EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nikule
12. lis 2008

Ja taky zvysuju. Prvni nafouknuti vzdycky jenom tak lehce 5,5 , pak vic a na maximum jedu az na potreti...

miquel
12. lis 2008

ahojky, tak už se taky chystám na lněný semínko a maliník, já teda semínko nevařím jen 1pl zaleju vařící vodou a nechám vylouhovat a pak scedím ten " sliz" a vypiju s džusem nebo ovocným čajem samotný je to hnusný 😝 no aspoň že ten maliník mi chutná 😀 poprvé mi to moc nepomohlo tak se tentokrát chystám ještě přidat homeopatika 😉

koukám že poctivě trénujete , já jsme se teď trochu flákala 😝 protože jsme se dvě noci nevyspali malej měl 40cítky tak jsem přes den padala únavou na hubu 😅 na epino nebyla síla 😕
no včera jsem to zase zkusila no a podařilo se mi dostat na 8 cm 🙂 😵 musím říct že už je to docela síla teda né že by mě to nějak extra bolelo , ale spíš už pociťuju to co ženský popisují jako tlak na konečník a to mi fakt nejde prodýchat je to takovej divnej pocit a to je "jen" 8cm dětská hlavička má mnohem víc 😝

blizenka1
12. lis 2008

No to se mi prave taky zda, ze i kdyz uz jsem dnes dala 7,5, tak detska hlavicka je furt mnohem a mnohem vetsi!!! 😖 Dalsi vec je, ze to tam fakt udrzim tak jednu minutu.. Spatne si tam dosahnu, nezvladam to dýl..
Tak snad to bude casem lepsi..

Homeopatika mam taky uz pripraveny, tak doufam, ze kombinace toho vseho zabere..

campi
12. lis 2008

Blizenka: tak jsi me pred spanim pobavila. Takovy cviceni ve faktorce asi neprobihalo, vid? Musis mi pak tenhle vynalez poradne popsat, ctu o nem poprve, zahledla jsem tvuj nick, tak jsem nakoukla a hned me to zaujalo🙂.

blizenka1
12. lis 2008

Tady jsou podrobnosti..

http://www.coord-med.cz/EPINO/Předporodnípřípra...

A dobre je to vysvetleny i na zacatku teto diskuse.. Pusobi to podle popisu nechutneji nez pak v praxi.. ona asi ani masaz hraze neni nic co by clovek delal s radostí a hrdostí.. 😠

blizenka1
12. lis 2008

..a jak to hezky shrnul manzel moji kamaradky... lepší utratit 2 tisíce, než
mít šitou buchtu 😀

nikule
16. lis 2008

Ahoj holky,

tak jak pokracujete? ja jsem na skoro 8. podle obvodu 21,5., takze jeste hodne prace prede mnou. 🙂 ale doufam, ze pokud neporodim do konce tydne, tak dam tech 9.

blizenka1
16. lis 2008

Ahoj,
ja mam zatim rekord 8,5, ale proste porad mam problem s tim, ze to tam udrzim jen chvilku.. posledni dobou mi brni ruce a vubec, nejak to dyl nezvladam.. tak snad to neva.

nikule
16. lis 2008

ja myslim, ze dulezite je co tebou projde... ta doba po kterou to tam mas je spis na to, aby si svaly zvykly a pak te pustily dal.. aspon tak to vidim... jinak gratuluji k 8,5 🙂

miquel
16. lis 2008

koukám jak hezky pokračujete 😉
mě se povedlo dát 28 cm což je asi 9 trochu jem krvácela ale mám odezření že jsem se rýpla nehtem jak jsem se snažila držet ten balonek aby ze mě nevystřelil 😀 taky ho moc dlouho neudržím blbě si tam dolů dosáhnu

jen doufám že mi to k něčemu bude v pátek mi v poradně dr. vyhrožoval dalším císařem , no příští týden malou přeměří a když bude moc velká tak mě asi zase fiknou ☹ tak jí pořád přemluvám aby vylezla co nejdřív kudy má 🙂

nikule
16. lis 2008

Miquel teda ja zavidim 🙂 doufam, ze to nebude cisar... kdyz tak zkus hodne sexu a paliveho jidla 🙂 byla by skoda kdyby to nevyslo a cviceni by vyslo v nivec... a jak dlouho ti trvalo dostat se na 9?

blizenka1
16. lis 2008

Miquel, a jak je mimco velky, kdyz jsi "teprve" v 37. tydnu? Nebo jaky duvod maji k cisari?

Ja dnes dala opet 8,5.. myslim, ze bych dokazala i 9, dnes to slo nejak dobre.. dokonce jsem dokazala balonek v sobe i chvilku udrzet a pri vypuzovani jsem si trochu natrenovala i dychani, protoze kdyz nevyklouznul sam jako jindy, kladla jsem trochu pridrzenim balonku odpor a trenovala dychani.. Je to uz docela neprijemnej tlak na konecnik, kdyz to tak citim, myslim, ze bez klystýru bych fakt rodit nechtela!

Nevim jestli jsem blazen, ale rikam si, ze pokud mi zacne porod nejak pomaleji a budu jeste cekat doma, asi to EPI NO jeste zkusim, porad mam trochu trauma z toho, ze kazdy cviceni zacinam max na 7 a pak teprve pri tretim nebo ctvrtym "vypuzeni" zvladnu tech 8,5.. tak ze bych se trochu roztahla jeste doma.. Tezko ale rict jak to mezi kontrakcema pujde a taky jestli se mi to zase "nestáhne", nez dojde na samotný porod..

nikule
17. lis 2008

blizenka to uz budou pracovat hormony.. navic u porodu ti masaz provede PA. Ja uz bych v den porodu asi netrenovala 🙂 a taky zacinam prvni 6,5.

miquel
17. lis 2008

no prcina měla v 31tt 2,1 kg dr. se tak nějak tvářil že je jako velká , kolik měli vaše miminka ?
problém je že první porod skončil císařem a teď mě nechtějí nechat rodit přirozeně dítě větší než 3,5 kg, protože čim větší dítě tím víc se musí tlačit a tím je větší riziko že by mohla prasknout jizva, jenže ze zkušenosti vím že ty odhady jsou dost nepřesný u J. se sekli o 0,5 kg 🙄 což mi přijde docela dost 😝

takže pilně trénuju abych si to tlačení usnadnila snad to pomůže 😉 jenže tohle jako argument u doktorů asi neobstojí 😖

blizenka no nevím s tím treninkem během kontrakcí 😀 myslím že na to nebudeš mít náladu, myslím že to nebude potřeba budeš mít natrenováno dost 😉

nikule já trenuju dva týdny, postoupila jsem o 2cm , no teď už je to docela maso 😀 ale vydržet se to dá v pohodě 🙂

nikule
17. lis 2008

ja jsem mela odhad v 30tydnu 1,95kg. taky me rikali jak je strasne velika. Pak jsem sla znova na ultrazvuk ve 34 a to uz nevim kolik mela ale vahove jsme byli jenom 1,5tydne napred. No a ted vubec nevim. Kazdopadne me mudr rekl, ze jsem velika, tak co chci. Byl pekne neprijemnej...

no doufam, ze stihnu natrenovat aspon na tech 9 a budu klidna 🙂 ted to nejak stagnuje... asi to bude i tim, ze se bojim, abych treba nemela zase po trenovani trochu krve, tak jsem ted opatrnejsi...

palenda
17. lis 2008

miquel - to jsi začala trénovat někdy v 35tt??

Já chci Epi-No objednat tak za 14 dní - to budu v 35 tt... a s tím mě napadá ještě jeden dotaz na Vás, co už Epi-No používáte... jak jste desinfikovali před prvním použitím (resp.desinfikujete před každým použitím??)

A masírovali jste předtím hráz? Myslím jestli je možné začít s masáží hráze trochu dřív, aby se na ten balonek jako připravila 🙂

blizenka1
17. lis 2008

Holky, jdu se pochlubit - dnes jsem dala dokonce maličko přes 9!!! A pri prvnim jsem dnes zvladla hned asi 7,5, tak mam radost, je to fakt neuveritelny, jak je to mozny roztahnout..
Pri té devítce uz je to ale fakt dost neprijemnej tlak na konecnik 😒

Nase mimi melo ve 30+1 odhad 1.378g a to mi zase rekli, ze je to malo.. pak jsme kvuli tomu byli jeste na kontrolnim UTZ ve 33tím týdnu a to uz melo pres 2 kila. Ty odhady jsou pry fakt nepresny, hlavne na konci, to nam ted rikala porodni asistentka, ze se muzou seknout az o pul kila! Ted jdu na UTZ v patek, to budu 38+2, tak jsem zvedava, myslim, ze ted uz mensi nebude, spis naopak...zacala jsem docela dost pribirat prave v posledni tretine tehotenstvi.

Palendo, ja to teda delam tak, ze po kazdym pouziti umyju ten balonek ve vlazne vode s mydlem, osusim a schovam do toho obalu co u toho byl. Pak pred pouzitim uz to necistim, zase az hned po nem.. Hraz vubec nemasiruju, EPI NO by podle toho co jsem cetla, melo nahrazovat prave masaz hraze.. Krome tohoto cviceni piju malinik a jim lneny seminko.. Vsechno nekdy od 36.-37. týdne.

Nikule, myslis, ze se to dela vsude, ze PA pred porodem masiruje hraz? To by bylo super, ale nevim nevim, jestli to fakt muzu cekat.

palenda
18. lis 2008

blizenka - díky za odpověď a taky gratuluju k pokroku!! 😉 Už jsem zvědavá, co tu za pár týdnů budu psát já - to Vy už budete maminkovat 😉

nikule
18. lis 2008

Blizenka, ja myslim, ze to bude vsude... PA se budou snazit aby ses nenatrhla... neboj..

Ja stagnuji na 7,5-8 a to jsem dnes na monitoru mela pravidelne kontrakce, tak se bojim, ze to nestihnu... ☹

blizenka1
18. lis 2008

Nikule, fakt? A citis je i v realu? Ja jdu na monitor poprve v patek a mam pocit, ze nemuze nic ukazat, kdyz nic moc necitim.. Obcas mam sice takovy tezky az tvrdy bricho, ale kontrakce si predstavuju jinak..

Ted se navic citim nejak nemocne, piju caj a doufam, ze to nepropukne, to by mi na porod moc sil nezustalo 😒 Ani se mi dnes nechce EPI NOvat, jak se citim divne..tak uvidim, jestli se prinutim.

A Nikule neboj, i 8 je dobry, vsak oni pisou, ze se ma trenovat az dosahnes 8-10, takze uz jsi na dolni hranici!

miquel
18. lis 2008

palenda, začala jsem trenovat od ukončenýho 35 tt ( dost brzo 😝 )
poprvé jsem balonek desinfikovala, a teď ho před a po každým použití umyju mýdlem a teplou vodou 😉 hráz nemasíruju

tý jo blizenko gratulace k pokoření magické 9ky 🙂 pozor teď řádí spousta viroz, takže odpočívat kurýrovat dokud to jde s miminkem už to tak jednoduchý není 😉

nikule neboj ono se to určitě ještě pohne 😉

já stagnuju na těch 9 , včera jsem zase trochu krvácela, někde uvnitř sice to vůbec nebolelo, ale stejně jsem to dál nezkoušela a dneska si dávám přestávku tak uvidíme zítra 😉

blizenka1
18. lis 2008

ja uz se citim lip, tak dnes zkusim trenink nevynechat... ta vcerejsi devitka me navnadila.. a taky... uz nemusim mit na trenink moc dni... to je na tom nejhorsi, ze clovek nevi, jestli ma do porodu 3 dny nebo 3 tydny 😠

nikule
18. lis 2008

Blizenka ja jsem na dolni hranici ale mam velike mimco ☹ jinak ty kontrakce jsem mela jako takove bolestivejsi tvrdnuti....

Taky me boli uz druhej den hlava. vcera hrozne, ze jsem jenom lezela s rucnikem na hlave ani paralem nezabral... tak se me ani epinovat nechce....

poprve jsem desinfikovala tema kapesnicka a ted mam desinfekcni mydlo, kterym balonek umyvam...

blizenka1
18. lis 2008

Tak jsem dnes dala regulernich 9,5.. podle te sablony je to obvod 30 cm.. Nevite nekdo kolik ma v prumeru detska hlavicka? Porad se mi zda, ze je ten balonek o dost mensi...

Verim, ze pokud me nepredbehne porod, tento tyden dam desitku 😉

nikule
19. lis 2008

Ja se dneska taky trochu posunula. konecne! 🙂 dalal jsem 8,5 🙂 a na prvni nafouknuti 8. 🙂
akorat podle tabulky je 8,5 = 27,5 a kdyz jsem to premerovala, tak to bylo necelych 24. Takze si myslim, ze ta tabulka je trochu nepresna.

JInak velikost hlavicky bude asi kolem tech 30.

blizenka1
19. lis 2008

Aha, tak to ja jsem to premerovat nezkousela.. no ale kazdej centimetr dobrej.. Nicule, gratuluju k pokroku!! Ja to mam dnes teprve pred sebou....

blizenka1
19. lis 2008

Ahoj holky, tak ja uz muzu jet rodit 😀 , dnes jsem dala poprve celých DESET! Schválně jsem si hledala kdy jsem zacala cvicit a cvicim 13 dní, z toho jsem jeden den vynechala, takze při dvanáctým cvičení jsem dala poprvé desítku!
Sice asi az naposedmé, ale uz zacinam trenink nekde na 8,5, tak uz jsem v klidu a uz to budu jen udrzovat a cekat jestli se to pri porodu nejak zuroci..

Co vy? Jak jste na tom? Jeste nerodite? 😉

nikule
20. lis 2008

tak ja se musim taky pochlubit 🙂 dnes jsem dala na prvni pokus 8 a dostala se az na 9 😀

u me to bylo 24 cviceni, ale jsem rada, ze se to konecne pohlo... 🙂 no spis nez ze by me to u 9 bolelo pri vyndavani, tak me prekvapil silny tlak na konecnik.. jsem se bala aby se neroztrhl 🙂

miquel
20. lis 2008

ahoj holky, gratuluju k pokrokům 🙂

mám za sebou malu exkurzi v porodnici 😅 včera jsem začala krvácet , tak jsme rači jeli, nechali si mě tam přes noc na pozorování ale kontrakce zádný nepřišly tak mě ráno zase poslali domů 😝 😀 prý mi teda odešla hlenová zátka jsem trochu otevřená ale jinak nic nenaznačuje že bych začínala rodit 😖

malá má asi tři kila - uff takže žádnej obřík a ještě jsem se schválně ptala kolik má hlavičku a teď má průměr 9 cm takže to je přesně tolik kolik mám nacvičeno 🙂
no jsem trochu vybobkovaná tak teď cvičit nebudu , zítra jdu do poradny tak ještě uvidím co mi řekne můj dr.

klarka2412
20. lis 2008

Ahoj holky,
já mám sice ještě dost času, ale chtěla jsem se zeptat co stojí EPI-NO a kde jste ho kupovali. Na netu jsem zahlídla cenu 2,6tis, což mi přišlo hodně drahé. A máte zkušenosti - třeba od kamarádek - které cvičili s epinem, že se hráz opravdu nenatrhne? nebo znáte i opačné případy, že cvičiliy a přesto je museli nastřihnout.
díky za info

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru