EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bell2
11. led 2012

@petja Zitra budu volat do porodky a myslim, ze nejpozdeji na konci pristiho tydne zacnou...pokud teda nekdo neusoudi, ze je treba ji vyhnat driv 😉 Ja sama uz snad vyzkousela vsechno...teda krome sexu (jsme s Kajou od 10 tt samy, tak by bylo docela obtizne nekoho sehnat)...no a kouzelneho napoje IS...do toho bych klidne sla, ale nevim, kde sehnat ten ricinak, protoze v lekarne se na to moc netvari :-\

petja
autor
11. led 2012

@bell2 takhle narychlo bych to řešila nákupem přes internet

hvz
11. led 2012

@mija_jami děkuji, nacvičených jsem měla 29 a dvakrát se mi podařilo 30, taky jsem pila maliník a jedla lněný semínko, ale to nemůžu říct, že by mi nějak pomohlo. Sám doktor, který mě hned po porodu kontroloval, tak řikal, že už měl více maminek, co cvičili s balónkem a že to musí fakt pomáhat 😉

kacinenka
11. led 2012

nabízím k prodeji Epi-no, kdyžtak pište IP

janca1983
11. led 2012

Ahojky tak hlásím příchod z porodnice. Máme krásnou holčičku Martinku. Měla 3kg a 48 cm. Narodila se nám 3.1. v 7°° hodin. Jsem bez nástřihu a jen jeden vnitřní steh. Můžu říct že tránink se mi vypaltil. Je to super věc a všem budoucím maminkám můžu jen doporučit.
Až budu mít více času šoupnu nějaké foto.
Držím palce všem co trénují.
Jinak budu prodávat epino kdyby měl někdo zájem 🙂

pavlinaoo
11. led 2012

Ahoj holky, hlasím se k vám do klubu. Včera jsem začala cvičit s epinem. Včera jsem dala 17cm, dnes 19cm. Chtěla bych se zeptat vás zkušenějších, zda je normalní, že musím balónek přidržovat, aby nešel ven a taky jsem tu četla, že pak balónek vytlačujete...ale já žádný tlak používat nemusím...jde úplně bez problému. A ještě jeden dotaz, kdyz jde balónek ven, tak je tam to jedno kritický místo (kdy to nejvíc táhne), kdy je ta hráz asi nejvíc naplá, ale v té poloze tam balonek udržet nejde...protože už je téměr venku, jestli mě chápete 😅 Tak jestli je to normální...nechci cvičit blbě..

bell2
11. led 2012

@pavlinaoo Je to uplne normalni...kdyz jsem zavadela do doporucenych 2/3, tak mi vyklouzaval a skoro se nedal udrzet...vlastne jsem ho jen brzdila, aby nevylitl moc rychle 😉 Tak jsem ho zacala opatrne zavadet trochu vic a pak uz ho vytlacovat musis...vlastne prijdes na to, ktery svaly musis zapojit, aby sel ven...teda tak mi to prislo u me 😉

hofka1
11. led 2012

Já si ho musela přidržovat teda vždycky, jinak by vylítl. V té víc nafouklé fázi by to dost bolelo, takže jsem přidržovala a zároveň vytlačovala🙂

pavlinaoo
11. led 2012

@bell2 Aha, tak děkuju...já se právě bála zavádět hlouběji, aby třeba balonek nenaléhal na čípek...aby to nedráždil...

lucyholly
12. led 2012

Ahoj, nejprve bych chtěla všem, které už zvládly nácvik s epi-no a porod, moc pogratulovat 😉 taky se na porod chci co nejlépe připravit a proto se chci zeptat, jestli někdo nabízíte epi-no na prodej (používané s kondomem?). díky

jancip
12. led 2012

Prosím o radu. Já si koupila pouze Epi-no (ne Epi-no plus), Cvičit začnu teprve za chvíli. Zjistím nějak pokrok? Není tam totiž ukazatel tlaku, což jem nějak nedomyslela.

danka483
12. led 2012

@jancip ten ukazovateľ je aj tak na meranie po pôrode, tebe stačí doma krajčírsky meter a tým si odmeráš koľko si zvládla 🙂

pavlinaoo
12. led 2012

tak 3.den cvičení 22 cm..ale byl to boj 😀 Chci se vás zeptat, zda si píšete porodní plán, porodní přání a jak formulujete, že jste cvičily s epinem a chcete nástřih pouze v nutné situaci...aby to nevyznělo tvrdě, arogantně a jestli tam vůbec to epino uvádíte? U mě v předporodním kurzu to nikdo ani neznal a PA o tom sice slyšela, ale v reálu se s tím nesetkala...jestli psát jen že hráz byla trénováná, nebo napsaat konkrétně čím...

mija_jami
12. led 2012

@hvz
tak dufam že to naozaj pomože, ale mam pocit že ano, aj ked do tych 29-30 mam ešte čo robiť :O) A ešte ustražiť aby ma nenastrihli automaticky

vevoncek
12. led 2012

baby ak niektora chcete EPI-NO predam vam

snehulienkatrpaslik
12. led 2012

tak som tu po dlhom čase, epino zabralo, bez nástrihu, len 3 kozmeticke stehy na vnutornej pošve, obvod hlavičky 35cm, nacvičené som mala dva dni pred porodom cca 31-32cm....porod od zaciatku kontrakcii celkovo trval 9 hodin, po prichode do nemocnice otvorená na 5 prstov, o dalsich 5 hodin som porodila, malý vysiel na tretiu kontrakciu 🙂
Ten den nas rodilo celkom 9, ja jedina som bola prvorodicka, niektore druhorodicky skoncili s nastrihom, niektore bez...
Prvý den som sa citila super, no porodnik ma upozornil na vyrazný opuch hrádze, ktorý ma trápil nasledujuce týždne, ciže som v porodnici i doma vyuzivala porodnicke koleso v rovnakej miere ako tie kočky s nástrihom....Mierne neprijemnost, čo sa týka bolesti, pocitujem i 4 mesiace po porode....
Rozhodne epino doporucujem vyskusat, v nasej nemocnici mam v jeho uzivani zrejme zapisane prvenstvo 🙂

mija_jami
12. led 2012

@pavlinaoo
Ja ho zavadzam tiež trošku hlbšie, a aj tak mam problem ho tam udržať, keď ho chcem dať von tak vobec netlačim, skôr sa ho snažim spolmaliť, aby rychlo nevyletel, ako piše Hofka.

mija_jami
12. led 2012

@snehulienkatrpaslik
V prvom rade gratulujem :O) Zaujimalo by ma z čoho si mala ten opuch, lebo o tom som ešte nepočula. A to ťa ten opuch trápi ešte teraz po 4 mesiacoch? V nemocnici si normlane povedala že si trenovala a nech ta nenastrihnu?

mija_jami
12. led 2012

Tak ja som dnes cvičila 11. den a dala som skoro 26cm. Len teda už 2.den otravujem muža s asistenciou. Lebo posledne 2tyždne ma bolia klby na prstoch a teraz som už mala važny problem s nafukovanim toho balonika. Tak ja si ležim a len hovorim kedy mi to ma stlačiť :O)

mija_jami
12. led 2012

@janca1983
Gratulujem k malinkej :O) keby si ešte mohla napisať kolko si mala nacvičene a aku mala hlavičku :O)

marcella8181
13. led 2012

@pavlinaoo já jsem do por.plánu/přání napsala toto: "Nepřeji si: - nastřižení hráze – preferuji natržení před nástřihem (za tímto účelem jsem prováděla masáž hráze a cvičení s balonkem epi-no)" jinak ten por. plán píšu spíš v podmiňovacím způsobu (přála bych si..., ráda bych..., ale když trvám na něčem co nechci aby mě nebo miminku dělali, píšu tam přímo "nepřeji si" a pak třeba ještě to nejpodstatnější mám zvýrazněné...)

petja
autor
13. led 2012

Taky mám porodní přání a ohledně nástřihuv žádném případě nechci provádět nástřih jako rutinní zákrok.V případě nutnosti na základě souhlasu.Prosim o přiložení teplých,vlhkých obkladů na hráz,masáž hráze jak byla prováděna pravidelně od 34tt a od 37tt cvičení s epi-no,dále pak povolení pohybovat se tak,abych předešla nástřihu/natržení.Preferuji raději drobné natržení,než nastřižení.Při velmi malém natržení nechat srůst přirozeně.

Pokud cvičm s epino či dělám jinou přípravu,přijde mi naprosto nezbytné toto uvést,či na to upozornit,pak by to všechno ztrácelo na smyslu.Je to můj porod

dandelion
13. led 2012

Ahojda holky, prosím jen o radu.. jaký jste kupovaly kondomy k Epinu? 🙂 díky

snehulienkatrpaslik
13. led 2012

mija_jami dakujem 🙂, povedala som tesne pred samotným pôrodom, že som používala balonik na nafukovanie hradze a že dufam, ze sa mi podari vyhnut nastrihu....inými slovami, ak by bol nástrih nutný, tak aj po riť.....
Na ten opuch ma upozornil porodnik par minut po tom, čo malý vysiel, že je to dosledok toho, ako babo tlacilo na poordne cesty a že nebol nastrih....sama som pocas porodu citila vacsi tlak vlavo, ako vpravo...no co ti poviem, niekolko týždnov to bolo vlavo riadne spuchnute a červene, teraz je to po vizuálenj stránke ok, ale obcas sa bolest ohlasi, v beznom zivote ma to neobmedzuje nijak...porod celkovo hodnotili ako "v pohode", aj tie výrazné tri hodiny bolestí tesne pred prešli celkom rýchlo....

snehulienkatrpaslik
13. led 2012

mam otazku, pre kočky, ktoré su tu už dlhšie, even. sforum sleduju i po porode....co s balonikom, ak praskne???
Ten moj drzi v celku 🙂, epino odkladam pre druhe dieta....len sa informujem, co v takom pripade robit, ci uz sa to niekomu stalo a ako ste riesili situaciu, ked bolo epino este v zaruke.... da sa balonik dokupit aj samostatne??
za odpoved dakujem...

zdeniii
13. led 2012

@snehulienkatrpaslik ahojky já se právě tohohle bála a tak jsem raději epino prodala a na druuhé si kupuju nové. Přeci jen je to guma, která má jen určitou živostnost... Toť můj názor 🙂

hofka1
13. led 2012

Balónek by se měl dát koupit samostatně. Ale zkušenost s tím nemám. A myslím, že se ani nedoporučuje nechávat ho na druhé dítě, pokud by to bylo po nějaké delší době.

snehulienkatrpaslik
13. led 2012

@zdenii, @hofka1 ....no dajme tomu, že by druhé dieta by bolo do troch rokov, zaruku ma do r.2016-no nie som si istá
Viem, že tu už davnejsie niekto spominal, ze sa da dokupit balonik samostatne, no ako pozeram stranky epina, tak pozeram a neviem sa o tom nikde docitat ☹

hofka1
13. led 2012

@snehulienkatrpaslik Možná by se chtělo zeptat přímo prodejce, třeba to nenabízejí běžně. Ale v podstatě, kdybys prodala ten stávající cca za 1500 nebo za kolik se dá prodat jestli je ok, tak potom koupíš novej, zase prodáš a ve výsledku to nevyjde tak špatně, ne?🙂

kakie
14. led 2012

Ahoj, tak se celý týden nejsem schopná dostat přes 22, máte také nějakou hranici, přes kterou vám hráz nepovolí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru