spíš ještě vytlačí nahoru, nebo, že miminko před tlakem z balónku uhybá a tím se sune do špatné polohy?? Nevím, raději si to přidržuju, aby mi to netlačilo na dělohu.

imzadi
25. led 2011

@olga777 jo obcas mam podobny pocit, vetsinou kdyz cvicim, tak malej zacne sebou silene mlit... 😝

tappi
25. led 2011

Diky za radu, tak ja asi zacnu taky od zacatku 37.tydne, predpokladam, ze nebudu rodit driv, to se moc casto u prvorodicek nestava, i kdyz clovek nikdy nevi. Koukam, ze mate obe po terminu, miminkum se zatim nechce ven? Tak drzim palce, at mate rychly a bezproblemovy porod.

nicky655
25. led 2011

@imzadi
hmm, ty si to tusim na predchadzajucich strankach spominala, ze ste skusali s manzelom sex 🙂 a ani to nepomaha?alebo to treba nejako pravidelnejsie a castejsie skusat? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru