EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dannaniella
25. led 2011

ženy, vy už ste krásne rozcvičené a nachystané! ja som včera dala skoro 9 ale bolo tam malilinko krvy. takže dnes sa zasa vratím k 8.. možno by som mala vynechať, ale keďže to vidím tak na piatok, veľa času mi nezostáva. Vidím ale že najprvší dátum som mala ja..vy ste ešte pekne v termíne. Do 4.2 vraj aj ja. Uff.
tappi : ja som začala až v 38. ale len preto, že som epino neskoro objavila. A určite by som začala skôr..myslím že je lepšie postupovať pomaličky. aj 3 dni na rovnakej veľkosti.
Hm..idem nachystať veci tak, akoby som už zaytra rodila. Už je fakt asi načase!

imzadi
25. led 2011

@tappi diky za prani...
@nicky655 no zkusili jsme, ale nedopadlo to dobre...vzdali jsme to, ke konci to nedospelo 🙄

@dannaniella ja kdyz objevim krev a citim, ze jsem se poranila, tak si dam oraz, at to pak u porodu nepraskne jeste vic...

olga777
25. led 2011

A co @babika0 ? Nemáte o ní někdo zprávy? Jak to zvládá v porodnici?

babika0
25. led 2011

@olga777 ahojte. som v nemocnici na rizikovom. dnes mi robili zatazovy test a maju mi vecer, neviem o kolkej vyvolavat porod.

imzadi
25. led 2011

@babika0 tak se drz, budeme na Tebe myslet, at mas maleho brzo u sebe...a test dopadl jak? dej pak vedet, tesime se na zpravy 😉

olga777
25. led 2011

@babika0 jéje, tak móóc držim palce, ať je to rychlovka, bezbolestná a bez nástřihu!!! Myslíme na tebe. Až budeš moct, tak dej vědět. Pa pá

nicky655
25. led 2011

@imzadi
aha.
a skusate aj niektora pit ten malinikovy caj? vraj aj to by malo pomoct ?

a cvicit sa moze zacat najskor az v 37. tyzdni?

lebo ako tak pozeram tak ten predcasny porod sa vam tusim vyhol.

lebo mne povedali dvaja doktori dva terminy- s rozdielom dvoch tyzdnov- tak som z toho teraz jelen, ze kedy vlastne mozem zacat. ze ked by som vlastne zacala v 37- (podla jedneho doktora) a podla druheho by to bolo 35.tyzden- ci to nemoze uskodit?

olga777
25. led 2011

@nicky655 ahoj maliník piju už hodně dlouho, ani nevím jak dlouho (měsíc-dva?).
A jaký termín máš napsaný v průkazce? Cvičila bych podle něj. p.s. také jsem si myslela, že bych mohla porodit dřív, ale skutek utek 😉

nicky655
25. led 2011

@olga777
najskor mi v prvom trimestri uplne na zaciatku urcili 27.3. a stale som sa drzala toho.

no a teraz,ked som doktorke povedala, ze podla menstruacie to nevychadza, tak som jej povedala datum, a ona povedala ze 12.3 - cize dva tyzdne.

takze momentalne mam napisany termin 12.3.

a ten malinik sa moze tak dlho pit? lebo to som tiez citala ze by sa nejako od 35 tyzdna malo?

imzadi
25. led 2011

@nicky655 jojo, take piju malinik, jako Oli, uz vic jak mesic...kdyz nevis kdy zacit, udelej kompromis mezi obema tema terminama 😀

nicky655
25. led 2011

@imzadi
no to hej.ked nevedia doktori, tak si clovek musi vybrat sam 🙂

lebo doktorka povedala, ze najviac vraj 5 dni by ma nechali prenasat. cize sa mi zda riadne nelogicke,aby mi vyvolavali porod s tym ze prenasam, ked podal druheho doktora vlastne este ani v termine nebudem.

vazna sranda s tymi doktor 😝 mi niekedy

olga777
25. led 2011

@nicky655 já ho piju tak od toho 35., což už je vlastně měsíc a půl. Podle toho co píšeš, to vypadá, že ti datum doktorka opravila na toho 12.3., tak bych se řídila tím .

jasekd
25. led 2011

@nicky655 Ahoj, ja mam za sebou jen jeden porod, terminy se mi rozchazely cca o 8 dni a i kdyz mi rikali, ze kluk je velikej a pujde driv, sel presne na termin dle PM,takze ja spis verim tomu, nebo proste terminu urcenemu zkraje, ale je to individualni. Malinik jsem pila poctive, mela jsem ho i k porodu, taky lneny seminko, ten sliz jsem si varila, a nepripada mi, ze by pomohlo, ale budu pit zase.
Mam takovej trochu blbej dotaz, furt me to Epi no vrta v hlave, protoze prvni porod na me velkeho ditete se bez nastrihu samozrejme neobesel, a i kdyz jsem nemela vylozene komplikace jako hnisani apod., bolelo to dlouho a udelal se mi hematom, kterej jsem musela rozmasirovavat, a kdyz ctu tu vasi diskusi, tak to ma fakt uspech 🙂 Jenze tim, jak jsem tehotna podruhe tak brzo, velke bricho atd., tak mam i dost problemy, ktery jsem pri prvnim tehot. nemela, nebo jen trochu a az pred porodem. Samotna jizva je OK, ale udelaly se mi krecaky kolem vchodu, dost to boli a svedi a celkove je to naprd, i napr. sex. Mne to pripada dost hrozne, Dr. to neresi, cili je to asi dost obvykle a asi jsou na tom lidi hur a po porodu to zmizi, ale nevim jak to Epi no? Ma tady nekdo takovej problem a presto cvicil? Je to takovy trapny, tak kdyztak pisnete IP, jestli to nechcete psat sem. Diky.
@imzadi Ahoj, bavily jsme se spolu na diskusi Velky plod nebo tak nejak. Drzim palce a napis pak miry 😉

imzadi
25. led 2011

@jasekd ahoj🙂 urco dam vedet, neboj...k Tvemu dotazu Ti ja moc neporadim, ja spis trpim na zanety, ale presto cvicim...zalezi, jak moc citlive to mas kolem hraze a vchodu...ale cvicis hlavne vnitrek a vlastni hraz, tak by to snad mohlo byt ok...

jasekd
25. led 2011

@imzadi Ty zanety zase oslabuji sliznici a je nachylnejsi k poraneni a musi to i vic bolet, ne? Toho ja se nastetsi zbavila uz pred tehot., v tom jsem v pohode, zadna infekce, jenze jak je to cele natekle, tak to i ten vchod roztahuje a vysusuje, no hnus velebnosti, kolikrat nemuzu ani v pohode chodit nebo sedet, v noci me to budi, snad po porodu bude pokoj, prave se bojim, ze koupim Epi no a pak ho nebudu moct pouzivat, cili vyhozene prachy.
Jeste jeden dotaz. Pokud bych to kupovala, tak asi jedine nove, cili dost drahe. Mate pak problem to prodat nebo se najde zajemce? A neda se koupit trea pouzite a k tomu si koupit novej jen balonek?

veverka_
25. led 2011

@dannaniella jo, já jsem na deset, ale jen když tam mám balonek 2/3 a možná míň, né jako imzadi, že bych ho vytlačila celý zevnit!! 🙂 ☹

imzadi
25. led 2011

@jasekd no pokud to mas az takto, tak bych do toho asi nesla...a resila bych to i s lekari...jinak s prodejem epi-na mit problem nebudes, ale neco prodelas urcite...co vim, tak novy balonek se neda lehce koupit... 😒 ale zkus napsat na jejich stranky, urco ti odpovi...

jasekd
25. led 2011

@imzadi Hm, to uz jsem si myslim psaly, ze mi to pouzite trochu vadi. Jinak je mi jasne, ze bych prodelala, ono kdyby to pomohlo od nastrihu, tak jsou to super investovane penize, o tom zadna, a fakt je videt, ze to funguje. Jenze se bojim, ze vyhodim penize a pouzivat nebudu moct, zase uz tak me vsechno boli a jeste se trapit s timhle. Taky uz tu jizvu stejne mam... tak fakt nevim. Taky je dobre, ze nacvicis to tlaceni, myslim, ze jsem ti svuj porod trochu popisovala a nebyl nic moc a ja prave v tech bolestech a problemech, co tam byly, vlastne ani nezazila ten klasickej pocit "na tlaceni", ze telo samo rekne, co a jak, tlacila jsem na povel a podle monitoru, takze zas nevim poradne, do ceho jdu 😀 Skoda, ze jsem to neznala uz pred prvnim porodem.

imzadi
25. led 2011

@jasekd no jo no, neudelas nic...tak jim zkus napsat, dle meho jsou dost ochotni - info@epino.cz, je fakt ze za zivot asi vyhodis penize kolikrat za jine blbosti a tohle ma sve opodstatneni

petja
autor
26. led 2011

@jasekd ahojky, jizva po předchozim nástřihu určo není kontraindikace k cvičení a neznamená,že nyní bez nástřihu porodit nemůžeš...problémy co popisuješ jistě nastat mohou,ale to i u každé z nás,to dopředu nevíš...já měla epino již od 12tt,tehdy se mi naskytla dobrá koupě takjsem ho prostě vzala.A vyplatilo se zas 😉 Jinak náhradní balonek se koupit nedá a pokud ti jde o sterilitu,tak tu zrtácíš vybalením epina z obalu,ať je nové,nebo ne 😉 Čím si prošlo ve výrobě taky nevíš a teplá voda a mýdlo byly vždycky nenahraditelné,používala jsem u epina taktéž

imzadi
26. led 2011

zdravim cvicitelky, tak dnes jsem cvicila asi naposled...dala jsem pres 31, no na rekord to neni, ale pro me uspech 😀 tech 31 uz davam bez vetsich potizi, vic uz nechci trenovat vzhledem k blizicimu se planovanemu porodu...tak drzte palce 😵

olga777
26. led 2011

@imzadi Já dneska 30, ale to je teď moje číslo už několik dní. Také mi to stačí 😉 Riciňák zatím nic moc, jen trochu tvrdne břicho...... hóóólky já už to chci mít za sebóóůůůůů

imzadi
26. led 2011

@olga777 ani Te to neprohnalo? bricho mi take dneska tvrdne, ale to bude tim, ze jsem drhla koupelnu 😀

jasekd
26. led 2011

@petja Jasne, ze ta jizva neni kontraindikace, ja se spis ptala na ty krecaky, protoze to fakt hodne boli nebo minimalne pali a je to neprijemne, i kdyz nic nedelam, natoz pri tom cviceni. Bojim se, ze to koupim a pak to cvicit nepujde. Jak jsem psala, asi je nemam az tak strasne, Dr. to ani nekomentuje, asi celkem bezny ukaz, kor u druhorod. s detma tak brzo po sobe, ale mne to dost vadi a fakt obtezuje. Jizva sama o sobe mi problem nedela vubec zadnej, zasite je to dobre. I s tou desinfekci balonku mate pravdu, spis je to takovej blok. Nedelalo by mi problem to koupit treba po kamosce, ale takhle na netu nevim. Vydrzi ten balonek treba alkoholovou desinfekci jako Spitaderm apod? Vzala bych si ji z ordinace a poradne ho vydrhla, ale aby se nerozpustil 😝 Vim jen, ze na to nema prijit olej apod. Jakou znacku kondomu pouzivate?

imzadi
26. led 2011

@jasekd rozumim tvym obavam 😀 ja na dezinfekci pouzivala ty polstarky s alkoholem, tam je ho tusim 40%? a kondomy tyto: http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...

nicky655
26. led 2011

ja mam sice nove epi -no,ale rozmyslala som tiez nad pouzivanim kondomov,ale nemozu prasknut?ked som videla tu velkost nafuknuteho balonika- neviem neviem 🙂 tak sa tie kondomy bojim pouzivat.a nezosmykuje sa vam to z tych balonikov?

aha, a nemate niekotra skusenosti - lebo mna cele tehotenstvo trapia kvasinky doktorka mi to aj dvakrat preliecila),ale hovori, ze to momnetalne nema velky vyznam, ze je to kvoli tomu,ze som tehotna. nemoze to cvicenie vadit?

imzadi
26. led 2011

@nicky655 kondom mi nikdy nepraskl a neklouze, naopak...je suchy, takze spis drhne 😀 ale tve posevni prostredi zajisti, aby to klouzalo...

zanety mam take, cvicim i tak, dodrzuju hygienu, obcas delam oplachy a zavadim tabletu proti zanetu...

jasekd
26. led 2011

@imzadi Diky, tak to by to ten Spitaderm a jemu podobne mohlo snest, pouzivam to v ordinaci na desinfekci rukou.

luculele
26. led 2011

Ahojte, neverila som, ze sa to niekedy stane, ze toto napisem do tejto diskusie, ale konecne ten cas nastal!!! 😀
Cvicenie s epinom sa jednoznacne oplatilo. Mali sme nacvicenych okolo tych 30 cm obvod, mala mala 50 cm a 3500 g a porodili sme bez nastrihu s malou odreninou - 1 stych. Pan doktor bol zlaty a vzal na vedomie nase zelanie nestrihat. Urcite to aj vam vyjde. Drzim palce!

jerryjanka
26. led 2011

@luculele gratulujem a zavidim normalny pôrod 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru