EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

barbyes
21. bře 2012

@andelka to fakt? to som netušila, že max 10, to máš odkiaľ túto informáciu?...čiže ak to vytiahnem na 31 tak tých 10 vlastne mám 🙂 to je super správa, ďakujem 🙂 a ako sa cítiš? nič Ťa tým pádom nebolí? akoby si ani nerodila? tak si to predstavujem, tak či nemám skreslené predstavy 😅
no dúfam, že sa mi to podarí...pri prvej som cvičila síce tiež ale nástrih bol potrebný 😝 😒 je pravda, že tam sa takto ďaleko nedostala..

danka.chomka
21. bře 2012

ahojte zienky. idem si ppre radu. dnes som prvykrat cvicila s epinom, velmi sa mi cela ta idea pozdava a vidim v tom velky zmysel. Co vsak chcem skonzultovat, na prvykrat som zvladla len bovod 17 cm, merane krajcirskym metrom. nie je to nejak malo? bude dlho trvat kym sa posuniem vyssie? Inac je fakt velke plus ten pocit co tym clovek ziskava, aspon pri porode nie je taky v soku 😀 som v polovici 38tt, mozem cvicit dvakrat denne ci to radsej az okolo terminu? dakujem za rady.

rosny
21. bře 2012

@dandelion tak ja taky dneska 25, po 3dennim flakani 😉 ale myslela jsem, ze se u toho pokakam 😉

@andelka jestli fakt staci 10cm, tak uz jen teda centak! 😀

rosny
21. bře 2012

@danka.chomka ahoj, ja mela na poprvy podobne, za par dnu budes kolem 24 😉
koukam, ze mame stejny jmena pro kluky 😉

andelka
21. bře 2012

@barbyes no na víc než 10cm se čípek neotevře, od 9cm už je to jen lem a v 10cm už je to branka, porodní kanál je otevřený. 😉

andelka
21. bře 2012

@barbyes cítím se v pohodě, spíš mě bolí pánev, kyčle, záda..prostě jak se to srovnává zpátky, je jiné těžiště a tak.Ale spodek naprosto v pohodě.
Při prvním porodu jsem taky měla nástřih, nacvičila jsem asi jen 27.

Když si vezmete, že vlastně je to 10cm průměr, tak v přepočtu na obvod je to nějakých 31,4 - takže stačí nacvičit něch 31 +- a je to v suchu. Ta hlavička se musí jakoby zmenšit na těch 10cm, projít tam pod tím nejlepším úhlem, protože na víc se to neotevře. Pak se hlavička zase srovná, po porodu hnedka jsou lebeční kosti jakoby přes sebe. Překrávají se, aby se tam vešla.

dandelion
21. bře 2012

@rosny no zlato.. jaký flákání.. takhle toho macíka neporodíš :P 🙂) no já si teda dost oddychla, když balónek vyjel.. každej 0,5cm je znát.. 🙂 ;)

dandelion
21. bře 2012

@rosny ale první vytlačení 24cm šlo fakt že lehce.. 🙂 tak jsem pak trochu přifoukla 🙂)

barbyes
21. bře 2012

@andelka tak toto sa mi páči 😵 takže nástrih určite odmietam lebo už som skoro v maxime a do pôrodu tých 31 podľa mňa zvládnem a ak aj nie tak hormóny pri pôrode to podľa mňa spravia 🙂 ani nevieš ako si ma potešila 🙂 keď si už musíme vytrpieť tú bolesť pred príchodom tak aspoň po príchode to chcem mať bezbolestné 🙂
pri prvej dcérke som aj ja dala nejako tak, možno na 28 som s dostala, ale to si fakt nie som istá, už si nepamätám 😕 ale teraz mi to ide krásne...na nejakých 27-mich som začínala čiže je to ozaj pružnejšie tam dolu už teraz 😎

rosny
21. bře 2012

@dandelion ja vim 😉 ale ja posledni noci moc nespala a vetsinou cvicim rano, tak jsem na to nemela nak naladu... no, to vytlacovani je uz v pohode, i na tu 25, to spis to nafukovani uvnitr je neprijelny

dandelion
21. bře 2012

@rosny já fakt nafukuju pomalu.. nejdřív 8x a pak ještě 2x a pak ještě maličko.. takže asi 10,5x :D :D :D 🙂) a dalo to těch 25cm 🙂

rosny
21. bře 2012

@dandelion ja mam epino s tim tlakomerem, takze jedu podle nej

dandelion
21. bře 2012

@rosny to já nemám :D tomu já nerozumím :D

rosny
21. bře 2012

@dandelion je tam proste jen stupnice s cislama, takze koukam, na jakej tlak se dostanu http://www.ebay.de/itm/EPI-NO-Delphine-plus-EPI...

dandelion
21. bře 2012

@rosny to je jako šikovný 🙂)

rosny
21. bře 2012

@dandelion ja se ted snazim doskrabat na tech 24, ale uz je to fuska, navic zmacknes balonek, ale za chvili se ten tlak zmensi, takze nevim, jestli nekde unika, nebo jak... u tech mensich hodnot zustava, ale u tech vyssich uz je to variabilni

luckap123
21. bře 2012

tak já zavedu taky tak do 2/3,ale nafukováním mě příjde,že mě tak vklouzne skoro celý,takže pak vytlačuju vlastně celý balonek a vše dělám v polosedě 🙂
jí taky doufám,že to bude bez poranění..u dcerky jsem o epinu neměla ani tucha,jen jsem masírovala hráz a měla jsem asi jen dva stehy,dcerka má v očkováku obvod 33cm..takže doufám,že ted ti bude brnkačka 🙂

anka.
21. bře 2012

@rosny taky se mi zdá, že balonek jakoby uniká, ikdyž je ten ventil utaženej 😒 takže to dělám tak, že chvíli počkám a pak zase trochu přifouknu a tak furt dokola dokud můžu...

anka.
21. bře 2012

chtěla bych se ještě zeptat všech co čekají druhé a další miminko, myslíte, že vaše úspěchy souvisejí s tím, že už jste jednou porodily? já když tady čtu, jak dáte napodruhý třicet (to je trochu s nadsázkou) tak nemůžu věřit 🙂 (sama mám zatím furt ten pocit, že to nedám nikdy, ikdyž se zlepšuju...) ☹

rosny
21. bře 2012

@luckap123 prosim te a jak masirujes, me prijde, ze to s tim pupkem nak nejde, ze to tam jen tak nak smudlam

@anka ja to delam taky tak, taky mas s budikem?
uspechy druhorodicek souvisi s tim, ze uz rodily, uz jsou "pripravenejsi"

dandelion
21. bře 2012

@rosny jooo tak masáž u mě nehrozí.. :D já se přes to pupendo fakt neohnu :D 🙂) manžel to vydržel týden a pak si řekl, že když budu cvičit s epinem., že masírovat nemusíme.. 🙂 tak nevím proč mám ten olej :D

rosny
21. bře 2012

@dandelion taky mam pocit, ze mam ten olej na nocni stolek na okrasu 😀

luckap123
21. bře 2012

@rosny
@dandelion ale ted nemasíruju,to jsem masírovala u dcery ..ale i ted by to šlo normálně v polosedě..já si tam teda dosáhnu 😀 včera jsem se i holila poslepu ale super 😀 no nic jdu se vykoupat a jdu cvičit s epinem,se mi moc nechce teda ale stačí mě zopáknout 25cm

@rosny já myslím,že jo že je znát že jsem už druhorodička,to tělo si to pamatuje,ikdyž jsem rodila před 5 a půl lety

zdeniii
21. bře 2012

@dandelion
@rosny holky já taky nemasíruju hráz,a le po cvičení s epinem hráz ještě pořádně promáznu 🙂)) tak aby vám ty olejíčky k něčemu byly tak taky mazejte 🙂)

zdeniii
21. bře 2012

@barbyes dcerka měla tenkrát taky 36 hlavičku, já měla natrénováno 29 a v pohodě 😉

barbyes
21. bře 2012

@anka. chce to len tréning 😉 skús si vždy pred cvičením urobiť olejom masáž hrádze, mne to veľmi pomohlo 😉 a ja som sa na 30 dostala až po nejakých 2 týždňoch čo som cvičila čiže nezúfaj 😉

barbyes
21. bře 2012

@zdeniii tak to by som mala ísť bez nástrihu úplne v pohode, dnes sa mi podarilo dostať na 31,2 😵 😵 a to úplne v pohode, dokonca som cítila, že ak by som chcela ešte dokážem prifúknuť a vytlačím aj viac 😅 neviem čím to...včera som už pri nejakých 30,7 cítila, že je to max inak si spôsobím poranenie a dnes 😅

luckap123
21. bře 2012

@barbyes super 😎
já dneska opět 25cm,takže spokojenost 😉
holky a je normální,že čím víc se přifukuje,tak prostě je pak už celý vevnitř,takže se ven vlastně tlačí celý?

luckap123
21. bře 2012

a máte nějak vypočítaná kolik přifouknutí je třeba na těch 30?

barbyes
21. bře 2012

@luckap123 ja som ho odjakživa dávala do vnútra celý 😕 😅 a mne to na 30 vychádzalo okolo 25 prifúknutí myslím...úplne presne neviem, ale bude to tak asi + - 1 prifúknutie 🙂

luckap123
21. bře 2012

@barbyes ty vogo 25 jo tak to nemůžu nikdy dát 😀
kdybyste měla některá tabulku kolik přifouknutí je plus mínus na cm..budu ráda 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru